Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar w DPS w Nowym Czarnowie [FOTORELACJA]

  • 24.09.2017, 14:35
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar w DPS w Nowym Czarnowie [FOTORELACJA] TWS
Dzięki staraniom m.in. Magdy Pieczyńskiej w Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie (gm. Gryfino) 22 września 2017 r. odbyło się wyjątkowe spotkanie. Gościem był rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Spotkanie było okazją do poruszenia często bolesnych i wymagających jak najszybszego rozwiązania problemów i potrzeb osób niepełnosprawnych.

Prowadzący spotkanie Violina i Janusz Janiszewscy zaproponowali trzy tematy do dyskusji. W debacie "Czy osoby niepełnosprawne mają takie same prawa jak wszyscy obywatele?" wzięli udział rodzice podopiecznych DPS, wolontariusze, osoby niepełnosprawne, pracownicy DPS, przedstawiciele władz samorządowych.

Wniosków i propozycji było tak wiele, że gdyby nie ograniczony czas, debata trwałaby jeszcze bardzo długo. Na spotkaniu dyrektor DPS Julia Porwit opowiedziała o działalności placówki, jej codzienności, sukcesach i trudnościach. Różnice wieku podopiecznych - od 9 do ponad 70 lat  wymagają indywidualnego podejścia, pomocy i zainteresowania. 

Radna sejmiku województwa zachodniopomorskiego Ewa Dudar, reprezentująca marszałka Olgierda Geblewicza, podkreśliła znaczenie organizacji pozarządowych. Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie reprezentowała (prawie niezauważona) zastępczyni naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Swietłana Sochaj.

Wiadomo, że tam gdzie są państwo Janiszewscy, tam jest podkreślenie roli edukacyjnej teatru. Prezentacja teatru Bomba, Bomba z powodów technicznych była tylko filmowa. Sukcesy tego teatrzyku to z pewnością duża zasługa Violiny. Był również śpiewający występ pensjonariuszy  Domu Pomocy Społecznej. Jeżeli dobrze usłyszałam, to teatr Bomba Bomba będzie miał szansę wystąpienia w Warszawie.

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar opowiedział o swej pracy, trudnościach z jakimi się spotyka.

– Jestem bardzo zadowolony, że tu przyjechałem i bardzo pani Magdzie Pieczyńskiej oraz staroście Wojciechowi Konarskiemu dziękuję za zaproszenie. Przy okazji posłużę się przykładem  działalności podgryfińskiego ośrodka – powiedział rzecznik praw obywatelskich będący pod wrażeniem tego co widział i słyszał. 

Z debaty wynikało, że problemów jest dużo i trudnych, wymagających rozmów i dość szybkiego rozwiązania. Bardzo dobrze, że takie spotkanie się odbyło i dobrze, że ludzie z problemami zostali wysłuchani.

TWS

 

O wizycie rzecznika praw obywatelskich w DPS w Nowym Czarnowie napisaliśmy wcześniej tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/25040,szkoda-ze-nieraz-warto-sie-skryc-ale-tak-latwiej-z

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (93)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (100)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

skończyły mi się pomysły na Gryfino
skończyły mi się pomysły na Gryfino 28.09.2017, 22:01
Panie Sawarynie, daj pan pieniądze na zakup busa dla stowarzyszenia. Może jeszcze odzyskasz twarz.
ropiejko
ropiejko 28.09.2017, 22:39
O co konkretnie chodzi z tym busem na stowarzyszenia?
kopciuch
kopciuch 27.09.2017, 16:07
Czy to prawda, że spotkanie miało się odbyć w urzędzie miasta, ale Nikityński odmówił wynajęcia sali? Dlaczego ten człowiek jest tak uczulony na obecność osób, które działają na rzecz osób potrzebujących? Czy boi się zagrożenia dla swego stołka? Nie ma czego. Jak Sawaryn przegra wybory, to wicek i tak poleci. Sam Nikityński nie ma szans na stołek burmistrza, bo jest niewybieralny. Czas na dobrą zmianę w Gryfinie. Tu potrzebna jest kobieca ręka, która dopilnuje wszystkiego i robotą się zajmie.
HEHE
HEHE 27.09.2017, 19:22
HEHEHE dobre,tylko nie jest uczulony...BOI się ludzi myślących, Czas na zmianę, POPIERAM
żenada
żenada 27.09.2017, 19:43
Nie dość, że każdy przejaw samodzielnego myślenia to podejrzenie zdrady i spisku, to jeszcze stosunek do kobiet...
pytanie
pytanie 26.09.2017, 00:08
Co wynikło z tego spotkania?
Dido
Dido 27.09.2017, 19:10
Sporo, jak na tak krótkie spotkanie. Wypunktowano wszystko na tablicy. Mówiono o obawach rodziców wykluczenia dzieci niepełnosprawnych ze środowiska szkolnego, co chce uczynić obecny rząd,o konieczności podmiotowego traktowania osób niepełnosprawnych, o kłopotach osób z DPS które z dala od Gryfina mają problem z dostaniem się do sklepów, aptek, kina, szpitala itp. i żyją jak w getcie, o tym ze osoby niepełnosprawne nie mogą znaleźć pracy bo stereotypy wykluczają je już na starcie, o potrzebie tworzenia i realizowania się osób niepełnosprawnych na tyle na ile to możliwe. O ważnych sprawach mówiono, bardzo ważnych.
szkoda nerwów...
szkoda nerwów... 27.09.2017, 19:45
Przecież czerepacha i tak to nie interesuje bo „on robi więcej niż wszyscy razem wzięci”!!!!
Daj sobie spokój. Komu zależało był - i to spotkanie było niezależne od poglądów politycznych, tylko skupione na autentycznych problemach.
I dobrze, że niektórych nie było! Są toksyczni:)
Bolek
Bolek 27.09.2017, 15:03
Pogadali i rozwiązali wszystkie problemy.
kopciuch
kopciuch 27.09.2017, 15:52
Na pewno nie opracowali tysiąca stron "strategii, misji, systemów" jak to w gminie robią!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.09.2017, 16:38
Wiele. Precyzowano zmiany i postulaty. Panele beda kontynuowane . Udalo sie od razu odpowiedziec na kilka pytan, no i wiele osob po prostu dowiedzialo sie czegos zupelnie nowego a wiele wyszlo zmotywowanych do dzialania.
Ciekawy
Ciekawy 27.09.2017, 15:02
A konkretnie to co napisz?
kopciuch
kopciuch 27.09.2017, 15:51
Było być, czerepach, byli tam ci, którzy byli zainteresowani.
Tomasz
Tomasz 27.09.2017, 10:26
Trele morele! Autopromocja pewnych osób i wszystko. Wiemy o czym mówimy i z czego się śmiejemy. Hehe
nie sądź innych miarką swoją, Pawełku
nie sądź innych miarką swoją, Pawełku 27.09.2017, 11:23
Niektórym Pawełkom podszywanie się pod innych weszło w krew:). Nie sądź innych miarką swoją, wszyscy pamiętają twoje zdjęcia "na tle". I twoje rzeczywiste działania.
I obiektywnie rzecz ujmując, wszyscy są wdzięczni, że jednak nie przyszedłeś:)
Obserwator
Obserwator 27.09.2017, 15:00
Ktoś tu jest bardzo poirytowany, Paweł zrobił więcej dla osób niepełnosprawnych niż wy wszyscy razem wzięci jesteście w stanie pogadać, ot taka malutka różnica Ewcia i spółka. Gęby pełne frazesów i autopromocja niespełnionych panien.
gorzki śmiech
gorzki śmiech 27.09.2017, 19:47
Buchachacha! Tak zrobił, że w tym roku dwa razy w sprawie niepełnosprawnych telewizja przyjeżdżała! I to bynajmniej nie TVN!

Obserwator Dzisiaj, 15:00 Ktoś tu jest bardzo poirytowany, Paweł zrobił więcej dla osób niepełnosprawnych niż wy wszyscy razem wzięci jesteście w stanie
wójcina
wójcina 27.09.2017, 16:06
Tak, ja wiem Pawełku, że bez ciebie to by domy opieki upadły, że ty cały czas pieluchy chorym zmieniasz, tak, nie denerwuj się, tak, tak...

Obserwator Dzisiaj, 15:00 Ktoś tu jest bardzo poirytowany, Paweł zrobił więcej dla osób niepełnosprawnych niż wy wszyscy razem wzięci jesteście w stanie pogadać, ot taka malutka różnica Ewcia i spółka. Gęby pełne frazesów i autopromocja niespełnionych panien.
łowca idiotów
łowca idiotów 27.09.2017, 16:02
Niby co zrobił kopciuch dla osób niepełnosprawnych? Zwolnił pracownicę i jeszcze podjazdu nie mogła dziewczyna się doczekać od byłego pracodawcy. Żenada.
kopciuch
kopciuch 27.09.2017, 15:47
„niespełnione panny” – stosunek do kobiet nie do podrobienia!
Akurat "gęby pełne frazesów i autopromocja" to w twoich ustach śmieszne zarzuty!
lustro
lustro 28.09.2017, 08:50
kopciuch autor pisał ten post patrząc w lustro, a stosunek do kobiet,że właśnie taki ? no ma gostek problemy,bywa... cha cha
brawo!
brawo! 27.09.2017, 16:12
kopciuch - świetnie wyłapane. Albo teksty przy pękniętej rurze "jedyny nosi spodnie" albo teraz "niespełnione panny" - a to nie wszystko!
evi
evi 27.09.2017, 16:17
O co chodzi z tymi spodniami?
??
?? 27.09.2017, 13:19
nie sadź innych.. braaawoooo to jest b.trafna riposta, tylko czlowiek chory tak reaguje i tak się zachowuje jak "Tomasz"
było być, czerepach:)
było być, czerepach:) 26.09.2017, 07:29
Byli wszyscy zainteresowani tematem pomocy mniej sprawnym. Nie byłeś? Było być, czerepach:)
Krzysiek
Krzysiek 25.09.2017, 10:57
zaprosili kogo chcieli, a kogo nie chcieli nie zaprosili. Kampania wyborcza wystartowała proszę Państwa!
aga
aga 26.09.2017, 14:06
Mnie nikt nie zapraszał a byłam. Uznałam że to ważne. Ogłoszenie o spotkaniu było w prasie.
well
well 25.09.2017, 15:27
to było otwarte spotkanie , bez specjalnych zaproszen właśnie, dla każdego
gwiazdor
gwiazdor 25.09.2017, 15:51
Dobrze powiedziane – bez SPECJALNYCH zaproszeń, dla ZAINTERESOWANYCH. To dlatego speców od gwiazdorzenia w gminie zabrakło. I chyba nikt nie żałował...
clown
clown 25.09.2017, 11:39
Jaka kampania, jak możesz tak mówić o tych ludziach. Zrób ułamek tego, co oni robią dla niepełnosprawnych. A w kampanii to obecni burmistrzowie robili sobie zdjęcia. A tutaj nawet ich nie było, chociaż o imprezie wiedzieli!
aela
aela 25.09.2017, 10:08
Ci co pozwalają sobie na szkalowanie, to zapewne osoby które w DPS nigdy nie były, nie znają problemów osób niepełnosprawnych, nie rozumieją, nie pomagają. Gdyby pomagały i rozumiały przede wszystkim byłyby tam, po drugie nie miałyby sumienia szkalować. Więc do wszystkich ziejących złością- ruszcie tyłki i najpierw coś zróbcie, potem gadajcie.
Lolek
Lolek 27.09.2017, 15:06
Świetne podsumowanie wobec gadających i piszących w necie, brawa dla tych którzy naprawdę pracują.
zawiść czerepacha
zawiść czerepacha 27.09.2017, 15:48
Problem w tym, że "gwiazdorzy" nie potrafią ścierpieć, że ktoś może być pochwalić się jakąś wiedzą i efektami w pracy!
clown
clown 25.09.2017, 11:40
Bo czerepachy nawet pomoc niepełnosprawnym w politykę wmieszają. Kto był zainteresowany pomocą, był na spotkaniu. Proste
Andzia
Andzia 25.09.2017, 11:24
Dlatego trzeba im wytłumaczyć - jak krowie na rowie - co do czego i po co!
od rerwalidacji
od rerwalidacji 25.09.2017, 10:01
Szkoda, że wizyta spotkała się to z niezrozumieniem władz Gryfina. Sama nieobecność burmistrza i wiceburmistrza źle świadczy o traktowaniu w tej gminie niepełnosprawności.
Tt
Tt 25.09.2017, 10:12
To fakt. Gdzie byłeś panie burmistrzu? Takie ważne rzeczy omawiano. Grupa obywateli tego miasta, chyba najbardziej potrzebujących uwagi i wsparcia toczyła ważną dyskusję o swoich prawach i potrzebach. Gdzie pan był?
Lolek
Lolek 27.09.2017, 15:07
Sawaryn nie gada tylko działa, tym różni się od Ewci i reszty towarzystwa.
leń
leń 27.09.2017, 21:44
Sawaryn ani nie działa, ani nie gada, a jak już zdarzy mu się odezwać, to nigdy nie utrzymuje kontaktu wzrokowego ze swoim rozmówcą.
Kręci
Kręci 28.09.2017, 16:04
HeHe nie utrzymuje kontaktu wzrokowego bo.... doczytaj sobie w necie ,ale jak musi i coś wyduka, to biedne są guziki od marynary tak je kręci....


gorzki śmiech
gorzki śmiech 27.09.2017, 19:53
Ani gada ani robi, bo go zazwyczaj nie ma a jak jest, to i tak odsyła do wójta, bo się nie orientuje!
Ale fakt, różni się od "reszty towarzystwa".

Lolek Dzisiaj, 15:07 Sawaryn nie gada tylko działa, tym różni się od Ewci i reszty towarzystwa.
wójcina
wójcina 27.09.2017, 16:08
Tak, tak Pawełku, wszyscy lubią ciebie, i twojego szefa, tylko ten trzeci jest be, tak, tak, nie denerwuj się...
kopciuch
kopciuch 27.09.2017, 15:49
Jak nie Maciej, to Ewa! Oni naprawdę wierzą, że tylko te osoby krytykują, reszta ich wielbi?
zespół
zespół 25.09.2017, 21:30
A co robi zespół ds osób niepełnosprawnych powołany przez Sawaryna? Szybko zaczął działać, a jeszcze szybciej skończył to czego nawet nie zaczął.
kopciuch
kopciuch 27.09.2017, 15:53
To dlaczego nikt z tych „ranczerów” nie przyszedł na spotkanie? Dlaczego spotkanie nie mogło się odbyć w GDKu albo CAL?
wstyd
wstyd 27.09.2017, 16:09
Jeszcze rzecznik praw obywatelskich powiedziałby: widziałem was w telewizji:) I co by powiedzieli?
gorzki śmiech
gorzki śmiech 27.09.2017, 19:55
Jeszcze by zapytał, np:

Ile miesięcy robił podjazd na parterowy balkon?

Ile tragedii wzięło się z pozostawienia ludzi nieporadnych samym sobie? Tylko w tym roku?
geodeta
geodeta 27.09.2017, 21:46
Wtedy powiedziałby, proszę o mapę gdzie to było.
Śmieszek
Śmieszek 24.09.2017, 23:10
Uuuu sami celebryci .. do roboty a nie gwiazdorzyć ! No fantastyczne ujęcia fantastyczne a gdzie są zdjęcia z rzeczywistej pracy?! O zapomniałem, przecież wasza praca są zdjęcia hehe
Oko
Oko 25.09.2017, 13:41
Moze ty sie sfotografuj przy pracy, zwłaszcza dla innych. Chętnie zobaczę : )
smutek
smutek 24.09.2017, 23:28
Śmieszek, jeśli chodzi o gryfińskich włodarzy, którzy od czasu wizyty telewizji nie mają już ochoty na zdjęcia z niepełnosprawnymi, to faktycznie, trudno ich sfotografować przy pracy!
Marek
Marek 25.09.2017, 01:02
sfotografować burmistrzów przy pracy? I żeby to nie było pozowane? Baaardzo trudne:)
Smieszek dwa
Smieszek dwa 24.09.2017, 23:38
Tee Smutek, nie zrozumiałeś tematu widzę... I nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz;)))))
clown
clown 25.09.2017, 11:42
Sam śmieszek się przestraszyłeś, że twój wpis o "celebrytach i gwiazdorach i fotkach" pasuje do burmistrzów!

Śmieszek Wczoraj, 23:10 Uuuu sami celebryci .. do roboty a nie gwiazdorzyć ! No fantastyczne ujęcia fantastyczne a gdzie są zdjęcia z rzeczywistej pracy?! O zapomniałem, przecież wasza praca są zdjęcia hehe

smutek Wczoraj, 23:28 Śmieszek, jeśli chodzi o gryfińskich włodarzy, którzy od czasu wizyty telewizji nie mają już ochoty na zdjęcia z niepełnosprawnymi, to faktycznie, trudno ich sfotografować przy pracy!
Marek
Marek 25.09.2017, 01:03
Słusznie rechot napisał poniżej. Czego ty się we wpisie "smutku" przestraszyłeś?
rechot;)
rechot;) 25.09.2017, 00:03
Chciałeś dowalić „wrogom” czerepachów i rykoszetem dowaliłeś im samym? Oj będziesz się jutro tłumaczyć. To cię tak przestraszyło we wpisie Smutku? Bo ja nie widzę żadnego straszenia:)

smutek Dzisiaj, 23:28 Śmieszek, jeśli chodzi o gryfińskich włodarzy, którzy od czasu wizyty telewizji nie mają już ochoty na zdjęcia z niepełnosprawnymi, to faktycznie, trudno ich sfotografować przy pracy!

Smieszek dwa Dzisiaj, 23:38 Tee Smutek, nie zrozumiałeś tematu widzę... I nie strasz, nie strasz, bo się
spiski i knowania:)
spiski i knowania:) 25.09.2017, 09:27
Śmieszek, premii dzisiaj nie będzie za ten wpis o braniu się do roboty i nie pozowaniu do zdjęć? Czy to celowo, żeby uwalić głównego burmistrza?
Spidi
Spidi 24.09.2017, 22:55
2 dni temu Banie, wczoraj Gryfino, dzisiaj 13 muz i niby same sukcesy, a jeżeli chodzi o fotografowanie to modelutrotom irzisriom najlepiej wychodzi jak widać.
@
@ 25.09.2017, 08:36
- Spidi- o co ci chodzi,ale pisz po polsku
Dps
Dps 24.09.2017, 21:10
Widzę że niektórzy zazdroszczą osobą ,które działają ....Madzia Pieczyńska jesteś świetna ....
haha
haha 25.09.2017, 08:50
marszałek zlecił pracownica urzędu
straszne!
straszne! 24.09.2017, 22:17
Cóż, niektórzy uchodzą za zdrowych i pełnosprawnych a swoim sposobem myślenia są tak dalecy od człowieczeństwa...
Co widać po wpisie tych trzech trójek...
I nie tylko...
Anna
Anna 24.09.2017, 20:51
Zostawcie ludzi w spokoju, wystarczy popatrzec jak do fotek pozujecie. To wszystko jedna wielka ściema.
Mam w rodzinie osobe niepelnosprawna, nigdy nie pozwolimy by robila za klauna!
Bb
Bb 25.09.2017, 13:49
Otóż to ,, nie pozwolimy". Właśnie o takich jak ty też była rozmowa. A może przestań podejmowac decyzję za kogoś i pozwól tej osobie samej zdecydować. Daj jej żyć tak jak chce i na ile potrafi. Spytaj czego by chciała. Może tylko ci się wydaje że ją uszczęśliwiasz. Może nawet nie dałaś jej spróbować żyć inaczej.
niepełnosprawna
niepełnosprawna 25.09.2017, 09:50
Anno rozumiem,że wstydzisz się tej osoby niepełnosprawnej, którą masz w rodzinie ??i jeszcze o tym piszesz ?? i to jest straszne !!
Anna
Anna 25.09.2017, 10:50
Co ty bredzisz? Najwazniejszy jest szacunek i respekt...
clown
clown 25.09.2017, 11:37
Tak, ludzie robią sobie selfie nawet z prezesem, ale niepełnosprawny według ciebie nie ma prawa mieć fotki z politykami?
straszne!
straszne! 24.09.2017, 22:19
Słusznie, do ciemnego lochu z takimi, niech nie będą na żadnych zdjęciach, pochować ich z widoku publicznego? Ty zaspałaś jakieś dwa wieki?
eee
eee 24.09.2017, 21:13
ja nie widze tam klaunów
odwrócony
odwrócony 24.09.2017, 21:25
Klaun pisze!
XXIwiek
XXIwiek 24.09.2017, 21:07
Masz XIX-wieczne podejście do tematu. To tacy sami obywatele jak my. W czym widzisz problem? Uważasz, że trzeba ich trzymać w ciemnicy? Już dawno takiego kołtuństwa nie spotkałem
bumaga
bumaga 24.09.2017, 20:50
Spotkanie było w DPS bo się władze Gryfina nie chciały za bardzo zgodzić nie dopięto tematu.
33
33 24.09.2017, 19:21
Kto to jest Maria Pieczńska, dlaczego spotkanie z rzecznikiem praw obywatelskich zorganizowano w DPS dla niepełnosprawnych którzy i tak z tego nic nie kumają ? Widok niepełnosprawnych dzieci,i małych bezdomnych zwierzątek, łapie za serce potencjalnych wyborców. Janiszewscy walczą o swój byt, ale chyba na złego konia stawiają. Pan Bodnar nic nie załatwi, bo jest z PO. Ładnie go podjęto, uczestnicy bajdurzenia, nawet się na poczęstunek zrzucili, pogadali, porobili sobie zdjęcia i rozjechali się każde w swoją stronę.
Autopromocja i obłuda.. Ile ta wizyta kosztowała podatników i co z niej wyniknie ?
luźnygościu
luźnygościu 25.09.2017, 17:56
Rozumieją, rozumieją - więcej niż Tobie się zdaje. Osoby niepełnosprawne należy traktować podmiotowo a nie przedmiotowo więc miejsce organizacji spotkania jak najbardziej trafne.

P.S.
Najgorzej jak zaczną wypowiadać się ludzie na tematy, o których nie mają żadnego pojęcia, specjaliści od wszystkiego i od niczego.
Kaśka
Kaśka 25.09.2017, 18:32
Jest demokracja to nawet głupi ma też głos. Trzeba uświadamiać, edukować i jeszcze raz uświadamiać. A, że jest źle , to widać z komentarzy. Pozdrowienia dla Magdy!
Ewa
Ewa 25.09.2017, 08:51
pamiętam ją z pizza afery pod sądem
afera
afera 25.09.2017, 09:25
Tak, wlazł gościu o posturze mięśniaka z pizzą w tłum, ganiał tam i z powrotem i wrzeszczał. A wcześniej odpalali petardy (zabronione przez wojewodę - z PiS), a kilka godzin wcześniej namawiali w internecie do "obrzucania gów..." i nie tylko, do "powtórzenia Sanoka, cha cha" (czyli obrzucenia przez byczków kobiety organizującej protest w Sanoku jajami).
Masz rację, to była afera.
Duszan
Duszan 25.09.2017, 09:00
Walczyła o niezależność sądów. Chwalebne. Ciekawe, że gdyby nie przyszedł ten gościu z pizzą jak byście nazywali zgromadzenie w imieniu demokracji?
matys
matys 25.09.2017, 09:38
Ale dzięki pizzernikowi była to chyba jedna z najsłynniejszych demonstracji w obronie sądów, która się wymknęła spod kontroli co prawda ale swoje zrobiła.
afera
afera 25.09.2017, 09:49
Kiedy w Sanoku byczki obrzuciły kobietę jajami nawet tu na forum była radocha. A kiedy pizza zamiast "przypadkowo wypaść z rąk" wylądowała na głowie prowokacyjnie zachowującego się gościa - oburzenie...
straszne!
straszne! 24.09.2017, 22:19
Mówienie, że nie jest warto spotykać się z niepełnosprawnymi, bo „nic nie kumają”, to szczyt chamstwa. A posądzanie osób odpowiedzialnych za opiekę nad niepełnosprawnymi o działanie pod publiczkę i we własnym interesie podłe. Pytaj burmistrza, dlaczego nie było nikogo z gospodarzy gminy. Swego czasu chętnie się fotografował...
????
???? 25.09.2017, 09:56
A kto zgadnie, kto z urzędu jest przyczajonym zwolennikiem korwina? A jakie korwin ma poglądy o ludziach nie w pełni sprawnych i potrzebujących większej troski? I popytajcie dlaczego spotkanie odbyło się w Nowym Czarnowie a nie w Gryfinie ( a były takie plany) np w GDK czy UMIGu. Jak myślicie, że ta większa polityka nas nie dotyka, to się mylicie.
Bonaparte
Bonaparte 25.09.2017, 21:34
Jest taki jeden specjalista od atomu
niestety
niestety 24.09.2017, 22:24
To prawda, tak wcześniej robił burmistrz
smutek
smutek 24.09.2017, 23:30
Ale potem uznali niepełnosprawnych i ich opiekunów za zdrajców i wrogów, a jeszcze telewizja przyjechała...
ops
ops 24.09.2017, 18:01
P Janiszewscy pokonali przeszkody, bez względu na złe jezyki robią swoje. Czym wieksza jest zawiść, to tacy ludzie są silniejsi !!!
Iwo
Iwo 24.09.2017, 17:20
O i znane gryfinskie propagatorki aborcji sie pojawily. Pozuja do zdjec wsrod dzieci uposledzonych umyslowo a w miedzyczasie nawoluja do ich zabijania. Szczyt obludy !
smutek
smutek 24.09.2017, 23:31
Szczytem obłudy jest zarzucać innym obłudę, a samemu interesować się macicą tylko do porodu!
popieram
popieram 24.09.2017, 20:53
kapitalna wypowiedż! tak własnie działa ten kodziarz rzecznik!!!!!
kierunek
kierunek 25.09.2017, 15:25
do lekarza głupolku
straszne!
straszne! 24.09.2017, 22:18
Na Nowogrodzkiej teraz „kodziarz” to jak u stalinowców „reakcjonista”? To już nie można mieć innych poglądów niż siły przewodniej? I wszyscy co nie dość głośno klaszczą prezesowi to zdrajcy?
czytelnik
czytelnik 24.09.2017, 18:49
Gościu, jesteś błaznem
świadomy wybór
świadomy wybór 24.09.2017, 18:06
Szczyt debilizmu jak nie umiesz pojąć co to świadomy wybór. Ale was tam nie było? Widać was interesuje macica do urodzenia. Potem już niech się inni martwią?
Najpierw coś zróbcie dla innych, później wymagajcie, żeby decydowali o całym swoim życiu.
IWo
IWo 26.09.2017, 09:52
Swiadomy wybor w mordowaniu dziecka? Czy ty siebie slyszysz ?
jakie "mordowanie dziecka"? Czy ty siebie słyszysz?
jakie "mordowanie dziecka"? Czy ty siebie słyszysz? 26.09.2017, 11:21
Nie wszyscy muszą wierzyć, że płód ma duszę. A ty zamiast zakazywać aborcji zrób coś dla innych, żeby po urodzeniu rodzice nie zostawali sami!
chłopo robotnik
chłopo robotnik 24.09.2017, 16:13
Panie rzeczniku pytanie:
Jest dość ciepło co pan radzi?
W piecu palić oponami letnimi czy zimowymi?
kilowat
kilowat 24.09.2017, 16:53
A wiesz czym się mierzy prąd?
NAPIĘCIEM!
uczestniczka
uczestniczka 24.09.2017, 15:59
Żeby tylko to nie była debata dla debaty, a te wnioski powinny być wcielone w życie.
Kasia
Kasia 24.09.2017, 16:43
p.Lewczuk lubi pozować
ops