Nie składamy parasolek! Spacer ze zniczami i parasolami przed gryfińską siedzibą PiS

  • 24.10.2020, 19:19
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie składamy parasolek! Spacer ze zniczami i parasolami przed gryfińską siedzibą PiS
Dzisiaj 24 października 2020 r. niektórzy gryfinianie wybrali się na sobotni, wieczorny spacer. Przechadzali się jedną z głównych tras w Gryfinie - ulicą Chrobrego. Tam mieści się m.in. biuro PiS. - Gryfinianki i gryfinianie kolejny raz pokazali solidarność i wspólnie wyrazili sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji - mówi nam radna Rady Miejskiej Magdalena Pieczyńska.

Mieszkańcy wybrali podobną porę na sobotni spacer - godzinę 19:00.

Wielu spacerowiczów wpadło na pomysł, żeby zabrać ze sobą znicz i parasolkę (czarną albo tęczową).

Przestrzegając obostrzeń - w maseczkach na twarzy, z zachowaniem odpowiedniego dystansu przechadzali się w okolicy gryfińskiego biura Prawa i Sprawiedliwości, symbolicznie okazując swój sprzeciw po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Przypomnijmy, Trybunał Konstytucyjny 22 października 2020 r. orzekł, że obowiązujący dotychczas w Polsce kompromis aborcyjny tzn. aborcja ze względu na ciężkie wady lub nieuleczalną chorobę płodu, jest niezgodna z konstytucją.

- Musimy walczyć o swoje sprawy. Musimy protestować mimo pandemii - mówi nam jedna z uczestniczek gryfińskiego pokojowego protestu.

- Jestem solidarny ze swoją żoną. Nic o nas bez nas! - dodaje mieszkaniec Gryfina, który na spacer wybrał się z rodziną.

- Przyszłam z prawie dorosłą córką, nie szukałam problemów. Chciałam zaznaczyć tylko nasz sprzeciw. Miałam wrażenie, że samochodów było dużo więcej niż normalnie. Uczestniczyły w naszym spacerze - mówi pani Iwona.

Oprócz spacerowiczów, na ul. Chrobrego pojawili się policjanci.

- Przyjechały 2 radiowozy, dwa duże auta, policjanci obserwowali i filmowali uczestników. Do tej pory tylu policjantów w Gryfinie nie widziałam i to na zwykłych spacerowiczów! - wyznaje nam kolejna gryfinianka.

- Filmowali nas z samochodu stojącego koło Orlenu. Niedaleko Zalipia funkcjonariusze przez megafon wygłaszali komunikaty. Można było odczuć tę presję - dzieli się z nami swoimi odczuciami radna Magdalena Pieczyńska.

Spacer mieszkańców Gryfina koło biura PiS [WIDEO]:

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (310)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pati
Pati 28.10.2020, 01:30
Polityka nie jest prywatną parafią. Powinna uwzględniać przekonania wszystkich obywateli, a nie tylko katolików. Tym bardziej, że realnie ateistów, innych wyzmań a także pseudokatolików to ponad połowa społeczeństwa...I jest coraz więcej...Od wartości religijnych powinna być parafia a nie Rząd. Przyjdzie dzień, że czarne nieszczęście zostanie pogonione razem z ich sługusami...
gość
gość 26.10.2020, 23:56
przecież możecie usuwać ciążę bo przepisy dotyczą kobiet. A takie dziwolągi bez stylu z podartymi dżinsami to kobietami nie są.
Dawid
Dawid 26.10.2020, 20:06
Znacie je? To podajcie nazwiska. Dużo ich nie z Gryfina, Bóg wie skąd są!
POKO kaput
POKO kaput 26.10.2020, 15:20
No czerwońce z pretensjami do towarzysza z PZPR , SDPR ,LSD Długoborskiego !! A co wy do Kaczora ??? KONSTYTUCJA !!! Kwaśniewskiego !!! A walta się BABY !!
pytam
pytam 26.10.2020, 14:11
POnad 300 komentarzy, a czy przybliżyły one nas do prawdy?
women
women 26.10.2020, 13:38
Ależ "imponujące" niekóre komentarze . Poważnie ? Tak myślicie ?
obseratorka
obseratorka 26.10.2020, 14:11
Niektórzy oszaleli, a inni jak sauron - chiński troll wkleja co mu tam przygotowali ideolodzy skośnoocy.
Wuja
Wuja 26.10.2020, 13:13
Jak macie ochotę to obejrzyjcie popisy Kotulanki podaję link https://www.facebook.com/FanPa…
pędzel
pędzel 26.10.2020, 14:09
A kogo interesują gnioty?
XXL
XXL 26.10.2020, 12:50
Słyszę że "osobomacice" szykują jakiś marsz w Gryfinie.
Nie chciałbym by zahaczyły o Dom Boży na Górnym czy Dolnym Tarasie. Wara od kościołów.
sauron
sauron 26.10.2020, 12:48
Kotulanka Łajza łazi po Gorce i mysli ze kots jej dzien dobry powie (W pierdalac)
Pkji
Pkji 26.10.2020, 12:35
Wszystko OK. Ale moi drodzy jest jeden problem bo w Gryfinie od dawna piuro PIS nie funkcjonuje. Wiec uważam ze jak cos sie robi to wszystko powinno byc przemyślane. Jedyne6 biuro znajduje sie w Chojnie.
KO
KO 26.10.2020, 15:05
Jaka organizatorka taki marsz
sauron
sauron 26.10.2020, 12:20
Rzecz w tym, że czarne zdiry jako antykoncepcje uważają aborcję. To pasztety, które nawet się nie wysila, żeby skorzystać z tak dzisiaj dostępnej antykoncepcji, a przede wszystkim im nie chodzi o kobiety i już na pewno o dzieci, to są lewackie bandziory.
Marzena
Marzena 26.10.2020, 14:12
Wniosek z tego tylko jeden: dużo w tobie nienawiści.
sauron
sauron 26.10.2020, 12:18
Aborcja= zabójstwo w białych rękawiczkach nie chcesz dziecka = zrzeknij się praw; oddaj je rodzinie, która nie może mieć dzieci Aborcja biznes dla lekarzy ? Jak z hołotą dyskutować ? Polska ostoją Europy / jak było z emigrantami? itp
Monamona
Monamona 27.10.2020, 01:16
Czy jeśli dziecko będzie z wodogłowiem, bez nóżek, czy rączek, to myślisz, że każda rodzina weźmie na wychowanie, tylko dlatego, że nie mogą mieć swoich? Stuknij się w łeb, bonie wiesz oczy piszesz i napewno nie wiesz czego dotyczy protest.
sauron
sauron 26.10.2020, 12:13
Seria wandalizmów w Poznaniu. Policja wylicza zniszczenia i dodaje: "szukamy sprawców" KARAC Surowo ta Antifeeeee Do znieważenia i zniszczenia poznańskich pomników: Jana Pawła II i 15. Pułku Ułanów Poznańskich doszło w ostatnich dniach w trakcie protestów przeciwników wyroku TK. Popisane wulgarnymi hasłami zostały także donice w centrum miasta. Sprawców szuka policja.

W trakcie odbywających się od czwartku w Poznaniu manifestacji przeciwników wyroku TK ws. przepisów aborcyjnych doszło do zniszczenia m.in. donic na ul. Paderewskiego, na których napisano wulgarne hasła. Sprawa została zgłoszona policji.

Nieznani sprawcy zdewastowali także stojący w centrum Poznania pomnik 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Na monumencie w dwóch rzędach napisano "***** ***".W niedzielę wieczorem w trakcie protestu przed katedrą, doszło z kolei do zdewastowania stojącego w pobliżu katedry pomnika Jana Pawła II. Monument został m.in. oblany farbą, umieszczono na nim także wieszaki, oraz transparenty i hasła aborcyjne.
ratownik
ratownik 26.10.2020, 13:48
Szpiegu Srauronie, weź Pavulon nie spinaj się.
do chińskiego trolla
do chińskiego trolla 26.10.2020, 12:26
Sauron, co wy w Chinach robicie z kościołami katolickimi? A, sorry - zapomniałem - tam nie ma katolickich świątyń...
O tybetańskie też się "troszczycie" po swojemu...

To nie podjudzaj.....
Roman
Roman 26.10.2020, 11:35
Wszyscy tak ochoczo przypinaja sobie do zdjec te fantastyczne logo "czerwonego pioruna" ale nikt nie pofatygował sie sprawdzic co to oznacza.
A takie " piorunki " mialo w logo HITLERJUGEND.
Brawo ach ten wspanialy FACEbook...
A no i polecam jeszcze poczytać o Akcji T4 przeprowadzonej przez te formacje w czasie wojny.
Oczywiscie jestem jak najbardziej za sttajkiem kobiet.

Mika
Mika 26.10.2020, 16:08
Oj wiedza Twoja płytka - rzucałeś w szkołę kamieniami? Takie piorunki oznaczają np. słupy wysokiego napięcia - atakuj! do boju!
🤔
🤔 26.10.2020, 13:47
A gdzie jest mój komentarz?
Roman
Roman 26.10.2020, 12:52
Hasło Akcji T4
" eliminacja życia niewartego życia"

Wiec sami ocencie jak to wyglada...
🤣
🤣 26.10.2020, 12:21
Ten piorunek to pewnie wymyśliła p Pieczyńska 😡😡
taka zdolna bestia🤭🤭🤭
kod da vinci
kod da vinci 26.10.2020, 12:09
Piorun jak piorun. Tęcza to znak przymierza, swastyka symbol hinduski, krzyż tak naprawdę przecież symbol męczarni...
Roman
Roman 26.10.2020, 12:47
No ok ale kto akurat wymyślił pioruna...
Dziwnym zbiegiem okolicznosci jest to symbol niemickiej formacji ktora prowadziła AKURAT akcje T4 .
A co to za akcja to sobie poczytajcie...
sauron
sauron 26.10.2020, 12:27
tecza ma 7 kolorow s zmata kolorowa 6(kolory pedryli) piorun to drugi znak po swastyce w nazistowskich NIemiec(poczytaj wilkipedia) zadna z tych szm at nie ma nic wspolnego z Polska
Justyna
Justyna 26.10.2020, 11:47
Szkoda, że ten " ten wspaniały FACEbook" mnie uczy jescze myślenia.
polip
polip 26.10.2020, 11:17
Obłuda PISu wyszła na wierzch!
Roman
Roman 26.10.2020, 12:53
Niestety ale masz racje
Możemy się nie zgadzać, możemy dyskutować, proponować inne rozwiązania,…
Możemy się nie zgadzać, możemy dyskutować, proponować inne rozwiązania, możemy pochylać się nad nimi, ale musimy respektować orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, które dotyczy zgodności ustawy z Kons 26.10.2020, 10:13
Tego rodzaju hasła, wulgaryzmy, obsceniczne zachowanie, jeszcze z udziałem parlamentarzystów opcji lewicowo-liberalnej to przekroczenie wszelkich granic, jakie, tylko kiedykolwiek w ogóle były wyznaczane. To, co się działo w kościołach w Polsce, to przerywanie, zakłócanie modlitwy, mszy świętych, to profanowanie symboli religijnych, niszczenie świątyń poprzez jakieś napisy na nich, to są rzeczy, które były absolutnie niespotykane u nas. I dziś wszyscy widzą jak postępuje strona opozycyjna. To jest totalna, totalitarna rewolucja, na którą w państwie prawa zgody być nie może
macie co chcieliście
macie co chcieliście 26.10.2020, 11:16
Nieposzanowania konstytucji nauczył mnie PiS!
Sauroo
Sauroo 26.10.2020, 09:49
>>>
Przyjmij jeden nick Sauron.
Administrator
Rozalia
Rozalia 26.10.2020, 09:36
Mamy setnom rocznice urodzin świentego Jana Pawła II i zamiast uczcić to modlitwom i procesjami, to trzeba bać się tych wyzutych z człowieczeństwa beswstydnych puszczalskich bab.
https://wadowice.naszemiasto.p…
Maciek z Klanu
Maciek z Klanu 26.10.2020, 08:27
A ja myślałem , że te wszystkie panie są takie fajne i dobre , a one mnie okłamują że mnie lubią , teraz to wiem
katoobłuda?
katoobłuda? 26.10.2020, 09:49
A dla ciebie tylko gwiazda telewizji jest wyznacznikiem codziennej opieki? I w dodatku nawet z niego drzesz łacha i pogardliwie podszywasz się wpisując teksty stereotypowo traktujące niepełnosprawnych - no właśnie jak takie duże dzieci....
sauron
sauron 26.10.2020, 07:10
Biedna nastoletnia młodzież. Zmanipulowana przez lewackie media społecznościowe. Ci młodzi ludzie są niestety już za młodzi, by pamiętać Jana Pawła II i jego pielgrzymki, dlatego w amoku nie wiedzą, co czynią. Żal mi ich, bo po prostu zostali zmanipulowani. Jednak wciąż komunistyczne programy nauczania i niektórzy starszej daty nauczyciele-komuchy zrobili swoje. Przykro na to patrzeć.
Poglądy dzielą - wartości łączą
Poglądy dzielą - wartości łączą 26.10.2020, 09:51
tak jest , nie mają swojego zdania tylko podążają za przewódcą stada jak na sawannie antylopy Gnu.
do chińskiego wzorca manipilacji
do chińskiego wzorca manipilacji 26.10.2020, 09:33
Ech, chiński trollu - a manipulacje chińskim internetem to twój standard?

Pozostałe