Nie zdali testów na prawo jazdy... nie ze swojej winy

  • 25.01.2022, 17:00
  • News4Media
Nie zdali testów na prawo jazdy... nie ze swojej winy iStock
Kandydaci na kierowców w poniedziałek 24 stycznia podeszli do egzaminów teoretycznych. Testy niektórych z nich mogą jednak okazać się nieważne. Powód? Kilkadziesiąt pytań, o które w weekend została uzupełniona baza.

W ostatni weekend doszło do fatalnego w skutkach przeoczenia, które jak dowiedział się reporter RMF FM  mogło wpłynąć na wynik egzaminów nawet kilkuset przyszłych kierowców. Bazy danych, którymi dysponują wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, zostały uaktualnione o 41 nowych pytań. W poniedziałek, już w trakcie trwania testów z wiedzy teoretycznej, okazało się, że część z nich zawiera błędne odpowiedzi. Według ustaleń dziennikarzy, nawet 300 osób w kraju mogło nie zdać egzaminu z powodu wadliwej treści.

– Czy wjeżdżasz w strefę zamieszkania? O strefie zamieszkania informuje inny znak. Obszar zabudowany nie oznacza równego obszaru strefy zamieszkania, a niestety odpowiedź była "tak". Osoba, która widząc znak "obszar zabudowany", zaznaczyła, że nie wjeżdża do strefy zamieszkania – według systemu miała odpowiedź błędną – cytował reporterowi RMF24 przykładowe pytanie zawierające błąd Tomasz Matuszewski, wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie. I dodał, że jest to forma kompromitacji.

Błędne pytania przygpowało Ministerstwo Infrastruktury. Zanim jednak zasiliły bazę testów, zostały równieżzatwierdzone przez komisję weryfikacyjną.

Ministerstwo potwierdza i przeprasza

Reporter RMF FM skontaktował się z rzecznikiem prasowym resortu infrastruktury. Szymon Huptyś przyznał, że opisywana sytuacja miała miejsce i wyraził w imieniu ministerstwa słowa skruchy za zaistniałą sytuację.

– Każdy, kto dzisiaj przed południem podchodził do egzaminu, był narażony na to, że w jego puli mogły pojawić się pytania z błędem. Oczywiście należą się takim osobom przeprosiny – powiedział.

I dodał, że kandydaci z negatywnym wynikiem testu, o którym zadecydowało błędne pytanie, będzie mogli ponownie przystąpić do egzaminu bez ponoszenia dodatkowej opłaty. Wprowadzone treści nadal są weryfikowane. Wstępnie ustalono, że błędy zawierało przynajmniej 8 z 41 pytań.

 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

POLIN TO KRAINA CIOT A JAREK TO ZAWSZE DZIEWICA TERAZ I ZAWSZE HA AH AH…
POLIN TO KRAINA CIOT A JAREK TO ZAWSZE DZIEWICA TERAZ I ZAWSZE HA AH AH 25.01.2022, 17:27
ZABRAKŁO SZCZEPIONKI NA COVID HA AH AH
białe myszki
białe myszki 25.01.2022, 17:44
Ajwaj co ty bredzisz? Delirium masz?

Pozostałe