Pijany policjant z Gryfina sprawcą wypadku! Prokuratura wszczęła śledztwo

  • 10.09.2021, 00:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pijany policjant z Gryfina sprawcą wypadku! Prokuratura wszczęła śledztwo Fot. Policja
Te wiadomości szokują! Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie spowodował wypadek. Jego auto wypadło z trasy i staranowało ogrodzenie posesji. Policjant był pijany. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W takim stanie był śmiertelnym zagrożeniem na drodze dla innych kierowców. To cud, że kiedy wyprzedzał naraz kilka aut, nie doszło do ogromnej tragedii.

Wypił i usiadł za kierownicę

O sprawie napisaliśmy już 31 sierpnia 2021 r. Dzisiaj wiemy więcej na temat tego wypadku.

Kierujący samochodem volkswagen touareg na ulicy Gdańskiej w Czarnej Dąbrówce w pewnym momencie zdecydował się na wyprzedzanie kilku pojazdów. Nie dostosował prędkości do panujących warunków i stracił panowanie nad pojazdem. Wtedy uderzył w ogrodzenie posesji. W wyniku zdarzenia pasażer i kierowca odnieśli obrażenia. Już na miejscu okazało się, że prowadzącym auto jest funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Mężczyźnie pobrano krew do analizy. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Prokuratura wszczyna śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Lęborku wszczęła śledztwo w sprawie mającego miejsce w Czarnej Dąbrówce na drodze wojewódzkiej nr 211 - na ul. Gdańskiej zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki Volkswagen Touareg nr rej ZGR 9H04, w którym kierujący ww. pojazdem, będący funkcjonariuszem policji nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i podczas wykonywania manewru wyprzedzania kilku pojazdów, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji - odpowiada na pytania dziennikarza z igryfino prokurator Marcin Wiczkowski z prokuratury Rejonowej w Lęborku.

Ranni w wypadku

Jak informuje nas prokurator Marcin Wiczkowski, w wyniku zdarzenia pasażer i kierowca odnieśli obrażenia, przy czym kierowca odniósł obrażenia głowy, które wymagały przewiezienia na SOR i zaopatrzenia medycznego.

W związku z tym, że u kierującego stwierdzono ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutu z art. I78a par. 1 k.k.

- Na obecnym etapie trwają ustalenia przebiegu zdarzenia w kierunku postawienia zarzutu spowodowania wypadku drogowego, znajdując się w stanie nietrzeźwości – mówi nam prokurator.

Policjant zostanie wydalony ze służby. Grozi mu więzienie

Do zdarzenia doszło 16 sierpnia 2021 r. ok. godz. 13 na drodze wojewódzkiej nr 211 w Czarnej Dąbrówce (województwo pomorskie, powiat bytowski).

- Komendant powiatowy policji w Gryfinie podjął decyzję o wszczęciu postępowania administracyjnego dotyczącego wydalenia funkcjonariusza ze służby – poinformował nas mł. asp. Jakub Kuźmowicz, oficer prasowy KPP w Gryfinie.

Art. 178a § 1 kodeksu karnego mówi, że:

Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości (…) prowadzi pojazd mechaniczny (…) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

O sprawie napisaliśmy wcześniej tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/42871,pijany-policjant-uderzyl-samochodem-w-ogrodzenie

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kozak
kozak 12.09.2021, 11:22
Nie z takiej opresji się wychodziło!!!!!!!!
Pacyfka
Pacyfka 12.09.2021, 09:02
Kiedyś t. love śpiewało " tylko nigdy nie mów , że "NIENAWIDZISZ". Ale jak mam to zrobić kiedy boję się tych "faszystów", boję się jak wrabiają niewinnych, zabijają na komendach czy jadą zabić chorego człowieka a nawet zabitą ofiarę porzucają przy drodze. Jak ???!!! Jak idę zgłosić przestępstwo a dyżurny delikatnie przez kilkanaście minut wyjaśnia ile to czasu nam pochłonie i papierów. Nie martwcie się mili moi, bo cwaniak zanim się upił złożył wniosek o emeryturę albo kolega oddał krew. Przeniosą go jak księdza do innej komendy. Boję się, o siebie po tym wpisie, aż i znajdą tą paczuszkę, której nie ma. Ot, takie czasy i taki III filar.
Stary numer jak z podrzucaniem torebki narkotyku
Stary numer jak z podrzucaniem torebki narkotyku 12.09.2021, 08:40
A krew pobrali ? Tak jest. Od ofiary i od kolegi policjanta tego co nie pił.
glonek
glonek 12.09.2021, 11:21
Ale co sugerusjesz? Że policja zamazywała obraz rzeczywistości?
M
M 10.09.2021, 22:44
Ooo to chyba razem z Beatą pili👀
Co się dzieje z ludźmi. Jak można się nabombać do dwóch promili i za kierownicą włazić.
Boję się policji...
Boję się policji... 12.09.2021, 08:41
Ciekawe kogo wrobią ?
hmmm
hmmm 11.09.2021, 09:56
Rozum na chwilę odjęło widocznie.
nie nie nie!
nie nie nie! 11.09.2021, 10:36
Przestań sie oszukiwać! Jesli teraz został ujęty ten pijak to napewno już nie raz się tak bujał po naszym mieście nawalony! Pijani kierowcy z przypadku nie istnieją jak mówią statystyki! To jest grupa osób która regularnie tak wsiada i gdy raz go trafili to tylko czekać az to sie powtorzy... Upsss... Teraz bedzie jeździł po Gryfinie a policjanci tacy jak "okoń" bedą go kryć! Zenada taka nasza policja - pełna hipokrytów!
Okoń
Okoń 11.09.2021, 16:36
Nikt nikogo nie kryje nie pisz głupot
Chwdp
Chwdp 12.09.2021, 07:26
A co ty możesz wiedzieć
Gryfińskiego instytucje typu sad prokuratura i policja kryją się nawzajem
do okonka
do okonka 11.09.2021, 23:31
No tak! Swojego to nawet nie skontrolujesz wiec co tu kryć! Każdy z was doskonale wiedział ze to nie był pierwszy raz gdy wsiadł pijany ale przeciez Wy tak nagminnie! I powiedz ze nie, to sie zdziwisz jak w gazecie fotki zobaczysz a tam "gryfińscy" na zakrapianej imprezie i kolejne fotki jak do swoich aut wsiadają prosto od słołu! Tak tak, w waszych szeregach jest intruz który was nie lubi hahahah
Okoń
Okoń 12.09.2021, 04:16
🤔
bravo
bravo 12.09.2021, 00:22
do 23.31: chociaż jeden mundurowy abstynent.
***
*** 10.09.2021, 18:45

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

szok
szok 10.09.2021, 17:47
Kompletny brak odpowiedzialności. Dziwię się że to policjant
Xxxx
Xxxx 10.09.2021, 13:41
Spragniony byl.
Sprawiedliwosc musi byc!
Sprawiedliwosc musi byc! 10.09.2021, 13:38
I bardzo dobrze!!! A co moze ma byc bezkarny??? Pajac.
koko
koko 10.09.2021, 13:21
Oby wylądował w *** pijaczek. Tyle km z 2 promilami i jeszcze policjant!
D.
D. 10.09.2021, 11:31
Który to taki mądry inaczej?
Okoń
Okoń 10.09.2021, 10:45
Szkoda go,kazdy popełnia błędy
Anty Okoń
Anty Okoń 10.09.2021, 15:27
Okoniu, ty ***! Widzisz co o Tobie sądzą ludzie? Jestes psem? To siedź w *** i sie nie odzywaj! Pokazałes jaki z Ciebie policjant - taki sam jak twoj kolega pijak! Nie broń go bo nabroił! Jesteś hipokrytą który powinien oddac odznakę bo mieszkańcy nie chcą policjantów którzy swoich kryją!!! Znalazłem nawet na Ciebie artykuł w kodeksie karnym ale z tym poczekamy aż dalej bedziesz syczał jadem na innych w swoich komentarzach! Myslisz ze jestes tu anonimowy? to sie zdziwisz "korupcjo'!!
Okoń
Okoń 10.09.2021, 17:52
Szukaj dalej może jeszcze znajdziesz kilka, skad w was tyle jadu niech się wypowie ten który w życiu nie popełnił błędu,tak psioczycie ,ale jeśli cos sie stanie złego pierwsi dzwonicie o pomoc,tyle w temacie
ex pies
ex pies 11.09.2021, 10:26
I tu masz racje niejeden popełnia blędy a psiocza wszyscy a w razie zagrozenia szybciutko dzwonia Pomocy
buahahah
buahahah 11.09.2021, 23:33
zapewniam cie piesku że jak raz dzwonili to już nie zadzwonią bo od was pomocy się nie usyskuje!
Irbis
Irbis 10.09.2021, 13:50
ty kapusiu nawet się nie udzielaj , każdy może skręcić w lewo , ale jak to inni to ich tyrasz a teraz ci szkoda .
Okoń
Okoń 10.09.2021, 17:52
Robię porządek z przestępcami abyś mógł normalnie wyjść na ulicę idioto
Obama
Obama 10.09.2021, 11:48
Ty też i nikt cię nie żałuje
88
88 10.09.2021, 10:24
To jakiś ważny policjant, jak go do tej pory z automatu nie wyj... .
Jellow
Jellow 10.09.2021, 09:24
I ktory to blazen?
88
88 10.09.2021, 15:46
właściciel volkswagena Touareg, o nr rej ZGR 9H04
Trzeci FILAR
Trzeci FILAR 10.09.2021, 09:04
To było podczas czynności a więc siła wyższa. WIADOMO ! Nie ma zabójstwa ani usiłowania jest tylko przekroczenie uprawnień. Był nadgorliwy. Dostanie order i awans
strajk kobiet
strajk kobiet 10.09.2021, 08:58
Patologia w tym kaczystowskim z***
Okoń
Okoń 10.09.2021, 01:07
Szkoda ziomka
gonić okonia!
gonić okonia! 10.09.2021, 15:28
Pies psa zawsze bedzie bronił ale tylko ty popełniłes błąd i piszesz o tym na forum! Jestes skończony a co najlepsze niedługo wszyscy usłyszą twoje dane bo psów nie chroni ta tajemnica!!! buahaha
Okoń
Okoń 10.09.2021, 17:55
Nie bądź taki mądry i uważaj tam żeby ci dekla czasami nie poderwał od tych mądrości ,jakim jestem psem dla ciebie ,pewnie jestes dilerem którego trafiłem Pozdrawiam
Wieloryb
Wieloryb 10.09.2021, 11:46
Łapać karać a nie szkoda ziomka teraz możesz mu paczkę wysłać lub wypisie zrobić tacy świeci nie jesteście
Okoń
Okoń 10.09.2021, 17:56
Nikt nie mówi że ma nie ponieść kary
szkoda
szkoda 10.09.2021, 00:53
Cóż nawarzył sobie piwa to teraz musi je wypić.

Pozostałe