Pobity we własnym domu. Zmarł w szpitalu

  • 11.01.2022, 14:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pobity we własnym domu. Zmarł w szpitalu Profil Facebooka Marka Gwiazdy
Informacja o śmierci pana Marka zszokowała nie tylko rodzinę, ale i lokalną społeczność. Mężczyzna wrócił z pracy na święta do domu. Tam spotkał osobę, która go dotkliwie pobiła. Sprawca prawdopodobnie nie był jeden… Przez dwa tygodnie pobity 41-latek walczył o życie w szpitalu.

Marek Gwiazda pochodził z Gryfina. Tu zna go wiele osób, ma kolegów, koleżanki i rodzinę. Żonę znalazł w drugiej części Polski, pod Rzeszowem. I tam zamieszkał.

Pogrzeb odbędzie się w tym tygodniu w Gryfinie. Ciało zmarłego spocznie na tutejszym cmentarzu. Pan Marek Gwiazda miał tylko 41 lat.

Sprawę najpierw pobicia, apotem śmierci bada właściwa prokuratura. Dla sprawcy (sprawców ?) – po śmierci pobitego - nastąpi prawdopodobnie zmiana kwalifikacji prawnej zarzutu stawianego podejrzanemu na czyn z art. 148 par. 1 kodeksu karnego (Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności).

Przed świętami pan Marek wrócił do domu do Ropczyc do żony i córki. Do feralnego zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 grudnia. Ciężko pobity trafił do szpitala. Niestety, pomimo wysiłku lekarzy, życia 41-latka nie udało się uratować. Marek Gwiazda zmarł 1 stycznia o godz. 19 w szpitalu.

Sprawa bulwersuje lokalną społeczność, ponieważ – jak się nieoficjalnie dowiadujemy - domniemani sprawcy przebywają na wolności. Przypomnijmy, że w sprawie pobicia z użyciem noża na Kwadracie w Gryfinie sprawca został ujęty i tymczasowo aresztowany.

Do sprawy śmierci pana Marka wrócimy wkrótce.

Aktualizacja (12 stycznia 2021 r.). Jest już oficjalne stanowisko prokuratury w tej sprawie:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/45007,prokuratura-prowadzi-sledztwo-w-sprawie-pobicia-ze-skutkiem-smiertelnym

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (266)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

F
F 25.01.2022, 13:25
Zatrzymani nareszcie
A
A 24.01.2022, 20:58
Szok! to sie dzieje naprawde ?
Dla marka
Dla marka 21.01.2022, 22:48
#tematdlauwagi
Mordercy są wśród nas. Niech rodzina składa wnioski do prokuratury o zatrzymanie morderców.
Jak tam można żyć
Marta
Marta 21.01.2022, 09:09
#tematdlauwagi
F
F 20.01.2022, 15:35
Co robi policja prokurator !!! bo narazie nic to tak wygląda prawo ?
Xxx
Xxx 17.01.2022, 17:34
#tematdlauwagi
Nowy ład dla ukrów
Nowy ład dla ukrów 16.01.2022, 12:31
Na podkarpackim to normalne.
głupota nie boli?
głupota nie boli? 16.01.2022, 17:43
Stuknij się w czoło Nowy ład.
Andrzejm
Andrzejm 16.01.2022, 07:59
Nie pójdzie nawet siedzieć, chłopaki chwała się ze bili go we dwóch i jak to mówią „prawie na pewno nie pójdzie siedzieć” układy zabili chłopa i żyją jak gdyby nigdy nic. Piszcie wszędzie do mediow TVN, gazet i innych żeby jak najbardziej to nagłośnić bo to jest niemoralne i strach żyć w takim kraju.
R
R 16.01.2022, 22:13
To dlaczego nie zeznas ,że słyszałeś?co opowiadali? Przecież to mogłoby pomoc
AlCapone
AlCapone 16.01.2022, 14:21
A czy to sprawdzone info ze go Nie zatrzymano?na pogrzebie mowiono ze ponoc zatrzymano jedna osobe...
Rop
Rop 17.01.2022, 18:52
Nikt jak do tej pory nie jest zatrzymany, to jest karygodne
spokój
spokój 16.01.2022, 19:17
Al, przecież jest oswiadczenie prokuratora,z ę nie prowadza przeciwko nikomu sprawy, więc jak mógł być ktoś zatrzymany?
Chory kraj chorzy ludzie
Chory kraj chorzy ludzie 16.01.2022, 14:13
A ta pseudo żona co robiła stała i brawo biła jak jej męża katują co za s…a!!!
Nie do wiary.
Nie do wiary. 16.01.2022, 21:53
To jest straszne, dla mnie nie do pojecia. Mogla go nienawidzic, bo wiadomo rozwod itp. ale na milosc boska bo ojciec jej dziecka... Mogl byc dla corki calym swiatem. Sucz nie matka.
Xxx
Xxx 15.01.2022, 22:04
Szafa sama sie na niego przewrocila? Nawet jesli to raczej nie odniuslby az takich obrazen. W glowie sie nie miesci ze odrazu nie zatrzymano sprawcow pobicia tylko mordercy chodza na wolnosci. Ludzie co to za kraj! Jakim cudem te osoby sa jeszcze na wolnosci, co to za uklady. Jesli teraz im sie uda uniknac kary to kiedys w przyszlosci ofiara moze byc kazdy z nas skoro mordercy chodza na wolnosci.
Ropczyce
Ropczyce 15.01.2022, 19:58
W zeznaniach jest ze szafa spadla na niego... ludzie zrobmy cos z tym! Prawda jest przez każdego znana Andrzej chodzi po wolności i cieszy paskudna miche na silowni! A ta suka na miescie robi zakupy jakby sie nic nie stalo. Zeby Cie jasny szlak trafił podla zmijo. Nasram Ci na gebe jesli Cie ujrze i Twego kutaśia. Wredna su...ko
ergo
ergo 15.01.2022, 20:13
Jesli tak, to kto ta szafa rzucił? Bo przecież sama się na niego nie rzuciła.
Anonim
Anonim 14.01.2022, 17:14
A jak niby zona z rodzina miala pojechac na pogrzeb i patrzec w oczy swoim tesciom i rodzinie zmarlego jak to ona zgotowala mu taka smierc. Raczej nie bylaby tam mile widziana.
Ja
Ja 14.01.2022, 21:52
No zona to jeszcze ok , ale teściowie, jak dla mnie powinni podjechać na pogrzeb, z czystego szacunku. Marek nie raz im pomagał w wielu kwestiach.
W czasie pogrzebu miała ważniejsze sprawy do załatwienia.
omi
omi 14.01.2022, 21:56
do Ja: Nie przesadzaj, teściowie to nie rodzina.
Xxx
Xxx 14.01.2022, 10:41
Nie ma co czekac na rozwiązanie sprawy i policje jak tak wszyscy mowia i piszą to napewno tak jest!!
sprawiedliwy
sprawiedliwy 14.01.2022, 11:01
Sprawa sie neistety sama rozwiązała i to tragicznie. Teraz należy czekaż aż młyny sprawiedliwości przemielą sprawę.
Fiz
Fiz 15.01.2022, 00:44
Jakie młyny sprawiedliwości
Wszystko juz ugadane, załatwione.
Sami widzicie, żyją sobie jak chcą niestety
Op
Op 13.01.2022, 23:41
Ty sie pytasz jak czuje sie to co mozna nazwac żoną

Nawet na pogrzebie nie byla sucz.....




Bb
Bb 13.01.2022, 23:18
Telewizja gazeta nie dajcie sie te osoby musza odpowiedziec tu wszysko jest . ........... kto daje kase ma wladze a reszta sie boi Ale kogo .......wladca Robczyc
Rtu
Rtu 15.01.2022, 14:32
#TEMATDLAUWAGI
Pl
Pl 13.01.2022, 22:54

Jak zona sie czuje pewnie dobrze się bawi co za pytanie jak radzice i przyjaciele co byli dzisjaj ta sucz........
.nie byla
Fa
Fa 13.01.2022, 22:37
Jak czuje sie żona bawi sie kasa nowy ........sponsor ten juz dom wybudowal co za sucz.........szkoda dziecka
Werka90
Werka90 13.01.2022, 22:31
Ewelina rozpowiadala ze maz sie nad nia znecal, ale on juz w tej kwestii sie nie obroni... Pewne naromiast test to ze jej fagas (i sprawca smierci Marka) rozwiodl sie z zona (azjatka)bo sie nad nia pastwil (a raczej to ona od niego uciekla). Wiec trafila na idealnego nowego bolca...goscia z opinia bezmozga, ale to nie o mozg jej chodzilo, a o to co ma w gaciach...
Ahmet
Ahmet 15.01.2022, 15:16
Jak się nad nią znęcał jak mieszkał za granicą? Telepatycznie? ,😆 Hello, to ona mieszkała w swoim mieście, z rodziną przyjaciółmi. On byl nie u siebie. Mętne to wszystko.
Marie
Marie 14.01.2022, 22:56
Bardzo obcesowa forma przekazu ( której nie popieram), ale może tragiczna sytuacja zmusiła Cię do tego , by tzw. " otwartym tekstem" powiedzieć innym -" jak jest"?
Do Werka90
Do Werka90 14.01.2022, 08:23
W samo sedno ! Dobrze napisane! Może właśnie brutalnego faceta jej brakowało żeby jej bobra porządnie przetrzepał a i morde obił.Oby dostała czego chciała.
F
F 13.01.2022, 22:11
Mam nadzieje ze prawda wyjdzie a Robczyce male i miejsca malo dla takiej żony kup zapas farby do wlosow beda Ci potrzebne jaka matka sieroci dziecko
Gucrc
Gucrc 13.01.2022, 21:55
Nie wyobrazam jak sie czuje teraz żona ? Na pogrzebie nie bylo nawet..
Robbi
Robbi 13.01.2022, 22:05
Sprawa nie jest oczywista, ale od tego są odpowiednie organa. Poczekajmy z osadami. A żałoba to indywidualna sprawa.
Gal
Gal 14.01.2022, 00:22
Nie ma co czekac na rozwiązanie sprawy i policje jak tak wszyscy mowia to napewno tak jest!! Opisujcie to wszędzie!!
8ja
8ja 13.01.2022, 21:53
Zona sie bawi dziecka szkoda tak sucz........nawet na pogr,ebie nie byla a jej rodzina siebie warci kasa kasa kasa

Pozostałe