To budzi olbrzymi protest mieszkańców! - mówi o szpitalu Tomasz Mirakowski [WIDEO]

  • 28.09.2021, 22:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
To budzi olbrzymi protest mieszkańców! - mówi o szpitalu Tomasz Mirakowski…
Jest moment szczególny. Od kilku miesięcy mieszkańcy wiedzą, że szpital jest zagrożony w swojej dalszej pracy, ponieważ chirurgia jest zamknięta, wiemy, że ginekologia również jest zamknięta, a oddział wewnętrzny ma kłopoty z lekarzami, którzy chcą odejść do innych szpitali. Budzi to olbrzymie zdziwienie i olbrzymi protest wśród naszych mieszkańców - powiedział Tomasz Mirakowski, radny powiatowy podczas konferencji poświęconej Szpitalowi Powiatowemu w Gryfinie.
Dopytany przez nas radny Tomasz Mirakowski, powiedział, że szpital w Gryfinie powinien pełnić podstawowe funkcje, utrzymując:
- oddział chorób wewnętrznych
- ginekologii i położnictwa
- chirurgii
- SOR (szpitalny oddział ratunkowy)
- nocnej i świątecznej opieki medycznej.
 
Oto co powiedział Tomasz Mirakowski na temat szpitala:
 
loadingŁaduję odtwarzacz...

O spotkaniu pisaliśmy też tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/43351,zmarl-a-mogl-wczesniej-trafic-do-szpitala-wideo

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

GORE   KONAR GORE  HA HA AH
GORE KONAR GORE HA HA AH 29.09.2021, 18:06
CO NA TO KONAR GOREJACY Z PGR STAROSTWO HA HA AH
Obserwator
Obserwator 29.09.2021, 13:04
Chyba senator Grodzki miał rację (przesadził z ilością), że potrzeba nam mniej ale bardziej wyposażonych szpitali. A w Gryfinie? Myślę, że odziały geriatryczne i długotrwałej opieki. Personel jest. Duża ilość gryfińskich specjalistów tego typu dojeżdża do niemieckich szpitali min w Bernau czy Prenzlau. Te pieniądze tam też nie są aż tak wielkie odliczając dojazdy i mieszkanie. Kontrakty na NFZ na tego typu działalność też są. Potrzeba tylko odważnych decyzji i zero!!!!! polityki. Żadna polityka nie wygra z gospodarką, choćbyśmy zaklinali to na wszystkie świętości i programy Narodowe i Polskie.
Taa
Taa 29.09.2021, 14:58
To jest bardzo słuszna koncepcja. Kolejki dłuższe. Mniej szpitali. Więcej w kopercie. A tymczasem wniosek prokuratury dalej leży w senackiej szufladzie.
do pisowca
do pisowca 29.09.2021, 17:29
Aleś ty debil - uważasz że gryfiński szpital da możliwość operowania tak jak duże szczecińskie - praktycznie całą dobę przez cały tydzień?
gf
gf 29.09.2021, 18:12
niech chociaż da możliwość zszycia rozciętej ręki albo założenia gipsu na proste złamanie.
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 29.09.2021, 10:45
https://www.dailymotion.com/vi… HA HA AH OBECNA SŁUŻBA ZDROWIA W GRYFINIE HA HA AH
Elka
Elka 29.09.2021, 10:07
Jak wygląda opieka zdrowotna każdy wie. Za chwilę będziemy płacić kilkukrotnie wyższy haracz na składkę zdrowotną, po czym pójdziemy leczyć się prywatnie. Dopóki nie zmieni się sytem pompowanie coraz większych sum niczego nie zmieni.
probek
probek 29.09.2021, 09:45
Racja, nowy szpital niby otwarty a zamknięty.
otóż to
otóż to 29.09.2021, 11:42
Konarski robi nas w balona.
Gryfinoanin
Gryfinoanin 29.09.2021, 05:51
*** mu się pali bo każdy wie że mirakowwski dorabia na sorze i teraz nie może. A co do tego szpitala to nie nazwał bym go tak. Rozwiązanie niech studenci że Szczecina będą mieli praktyki tutaj i problem z lekarzami się rozwiąże
niestety
niestety 29.09.2021, 05:37
Powiedzmy szczerze - dobry szpital to stały zaangażowany zespół. Łapanie personelu na pojedyncze dyżury zespołu nie zbuduje. Z drugiej strony - nie ukrywajmy - na stałe zatrudnienie chętnych będzie mało - zbyt małe perspektywy rozwoju.
Prawda jest też taka, że rejonizacja się skończyła (i dobrze). Pacjenci wolą jechać do specjalistycznych szpitali w Szczecinie. Gdzie będą również specjalistyczne poradnie po zabiegach - a i konsultacje u innych specjalistów można załatwić w jednym budynku.
Mowa o położnictwie?
A na ile porodów w miesiącu?
Ile kobiet pojedzie do Szczecina?
I błędne koło się zamyka - nie przyjdą lekarze, którzy będą chcieli się rozwijać, jeśli odebranie porodu na takim oddziale położniczym będzie rzadkim wydarzeniem...
MS
MS 29.09.2021, 00:13
Mądrze mówi, w końcu jest lekarzem i zna się na służbie zdrowia.
nieJa
nieJa 29.09.2021, 09:46
panie Tomaszu Mirakowski.Kto to rządzi od ponad 6 lat .nie pana to ugrupowanie czasami.Jakoś rząd nic nie robi w kwestii służby zdrowia!
XXL
XXL 29.09.2021, 10:16
Szpital powiatowy jak wskazuje sama nazwa podlega Starostwu Powiatowemu.
A tam karty rozdaje duet Konarski i Dudar czyli Stowarzyszenie Konarskiego i Platforma Obywatelska.
PiS i SLD są w mniejszości opozycyjnej.
niestety
niestety 29.09.2021, 05:39
Może i tak, jednak w Gryfinie tak naprawdę to potrzebne jest (i to od razu) ambulatorium chirurgiczne - żeby z nieskomplikowanym urazem, złamaniem, szyciem rany nie tłuc się do Szczecina.A z poważniejszymi - i tak wszyscy wolą jechać do specjalistów...
mieszk.
mieszk. 29.09.2021, 14:41
do neistety: przestaniemy jeździć jeśli ci specjalisci będą tu na meijscu.
???
??? 29.09.2021, 00:10
Dlaczego takich dyskusji nie prowadzi się na sesji???
otóż to
otóż to 29.09.2021, 11:44
Bo Konarski sesje we wrzerśniu odwołał i przełożył na później.
Bogna
Bogna 28.09.2021, 23:50
Raczej sie nie uda, ale próbować trzeba.
Już pisi kombinuje jak zarobić nic nie robiąc
Już pisi kombinuje jak zarobić nic nie robiąc 28.09.2021, 23:44
SOR w takim szpitaliku to nieporozumienie i synekura dla zatrudnionych tam lekarzy i pielęgniarek . Wyśpią się i na dyżur albo do pracy na inny oddział.
hej
hej 28.09.2021, 23:50
Według mnie SOR jest najpotrzebniejszy. Zresztą teraz chyba działa na podobnej zasadzie.
Lekarz
Lekarz 01.10.2021, 12:37
Wiesz od czego jest SOR ? To zbędny balast w Gryfinie.
Nie myl IP z SOR
Nie myl IP z SOR 29.09.2021, 04:16
Izba przyjęć. SOR to obciążenie dla takiego szpitalika. Kto niby tam miał by leżeć i być ratowanym ?
gf
gf 29.09.2021, 00:28
tylko bez chirurga... a to też chyba najpotrzebniejsza rzecz zeby z byle pierdołą do szycia nie jezdzic do szczecina
lido
lido 28.09.2021, 23:40
A dlaczego pan Mirakowski jest bez maseczki.
Dobrze poinformowany
Dobrze poinformowany 01.10.2021, 12:39
Chce być prezesem szpitala
M.
M. 01.10.2021, 14:00
Chyba nie dobrze poinformowany. Albo fakeinfo z Wyborczej. Doktor po pierwsze musiałby się zrzec mandatu radnego, a po drugie nawet gdyby bardzo chciał, to decydują o tym władze powiatu. Wyobrażasz sobie, że wicestarosta Dudar z Platformy Obywatelskiej zatrudnia jako dyrektora lekarza z PiS? Dlatego uważam, że masz złego informatora. Zmień na lepszego.
Andrzej
Andrzej 29.09.2021, 00:05
Lido, prowadzący spotkanie miał maseczkę jak inni mówcy. Zdejmowął każdy, kto mówił do mikrofonu lub czekał na głos. Dodatkowo w salce były pootwierane okna. Zasłonięte usta i nos mieli też redaktorzy z TVP3. Maseczki nie miał - od początku do końca - przedstawiciel probumistrziwskiego tygodnika.
niekryty krytyk
niekryty krytyk 29.09.2021, 00:57
Skoro jego burmistrz Sawaryn ma na to wyje** to tym bardziej jego przyd** Podejrzewam że może im się wydaje że są ponad prawem gardzą ludźmi którzy ze względu na stan zdrowia mogą czuć co najmniej dyskomfort.
ona
ona 29.09.2021, 11:21
Stankiewicz nie miał maseczki? A jak były protesty kobiiet to widziałam jak z daleka krążył na rowerze i wtedy był w maseczce.
trzeba było go wyrzucić :)))
trzeba było go wyrzucić :))) 29.09.2021, 14:39
Dziś w środę rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Posłowie zajmują się Polskim Ładem, a także wnioskiem o przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej. Podczas obrad doszło do incydentu. Polityk Konfederacji Grzegorz Braun został wykluczony z posiedzenia. Powodem był brak maseczki ochronnej.
mieszkaniec
mieszkaniec 28.09.2021, 23:34
Mówi to co mówią ludzie na ulicy.

Pozostałe