Chaos w urzędzie „zarządzanym” przez Sawaryna

  • 13.10.2020, 00:15
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Chaos w urzędzie „zarządzanym” przez Sawaryna
W tej chwili Urząd Miasta i Gminy zarządzany (?) przez burmistrza Sawaryna jest prawdopodobnie jednym z największych ognisk koronawirusa w powiecie. Wynikać to może po części z braku umiejętności zarządzania przez burmistrza. Wygląda jakby nie wiedział kiedy i gdzie powinien być, nie wiedział jak przekazać informacje. Słowem powoduje chaos, którego skutkiem jest prawdopodobnie dwucyfrowa liczba chorych w samym UMiG.

Informacja jest ważna po to aby wirus się nie rozprzestrzeniał. Może być tak, że osoby przeniosą zakażenie dalej, nim zorientują się, że się zaraziły.

Kapitan powinien być na pokładzie statku aby wiedzieć co na nim się dzieje. Jego decyzje powinny być jasne.

Skarżą się mieszkańcy

-Wojewoda potrafił powiedzieć o liczbie zakażonych w urzędzie. Dlaczego burmistrz Sawaryn nie informuje ilu jest zarażonych i w jakich działach? Z tego co wiem z finansówki 3, z edukacji i spraw społecznych - 2, zarządzania kryzysowego - 2, kadr - 1 plus skarbnik i wiceburmistrz. Do tego ludzie na kwarantannie. Zapytajcie, bo powinniśmy wiedzieć co można załatwić, a gdzie lepiej nie chodzić – pisze do nas czytelniczka

Burmistrz Mieczysław Sawaryn nie prowadzi przejrzystej polityki informacyjnej. Już dwa tygodnie temu pytaliśmy i nie mamy odpowiedzi na temat działalności UMiG. Pisaliśmy już wcześniej, że pytaliśmy sekretarz, potem burmistrza…. Informacyjnie władza jest niewydolna. I to w czasach, gdzie informacja jest ważna, bo pozwala unikać ryzyka. Burmistrzowie jakby przyjęli strategię nicnierobienia, taką na przeczekanie koronawirusa.

Bałagan z sesjami

Przewodniczący rady miejskiej Rafa Guga wielokrotnie prosił burmistrza Mieczysława Sawaryna aby zrobić sesję w trybie zdalnym. Tak jest bezpieczniej. Tak robi w sąsiednim budynku powiat. Burmistrz Gryfina nie potrafi takowej zarządzić? Nie chce?

Nie jesteśmy w urzędzie, ale jako dziennikarze obserwujemy poczynania władzy podczas sesji. Włos na głowie się jeży! Widać wielką niefrasobliwość. Ani burmistrz ani jego zastępcy, czy naczelnicy na sali obrad nie noszą maseczek. Do tego sale obrad traktują jako minikawiarnię, a niektórzy dodatkowo jako palarnię (na przyległym balkonie). Przedstawiamy to na zdjęciach w fotogalerii.

Trudno mówić o bezpiecznym dystansie, nie wiadomo gdzie na sali są płyny dezynfekcyjne, gdyby była potrzeba…. Mamy wrażenie, że burmistrz czasami nie potrafi zarządzić podstawowych spraw.

A przecież mamy porównanie. Np. w Widuchowej obrady rady przeprowadzono w dodatkowej sali, ostatnio wszyscy w maseczkach, z wójtem i wicewójtem na czele. W Cedyni aby wejść na sesję, najpierw zmierzono temperaturę ciała, a potem dopilnowano aby zdezynfekować ręce.

O takich procedurach w Gryfinie można zapomnieć. Poziom nie do przeskoczenia przez Mieczysława Sawaryna. Taka jest brutalna rzeczywistość, która może doprowadzić do tragedii.

Kilka dni po sesji zachorował wiceburmistrz, jeden radny…

Komisja antykryzysowa w kryzysie

W urzędzie burmistrza nazywają dzielnicowym. Przydomek stąd, że wiadomo iż istnieje, ale nie jest często widziany. Burmistrz przewodniczy Gminnemu Centrum Zarządzania Kryzysowego. Przynajmniej teoretycznie.

-Panie burmistrzu! Pandemia nie jest w odwrocie, a zarządzanie kryzysowe jakby spało - mówiła Jolanta Witowska, radna Rady Miejskiej w Gryfinie na sesji ponad miesiąc temu. Sen burmistrza nadal trwa.

"Komisja kryzysowa" od czasu do czasu wydaje komunikaty. Co ciekawe, podpisuje je zwykle urzędnik, Paweł Nikitiński. Czy Mieczysław Sawaryn boi się odpowiedzialności i sam nie potrafi podejmować działań i informować? Za co płacą podatnicy burmistrzowi i komisji, która nie wiadomo co robi poza zdawkowymi komunikatami?

Mieczysławowi Sawarynowi na razie udało się stworzyć system chaosu i dezinformacji - narzekają nasi czytelnicy. Cena może być wysoka…

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (88)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

np
np 18.10.2020, 14:37
UMiG wzór dla mieszkańców. .. szkoda, że dramatycznie negatywny.
wiw
wiw 17.10.2020, 22:36
Jak przechodzi Toimaszek?
pstryk
pstryk 15.10.2020, 08:29
Foto 4 A'tomek dłubie sobie w nosie?????
6 GŁÓWEK LENINA AG  HA AH AH
6 GŁÓWEK LENINA AG HA AH AH 14.10.2020, 21:28
ZNOWU SPIĘCIE HA AH AH https://youtu.be/cbZuzcvJJ2A?l… H AHA AH https://youtu.be/lwHHOPD951A?l…
Za co mu płacimy
Za co mu płacimy 14.10.2020, 00:50
A Srutututu znów na kwarantannie ?
??
?? 14.10.2020, 01:00
Pytasz o hipohondryka?
no co
no co 14.10.2020, 00:15
Jak to jest pracownicy UMiG idą na kwarantannę ponieważ mieli kontakt z osobą zarażoną, a pracownicy szkoły którzy mieli kontakt w pracy z osobą zarażoną idą do pracy
Zmartwiony
Zmartwiony 13.10.2020, 23:10
Milerek już zdrowy czy to stare zdjęcia?
na fotce
na fotce 14.10.2020, 00:16
A co go tak rozpiera?
Ale jaja
Ale jaja 13.10.2020, 19:21
Jutro w urzędzie kontrola to pracownicy wreszcie dostali maseczki i rękawiczki, że niby mają cały czas :) Ale będzie pokazówa jak to wszystko wspaniale i cudownie jest w naszym urzędzie. Niech kontrolerzy zapytają lepiej pracowników ile chorych osób przyłazilo do pracy i nikt ich nie odsyłał do domu oraz jak wygląda typowanie osób na kwarantanne.
Tomasz che, che, che ...
Tomasz che, che, che ... 13.10.2020, 17:33
Dalej wkładasz imitatora aby wyglądało , że masz dużego sikora ?
Pani inspektor
Pani inspektor 13.10.2020, 19:51
Też to zauważyłam. Chyba, że mu ciągle stoi.
To zwis
To zwis 14.10.2020, 00:49
Po sterydach ma się jaja jak pestki jabłka i już nigdy nie staje. Spytaj pudzia i innych.
odnośnie fotek
odnośnie fotek 13.10.2020, 15:45
A ta wysuszona śliwka co robi na tym balkonie podczas sesji? Później nie wie jak głosować ? Za co bierze kasę?
Tomcio się odgazował i jest oki łełe
???
??? 13.10.2020, 19:55
Może dotknęła ją jakaś brzydka choroba.
Co na to straż grubasa ?
Co na to straż grubasa ? 13.10.2020, 15:31
Podobno Sawaryn zaginął.
leń
leń 13.10.2020, 15:38
Może po prostu nie chce mu się przyjść do pracy?
Fakty Mity
Fakty Mity 13.10.2020, 13:48
To teraz Burmistrz będzie musiał kolejne nagrody przyznać i znowu dostaną ci co nic nie robili ; Beata za idealne zaopatrzenie pracowników w dwie maseczki na tydzień , A może ktoś za organizację pracowników że szybko jeden od drugiego się zarażali ?
nie da się ukryć
nie da się ukryć 13.10.2020, 13:46
Roksana to kiedy kolejna impreza u ciebie w URZĘDZIE ? Nie zapomnijcie o dużej Ilości witaminy C ... nie traci się po niej węchu
Pinokio
Pinokio 13.10.2020, 12:37
24 w nocy ktoś cierpi na bezsenność a w głowie jedna myśl JAK TU DOWALIĆ TEMU SAWARYNOWI
I jeszcze sobie wydał biuletyn gminny 😂 to i mamy piękny artykuł na "faktach" podanych przez tajemniczych czytelników 😁 a nie prościej byłoby napisać ja AK tak was nienawidzę że będę na was nawalał równo z każdej strony czy to prawda czy nie prawda mam do gdzieś.😂😂
🤭
🤭 13.10.2020, 14:49
Nick prawidłowo dobrany do autora cha cha cha a teraz sprawdź swój nos🤥
do tego z kinolem na kilometr
do tego z kinolem na kilometr 13.10.2020, 14:28
wojewoda zachodniopomorski, marszałek województwa - informują o liczbie zakażonych urzędników. A ty Pinokio?
Ile w urzędzie zakażonych?
i już
i już 13.10.2020, 12:10
Bo wystarczy wprowadzić oświadczenie że zrzekam się leczenia na koronawirus i wtedy powinno być wolno chodzić bez maseczki, nawet w urzędzie.
ad
ad 13.10.2020, 14:26
Nie, żałosny, głupi, prymitywny ludzki odpadzie.

Nie jestes wirologiem ani lekarzem. Nie masz ŻADNYCH kompetencji, żeby wypowiadać się na temat koronawirusa. Tymi urojeniami karmionymi prawicowym ściekiem możesz podzielić się z kotem, jak ci na to pozwoli.

Wracaj do pracy i nie zaśmiecaj internetu swoją obrzydliwą, żałosną głupotą. Won. Komentarze na igryfino to wystarczający ściek.
do głupka
do głupka 13.10.2020, 15:48
a ty głupi odpadzie edukacji szkoły podstawowej - jesteś "wirologiem" albo lekarzem, że oceniasz prawo innych do wypowiedzi?
sauron
sauron 13.10.2020, 12:10
I czemu tu się dziwić jak lewica to dawne PZPR, oni od zawsze nienawidzili Polski i służyli kacapom, a teraz jeszcze i niemcom.
diagnoza
diagnoza 13.10.2020, 11:39
Po prostu Sawaryn jest organizatorem bezobjawowym!
wiem
wiem 13.10.2020, 12:13
Sawaryn ma wiele, nawet bez tych organizacyjnych, bezobjawowych zdolności.
sauron
sauron 13.10.2020, 11:32
Lewica by wolała by na tym i innych czołowych stanowiskach zasiadali zdradzieccy komuniści działający pod dyktando Rosji .
ryba
ryba 13.10.2020, 10:51
ale za to do skrzynek podrzucono jakieś INFO, w których gmina płynie mlekiem i miodem.
Ito wszystko za nasze pieniądze
Ito wszystko za nasze pieniądze 13.10.2020, 15:27
A w biuletynie Sawaryna przypisuje sobie cudze zasługi i działania , nawet te opóźnione na razie o pięć lat. O swoich porażkach ani słowa. Właśnie wyciągnąłem to ze skrzynki. Same kłamstwa, niedopowiedzenia i mijanie się z prawdą. Ot, Sawaryn w całej okazałości. Ani jednego rzetelnego artykułu i informacji.
papuga
papuga 13.10.2020, 17:16
To bezobjawowo inteligentny oszust i kłamca.
Do Papugi
Do Papugi 13.10.2020, 20:03
Z tą inteligencją to bym była ostrożna reszta trafiona w punkt
Ktokolwiek widział , ktokolwiek wie
Ktokolwiek widział , ktokolwiek wie 13.10.2020, 10:08
Jak zaginie starszy senior to po kilku godzinach wszystkie służby , psy tropiące , helikoptery , cywile robią alarm , i słusznie , i wszyscy szukają człowieka , ale jak już zaginął od trzech tygodni nasz ukochany Pan Burmistrz Mieczysław to żadnej akcji ! , tylko gdybanie , że się schował , sychórzył , idt , a on pewnie na polowaniu był bo uwielbia strzelać do zwierząt i zwyczajnie zabłądził w kniei , biedny , dobrze że grzybów i runa leśnego wbród to sobie poradzi , czekamy i wierzymy że odnajdzie drogę do domu , cały i zdrowy , wróci do pracy i utatuje zagubionych mieszkańców !
haha
haha 13.10.2020, 11:44
Sawaryn jest jak dzielnicowy :)))))))))))

Pozostałe