Miler i Nikitiński zarabiali prawie tyle, co premier Morawiecki. Co ukrył burmistrz?

  • 14.06.2021, 21:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Miler i Nikitiński zarabiali prawie tyle, co premier Morawiecki. Co ukrył… Niepełna informacja burmistrza Mieczysława Sawaryna w sprawie zarobków.
Tomasz Miler w zeszłym roku dostawał średnio miesięcznie w UMiG ok. 15,3 tys. zł. Paweł Nikitiński w analogicznym okresie zarabiał średnio 14,6 tys. zł. To obliczyliśmy na podstawie upublicznionych oświadczeń majątkowych. Kwoty różnią się od tych, które kilka miesięcy temu podał nam burmistrz zapytany o zarobki.

Porównaliśmy tegoroczne oświadczenia majątkowe zastępców Mieczysława Sawaryna, które niedawno pojawiły się na stronie BIP Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie. Zastanawiamy się, jak to się dzieje, że zastępcy burmistrza w średniej wielkości gminie zarabiają miesięcznie niczym premier RP? Interesujące jest też porównanie liczb z oświadczeń z tym, co niedawno o zarobkach swoich ludzi pisał do nas burmistrz.

Różne dane dotyczące Tomasza Milera

Tomasz Miler oświadczył, że w ubiegłym roku „na umowę o pracę” zarobił 183, 5 tys. zł. Problem w tym, że jeszcze niedawno, bo o w marcu tego roku burmistrz Mieczysław Sawaryn twierdził, że „kwota średniomiesięczna wynagrodzenia” w ubiegłym roku wynosi dla Tomasza Milera ponad 11,9 tys. zł. Jak to się ma do średniej wyliczonej z oświadczenia majątkowego, czyli 15, 3 tys. zł? Nawet gdyby dodać ujawnione nam „nagrody uznaniowe”, to liczby się nie zgadzają. Dla porównania oświadczenie burmistrza w fotogalerii.

Różne dane dotyczące Pawła Nikitińskiego

Paweł Nikitiński oświadczył, że w zeszłym roku zarobił w UMiG 175,7 tys. zł. Problem w tym, że jeszcze niedawno, bo o w marcu tego roku burmistrz Mieczysław Sawaryn twierdził, że „kwota średniomiesięczna wynagrodzenia” w ubiegłym roku wynosi dla Pawła Nikitińskiego 12 tys. zł. To się nie zgadza z wyliczoną średnią z oświadczenia majątkowego Pawła Nikitińskiego 14, 6 tys. zł. Nawet gdyby dodać „nagrody uznaniowe”. Dla porównania oświadczenie burmistrza w fotogalerii.

Co ukrywa Mieczysława Sawaryn

Być może rozwiązanie zagadki dotyczącej różnicy w wynagrodzeniach znajduje się w tzw. dodatkowym wynagrodzeniu rocznym oraz przyznanych nagrodach? Za co jednak tak wysokie nagrody? Burmistrz Mieczysław Sawaryn w zeszłym roku, jak i w tym roku nie odpowiedział w pełni na nasze pytania odnośnie zarobków swoich zastępców, sekretarza i skarbnika. Burmistrzowi zwracaliśmy uwagę, że jego odpowiedź dotyczy tylko części pytań postawionych redakcję. Wysłaliśmy ponownie pytania, które złożone zostały we wniosku w części dotyczącej:

1/ okresów na jakie były przyznawane poszczególne dodatki specjalne, w jakich wysokościach, za co (z jakiego tytułu), jaka była podstawa prawna ich przyznania;

2/ w jakich kwotach (otrzymałem informację o łącznej sumie nagród) i z jakim uzasadnieniem przyznawane były poszczególne nagrody dla osób wymienionych we wniosku.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (77)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AJWAJ ALELUJA I NA STURNA
AJWAJ ALELUJA I NA STURNA 07.07.2021, 16:40
KABARET HA HA AH ALE JAK SIE DAJE TO SIĘ GOI KRAJE HA HA AH
nie do wiary
nie do wiary 07.07.2021, 15:58
Oni dostają nagrody za to,z ę pracują w pracy? No szok!
plan długofalowy
plan długofalowy 20.06.2021, 22:49
Po uchwaleniu studium będą mieli jeszcze więcej.
Józek
Józek 16.06.2021, 14:50
Warto dodać do Sawaryna Mieczysława jeszcze zarobki w PGE, tj ponad 2,5 miliona zlotych za ostatnie 6 lat w Radzie Nadzorczej PGE i 4 lata w Zarządzie PGE - Dolna Odra
bufetowa
bufetowa 16.06.2021, 14:35
On prawdy nie powie. Chyba że się pomyli.
ja
ja 16.06.2021, 16:50
co to jest wobec obajtka?nie rozśmieszajcie mnie
do głuptaska
do głuptaska 16.06.2021, 17:34
No tak, jak Kalemu krowę to źle, jak Kali - to dobrze - sawaryniarz tłumaczy, że inni więcej? Ale i z większego biorą, głuptasku...
??
?? 16.06.2021, 10:54
Ciekawe dlaczego w innych gminach tak nie kombinują z tymi dodatkowymi pieniędzmi.
mieszkaniec
mieszkaniec 16.06.2021, 08:23
Zarobki ładne ale Gryfino coraz brzydsze (zaniedbane) - trawniki zarośnięte na Górnym Tarasie i na dole, ścieżka rowerowa na poboczach zarośnięta po kolana aż do granicy Gminy Banie (Banie ładnie wykosili pobocze) i jeszcze te pustostany handlowe w centrum Gryfina ale też na Górnym Tarasie. Wstyd
operator sprzętu
operator sprzętu 16.06.2021, 01:42
Nic dziwnego ze w Gryfinie tylko choooj , dooopa i kamieni kooopa skoro nawet naczelne koryciarze w magistracie tak kiepsko zarabiają


No cóż. Jaka płaca taka praca
się liczy
się liczy 16.06.2021, 00:29
Kasa, Misiu, kasa
Idź PRECZ !!!
Idź PRECZ !!! 15.06.2021, 21:25
Ty Mieczysławie zwanym BURMISZCZEM plujesz Gryfinianom w TWARZ !!!
Wstyd Mieczysławie
Wstyd Mieczysławie 15.06.2021, 20:54
To dlatego Milerek tak pyskuje !!! Tomcie niemota , braciszek po gimnazjum ( mówią ze nie skończył ) udaje dziennikarza ???
propaganda
propaganda 15.06.2021, 20:20
Śmiać mi się chce jak jeszcze niedawno Kamil Miler próbował udowadniać że zarobki w gminie i powiecie są podobne- porównywalne.
Pikuś
Pikuś 15.06.2021, 19:15
Teraz nie dziwię się wcale że radnych mają za nic. Ciepłą rączką przytulają co miesiąc po 15 tysi i robią jeszcze wały z działkami dzierżawcami itd. Żyć nie umierać. Taki urzędas z nadania Milerek śmieje się w oczy radnym. Przewodniczący z nadgodzinami musi dygać ze dwa miesiące chyba na taką pajdę. Paranoja. Marnują tyle publicznej kasy, walą nas podwyżkami z każdej strony, kolesiostwo upusty rabaty niejasne układy.... I jeszcze za to 15 tysi. Radni, weźcie duży młot i pie...dolnijcie się porządnie w łeb. Po co wy jesteście? Przyklepywać każdy chory pomysł urzędnika? Bo robicie w gacie na myśl że się odezwie i coś personalnie powie? Urzędas?
Pikuś
Pikuś 15.06.2021, 18:50
Czy to nie rada przyklepuje pensje burmistrza?
Włóczykij
Włóczykij 15.06.2021, 17:29
W mojej ocenie to nie są pieniądze adekwatne do włożonwgo wysiłku i odpowiedzialności. Takie 50- 60 tyś euro to za rzeką zarabia pierwszy lepszy fachowiec za samo przychodzenie na budowę czy do hali.

A przeciež za ten dawno temu obiecany GDK na nabrzeżu z tym przepięknym amfiteatrem im się to po prostu należało!
Pikuś
Pikuś 15.06.2021, 19:43
O żeś pojechał.... Tyle może i dostaje ale brutto. I to musi być naprawdę fachowiec który nie dostaje za samo przychodzenie.
skandal
skandal 15.06.2021, 14:41
A pracownikom przed świętami tłumaczyli że jest lockdown i pieniędzy nie ma. Ale sobie nagrody przyznawali.
kobus
kobus 15.06.2021, 15:10
Teraz dopiero widac jacy to zakłamani ludzie.
Polip
Polip 15.06.2021, 13:59
Panie redaktorze a mnie ciekawi co innego. Ile zarabia ten szkodnik z powiatu i reszta? Bo gmina to chociaż robi a te towarzystwo nie robi nic i to my
ich utrzymujemy z naszych podatków. Drogi w powiecie to klęska tego chyba nikomu nie trzeba pokazywać. Ludzie już nie mają cierpliwości i myślę że blokady to się dopiero zaczną. Proszę o informację jakie powiat planuje inwestycje w gminie Gryfino i jakie inwestycje w naszej gminie realizował w tym roku. Tylko niech wykażą ich wkład bez wkładu gminy.
Pikuś
Pikuś 15.06.2021, 19:17
Drogi gminne to autostrady za to. Zwróć się do powiatu to ci powiedzą o zarobkach. Moim zdaniem powiaty powstały tylko dlatego żeby polityczny plankton darmozjadów i pasożytów miał gdzie przetrwać. Patrz vicestarosta.
czytelne
czytelne 15.06.2021, 20:19
A według mnie powiaty są po to aby Nikitiński mógł zmieniać temat i próbować gubić tropy ;-)
wa
wa 15.06.2021, 16:09
A wkład gminy w inwestycje z własnej kieszeni płacisz? Nie odwracaj uwagi pacanie. Ciagniecie z gminnej kasy ile można, bez wstydu. Do tego trzeba doliczyć kilometròwki, delegacje, konsumpcje na koszt podatników w urzędzie i wszystkich jednostkach, niepotrzebne etaty, ktore namnożyliście. Co za gnój .....
do Polip
do Polip 15.06.2021, 14:40
Przeciez największego szkodnika w powiecie Sawaryna masz w tabelce.
szybko
szybko 15.06.2021, 13:02
powiaty zlikwidować
Bevar
Bevar 15.06.2021, 12:28
A teraz poprosimy zarobki starosty i wicestarosty
otworzysz lodówkę i wyskoczy....?
otworzysz lodówkę i wyskoczy....? 15.06.2021, 13:26
Tomuś - to nie ten adres, żebyś sterował działalnością biurową. Ojca zapytaj...
krótkie kłamstwa redaktorka
krótkie kłamstwa redaktorka 15.06.2021, 11:27
Redaktorek nie wie, że kłamstwo ma krótkie nóżki? Oni naprawdę mają ludzi za idiotów. Napisać brednie w gazetce, nakłamać w urzędowych dokumentach i myślą, że ludzie tego nie zweryfikują?
korektor
korektor 15.06.2021, 12:28
Milerek myślał że nikt tego nie sprawdzi. Pewno napisał to co miał napisać

Pozostałe