Sawaryn przekazał uchwały. Jednak dąży do podwyżki

  • 19.11.2020, 17:17
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sawaryn przekazał uchwały. Jednak dąży do podwyżki
Z Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie otrzymaliśmy informację o porządku obrad nowej sesji. Ma ona odbyć się 26 listopada 2020 r., prawdopodobnie w trybie zdalnym. Projekty uchwał przekazał burmistrz Mieczysław Sawaryn. Burmistrz brnie w przygotowanie horrendalnych, dla niektórych grup, podwyżek za wywóz śmieci i proponuje przygotować deklaracje ":śmieciowe" dla mieszkańców gminy. Harmonogram sesji poniżej.

PORZĄDEK OBRAD

XXVII sesji Rady Miejskiej w Gryfinie

w dniu 26 listopada 2020 r. o godz. 10.00

 

  1. Sprawy regulaminowe

1/ otwarcie obrad i stwierdzenie quorum,

2/ przyjęcie protokołu z XXV sesji.

 

  1. Zgłaszanie wniosków w sprawie zmiany porządku obrad.

 

  1. Przedstawienie złożonych interpelacji i zapytań.

 

  1. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Gryfino za rok szkolny 2019/2020 – DRUK NR 1/XXVII

- uwagi i zapytania.

 

  1. Informacja o stanie realizacji inwestycji gminnych – DRUK NR 2/XXVII

- uwagi i zapytania.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Zespołu do spraw przedstawienia Radzie Miejskiej opinii o zgłoszonych kandydatach na ławników – DRUK NR 3/XXVII
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie zasięgnięcia od Komendanta Wojewódzkiego Policji
    w Szczecinie informacji o kandydatach na ławników – DRUK NR 4/XXVII
      1. stanowiska komisji Rady,
      2. dyskusja,
      3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości oraz warunków i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej – DRUK NR 5/XXVII
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Gryfino – DRUK NR 6/XXVII

1/ stanowiska komisji Rady,

2/ dyskusja,

3/ podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Gryfino dla terenu położonego przy
    ul. Targowej 16 w Gryfinie – DRUK NR 7/XXVII

1/ stanowiska komisji Rady,

2/ dyskusja,

3/ podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Rocznego Programu współpracy Gminy Gryfino z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2021 – DRUK NR 8/XXVII

1/ stanowiska komisji Rady,

2/ dyskusja,

3/ podjęcie uchwały.

 

  1. Informacja Burmistrza o pracach podejmowanych w okresie międzysesyjnym
    i z wykonania uchwał Rady.

- uwagi i zapytania.

 

  1. Wolne wnioski i informacje.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pytam
pytam Wczoraj, 21:27
Jestem Mocherem. Bardzo proszę o objaśnienie zwrotu" dodatki zadaniowe" w kontekście przeznaczenia ministerialnych środkow pieniężnych.
To świry z PiS i GIS -sawaryniarze
To świry z PiS i GIS -sawaryniarze 21.11.2020, 19:34
Od 1 stycznia Seweryn i PiS zaj**ie mnie finansowo.
ja
ja 2 dni temu, 12:33
mnie jako emeryta również.Jednak można by ograniczyć opłaty .ale nie z polskim ludkiem.mieszkam w bloku.segreguję śmieci jak najbardziej .Co z tego jezeli moi kochani sąsiedzi mają to w d.....w pojemniku na bio plastiki,butelki.w ogólnym papier,kartony butelki ,plastiki itp,itd.No to służby komunalne ochoczo naliczają maksymalne stawki.No i mają rację .Kogo winicie ,sami siebie winicie(parafrazując)
wina jest włodarzy....
wina jest włodarzy.... 2 dni temu, 13:16
kogo winić? Włodarzy miast - którzy zamiast zadbać o edukację, o sprawdzenie deklaracji, wreszcie o to, żeby starszemu człowiekowi było łatwo wyrzucić do tych cholernych pojemników (sam mam problem z wepchaniem makulatury do tej dziurki - a co dopiero starsza osoba niskiego wzrostu...) - DOWALAJĄ PODWYŻKI - CZYLI KARZĄ TYCH, KTÓRZY SĄ UCZCIWI!!!
Gość
Gość 21.11.2020, 05:54
Ciepły klusek dalej swoje, tylko łupić naród a jak nie to samemu za***, że też on jeszcze ma odwagę spoglądać w lustro.
soc
soc 21.11.2020, 00:05
Jeszcze ktpś pisze o nim per. Pan??Kpina z uczciwości.
no
no 20.11.2020, 20:35
Bo można powiedzieć do kogoś, że się nie nadaje i można powiedzieć: ty ch***u, co ty robisz?!
marketing
marketing 20.11.2020, 22:00
po prostu - trzeba dopasować język do adresata - tak żeby zrozumiał przekaz...
ciemieżyciel
ciemieżyciel 20.11.2020, 08:56
Jednak nie rozumie, że ludzi do ubóstwa doprowadzi?!
la
la 20.11.2020, 18:07
a chcecie wiedzieć co doprowadziło ludzi do ubóstwa proste 1980 rok .zlikwidowaliśmy PRL.nie ma już pańsywa opiekunczego.z głodu możesz zdychać pod płotem
zamożny
zamożny 20.11.2020, 09:15
A kto bogatemu zabroni? No kto?
gorycz
gorycz 20.11.2020, 15:30
Sanecki, Sobczak, Polański...
Kibel czyli ....
Kibel czyli .... 21.11.2020, 19:37
Judasz i oprawcy
podpis pod foto
podpis pod foto 19.11.2020, 23:54
I będę kurczowo trzymała się stołka.
zorbek
zorbek 20.11.2020, 08:55
Chyba raczej mównicy.
ja
ja 20.11.2020, 07:57
podwyżki za wywóz śmieci.
Nie segregujemy śmieci i jest kosztowne utylizowanie
Produkujemy ogromne ilości śmieci.
wszechobecne plastiki - dawnymi czasy spożywkę pakowało się w papier,Jako opakowanie praktycznie było szkło(butelki słoiki itp)powszechny recykling(szkło ,makulatura)
moi drodzy "cywilizacja" kosztuje
postać: kioskarka
postać: kioskarka 19.11.2020, 23:34
Cholera jasna! Won mi tu stąd, jeden z drugim! Będzie mi tu kłaki rozrzucał! Panie! Tu nie jest salon damsko-męski! Tu jest kiosk Ruchu! Ja… Ja tu mięso mam!
MB
MB 19.11.2020, 21:19
ponoć radni dostali pismo jakie ktoś z mieszkanców wysłał do wojewody w sprawie uchwalonej w Gryfinie opłaty za śmieci, czy igryfino wie coś na ten temat?
NN
NN 19.11.2020, 22:12
Myślisz, że iGryfino to Nikita,
co cudze listy czyta?
Jolka
Jolka 19.11.2020, 21:17
Myslałam że ten człowiek jest trochę mądrzejszy od tych z po/ko np z Warszawy. Tam też idioci ustalili śmieci od powierzchni mieszkania. Czy podłoga produkuje śmieci? Tylko idiota może tak myśleć.
brew
brew 19.11.2020, 20:37
Taki bogacz biednego nie zrozumie.
woźnica
woźnica 19.11.2020, 20:25
Klapki na oczy i do przodu! Wio!
Z Gryfina
Z Gryfina 19.11.2020, 19:17
A co ma przyjęcie wzoru deklaracji do podwyżki. ???? Obowiązkiem gminy jest opracowanie wzoru deklaracji zgodnie z podjęta już uchwałą. I po co to dyskusje.
bezdomny
bezdomny 19.11.2020, 20:00
A po to te dyskusje , bo ludzie już mają dosyć tych podwyżek i są przeczuleni na tego artystę ciemiężyciela .
racja
racja 19.11.2020, 19:39
No tak, w sumie masz rację. Niech żyją sprzedawczyki....
Tylko czy burmistrz (formalny właściciel gminnej spółki) przekazał, CO ZROBIŁA GMINA, ŻEBY KOSZTY GOSPODARKI ŚMIECIAMI BYŁY MNIEJSZE?
Jakieś innowacje, jakieś oszczędności?
Żeby pokazać: patrzcie, tak staraliśmy się zmniejszyć opłaty?
Oszaleli..
Oszaleli.. 21.11.2020, 19:42
5000 tysięcy ludzi w gminie nic nie płaciło, a on nic w tym kierunku by płacili nie zrobił. Zafundował za to podwyżki tym co płacili.
aptekarz
aptekarz 19.11.2020, 18:48
A co mu zrobicie , no co .Tylko szczekacie i tyle zrobicie . Dowalą i tyle
zkrzywdzona
zkrzywdzona 19.11.2020, 20:38
Przyjdzie jeszcze rachunek za wszystkie krzywdy, nie martw się!
Wszystko w temacie
Wszystko w temacie 19.11.2020, 18:42
Ta rada PiS-o GIS-u czyli Sawaryniarze - WYP*******ć.
Sanek
Sanek 20.11.2020, 00:33
Zapomniałeś o mnie Marku z KO Judaszowa
podatnik
podatnik 19.11.2020, 18:11
Panie Sawarynie! Tym razem przeliczysz się pan ze swoją zachłannością!
sos
sos 19.11.2020, 18:09
No, krzywoUstny i tak ma pojemnik pod urzędem !
radniak
radniak 19.11.2020, 17:53
A czy czasami wojewoda mu nie uwalił tej podwyżki?
Janosik
Janosik 19.11.2020, 17:40
Czy to słynny gryfiński łupieżca?!
przyjdzie taki czas juz wkrótce
przyjdzie taki czas juz wkrótce 19.11.2020, 17:40
Oj zapłacą i zapłaczą gryfińskie paniusie w styczniu.
Na szufelkęinsekty.
Na szufelkęinsekty. 21.11.2020, 19:45
To geje. Ale po twojemu paniusie. Mietka, Tomisława, Pawełka.

Pozostałe