Zmienia się kolejne podwórko w Gryfinie

  • 26.09.2021, 20:25
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zmienia się kolejne podwórko w Gryfinie Fot. UMiG Gryfino
Na ulicy Niepodległości dzisiaj 26 września 2021 r. zaszły kolejne zmiany. Pojawiły się nowe rośliny, łąka kwietna, trawnik. To nie koniec rewolucji. Usunięty zostanie stary chodnik, powstanie mały plac zabaw i pergole zakrywające śmietnik.

Wszystko to w ramach projektu rewitalizacyjnego pn. Gryfino Stare Miasto OdNOWA – aktywizacja społeczności lokalnych, który został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Projekt zakłada rewitalizację 5 podwórek na terenie Starego Miasta w Gryfinie. Dwa z nich znajdują się przy ul. Niepodległości, kolejne przy ul. Energetyków i 1 Maja oraz przy ul. Chrobrego.

Dofinansowanie wynosi 135 tys. zł i stanowi 90% wartości zadania.

 

O podwórkowych "rewolucjach" napisaliśmy ostatnio tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/43318,podworkowe-rewolucje

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mądry
mądry 27.09.2021, 15:13
nie sztuka wsadzić kilka roślin, trzeba jeszcze dbać
a nasze władze nie mają specjalisty ds. podlewania, co pokazują przykłady wielu uschniętych nasadzeń
górnotarasianin
górnotarasianin 27.09.2021, 23:21
Nie czepiaj się i zajmij sie swoją pupą! Dbać będą okoliczni mieszkańcy! Co ty sobie myslisz głupcze że np: burmistrz lub inni pracownicy magistratu będą z konewką biegac? co za brednie piszesz...
:)
:) 28.09.2021, 02:42
Patrząc na tuszę niektórych wymienionych przez ciebie - na zdrowie by im wyszło...

Wczoraj, 23:21 ! Co ty sobie myslisz głupcze że np: burmistrz lub inni pracownicy magistratu będą z konewką biegac?
życzenie
życzenie 26.09.2021, 23:25
Oby się to dłuzej utrzymało i próbę czasu przeszło.
Nawieźcie czarnej ziemi z oczyszczalni
Nawieźcie czarnej ziemi z oczyszczalni 26.09.2021, 23:12
Kwietna łąka wymaga wycięcia dających cień, oddech i tlen drzew. Wnioski spotkały się z przychylnością gminy i gminu.
ktoś
ktoś 26.09.2021, 22:12
Skajolitozy ciąg dalszy. Wzorem projektantów z biur projektowych projektujących dla deweloperów zieleńce ze skajolitem posypanym korą zamiast z trawnikiem bo to kosić nie trzeba oni też kładą skajolit i posypują korą. Jeśli oni stosują skajolit posypany korą z takich samych pobudek jak projektanci projektujący zieleńce na osiedlach deweloperskich to niech lepiej pierdzielną sztuczny trawnik z otworami na nasadzenia xD
porada
porada 27.09.2021, 01:28
na swoim podwórku to sobie dżunglę zasadź...
stik
stik 26.09.2021, 23:12
Smutna moda plastików.
górnotarasianin
górnotarasianin 26.09.2021, 20:43
Bardzo mi się podoba taka inicjatywa i praca mieszkańców. Widzę, są również młodzi gryfinianie. Wspaniale, bo uczestnicząc w nasadzaniu dostrzegą włożoną w to pracę i raczej będą dbać, a przynajmniej nie powinni niszczyć. Brawo dla Państwa którzy tak wspaniale współpracują! Chylę czoła...
PS: Trzymam kciuki aby wszystko się przyjęło! ;)
Młody Gryfinianin
Młody Gryfinianin 26.09.2021, 23:13
Zieleń niszczą starzy Gryfinianie z psami.
nie wiem
nie wiem 26.09.2021, 21:14
Problem w tym, że ci, którym zależało i przyszli - najpewniej i tak by nie niszczyli. Czy przemówi to do tych, co nie sprzątają po pieskach albo wandali?
górnotarasianin
górnotarasianin 26.09.2021, 22:30
Pozostaje być dobrej myśli, ale i nie zniechęcać się gdy ktoś "nie doceni" Waszej pracy. Pamiętajcie, że zakała zawsze się znajdzie ale nie dajmy takim wygrać! Pozdrawiam!
Ewka
Ewka 26.09.2021, 21:37
Na barakach nam zrobcie
:)
:) 27.09.2021, 07:29
Na barakach tylu nierobów. Niech oni wam zrobią.

Pozostałe