Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym

  • 12.01.2022, 16:15
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym
Postępowanie prokuratury jest na początkowym etapie. Na razie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie/osobom. Śledztwo prowadzone jest z paragrafu mówiącego, że kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu, a następstwem jest śmierć człowieka, to sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 5, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Poniżej publikujemy odpowiedź Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, na zapytanie redakcji igryfino w sprawie śmiertelnego pobicia 41-latka z Gryfina:

12.01.2022

W odpowiedzi na otrzymanego maila z adresu [email protected] uprzejmie informuję, iż Prokuratura Rejonowa w Ropczycach w dniu 5 stycznia 2022 roku wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w nocy z 19 na 20 grudnia 2021 roku w Ropczycach, woj. podkarpackiego, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Marka G., w postaci choroby realnie zagrażającej życiu i spowodowania u niego licznych obrażeń zlokalizowanych w okolicy głowy i twarzy skutkujące powstaniem m.in. krwiaków śródmózgowych, które to obrażenia spowodowały chorobę realnie zagrażającą życiu pokrzywdzonego i które doprowadziły do zgonu pokrzywdzonego w dniu 1 stycznia 2022 roku, tj. o czyn z art.156§3k.k.

W toku postępowania ustalono, iż w dniu 20 grudnia 2021 roku Marek G. z licznymi obrażeniami głowy został przyjęty do Kliniki Intensywnej Terapii i Anestezjologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr2 im .Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Następnie w dniu 1 stycznia 2022 roku Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach została powiadomiona o zgonie pokrzywdzonego.

Na chwilę obecną trwają intensywne czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności i ustalenie przebiegu zdarzenia z nocy z 19 na 20grudnia 2021 roku w Ropczycach.

Jednakże z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, jego początkowy charakter, na chwilę obecną nie będą udzielane dalsze informacje w sprawie.

Rzecznik Prasowy

Krzysztof Ciechanowski

O zdarzeniu pisaliśmy tu:


https://www.igryfino.pl/wiadomosci/44992,pobity-we-wlasnym-domu-zmarl-w-szpitalu

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (67)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

#tematdlauwagi
#tematdlauwagi 22.01.2022, 03:25
#tematdlauwagi
M
M 21.01.2022, 09:08
#tematdlauwagi
tak to widzę
tak to widzę 19.01.2022, 19:14
Skoro policja milczy to znaczy, ze zebrali materiał dowodowy.
Xxx
Xxx 17.01.2022, 17:33
#tematdlauwagi
tak ogólnie
tak ogólnie 13.01.2022, 20:17
Niestety o tym sie nie pisze ale kobiety jak widać są coraz bardziej agresywne j bezwzględne coraz więcej mężczyzn ustępując i nie broniąc sie stają sie ofiarami kobiet
M
M 13.01.2022, 16:52
Taka kochająca żona, wzywająca na pomoc karetkę kiedy Maz spadł z drabiny, czy uderzył się w szafkę (wersji dużo było) ale na pogrzeb ukochanego nie przyjechała! Mało tego dziecka tez nie posłała ….
Marie
Marie 14.01.2022, 10:46
Zostawmy córeczkę w spokoju, która ma dopiero ok. 10 lat.
Wg mnie jest jeszcze za mała i należało jej oszczędzić kolejnego traumatycznego przeżycia, jakim bez wątpienia była śmierć, a później pogrzeb jej ojca...
Jestem pewna, że najbliżsi Marka zrobią wszystko, by sprawa śmierci ich syna i brata została do końca wyjaśniona, a winni ponieśli zasłużoną karę. Na pewno informacji o okolicznościach śmierci Marka należy szukać w Ropczycach. To mała miejscowość, wszyscy wszystko wiedzą, ale boją się mówić. Może warto, by rodzina zatrudniła prywatnego detektywa, który dotrze do ludzi, którzy więcej powiedzą detektywowi niż miejscowej policji?
Dopiero wtedy, gdy sprawiedliwość dopadnie te bestie i wymierzy im zasłużoną karę, będzie można córeczce śp. Marka wszystko w odpowiedni sposób i odpowiedniej formie powiedzieć o śmierci jej ojca...
Jeszcze raz - wyrazy współczucia dla Rodziny, Przyjaciół i Znajomych śp. Marka...
mec.
mec. 14.01.2022, 11:00
Marie, wszyscy wszytko wiedzą powiadasz. A czy ktoś przy tej tragedii był? No własnie! Szykuje sie proces poszkalkowy.
Zacznij mówić
Zacznij mówić 19.01.2022, 19:08
Swiadek był
Kolega Marka
G
G 16.01.2022, 03:18
Proces poszlakowy jest wtedy gdy nie ma ciała. A tu jest ciało. Jest sekcja. Rodzina wie kto i co a jednak nikt nie zostaje aresztowany. Sprawcy mogą mataczyć. Szkoda słów
tak to widzę
tak to widzę 19.01.2022, 19:20
G, jeśli tak jest jak mówisz to albo odpowiedzą wszyscy, którzy tam byli albo ten, lub ci którzy się do tego bezpośrednio przyczynili.
Marie
Marie 14.01.2022, 11:37
Poczekajmy na ustalenia policji i prokuratury.
Może być i proces poszlakowy.
Myślę, że biegły lekarz sądowy nie będzie miał problemów z wydaniem opinii, że obrażenia na głowie śp. Marka nie mogły powstać wskutek upadku z drabiny czy przewrócenia się na niego szafy.
Jak sprawcom/sprawcy tego bestialstwa zacznie się palić koło doopy sam/sami zaczną siebie nawzajem lub innych obciążać.
Wtedy to nie już nie muszą być tylko poszlaki.
Henryk
Henryk 14.01.2022, 12:07
Miejmy nadzieję że wreszcie dochodzenie ruszy z kopyta.
czas płynie
czas płynie 13.01.2022, 15:34
Aż sie prosi, żeby zmienić paragraf i postawić sprawcom zarzuty.
zagadka
zagadka 13.01.2022, 10:52
Miasto Karguli, Pawlakow i Pazdziochöw. Poziom nienawisci HIMALAJE!!
88
88 13.01.2022, 10:37
Sprawa rodzinna na drugim końcu Polski, a iGryfino bawi się w dziennikarstwo śledcze ? Zmarły, przed śmiercią od wielu lat nie był nawet zameldowany w Gryfinie.
Kiew
Kiew 13.01.2022, 12:25
Jakie to ma znaczenie? Wychowywał sie ,dorastał w Gryfinie, do czego to jest komu potrzebne, gdzie ktos jest zameldowany? Byl za granicą chyba to normalne
ciekawe dlaczego
ciekawe dlaczego 13.01.2022, 10:53
Faky sa jednak takie, że służby zainteresowały się tematem opisaniu sprawy przez dziennikarzy. Wcześniej wszyscy nabrali wody w usta.
Anonim
Anonim 12.01.2022, 22:58
Chodzą sluchy,ze gość ma czarny pas karate,to tym bardziej dozywocie musi być !
Marie
Marie 13.01.2022, 17:48
Dokładnie, to tym gorzej dla niego!
Dziś po pogrzebie ktoś z żałobników mówił, że go podobno w końcu zatrzymali!
Tragedia
Tragedia 13.01.2022, 20:22
Raczej nie
Loki
Loki 12.01.2022, 22:20
Czy policja przepytała go w szpitalu przed śmiercią na okoliczność pobicia?
Marie
Marie 13.01.2022, 18:58
W jednym z komentarzy umieszczonych na portalu Ropczyce wynika, że P. Marek trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie i raczej nie było szans na jakiekolwiek przepytanie...
Oto ten komentarz...
"Został pobity na smierć we własnym domu! Przez kochanka żony. On już nie żył w domu. Karetka zabrała ciało, które podtrzymywały tylko maszyny …"
Lekarze widząc pacjenta w takim stanie, powinni od razu zawiadomić policję.
SongYang
SongYang 15.01.2022, 19:00
Dziwne jest to wszystko ze do tej pory nie udało sie nikomu postawić zarzutów policja nic nie wie a wszyscy w Ropczycach od samego początku mowili ze to żona naslala na męża swojego kochanka
Gosia
Gosia 13.01.2022, 20:16
To prawda ,mial 5% szans
mec.
mec. 13.01.2022, 19:43
Przecież nawet w tym art. an igryfino pisze prokurator: ustalono, iż w dniu 20 grudnia 2021 roku Marek G. z licznymi obrażeniami głowy został przyjęty do Kliniki Intensywnej Terapii i Anestezjologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im .Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.
Czyli było to wiadomo. Procedury sa takie, że szpital musi powiadomić policję. A co ona z tym zrobi to już inna sprawa.
makaron
makaron 12.01.2022, 22:19
Kamer nie było więc każda wersja jest mozliwa.
Andrzejmagdon
Andrzejmagdon 12.01.2022, 21:48

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Adam
Adam 12.01.2022, 22:06
Bezwględnie chamstwo coś takiego! Za kogo ty się uważasz?Zgłaszam zaraz komentarz do usunięcia.
M
M 13.01.2022, 00:08
Co napisał? Ten ....?? Proszę o jakieś info
Rop.
Rop. 12.01.2022, 22:17
Wg. mnie to prowokacja.
gość
gość 12.01.2022, 22:24
Rp a co napisał?
rympał
rympał 13.01.2022, 10:54
Przyznał się?
Rop.
Rop. 12.01.2022, 21:01
Kiedy pogrzeb?
wtedy
wtedy 12.01.2022, 22:24
13 stycznia 2022 r. o godz. 13.00 w kaplicy cmentarnej w Gryfinie.

Ciało Zmarłego zostanie złożone do grobu na Cmentarzu Komunalnym w Gryfinie.
Olgierd
Olgierd 12.01.2022, 20:18
Synowie zatracenia w akcji?
cnota niewieścia
cnota niewieścia 12.01.2022, 20:16
Podejrzewam że to może być zwolennik Czarnka
Ofelia
Ofelia 12.01.2022, 20:15
Co z tymi samcami się dzieje... Tyle agresji nie ma dnia żeby rozporek komuś krzywdy nie zrobil
Sekuła
Sekuła 12.01.2022, 20:14
Jeśli policja zna sprawców to dlaczego nie potrafi ich znaleźć? Znaczy nie chce znaleźć. Bo aż takimi *** chyba nie są.
Dziewczyna z Ropczyc
Dziewczyna z Ropczyc 29.01.2022, 05:28
Policja w Ropczycach nie chciala wsypac najbardziej znanej gwiazdy w tym miescie, od dziecka uwazala sie za wazna(pseudo miss) rodzina bardzo znana. Natomiast pogotowie?? Hmmm... Kumple ze szkoły to jak mogli kolezanke za kraty posłać. Dzieki Bogu ze wasza policja zaaregowala i nasza Ropczycka wybudzili bo pewnie do dzis by sprawcow nie mieli. A tak na margonesie- miala zycie jak w bajce nawet nazwisko dostala niczym takie za jaka sie uważała. Niech siedzi za kratami na dozywocie i z czasem pomysli ze dla przyjemnosci ktorej juz nie dozna zamordowali niewinnego człowieka 😭
tak ogólnie
tak ogólnie 12.01.2022, 20:08
Niech kobitom dalej wydaje się że mogą z facetami zrobić co chcą a będzie więcej mizoginów i stalkerów.
Paniszer
Paniszer 12.01.2022, 19:53
Trzeba nieumyślnie karę śmierci gnojom wlepić i skończyć ten kabaret. Wszyscy w Gnojnicy znają sprawcę.
Ambit
Ambit 12.01.2022, 19:58
Paniszer, w Polsce nie wykonuje się kary śmierci. Najwyższa kara to dożywocie.

Pozostałe