Podwórkowe rewolucje

  • 25.09.2021, 23:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podwórkowe rewolucje Fot. UMiG Gryfino
W ramach projektu "Gryfino Stare Miasto OdNOWA" pierwsze podwórko przeszło niemałą "rewolucję". Pracowitą sobotę 25 września 2021 r. zaplanowali mieszkańcy posesji przy ul. Niepodległości w Gryfinie.

Przygotowano teren, posadzono kilkanaście nowych roślin, zamontowano płotek.

Projekt zakłada rewitalizację 5 podwórek na terenie Starego Miasta w Gryfinie. Dwa z nich znajdują się przy ul. Niepodległości, kolejne przy ul. Energetyków i 1 Maja oraz przy ul. Chrobrego.

Dofinansowanie wynosi 135 tys. zł i stanowi 90% wartości zadania.

Projekt rewitalizacyjny pn. Gryfino Stare Miasto OdNOWA – aktywizacja społeczności lokalnych, został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

Tutaj napisaliśmy o kolejnym piękniejącym podwórku przy ul. Niepodległości:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/43331,zmienia-sie-kolejne-podworko-w-gryfinie

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

88
88 28.09.2021, 18:23
Projekt kosztował 150 tys, a roboty wykonują mieszkańcy w czynie społecznym ? Kto wykonał projekt ?
Całość tego przedsięwzięcia w 90 procentach finansuje UE.
https://radioszczecin.1,429339,gryfinskie-podworka-zmienia-oblicze
bzdurek
bzdurek 28.09.2021, 18:43
Tu projekty wykonuje najtańszy z najtańszych.
zielona rewolucjonistka
zielona rewolucjonistka 28.09.2021, 10:42
Oby takich więcej rewolucji.
Wierzba płacząca
Wierzba płacząca 27.09.2021, 04:22
Chodniki do wymiany i wyciąć drzewa.
brawo
brawo 26.09.2021, 20:53
Brawo, brawo, brawo! Świetna idea! Szacun dla Państwa ze zdjęć, oraz tych których nie widać, a przyczynili się do powstania tego uroczego przybytku. Ktoś może mówić, że można było zrobić tak, czy inaczej, ale to Państwo tam mieszkacie, a i mnie się podoba. Poczekajcie aż to wszystko się rozrośnie, ale to już na przyszły rok, bo jesień za pasem. Będzie pięknie! ;)
eSka
eSka 26.09.2021, 18:52
Super, to się chwali.
ktoś
ktoś 26.09.2021, 17:14
Zauważyłem, że technicy architektury krajobrazu czy projektanci z biur projektowych projektujących ogrody lubują się w czarnym brezencie posypanym korą zamiast trawnika. Zieloni forsują niekoszenie miejskich trawników latem żeby rośliny zatrzymywały wodę w ziemi, a tu się wyściela ziemię brezentem. Ciekawe, czy taki brezent w ogóle przepuszcza wodę? Jeśli tak to pewnie tej wody przedostaje się o wiele mniej niż gdy jest trawnik. Tutaj jeszcze jak cię mogę, ale generalnie kompozycje z roślinami typu jak na zdjęciu nr. 3, z korą zamiast trawy w mało nasłonecznionych miejscach, wyglądają moim zdaniem ponuro.
Agro
Agro 27.09.2021, 10:18
Ktosiu, to nie czarny brezent, a czarna agrowłóknina, która po przykryciu podłoża pochłania światło, zwiększa temperaturę ziemi, wpływa również na utrzymanie wilgoci w glebie – przyśpiesza rozwój korzeni i ogranicza ryzyko zasychania roślin i może właśnie dlatego tak bardzo lubią ją ogrodnicy i projektanci zieleni.
ktoś
ktoś 27.09.2021, 13:09
Agrowłóknina to akurat wiem jak wygląda. Materiał na zdjęciach wygląda jak plandeka z TIR-a tyle, że jest czarny. Wcześniej nazwałem to brezentem ale brezent jest przecież z płótna. Do tego bardziej pasuje określenie skajolit. Słyszałem, że kolor czarny przyciąga światło słoneczne, ale jak materiał jest zasypany korą to jak ma przyciągać? Z jednej strony zabezpiecza przed wyparowywaniem wody z gruntu ale z drugiej utrudnia albo prawie w ogóle nie przepuszcza wodę z opadów. Jeżeli przepuszcza wodę ale uniemożliwia odparowywanie jej nadmiaru to też niedobrze bo stojąca woda może powodować gnicie korzeni.
Asfaltowa włóknina
Asfaltowa włóknina 27.09.2021, 04:24
Brezent jest ekologiczny i pozostaje w ziemi bez większych zmian nawet 200 lat.
żyj i daj żyć innym
żyj i daj żyć innym 26.09.2021, 17:32
Nie ty tam mieszkasz. Fajnie jest patrzeć na łąkę - trudniej żyć w chwastach (pyłki) i siedlisko komarów...
ktoś
ktoś 26.09.2021, 21:21
Nie uważam, że w sezonowym zamienianu trawników w minisawanny na pewno jest słuszność ale nie zmienia to tego, że generalnie kompozycje z roślinami typu jak na zdjęciu nr. 3, z korą zamiast trawy, w mało nasłonecznionych miejscach, wyglądają moim zdaniem ponuro.
88
88 26.09.2021, 13:50
Aż mnie dreszcz po krzyżu przeszedł kiedy zobaczyłem swoje dawne podwórko. Po wierzbie płaczącej posadzonej przez mojego tatę nie ma już śladu. Jest natomiast jeden z braci Alchimowiczów. Pamietam go jako dzieciaka, a teraz to dorosły mężczyzna.
Nie lubię płotków, ale widocznie zamieszkują tam obecnie troglodyci, którzy nie potrafą posprzatać po swoim pupilu.
Proponuję posprzątać za niego i prezent wrzucić do jego skrzynki pocztowej, jak nie poskutkuje, wyrzucić śmierdzidło obok najbliższych drzwi jego mieszkania..
Mela
Mela 26.09.2021, 10:15
Bardzo ładnie , będzie mój piesek odwiedzał tak urokliwe miejsce bo wszędzie już w koło bloku jest nafajdane , dziękuję wam .
Kierowca
Kierowca 26.09.2021, 07:03
Jest ładne dzięki naszej władzy i trafionymi pomyslami.
Edyta
Edyta 26.09.2021, 03:02
Fajny pomysł, żeby nasze miasto było ładniejsze.

Pozostałe