Trzymamy kciuki za chorą koleżankę-dziennikarkę

  • 30.10.2020, 00:11
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Trzymamy kciuki za chorą koleżankę-dziennikarkę
Jej kontakt z osobą zakażoną koronawirusem nie trwał długo. Jednak po kilku dniach poczuła się źle. Na tyle, że trzeba było wezwać pogotowie. Karetka do przewożenia osób podejrzanych o zakażenie przyjechała dość szybko. W szpitalu po zrobieniu testu okazało się, że ma koronawirusa. Teraz trzymamy kciuki za Tamarę Szymańską, która napisała tyle artykułów o Gryfinie.

Tamara Teresa Wójtowicz-Szymańska jeszcze jako „TWS” podpisywała się 7 Dniach Gryfina w końcu ubiegłego wieku. Potem pisała też do "Głosu Szczecińskiego”. Od 2012 r. do 2019 r. pisała systematycznie na portalu igryfino. Teraz robiła to już sporadycznie, ale też od czasu do czasu jej teksty ukazywały się w 7 Dniach Gryfina. Napisała setki artykułów o gryfinianach, mieszka tu od wielu lat, więc to osoba znana. Zwłaszcza że wcześniej była dyrektorką GDK.

Działa w gryfińskich teatrach, Stowarzyszeniu Wspólnota Polska, więc zna ją wiele osób. Niewiele wie, z czym teraz się boryka.

-Strasznie smutno mi się zrobiło, jak pani Tamara dziękowała mi z a wszystko i się ze mną… żegnała. Potrzebne jest jej wsparcie - mówi nam gryfińska wolontariuszka Ewa Lewczuk.

Trzeba namawiać panią Tamarę aby zacięła jeść. Straciła smak i wszystko - jak mówi - smakuje jej jak piołun.

Żeby poczuła wolę życia, potrzebną do wyzdrowienia, potrzebuje naszego wsparcia. Wiele osób włączyło się zatem do pomocy. Bardzo za to dziękujemy.

Sytuacja pani Tamary jest też ostrzeżeniem, jak łatwo się dziś zarazić. Dbajcie o siebie, a my trzymamy kciuki za naszą koleżankę i życzymy jej powrotu do zdrowia. Jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym z panią Tamarą i jej lekarzem.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ada
Ada 02.11.2020, 20:42
Myślę, że jest już lepiej.
Maria
Maria 01.11.2020, 22:45
Właśnie trafiła w moje ręce gazeta "N7 Dni Gryfina" Jestem oburzona tym, co pan red. Kwapisz nawypisywał. Kobieta cierpi w szpitalu i walczy o życie, a ten napisał art. pn. "Dramat Kotów". Dramatyczne to jest dziennikarstwo nie rozumiejące właściwych problemów.
ale...
ale... 02.11.2020, 10:28
Trudno mówić mi o artykule bez czytania - ale jeśli ktoś opiekował się kotami i zachorował - to faktycznie dramat kotów i powinien ktoś im pomóc!
Nawet ze względu na współczucie dla chorej opiekunki!
Bo i jej będzie lżej, jeśli będzie wiedzieć, że podopiecznym nic nie jest....
Do Marii
Do Marii 02.11.2020, 08:57
Pan Ryszard już dawno powinien dać spokój z tym pisaniem. Czasami nie wiadomo śmiać się czy płakać z art tego pana. Panie Słomski czas na zmiany!
Fafik
Fafik 01.11.2020, 13:13
Miała pani szczęście, ze zabrała panią szybko karetka do szpitala bo dziś zmarła młodsza od pani kobieta która czekała, czekała karetki sie nie doczekaa. Zmarła!
wiem
wiem 01.11.2020, 11:42
Zdrowia w tych trudnych czasach. Miałą pani szcze[escie, że jeszcze panią przyjęli i leczą bo już ludzie zaczynają czekać na karetkę.
zainteresowany
zainteresowany 31.10.2020, 16:02
Przeciez wszystkie siłownie muszą być zamknięte. Kto prowadzi jakąś siłownię Trzeba to sprawdzić i winnych ukarać jak najprędzej.
Kotek
Kotek 31.10.2020, 12:48
W tym okrutnym świecie zdarzają się i Anioły.. Dużo zdrowia.. do ratowania kolejnych żyć najbezbronniejszych..
Jędrula
Jędrula 31.10.2020, 10:08
A co z kotami? Gdzue są?? Zdrowia dla Pani
biska znajoma
biska znajoma 31.10.2020, 09:48
Do Wojtka. Panie Wojtku koty są zaopiekowane. Przychodzi do nich p. Ela. Wspaniała kobieta, także miłośniczka kotów. Ostatnio powiedziała mi , że "chyba bardziej kocha koty niż ludzi" Oby tylko była zdrowa p. Ela. Także za nią trzeba trzymać kciuki. Zawsze pomaga, gdy chodzi o zwierzaki. A do Znajomego:. Pani Tamara nie bała się wirusa. Nie słuchała się innych ludzi dot. ostrożności i przebywania w kontakcie z innymi. Proszę nikogo nie oskarżać. Życzę wszystkim czytającym i p. Tamarze dużo zdrowia.Ufam , że wyjdzie z tego.
do tej znajomej
do tej znajomej 01.11.2020, 08:23
Kobieto daj se siana p Tamara teź to przeczyta i ci wybaczy te bzdety ?
JO
JO 31.10.2020, 12:09
Co? poczuwasz się do winy.
Znajomy
Znajomy 30.10.2020, 22:29
Pani Tamara zdrówka, zdrówka, zdrówka ... Mam nadzieję, że osoba która Panią zaraziła czyta to wszystko i ma wyrzuty sumienia, wcześniej ich nie miała, nawet do lekarza się nie zgłosiła!!! Nie Pani powinna leżeć w szpitalu !!!!
bliska znajoma
bliska znajoma 30.10.2020, 19:45
Trzymajmy kciuki. Myślmy pozytywnie. Pani Tamaro dużo zdrowia.
Dzisiaj rozmawiałam z p. Tamarą. Znacznie lepiej mówi. Niewiele, ale zaczęła jeść. Jest faktycznie pod kroplówką, która ma nieco wzmocnić organizm, Pani Tamara od kilkunastu dni niewiele jadła i jest słaba. Dziękuję w imieniu Pani Tamary za te słowa wsparcia. Przekaże te wszystkie pozytywne myśli. Rozmowy telefoniczne trochę męczą, więc ...chyba nie trzeba dzwonić. Do mnie sama zadzwoniła. Dziękuję!
Wojtek
Wojtek 30.10.2020, 17:58
A czy ktoś się zaopiekował zwierzętami pani Tamary ,jakieś informacje ?
G.
G. 30.10.2020, 15:09
Zdrówka dla Pani Tamary i pozdrawiam serdecznie ,cudowna kobieta
Maciejewski Eugeniusz
Maciejewski Eugeniusz 30.10.2020, 14:17
Dużo zdrowia, trzymamy kciuki
Wspólnota Polska
Wspólnota Polska 30.10.2020, 14:10
Pani Tamarze życzymy z całego serca szybkiego powrotu do zdrowia. Też trzymamy kciuki!
jeszcze
jeszcze 30.10.2020, 13:34
100 lat!
PSONI Koło w Gryfinie
PSONI Koło w Gryfinie 30.10.2020, 13:21
Pani Tamaro trzymamy mocno kciuki, jeszcze napisze Pani nie jeden artykuł o naszej działalności. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia
znajoma
znajoma 30.10.2020, 13:13
Przebiegu choroby bez respiratora i szybkiego powrotu do zdrowia życzę.
M
M 30.10.2020, 12:45
Nie znam, ale nie ważne. Z całego serca życzę zdrowia. No i proszę Pani, proszę jeść.
Maria
Maria 30.10.2020, 12:37
Nie wytykając wieku ma coś koło 80 wiec to dla niej trudny czas. Też trzymam kciuki.
raczej
raczej 30.10.2020, 12:41
Każdy bez względu na wiek powinien się obawiać.
znajomy
znajomy 30.10.2020, 11:54
Nie można się do niej dodzwonić :(
min
min 30.10.2020, 13:02
Po co przeszkadzasz chorej? Moze jest pod respiratorem?

Pozostałe