Ewa Chludzińska-Lewczuk nie żyje

  • 12.05.2021, 17:56
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ewa Chludzińska-Lewczuk nie żyje
Była to jedna z najbardziej wpływowych kobiet w naszym powiecie. I to mimo tego, że nie była czynna zawodowo od wielu lat. Ewa Chludzińska-Lewczuk to gryfińska wolontariuszka, organizująca wspólnie z innymi pomoc dla innych.

W 2009 roku w Warszawie w Teatrze Polskim z rąk Zbigniewa Wodeckiego odebrała statuetkę „Laureatka I miejsca – Barwy Wolontariatu”. Mimo że jej stowarzyszenie „Jestem i Pomagam” przestało działać, Ewa wciąż włączała się w pomoc niepełnosprawnym i seniorom na terenie gmin powiatu gryfińskiego. Była wolontariuszką Szlachetnej Paczki. Organizowała akcje promujące krwiodawstwo, pełniąc zaszczytną funkcję Promotora Honorowego Krwiodawstwa.

Jest autorką książki „Potłuczony Anioł”, gdzie opisała swoje małe smutki i radości, również sytuacje, których czasem nie rozumiała.

Ewa Chludzińska –Lewczuk zmarła dziś 12 maja 2021 r. po południu. Miała 67 lat. Wczoraj urodził jej się wnuk, została babcią. Jednak o tym nie mogła się już dowiedzieć. Dwa tygodnie temu dowiedziała się, że jest zakażona koronawirusem. Musiała zostać przewieziona do szpitala.

Niestety, jej stan pogarszał się z dnia na dzień. Zmarła 12 maja 2021 r. o godz. 14.40.

Rodzinie składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Ewo, pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze…

 

O terminie i miejscu pogrzebu informujemy tutaj:

http://https://www.igryfino.pl/wiadomosci/41028,ewa-chludzinska-lewczuk-zostanie-pochowana-na-cmentarzu-w-gryfinie

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (65)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gryfinianka
gryfinianka 17.05.2021, 10:06
W pamięci na zawsze...
łzy kapią
łzy kapią 16.05.2021, 21:04
żal, żal, żal...
Ela
Ela 15.05.2021, 10:18
Dziś idę na pogrzeb.
??
?? 15.05.2021, 10:34
O której?
!!
!! 15.05.2021, 10:49
o 12
klon
klon 13.05.2021, 20:08
Niech jej ziemia lekką będzie.
Njr
Njr 13.05.2021, 10:24
Odważna, bezkompromisowa, kontrowersyjna, oddana sprawie, aktywna, uczciwa i radosna. Silna Ewa.
Musiała mieć ważne sprawy, za którymi poszła...
Odczuwalny brak.
Mateusz.
Mateusz. 13.05.2021, 08:17
fragment z ksiazki pani Ewy : Książka ta stała się dla mnie pewnego rodzaju katharsis, oczyszczeniem, odreagowaniem napięcia. Jej fragment: „Iwona przy tapczanie ma stolik i duży fotel. Na stoliku lampka leki, telefon. W telefonie wpisała pod moim numerem: Mój Anioł. Nie wiedziałam co mam zrobić. Dla niej to było normalne. Widziała, że jestem zażenowana i śmiała się figlarnie. Każdego dnia kiedy ją myłam, zmieniałam opatrunki czy rehabilitowałam, widziałam, że jest jej coraz mniej. O ile to było możliwe . . . . a było. Ona umierała śmiercią głodową”. , Pani Iwona to moja mama ktora odeszla w wieku 40 lat gdy mialem 16 lat. Pani Ewa byla bardzo pomocna w tej ciezkiej przeprawie zwanej nowotworem. To wielka dla mnie strata, sle kondolencje calej rodzinie.
paczka
paczka 13.05.2021, 00:18
Będzie nam Ciebie brakowało Ewo!
wyliczanka
wyliczanka 12.05.2021, 23:07
[*]
Janusz i Grazyna Płaskoziemcy
Janusz i Grazyna Płaskoziemcy 12.05.2021, 22:17
Ni ma rzadnej plandemii ani medialnego sfirusa!
kolega
kolega 12.05.2021, 20:52
Żegnaj Ewo i do zobaczenia!
Człowiek
Człowiek 12.05.2021, 23:11
Przecież zmarła to gdzie ją chcesz zobaczyć ?
Mateusz.
Mateusz. 13.05.2021, 08:17
wszyscy spotkamy sie w jednym miejscu po smierci.
Starszy Pan
Starszy Pan 12.05.2021, 20:33
Nikt nie umiera na choroby wspó istniejące tylko na covid lekarze lecza przez suchawke wiec takie sa skutki leczenia miala wirusa bo test pozytywny niby.. Nie dostala pomocy na czas, a jak trafiła na szpital to jaka tam pomoc od razu pod respirator , a potem zgon.. Niech więcej starszych ludzi lata w maskach to beda chorować bez konca
ewa
ewa 13.05.2021, 00:01
przestań brednie powtarzać!!
paszoł won trollu przebrzydły
paszoł won trollu przebrzydły 12.05.2021, 23:50
Paszól won ruski trollu - przez takich jak ty morderców umierają dobrzy ludzie!!!
Marie
Marie 12.05.2021, 20:54
Ws. P. Ewy zwyczajnie KŁAMIESZ!
do Stsrszy pan z obcych służb
do Stsrszy pan z obcych służb 12.05.2021, 20:52
Starszy i już rozum odjęło? Kilka fake newsów i kłamstwo, że niby była pod respiratorem... I na koniec jeszcze propaganda antymaseczkowa.

Trolle z obcych służb nawet śmierci nie uszanują.
Ha,ha,ha,ha....
Ha,ha,ha,ha.... 12.05.2021, 23:17
Obce służby atakują Gryfin.
z czego się śmiejesz? Z siebie?
z czego się śmiejesz? Z siebie? 13.05.2021, 00:54
Tak - potwierdzają to badania - farmy trolli rozpowszechniają - a idioci rodzimi im pomagają...
z pewnością
z pewnością 12.05.2021, 20:21
To był człowiek dużego formatu ! Gryfino w tej chwili dużo straciło !
Janka
Janka 12.05.2021, 20:27
do 20.21: Potwierdzam!
Pamiętam
Pamiętam 12.05.2021, 20:13
To ta co atakowała spółdzielnie mieszkaniowe dla Srutututu ?
2 różne osoby
2 różne osoby 12.05.2021, 20:20
do Pamiętam: Pomyliłeś z radną PiS.
smutne
smutne 12.05.2021, 20:12
Nie ma tak zabójczej i szybkiej choroby jak covid. Nawet na najgorszego raka trzustki żyje się jeszcze 3 miesiące. A tu dwa tygodnie i po kobiecie.
Mirek
Mirek 12.05.2021, 20:28
Dokładnie, to choroba bardzo szybko odbierająca życie. Niby się na nią bezpośrednio tak szybko nie umiera, ale powoduje takie powikłania, że organizm nie jest w stanie sobie poradzić.
Ona
Ona 12.05.2021, 20:09
Mi ojciec 3 lata temu zmarł ale o nim jakoś nie pisaliście... Tej pani nie znałem.
i dobrze...
i dobrze... 12.05.2021, 23:52
trollu przebrzydły - "ona" masz w nicku a piszesz "nie znałem"? Żadna strata dla Zmarłej...
bezobjawowe IQ
bezobjawowe IQ 12.05.2021, 22:19
A piata klepka kiedy ci obumarła?
Podpis
Podpis 12.05.2021, 22:09
Zdecyduj sie, piszesz jako ona, czy on.
mieliśmy na ten sam dzień
mieliśmy na ten sam dzień 12.05.2021, 19:47
Miała już termin na szczepienie, ale niestety nie zdążyła...
Ela
Ela 12.05.2021, 19:39
Bardzo smutne. Walczyłam z covidem kiedy do mnie napisała i przekazała mi namiary na wolontariuszy z którymi współpracowała. Napisała, może Ci się przyda, ja wyjeżdżam.
piguła plus
piguła plus 12.05.2021, 19:27
A ZASZCZEPIONA BYŁA CZY NIE może *** *** ***
Marie
Marie 12.05.2021, 19:57
Z niecierpliwością czekała na to szczepienie...
PECH, bo dzień lub dwa przed szczepieniem poczuła się źle, a zrobiony test wyszedł pozytywny...
Tak niewiele zabrakło, tak niewiele...
Mądry Polak przed szkodą
Mądry Polak przed szkodą 12.05.2021, 22:21
Mam 54 lata i w sobotę miałem II szczepienie pfeizerem.
@
@ 13.05.2021, 12:57
Łał !!! Proponuję wywiesić baner o tej samej treści...
twoje
twoje 13.05.2021, 00:56
Masz szczęście. Że nie trafiło cię na 3 dni przed terminem szczepienia...
milcz trollu z 19.27
milcz trollu z 19.27 12.05.2021, 19:44
piguła przestań choc w takiej chwili rozpowszechniać fake newsy.
słóżba zdrowia w ruinie
słóżba zdrowia w ruinie 12.05.2021, 20:09
https://www.google.com/url?sa=… zabrakło terapii osoczem
pytajnik  nie  face news
pytajnik nie face news 12.05.2021, 19:55
jakie face newsy jesli była to szczepionka nie działa a jesli nie to czemu sie nie zaszczepiła jej rocznik juz dawno powinien no i pracowała blisko służby zdrowia to powinni ja uswiadomić o konieczno sci szczepienia i ewentualnych powikłań i przeciwwskazań
ch
ch 12.05.2021, 20:41
Świadoma była. Nie dla wszystkich roczników w terminie była dostępna szczepionka , chyba,że Astra Zeneca a nią większość nie chce się szczepić.
per astera ad astra
per astera ad astra 12.05.2021, 22:23
Lepiej iść do piachu jak wybrzydzać?
kto wie
kto wie 12.05.2021, 21:22
a moze by pomogła
smutne
smutne 12.05.2021, 19:26
Kilkanaście dni i z uśmiechniętej i pełnej życia i planów osoby pozostało wspomnienie... A niektórzy dalej będą lekceważyć zagrożenie.. Narażając na śmierć tak jak tutaj niewinnych i dbających o siebie.
Niestety, przy chorobach zakaźnych roznoszonych drogą kropelkową najgorsze jest to, że dbanie o własne zdrowie nie wystarczy, jeśli wokół ktoś będzie lekceważył zasady...
Marie
Marie 12.05.2021, 19:09
"Śmierć boli nie tych, którzy odchodzą, lecz tych, co wśród żywych pozostają..."

Serdeczne wyrazy współczucia dla Synów, dalszej rodziny, przyjaciół i znajomych...
oby...
oby... 12.05.2021, 19:49
obyś miała rację Marie, oby przynajmniej nie cierpiała...
R.
R. 12.05.2021, 19:44
Prawda Marie.

I nigdy nie wiadomo kiedy na nas pora.

Pozostałe