Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 kwietnia 2026 17:19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dożynki też w Cedyni

Dziś (sobota) najwcześniej, bo od godz. 13.45 gminne święto plonów również w Cedyni. Poszczególne sołectwa zostaną przywitane przed wejściem do kościoła. O godz. 14 msza święta dziękczynna, a potem korowód dożynkowy przejdzie do amfiteatru. Tam od godz. 16 będzie można podziwiać piękne dożynkowe wieńce, skosztować tradycyjnych potraw, wziąć udział w warsztatach np. tkackim, ceramicznym, filcowania wełny. Zaplanowano również polsko-niemiecki konkurs wiedzy rolniczej oraz wybór sołectwa i sołtysa roku 2012. Niewątpliwą atrakcją będą, tradycyjne już, sołeckie potyczki.
Dziś w godzinach przedpołudniowych miały się odbyć w Cedyni międzygminne zawody sportowo-pożarnicze. Jednak imprezę przełożono na 16 września. Jak czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego, przyczyną są „uszkodzenia w infrastrukturze stadionu” i w związku z tym „stadion nie spełnia wymogów technicznych”. Gminne święto plonów dofinansowane jest ze środków Unii Europejskiej, a za przygotowanie i realizację projektu odpowiada Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A. ŻmijewskiTreść komentarza: Na początku pyr pyr były u wszystkich ludów ogrodowe pomidory ze szklarni pyr pyr. Pomidory wychwalano w Babilioni, Egipcie, Persji i Rzymie a Kolumbus wywiózł je do Ameryki, gdzie je wymienił za ziemniaki i kukurydzę pyr pyr pyrData dodania komentarza: 5.04.2026, 16:46Źródło komentarza: Jajko jest symbolem Wielkanocy. Poznaj fascynującą historię i pogańskie korzenie wielkanocnej pisankiAutor komentarza: wolnościowiecTreść komentarza: Ciekawe jest to zestawienie wiary w ciężką pracę z poczuciem braku równych szans. To pokazuje, że niby chcemy wierzyć w „american dream”, ale polska rzeczywistość podatkowo-biurokratyczna skutecznie nas z tego leczy. Skoro 80% widzi bariery, to mamy poważny problem z mobilnością społeczną.Data dodania komentarza: 5.04.2026, 16:21Źródło komentarza: Ile trzeba zarabiać, żeby być bogatym? Polacy wskazali konkretny próg dochodowy w nowym badaniuAutor komentarza: hmm...Treść komentarza: 10 tysięcy na rękę i bogacz? Chyba przy dzisiejszych cenach wynajmu to po prostu spokojne życie, a nie luksusy.Data dodania komentarza: 5.04.2026, 16:21Źródło komentarza: Ile trzeba zarabiać, żeby być bogatym? Polacy wskazali konkretny próg dochodowy w nowym badaniuAutor komentarza: JankaTreść komentarza: Ciekawa sprawa z tą wielkością koszyczków. Pamiętam, jak u babci na wsi niosło się wielkie koszory, a teraz to raczej takie eleganckie miniaturki. Ale najważniejsze, że skład ten sam – chrzan, jajko i kiełbasa muszą być, bo bez nich śniadanie nie smakuje tak samo.Data dodania komentarza: 5.04.2026, 16:20Źródło komentarza: Magia święconki w powiecie gryfińskim. Jak tradycja wielkanocnego koszyka zapewnia pomyślność na cały rok
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama