Strajk kobiet. Gryfino protestuje

  • 26.10.2020, 19:04
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Strajk kobiet. Gryfino protestuje
Kilkaset osób, głównie młodych, wzięło udział w dzisiejszym proteście. Przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającej prawo aborcyjne Gryfino manifestuje po raz drugi, przyłączając się do protestów w całej Polsce. Jednak teraz sprzeciw w naszym mieście wyrażany znacznie głośniej i dużo liczniej niż w sobotę.

Manifestujący przeszli z placu Barnima ulicą Chrobrego przed siedzibę biura PiS. Następnie spacerowali ulicą Chrobrego z transparentami, wieszakami, parasolkami i hasłami krytykującymi decyzję Trybunału Konstytucyjnego.

Należy zauważyć, że uczestnicy "spaceru" mieli zasłonięte usta i nos, przestrzegając obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa.

Protest przebiegał spokojnie. Policja nie interweniowała. Funkcjonariusze kierowali ruchem, ponieważ na ulicach od strony mostu oraz Chrobrego tworzyły się korki. Wielu kierowców przyłączała się bowiem do protestu, używając klaksonów, świateł i bardzo powoli jeżdżąc trasą, przy której mieści się gryfińskie biuro PiS. 

Aktualizacja: Filmiki i więcej zdjęć tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/38500,gryfino-protestuje-po-wyroku-tk-w-sprawie-aborcji-foto-wideo

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (146)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

X
X 04.11.2020, 06:58
Roznosicie le chorób Jestem na tak ale to nie czas na to
bravo
bravo 30.10.2020, 15:00
Drogie Panie, jesteście cudownie waleczne, jestem z Wami, cały czas. Ja i ma Rodzina. Nie przejmujcie się grupą wyjców, pali im się ich bajka o wyższości kaczki nad orłem.
COVID 19
COVID 19 30.10.2020, 11:48
Ja też idę z wami.
guardian
guardian 29.10.2020, 14:24
Skala protestów sprzeciwiających się zaostrzeniu prawa aborcyjnego może okazać się punktem zwrotnym. Marka katolickiego nacjonalizmu PiS traktuje przeciwników jako zdrajców narodu. Ale jako członek Unii Europejskiej, Polska powinna dbać o to, aby debata o wartościach uwzględniała wszystkich (...). Na szczęście widać, że coraz więcej Polaków jest gotowych walczyć o to prawo - czytamy w komentarzu "The Guardian".
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA  HA AH AH
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA HA AH AH 29.10.2020, 14:04
I BATA BATUELA BAZDY AH AH AH I W KOŁO KOŚCIOŁA NAPRZÓD MARSZ HA AH AH https://youtu.be/8hx4AZhavEA HA HA AH GRUPA KRZYZOWA HA AH AH LGBTIQ https://youtu.be/xiKRwzDYjlg
Mariola
Mariola 28.10.2020, 20:49
Wielką bzdurą jest twierdzić, ze mamy państwo wyznaniowe. Księża i biskupi nie zasiadaja w Sejmie, Rządzie, Senacie, innych władzach jak sądownicza czy samorządowa. Gdyby było państwo wyznaniowe, to od dawna by nie było aborcji w Polsce albo rozwodów - a są. Teraz nie biskupi, lecz Trybunał Konstytucyjny orzekł co mamy zapisane w Konstytucji, po prostu - każdy Polak ma prawo do życia, a podpisał tę Konst. lewicowiec Kwaśniewski!
Zrozpaczona
Zrozpaczona 28.10.2020, 20:28
Jakas Lewicowa feministka nakręca spirale a wy sue dajecie!!troszke to naiwne kobietki przecież to smierdz wojna polityczna a nie o wasze dobro!!!!
cyt
cyt 28.10.2020, 17:23
Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło" (R. Kapuściński)
j444
j444 28.10.2020, 17:19
A propos socjalne datki, muszę cię rozczarować, oni po prostu nie zdążą, bo pis dokładnie ogołoci portfel i jak wierzysz w Boga to módl się, aby wystarczyło na emerytury i służbe zdrowia, bo tylko to jest najbardziej istotne do życia. Ja nie miałem 500+, 300+ i moje dzieci nie były głodne i bose, ale miałem ich tyle na ile było mnie stać, bo natura obdarzyła mnie rozumem, z którego umiejętnie korzystałem i korzystam. Co do polskich błędów to odpowiem ci krótko, POLACY NIGDY ZE SWOJEJ HISTORII NIE WYCIĄGNELI ŻADNYCH POZYTYWNYCH WNIOSKÓW. o historii potrafią klepać bzdury bez wartości tzw" dookoła Wojtek". Piszesz o emigrantach w innych krajach, szariacie, kobietach drugiej kategorii, albo i bez kategorii, a jak jest w Polsce, czy ktoś Cię zapytał co i ile masz urodzić, nie! Masz urodzić bo tak chce starzec bez rodziny i byc może bezpłodny. Jaka Twoja kategoria? Muzułmanki rodzą dużo dzieci, i to sprawne, a Ty, kim chcesz zapełnić Polskę dla jej obrony. no kim.
naprawdę
naprawdę 28.10.2020, 17:13
Ludzie, co wy wypisujecie za bzdury. Ktoś wami steruje, a wy jak te baranki idziecie. W wulgarny sposób chcecie coś udowodnić, ale tak naprawdę sami nie wiecie co. Jesteście żałośni
Wołodyjowski
Wołodyjowski 28.10.2020, 17:10
No to może będzie do napisania współczesna trylogia, dawną uwielbiam.
Wutanklan
Wutanklan 28.10.2020, 10:20
Szkoda tylko, że skrajna lewica się w to wmieszała i wykorzystuje kobiety do swoich celów, te mają na tyle wysoko podniesioną adrenalinę, że nie są w stanie zauważyć jak zostały wkręcone w wojnę polsko-polską. Wojnę, w której stały się narzędziem atakującym wartości skrajnych prawicowców i nie tylko.
Dla ścisłości - istnienie kościoła mi zwisa, istnienie prawicy mi zwisa, istnienie lewicy mi zwisa.
Samur
Samur 30.10.2020, 13:17
Ciekawe co gdyby to mężczyznom ograniczyć prawo na takim poziomie cielesnym. Co by panu wtedy zwisało.
aha
aha 29.10.2020, 12:54
Skrajna lewica, prostaku? SKRAJNA LEWICA?

Od kiedy to "prawo do aborcji" czy "prawa człowieka" są skrajnie lewicowe, nieuku? To gilotynowanie bogatych jakie jest, ultraskrajniehiperlewicowe?

Debil. Nieuk. Żałosne ludzkie ścierwo które wie jeszcze mniej o polityce niż o prawach człowieka. Won. Śmieciu.
Xyz
Xyz 28.10.2020, 08:46
To był kabaret wysokich lotów, Małe dzieci byly mamuski darły *** *** pis albo nastolatki krzyczące po 14 lat moja *** moja sprawa haha. A tak pozatym pozdro 600 na rewirach.
marek
marek 27.10.2020, 17:24
te wasze badanie chyba sami robicie do niego wyniki . Z pracy 100 osób klikało i co brak zmian (a wszyscy wybierali nie)
Ela
Ela 27.10.2020, 09:17
Zaskoczona była, ze tyle ludzi przyszło.
łowca szpiegów
łowca szpiegów 27.10.2020, 08:58
Uwaga Sauron to troll, którego celem jest podżeganie do nienawiści.
Ktoś
Ktoś 27.10.2020, 08:53
Patrzę na te zdjęcia i jest mi wstyd. Nie dlatego, ze protestujecie macie do tego prawo, ale za to chamstwo i prostactwo "pocałuj mnie w pi...de" itp. I coś takiego niesie kobieta. Ja bym tej p.....y nawet kijem nie chciała trącić a co dopiero całować
proste
proste 27.10.2020, 09:26
no właśnie i takim, którzy chcą "trącanie kobiet kijem" uważają za dopuszczalne wreszcie należy powiedzieć twardo i zdecydowanie!
Przekonana
Przekonana 27.10.2020, 06:13
Nasz wybor i decyzja o sobie kończy się w momencie, kiedy inne serduszko zaczyna bić. Każda terminacja to dokonanie wyboru za kogoś - za inne życie. Czy ktokolwiek ma prawo bawić sie w Pana Boga? Decydowac o życiu i śmierci?
proste
proste 27.10.2020, 09:28
Każdy, kto podejmuje reanimację "bawi się w Pana Boga"... Bo "serduszko przestało bić" - i "decydowanie o życiu i śmierci" czyli ratowanie tego, co "naturalnie" przestało mu bić "serduszko" - jest właśnie "zabawą w Pana Boga"...
Nieprawdaż?
dio neikumatej z 6.13
dio neikumatej z 6.13 27.10.2020, 09:17
Przekonana, przecież to nie o to chodzi!
Bandularz
Bandularz 26.10.2020, 23:58
Jak pokazuje historia, każda władza upada, wcześniej lub później. Wy upadniecie wcześniej, krasnal z Żoliborza nie będzie żył wiecznie... A wtedy sami skoczycie sobie do gardeł, żeby ratować własne tyłki. Rozliczymy was też, za wszystkie *** ***
lalala