sobota, 18 maja 2024 16:51

Dwa medale wywalczył Mateusz Rozmiarek z UKP „Marlin” Gryfino

Ruszyła właśnie pierwsza z czterech edycji tegorocznej Zachodniopomorskiej Ligii Pływackiej. 7 stycznia 2017 r. zawody odbyły się w Szczecinie na basenie Floating Arena. Do rywalizacji o medale zawodników wystawiło 8 klubów. W gronie blisko 180 zawodników znalazło się 25 przedstawicieli UKP „Marlin” Gryfino. Dla wielu naszych zawodników był to debiut na tak dużym obiekcie sportowym. Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach wiekowych: jedenaście lat i dziesięć lat i młodsi.

Największy sukces nasz klub odniósł w starszej kategorii wiekowej. Mateusz Rozmiarek wywalczył srebrny medal na dystansie 200m stylem dowolnym i brąz na dystansie 50m motylkiem. Wysoko punktowane 6 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym zdobył Jakub Szymański, a na dystansie 100m stylem grzbietowym był 14. Dwukrotnie  na 14 miejscu  na dystansie 50m stylem motylkowym i 200m stylem dowolnym uplasowała się Celestyna Szulc. Adrianna Gniłka dopłynęła jako 14 na dystansie 100m stylem grzbietowym i 16 miejscu na dystansie 50m stylem motylkowym. 11 miejsce wywalczyła Martyna Berk na dystansie 50m stylem motylkowym i 26 miejsce na dystansie 200m dowolnym. Jagoda Kujawa dopłynęła na 13 miejscu na dystansie 100m stylem grzbietowym i na 22 miejscu na dystansie 200m stylem dowolnym. Iga Stróżyk zajęła 16 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym i 20 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym. Karolina Dorawa uplasowała się na 20 miejscu na dystansie 100m stylem grzbietowym i 27 miejscu na dystansie 200m stylem dowolnym. Maja Wolska przypłynęła jako 22 na dystansie 50m stylem motylkowym i 24 na dystansie 200m stylem dowolnym. Leon Miziński uplasował się na 22 miejscu na dystansie 100m stylem grzbietowym.

Nasza sztafeta w składzie: Celestyna Szulc, Adrianna Gniłka, Jakub Szymański i Mateusz  Rozmiarek wywalczyła piąte miejsce,  zaś druga nasza sztafeta w składzie: Jagoda Kujawa, Karolina Dorawa, Martyna Berk i Miłosz Wróbel zajęła 11 miejsce.

W młodszej kategorii wiekowej najlepiej spisała się Aleksandra Szewczuk, która była blisko podium zajmując 4 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i 5 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym. Weronika Małolepsza uplasowała się na 7 miejscu na dystansie 50m stylem dowolnym. Jakub Jastrowicz wywalczył 7 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i 18 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym. Na 9 miejscu dopłynął do mety Jacek Wodziński na dystansie 50m stylem dowolnym. 15 na dystansie 50m stylem klasycznym i 17 na dystansie 50m stylem dowolnym był Miłosz Wróbel. Aleksandra Sowa uplasowała się na 22 pozycji na dystansie 50m stylem dowolnym i 23 miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym. Karolina Fabian zajęła 24 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i 40 na dystansie 50m stylem dowolnym. Jako 25 na dystansie 50m stylem klasycznym dopłynął Mikołaj Rosiak, a 35 był na dystansie 50m stylem dowolnym. 27 miejsce wywalczył Szymon Serafin na dystansie 50m stylem dowolnym. Bartłomiej Prokopowicz zakończył zawody na miejscu 26 na dystansie 50m stylem dowolnym i 39 na dystansie 50m stylem dowolnym. Oliwia Linkowska wypływała 30 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i 40 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym. Jako 31 dopłynęła Nadia Majchrzak na dystansie 50m stylem klasycznym i 43 zakończyła rywalizację na dystansie 50m stylem dowolnym. Kacper Kubiś wypływał 32 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i 36 na dystansie 50m stylem dowolnym. Veronika Engeler uplasowała się na 36 miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym i 47 na dystansie 50m stylem dowolnym. 37 na dystansie 50m stylem klasycznym i 46 na dystansie 50m stylem dowolnym dopłynęła Gabriela Krawczyk.

W tej kategorii wiekowej nasz klub wystawił 3 sztafety. Najwyższe 5 miejsce zajęła sztafeta w składzie: Jacek Wodzyński, Weronika Małolepsza, Jakub JastrowiczAleksandra Szewczuk. Druga sztafeta w składzie: Miłosz Wróbel, Szymon Serafin, Nadia MajchrzakAleksandra Sowa wywalczyła 13 miejsce, a na 16 miejscu dopłynęła sztafeta w składzie: Oliwia Linkowska, Karolina Fabian,  Kacper Kubiś i  Bartłomiej Prokopowicz.