Gryfino protestuje po wyroku TK w sprawie aborcji [FOTO, WIDEO]

  • 26.10.2020, 21:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Gryfino protestuje po wyroku TK w sprawie aborcji [FOTO, WIDEO]
Takich tłumów na ulicach Gryfina dawno nie było. Kilkaset osób spacerowało, wykrzykując antyrządowe hasła. Demonstranci w poniedziałek 26 października 2020 r. przeszli z placu Barnima przed biuro PiS przy ul. Chrobrego. Licznie przybyli młodzi ludzie bardzo się starali, aby Jarosław Kaczyński razem ze swoimi znajomymi z rządu i partii dobrze ich słyszeli. Zapraszamy do udziału w naszej ankiecie.

Przypomnijmy, że Trybunał Konstytucyjny uznał, że przerwanie ciąży, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodne z Konstytucją.

 

Pozwoliliśmy sobie towarzyszyć dzisiejszemu spacerowi protestujących ulicami Gryfina. W sumie teatrem działań był ulica Chrobrego. Zapraszamy do fotorelacji i obejrzenia filmiku.

A wszystko zaczęło się na placu Barnima I...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Następnie uczestnicy "marszu" przeszli ul. Chrobrego przed biuro PiS:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O proteście pisaliśmy wcześniej tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/38496,strajk-kobiet-gryfino-protestuje

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (55)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (204)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

klakson
klakson 30.10.2020, 14:58
A gdzie policja? Dlaczego ich nie zablokowali? A przy okazji kontrola stanu technicznego auta, mandat za nieuzasadnione użycie klaksonu w mieście.
pytam
pytam 30.10.2020, 10:21
A czy ci ludzie pomyśleli o tym, że blokując drogi uniemożliwiają dojechanie innym np do domu czy apteki? Co w sytuacji gdyby musiała przyjechać karetka? Blokowanie wjazdu na prom też nie jest mądre. Co jak ktoś się spieszył na pociąg czy do szpitala, lekarza. Nie zdają sobie sprawy, że utrudniają w ten sposób także życie swoim sąsiadom, znajomym. Można wszytsko zrobić i protestować ale nie przeszkadzając innym mieszkańcom...
coś w tym jest
coś w tym jest 29.10.2020, 15:54
Wulgarny jest wyrok, Kaczyński i cały jego PiS. Jestem zwolennikiem przełożenia gniewu na realne działania - mówił w programie "Graffiti" w Polsat News europoseł Wiosny Robert Biedroń. Jego zdaniem, PiS "przekroczyło granicę, za którą nie ma już praw człowieka, jest tylko zniewolenie i pogarda". - Stoję zawsze po stronie kobiet, a nie pomników - podkreślił. Czytam to na interia.pl
i dalej
i dalej 29.10.2020, 16:07
Będzie tonował protesty, bo one nie są na rękę władzy, której sam jest elementem. Gdzie jest Duda, jeżeli chodzi o ochronę praw kobiet? Powinien domagać się prawdziwego Trybunału Konstytucyjnego, bez sędziów dublerów, powinien domagać się równych praw. Dzisiaj Polki nie mają takich samych praw jak Francuzki, Szwedki czy Belgijki. To jest rola prezydenta - mówił Biedroń.
Kicikicikici
Kicikicikici 29.10.2020, 03:25
Chłopa by se znalazły!
jakiś
jakiś 28.10.2020, 17:41
poje... banda do pudła ich wszystkich albo pałami rozgonić
Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie
Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie 28.10.2020, 15:19
Czy mi się zdawało, że naczelny etyk Gryfina, szef placówki oświatowej, wychowawca młodych pokoleń też był tam z młodzieżą wydzierającą się w... i J.. PiS? I jeszcze jakaś nauczycielka z podstawówki chyba? I chyba oprócz tego, że nauczyciele, to jeszcze radni. No, No, elyta yntelektualna.
do Nikity
do Nikity 29.10.2020, 15:55
Paweł masz omamy.
Ciekawy.
Ciekawy. 28.10.2020, 13:38
Która z tych protestujących wie co to jest wojna? Co tam robią dzieci?
aligatopr
aligatopr 28.10.2020, 01:01
Wielki szacunek za walke o swoa wolnosc. Nie politycy ale kobiety maja prawo decydowac o sobie i swoim sumieniu. Kaczor tez bedzie mial na sumieniu zwiekszona liczbe zachorowan. Specjalnie wywoluja tematy"dyzurne", zeby przykryc nimi swoja niudolnosc w zarzdzaniu krajem, pandemia i przekrety.Sadzac po opiniach niektorych osobnikow, nie dojrzelismy do demokracji.Niektorym marza sie rzady autorytarne a chyba nawet totalitarne.Doedukowac sie trzeba i na pewno nie na partyjnej szczujni zwanej telewizja publiczna.!
dogon
dogon 28.10.2020, 00:07
Nie ma to nic wspólnego z walką o prawa kobiet. To jawne zagrywki polityczne. Totalna opozycja jest bezsilna i bezradna w sprawie odsuniecia od koryta i teraz chwyta się wszystkich sposobów ażeby robić bałagan w kraju. Jestnym z postulatów, , walczących nastolatek " jest obalenie rządu.
medyk
medyk 27.10.2020, 21:13
Można wierzyć, że zapłodniona komórka jajowa jest człowiekiem PONIEWAŻ ma duszę. Jest to wiara nieweryfikowalna - w dającym się przewidzieć czasie nie poznamy metody naukowej na potwierdzenie (lub zaprzeczenie) istnienia duszy.

Ale nie wolno narzucać swojej wiary tym, którzy jej nie podzielają....

Dla części osób człowieczeństwo to proces. I trzeba uszanować tych, którzy uważają, że człowiekiem w pełni staje się dopiero w momencie, gdy jest się zdolnym do życia poza organizmem matki..
Ktoś
Ktoś 28.10.2020, 10:16
Czyli w 9 miesiącu ciąży mogę je usunąć bo się jeszcze nie urodziło no i nie jest jeszcze człowiekiem?. Aż boje się myśleć czym były moje dzieci zanim się urodziły. A tak na marginesie dziecko z zespołem downa też jest zdolne do życia poza organizmem matki
ech....
ech.... 29.10.2020, 18:47
Ty nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz? O wcześniakach nie słyszałeś?
Dlatego życie to PROCES (podobnie jak agonia)...
Ale dla ciebie plemniczek to pół duszyczki...
Tylko ile tych plemniczków się marnuje, co?

I gdzie tu czytasz o decyzjach?
Ja uważam, że kobieta powinna mieć wybór.
A wiara w to, że zapłodniona komórka jajowa jest człowiekiem - to również WOLNY WYBÓR!
I jak ktoś DECYDUJE na urodzenie - nikt mu nie ma prawa zabronić.
Ale nie można wymagać heroizmu od każdej kobiety w Polsce....
Mam pytanie nie na miejscu
Mam pytanie nie na miejscu 27.10.2020, 20:31
Czy Smerfetka miała robione skrobanki ?
Przecież miała tylu kolegów a dzieci nie było widać ?
Aśka.
Aśka. 27.10.2020, 20:23
Zero kultury,parada hamstwa i blużnierstwa,żenada.A co z CORONAVIRUSEM.
Anakondus
Anakondus 27.10.2020, 19:45
Starosto, dlaczego dziś, za nasze pieniądze w podleglych tobie biurach leciały antyrzadowe audycje? Co to ma być. Skandal.
wraca stare?
wraca stare? 27.10.2020, 21:11
to już szykujecie listę dozwolonych stacji radiowych? Kurczę, rodzice mi opowiadali, jak Wolnej Europy i BBC słuchali po cichu...
Anakondus
Anakondus 27.10.2020, 23:18
W domu niech slucha. Rozumiesz to...
Tak tu trzeba mieć rozum....mlody czlowieku.
"antyrządowa stacja radiowa" - komuna wróciła????
"antyrządowa stacja radiowa" - komuna wróciła???? 27.10.2020, 23:54
"tylko nie mów nikomu" - starcze - a niby dlaczego ma nie być włączonego radia? Bo nie twoja stacja?
Esbecja sprawdzała czy słucha się "antyrządowych" stacji...
sauronek
sauronek 27.10.2020, 18:43
Ale jaja znow gimnazjum wyszlo na ulice i krzycza bluznierstwa hehehe,czemu te dzieci wychodza one nie maja pojecia co to konstyticja,ale nie widac dowozonych autokarem chyba nie dostali po 50 zl
spostrzegawcza
spostrzegawcza 27.10.2020, 18:43
Myślę, że czara przelała się. Obywatele mają DOŚĆ.Upolitycznienia sądów, prokuratury, Kościoła....można by wymieniać
.A teraz zakaz wyboru przez matę, ojca,...rodziców. Czy polityk, ksiądz pomoże w wychowaniu niepełnosprawnego dziecka? Czy adoptuje? Nie jestem za aborcją, ale prawem wyboru. Przykro, że nie ma dyskusji, nie było referendum, przykre, że to się dzieje w okresie pandemii.
Czy to jest celowe?
"Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę" tak chyba brzmi powiedzenie..
Sauron
Sauron 27.10.2020, 18:32
L g bt tez sie rodzi z wada mozgu i jakos pozwolono im zyc......Tak się zaczynało w Niemc. zech w latach 30 XXw. Potem były komory gazowe i ludobójstwo.
wqrw jest wielki
wqrw jest wielki 27.10.2020, 18:18
Strajk Kobiet po konferencji opublikował opublikował listę postulatów. Są one następujące:

1. Wypier... z oświadczeniem Przyłębskiej

2. Wypier... z Przyłębską

3. Chcemy prawdziwego Trybunału Konstytucyjnego

4. Chcemy prawdziwego Sądu Najwyższego

5. Chcemy prawdziwego Rzecznika Praw Obywatelskich

6. Chcemy nowelizacji budżetu, chcemy kasy na ochronę zdrowia, chcemy pomocy, chcemy pomocy dla przedsiębiorców, chcemy pomocy dla kultury

7. Chcemy praw kobiet, czyli chcemy legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji

8. Chcemy pełnych praw człowieka
Jolka
Jolka 27.10.2020, 18:11
One same nie wiedzą po co wychodzą na ulice. Pytałam się trzech z nich, nie wiedziały o co chodzi. Zapłacono im i wyszły
Pppo
Pppo 27.10.2020, 17:11
Rzetelny portal
Brawo wy
Brawo wy 27.10.2020, 16:18
A Kaczyński siedzi bezpiecznie i cieszy sie z bandy patałchów którzy wyszli na ulice....

A myslicie dlaczego teraz zapadł wyrok trybunału??...

Idzcie dalej na ulice wiecej i glosniej reszta ustaw.... tragnicznych ustw przepchnie Jareczek w sekmie a na koncu bedzie pacyfikacja.

Nienawidze okropnie tego malego zasranca ale trzeba przyznać strategiem jest wybitnym.
Szachraj by pasował
Szachraj by pasował 27.10.2020, 20:26
Ty wiesz co to jest strateg ? Ja bym to raczej porównał do knucia , szachrajstwa itp
88
88 27.10.2020, 19:14
dokładnie też tak myślę. Wkurza mnie to, że politycy rozgrywają swoje interesy przy pomocy g ó wnażerii. Na ulicach sami małolaci, tak tych walczących o swoje macice, jak i ze strony prawiczków-tryglotów broniących pedofilów w kościołach. Żaden dorosły nie będzie rzucał kamieniami , bił, czy niszczył tego, co jest mieniem społecznym.
Małolaty żyją chwilą, co będzie później, to dla nich mało istotne. Jest zabawa, jest zadyma, pokazują ich w TV, oni czują się bohaterami.
To, że jest jakaś lewica i prawica to jest jedna wielka bzdura.
Są , oszołomy, koniunkturaliści, racjonaliści i ludzie podatni na manipulację. To nie może być tak, że w XXI wieku nie możemy samodzielnie myśleć i decydować o sobie. Żadna religia nie może narzucać swoich zasad innym. Niech politycy wprowadzą podatek wyznaniowy, a raz na zawsze skończy się ten cyrk.
Niestety politykom z PO jak też PiS, jest to na rękę. Skłócone i podzielone społeczeństwo jest łatwiejsze do manipulacji.
PiS nie przewidział jednego, że Policja musi unikać jak ognia zdecydowanej postawy w stosunku do demonstrantów, bo przecież natychmiast cały świat porówna Kaczyńskiego do Łukaszenki.

Pozostałe