Pobłogosławił w Odrze wodę, więc można się kąpać [FOTO, WIDEO]

  • 19.06.2021, 16:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pobłogosławił w Odrze wodę, więc można się kąpać [FOTO, WIDEO]
Dziś 19 czerwca 2021 r. nastąpiło symboliczne otwarcie sezonu pływackiego i turystycznego. Byli duchowni, mieszkańcy, odtwórcy historii oraz Grupa Ratownicza z Gryfina. Tradycyjnie błogosławieństwo wody nastąpiło na najdalej na zachód wysuniętym geograficznie punkcie Polski.

Tradycyjnego błogosławienia wody dokonał ksiądz kanonik Michał Kostrzewa dziś koło Osinowa Dolnego niedaleko mostu - na najdalej na zachód wysuniętym geograficznie punkcie Polski.

Jak przebiegały obrzędy błogosławieństwa wody? - oglądaj film.

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Święty
Święty 22.06.2021, 21:30
Utopić się w poświęconej wodzie to dopiero poświęcenie
były f.
były f. 20.06.2021, 20:35
Za jaką "tradycją" ???? Od ponad 2000 lat robią z ludzi Idiotów i jeszcze biorą za kasę!!!!
na emigracji
na emigracji 20.06.2021, 01:07
Też jestem za tradycją.
nie emigrant?
nie emigrant? 20.06.2021, 20:29
A kiecman ile dostał?????
Knagulec
Knagulec 21.06.2021, 07:06
Dopiero dojdą
Mieszczuch
Mieszczuch 20.06.2021, 00:28
Wolę chrześcijańskie czary mary od grup wsparcia Jogi.
Jaki mamy wiek to na te sprawy nie ma znaczenia to jest ponad czasowe.
***
*** 19.06.2021, 21:43

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

from Finland
from Finland 19.06.2021, 18:22
Ciekawy obrzęd.
Polski 21 wiek.
Polski 21 wiek. 19.06.2021, 17:55
.. Błogosławieństwo wody, samochodów czy innych gadżetów tylko w polskim ciemnogrodzie.. Ma Europa ubaw.
kopik
kopik 20.06.2021, 09:24
Ruski troll domaga się bycia tolerancyjnym a sam jest zakłamanym, obłudnym hipokrytą. Wolę taki wielowiekowy zwyczaj niż LGB i wszystko co z tym związane.
Europa
Europa 19.06.2021, 18:22
My szanujemy tradycje i religię, a ruskie trolle jak widać nie.
turystka
turystka 19.06.2021, 17:29
Jak dla mnie rewelacja. Szokada, szkoda, że wiedziałam wcześniej.
fotogaleria
fotogaleria 19.06.2021, 17:24
Ładne obrazki z tego obrzędu.
bile
bile 19.06.2021, 17:23
Ksiądz Helak też w tym roku święcił?
Taki kraj
Taki kraj 19.06.2021, 18:06
Rozumy by się przydało poświęcić. Szkoda że to świecenie pomaga tyle... co umarłemu kadzidło. A może przez to topilcow mniej..? 21 wiek a w Polsce hokus pokus i zbiorowe czary mary.
były f.
były f. 20.06.2021, 20:31
przyczyną utonięć jest w 100% ......woda... Nawet "poświęcenie " jej nic nie zmieni!!

Pozostałe