Zakażenia salmonellą w żłobku w Gryfinie. Mamy informację z sanepidu

  • 23.07.2021, 18:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zakażenia salmonellą w żłobku w Gryfinie. Mamy informację z sanepidu Fot. WSSE Szczecin
W związku z wykryciem bakterii salmonelli u dwojga dzieci uczęszczających do Żłobka Miejskiego w Gryfinie, zapytaliśmy dyrektorkę placówki oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, jak obecnie wygląda sytuacja i czy znane są wyniki badań przeprowadzonych na szerszą skalę.
- W związku z przesyłanymi przez Pana pytaniami informuję, że wyniki badań będą znane w przyszłym tygodniu. W związku z czym na zadane przez Pana pytania odpowiem niezwłocznie po ich otrzymaniu - odpisała nam dzisiaj Ilona Bara, dyrektor Żłobka Miejskiego w Gryfinie.
 
Więcej informacji udzieliła nam Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.
 
- W odpowiedzi na zadane przez Państwa pytania dotyczące Żłobka Miejskiego w Gryfinie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie informuje, że wg stanu na dzień dzisiejszy tj. 23.07.2021 r. u dwojga dzieci uczęszczających do Żłobka Miejskiego w Gryfinie potwierdzono zakażenie salmonellą (na podstawie wyników badań). W związku z powyższym obecnie prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne, wskutek którego przeprowadzane są dodatkowe badania u osób z kontaktu w zależności od wskazań epidemiologicznych. Wymazy do badań pobierane są zarówno od personelu, jak i od dzieci które miały kontakt i manifestują objawy chorobowe. Ponadto pobrano do badań wodę do spożycia, wyniki której nie budzą zastrzeżeń i jest zdatna do spożycia. Pozostałe badania cały czas trwają i czekamy na ich wyniki. W zależności od uzyskanych wyników będą prowadzone dalsze działania - mówi Wioletta Rożko, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Gryfinie.
 
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie przypomina, że wskazana jest bezwzględna higiena rąk w zakresie ich mycia i dezynfekcji, jak również spożywane posiłki składające się m.in. z surowych warzyw i owoców powinny następować po ich dokładnym umyciu co pozwoli na uniknięcie negatywnych skutków zdrowotnych dla społeczeństwa.
 
Ponadto w przypadku pojawienia się niepokojących objawów chorobowych należy bezwzględnie uzyskać poradę lekarską.
 
O zakażeniach salmonellą w gryfińskim żłobku napisaliśmy wcześniej tutaj:
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rodzic
Rodzic 26.07.2021, 13:52
Czekam na wyniki i opinie z sanepidu co dalej??????? Miały być w poniedziałek.
labolatorium
labolatorium 26.07.2021, 13:59
Poniedziałek sę jeszcze nie skończył.
zaniepokojona
zaniepokojona 26.07.2021, 00:37
I czy wiadomo coś więcej czy salmonella się rozpowszechniła w żłobku? Czy dzieci uz bezpieczne?
Kropka
Kropka 23.07.2021, 19:56
To może się okazać że takich przypadków jest więcej.

Pozostałe