To marnotrawstwo i wyrzucanie w błoto grubych pieniędzy podatnika - list czytelniczki

  • 14.06.2021, 15:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
To marnotrawstwo i wyrzucanie w błoto grubych pieniędzy podatnika - list… czytelniczka
Marnotrawstwo i wyrzucanie w błoto grubych pieniędzy podatnika... Inaczej nie da się tego nazwać. Posadzone drzewa przy ulicach Sprzymierzonych i 1 Maja, praktycznie pod nosem gryfińskich władz, nie przetrwały nawet jednego sezonu!! Uschły prawie wszystkie.

Było to do przewidzenia. Wycinać wieloletnie drzewostany posadzone jeszcze przez Niemców było łatwo. Zadbać o młode - to już ponad możliwości rządzących. Gryfinianie mają prawo do informacji ile kosztowało ich to marnotrawstwo. Nic dziwnego, że nie ma pieniędzy na ratowanie gryfińskich zabytków, skoro tak łatwo wyrzuca się pieniądze do... śmietniska. 

O szacunku do przyrody nie wspomnę.

czytelniczka

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jelen
jelen 15.06.2021, 22:07
Jedno drzewko to spory wydatek.
Sandra
Sandra 15.06.2021, 10:14
Zwykłe niedbalski. Aż żal patrzeć na te uschnięte kalkuty.
ja
ja 16.06.2021, 16:55
panie Nikityński czy tywa jest w gestii gminy?widziałem tam jak kłusował szczupak.miał pozwolenie?jeżeli nie to uważaj pan życzliwi pana opiszą!
do głuptaska
do głuptaska 16.06.2021, 17:36
Ale bełoczesz głuptasku? Że Nikitiński kłusuje szczupaki? Czy szczupaki kłusują Nikitińskiego? W ogóle wiesz, o czym mowa?
Wstyd.
Wstyd. 15.06.2021, 07:51
Pozakładali do podlewania tych drzew rury tylko nie było komu podlać... Żenada... Łapy precz dobra zmiano... od poniemieckich drzew . albo na kurs igrodniczy. do Niemców bo do pięt im nie sięgacie. Tam nie prawa zmarnować się ani jedno posadzone drzewko.
Polnische Wirtschaft
Polnische Wirtschaft 15.06.2021, 07:42
Domyślam się że kupa pieniędzy w błoto. Było do przewidzenia po tym jaki los spotkał poprzednie nasadzenia. Niedobrze się robi od tego ich gospodarowania.
ekolog
ekolog 15.06.2021, 00:20
Mi szkoda roślinek. To jednak żywe organizmy, a nie podlewając zobaczmy je.
powtarzam
powtarzam 14.06.2021, 23:31
Gryfino nie ma gospodarza.
mnietek  to  dziwka  5G
mnietek to dziwka 5G 14.06.2021, 21:42

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Brzoza
Brzoza 14.06.2021, 20:36
A dlaczego oznakowane są drzewa przy drodze Czepino - Żabnica? Znowu wyroki śmierci? Może trzeba zrobić kategorię S z tej drogi, żeby tirom z drzewem do gryfskandu było wygodniej? Jeszcze trochę, a w tej gminie nie będzie drzewa powyżej 20 lat. Kto to robi? Kto pozwala?
ale nie było chętnej firmy do założenia?
ale nie było chętnej firmy do założenia? 14.06.2021, 19:48
Zamiast ładować kasę - można było zrobić "miejsko kolejową" kładkę prosto z 9 maja na 1 maja - z windami i schodami na perony...
Ups
Ups 14.06.2021, 21:30
Ile kosztowały?
firma nie da rady...
firma nie da rady... 16.06.2021, 17:37
Takich kładek na samej trasie tramwaju na prawobrzeże jest parę w Szczecinie - ale pewnie kosztowałoby mniej i pożyteczniejsze dla mieszkańców - no ale firm od wind w okolicy ostatnio nie zakładali...
88
88 14.06.2021, 18:12
Serce pęka patrzac na te zdjęcia. Lepiej gdyby tego pseudoremontu nie robili, barbarzyńcy jedni. Bez drzew wygląda to wszystko jakby j tu jakiś kataklizm przeszedł. Cała rzeka wody, a drzewa umierają i trawy wyschnięte. Oczywiście nie ma winnych tego stanu rzeczy. Za PRL, jeżdził traktor z beczką i podlewali drzewka i trawę. Było szaro, ale zieleń była soczysta i cieszyła oczy.
bo to miś na miarę naszych możliwości!
bo to miś na miarę naszych możliwości! 14.06.2021, 19:47
To nie wiesz, czemu? Bo takie roboty ziemne zrobi każda firma. Przekopać, wywieźć ciężarówki ziemi, przywieźć cementu, obciąć skarpę...
Zrobić "parking Milera" - gdzie może zaparkować tylko kosmita...

https://www.igryfino.pl/wiadom…
Spytaj Tomka co ma domka...
Spytaj Tomka co ma domka... 14.06.2021, 20:33
Lepiej jest wywieźć ziemię i po tygodniu ją nawieźć jako ogrodową albo nawieźć śmieci na grunt na cmentarzu czy popiół na utwardzenie drogi i te kupy zostawić mieszkańcom itp.
pierwszy grzech
pierwszy grzech 14.06.2021, 18:32
Po co wycinali stuletnie?
sucha deska
sucha deska 14.06.2021, 17:48
Wyciąć ten leniwy tercet i nigdy mu już nie podlewać!
Knagulec
Knagulec 14.06.2021, 17:45
To wina gorejącego konara Knagi
badylarz
badylarz 14.06.2021, 17:37
Tercet badyle powinien mieć w herbie.
w głowie się nie mieści
w głowie się nie mieści 14.06.2021, 17:33
Ile oni drzewki zmarnowali już wcześniej.
Mietek pasuch kaczek
Mietek pasuch kaczek 14.06.2021, 16:40
Mam pomysł na Gryfino!!!
raczej
raczej 14.06.2021, 17:03
Chyba pomysł na upadek Gryfina.
Łach
Łach 14.06.2021, 16:40
"angielska robota" w wykonaniu tercetu.
Nie zliczę ile tych robót angielskich już za ich kadencji było...
Drzewka posadzone? Posadzone. A to jeszcze trzeba je podlewać? Nie wystarczy tylko posadzić?
Do Łacha
Do Łacha 14.06.2021, 17:12
Weź przestań takie bzdury wypisywać. Każdy głupi to wie że na wykonawcy leży ciężar utrzymania tego przez okres gwarancji. Za to biorą pieniądze. Inwestora to guzik obchodzi. Uschły to będą je od nowa sądzili na swój koszt. Nie masz pojęcia i piszesz głupoty. Tylko w jakim celu to robisz? Chcesz władzy dowalić? Czy odkrywasz swoją głupotę? Stawiam na to drugie.
Wniosek
Wniosek 15.06.2021, 10:41
Ciekawe jak wyglądają ogrody naszych rządzących...? Bo każdy głupi wie że wokół mlodych drzew robi się duże wgłębienie i regularnie porządnie podlewa.... I to dobre 2 lata.. Zwłaszcza jak drzewa rosną na zboczu.. i woda spływa.
do marnotrawcy
do marnotrawcy 14.06.2021, 19:50
Tylko drzew żal - nie prościej podlać, niż wykopywać i wkopywać?
Najtańszy z najtańszych
Najtańszy z najtańszych 14.06.2021, 17:51
Sugerujesz że leniwy tercet wie co to gwarancja?

Oni tylko potrafią wszystko zaniedbać i umożyć należne wielotysięczne kary za zwłokę
Ugadane przetargi i umowy fifty fifty
Ugadane przetargi i umowy fifty fifty 14.06.2021, 20:35
Kar umownych nikt im nie płaci bo ugadują ....
Haracz
Haracz 15.06.2021, 12:40
Na Nowaka.
Stary drogowiec
Stary drogowiec 14.06.2021, 16:30
Oglądałem te drzewa z ciekawości.Droga czytelniczko one jeszcze nie uschły. Widziałem, że są podlewane. Takie drzewo albo się przyjmie albo nie. Jak nie to posadza nowe i to na pewno nie problem gminy tylko wykonawcy. Na takie nasadzenia przy takiej inwestycji jest gwarancją. Myślę że trzy lata na pewno. Niedawno starostwo wymieniało jeszcze większą ilość drzew bo uschły.
I jakoś o tym nikt nie pisał.
Fakt
Fakt 15.06.2021, 10:45
Bredzisz chłopie. Zadbane drzewa nie usychają.. Przejedź się parę kilometrów za granicę i pokaz mi jedno uschnięte drzewo z nowo posadzonych...Jeżdżę tamtędy i obserwuję..
tyle
tyle 15.06.2021, 11:06
Fakt to dziecko wie.
Taka prawda
Taka prawda 15.06.2021, 07:55
Ja mam ogród. Jakoś dziwnym sposobem żadne mi się nie zmarnowało. Tylko że to moje pieniądze więc dbsn a tu podatnika więc nie boli.
schizofrenia
schizofrenia 14.06.2021, 16:57
Paweł stary drogowiec ma rację. To nie wina gminy tylko chińskiego wykonawcy drzewek. Ale gwarancja jest po chińsku i szukają tłumacza
racja
racja 14.06.2021, 22:29
I jeszcze wina drzewek - na złość tercetowi nie chcą rosnąć bez wody...
Polon
Polon 15.06.2021, 00:29
Tak jak tercetowi na złość trawa rosła a oni nie chcieli ciąć w tym terminie.
Polońista
Polońista 15.06.2021, 00:32
Jesteś chemik czy co skąd wiesz że istnieje polon w tvp o tym nie mówią
Rzetelność
Rzetelność 14.06.2021, 16:28
Powiat przy ścieżce rowerowej pisadził kikadziesiąt drzew, a przeżyło kilka. Po cichutku posadzili kolejny raz. I o tym cisza. Dlaczego to nie dziwi? Na tym portalu tylko jeden wróg 😊
prawda
prawda 14.06.2021, 16:59
Rrzetelność władz na tym polega, że podlewać,a uschnięte zastępować nowymi. Wrogiem jest marnotrawstwo i głupota.
Widok z okna pana Mietka
Widok z okna pana Mietka 14.06.2021, 16:14
W parku miejskim też pod nosem pana Mietka ( słowo burmistrz pomijam ) oraz jego dwóch kolegów ( jw ) , sytuacja podobna , prawie wszystkie rododendrony poschły , a tylko niektóre dogorywają , widok przykry i żałosny , kosztowało to pewnie krocie , zabrakło zwykłej troski o podlewanie roślin , kto za to odpowiada ? Podobno mamy na urzędzie ogrodnika miejskiego ... pomijam już fakt że wspomniane rododendrony wymagają bardzo profesjonalnej opieki , stałego podlewania , oprysków przed chorobami na które są wrażliwe , wg mnie nie powinno ich tam się wogóle sadzić , no chyba że w to miejsce posadzi się następne za kilkadziesiąt tysięcy złotych i interes się kręci , ktoś znowu zleci , ktoś posadzi i tak w kółko
potwierdzam
potwierdzam 14.06.2021, 19:52
Tak wydać grubą kasę na rododendrony i azalie i nawet ich nie podlać? Serce się kraje, jak się patrzy na te zwiędłe roślinki. Tylko niektóre zakwitły...
Widok
Widok 14.06.2021, 17:15
Czy ktoś ci kiedyś powiedział doucz się trochę zanim zabierzesz głos?
?
? 14.06.2021, 19:53
Czy ktoś ci kiedyś powiedział - nie bądź przemądrzały, żebyś nie usłyszał - uczył Marcin Marcina a sam głupi jak...?
Pikuś
Pikuś 14.06.2021, 16:13
Był w Warszawie i powiedzieli mu że to jest drogo podlewać nasadzone drzewa. Jedno drzewko..... 1,5 tyś? Dziękujemy wam Radni że tak fajnie kontrolujecie działania burmistrza. Brawo k....wa brawo. To dziadostwo i marnotrawstwo to również wasza w tym rola i udział.
😁😁
😁😁 14.06.2021, 17:18
Pikuś a ty to piszesz jako wykonawca robót czy jako pierdoła co głupa pali......
Myślałem że trochę klas to ty masz a ty widzę poziom ajwaja😁😁😁
do głupawego uśmieszku
do głupawego uśmieszku 14.06.2021, 19:54
Ty, głupawy uśmieszku - a ty piszesz to jako projektant tego "parkingu Milera"? Czy jego płatnik?
https://www.igryfino.pl/wiadom…

Pozostałe