Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 16 lipca 2026 01:07
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pieniądze na walkę z uzależnieniami

Alkohol i papierosy to najczęściej używane substancje psychoaktywne przez zachodniopomorską młodzież. Walka z uzależnieniami jest szansą na ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem, jakie skrywa się za chwilą pozornej przyjemności. W 2017 r. Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczy na ten cel ponad pół miliona złotych.
Pieniądze na walkę z uzależnieniami

Prowadzone w 40 krajach badania ESPAD - „European School Survey Project on Alcohol and Drugs” potwierdzają, że napoje alkoholowe są najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną wśród młodzieży. W zachodniopomorskiem 13% uczniów młodszych (15 lat) oraz 20% starszych (17 lat) przyznaje, że przynajmniej raz w życiu upiło się do takiego stopnia, że wystąpiły u nich zaburzenia równowagi, mowy lub nie pamiętało co się z nimi działo.  Problemem są także papierosy, dopalacze, oraz hazard.

 

Na walkę z uzależnieniami Zachodniopomorskie przeznaczy ponad pół miliona złotych. Środki są do zdobycia w otwartym konkursie skierowanym do organizacji pozarządowych oraz gmin. Fundusze będzie można wykorzystać m.in. na działania edukacyjne, szkoleniowe oraz zwiększenie jakości i dostępności programów profilaktycznych. Na dofinansowanie liczyć mogą również inicjatywy które będą poprawiać jakość pomocy dzieciom i młodzieży z rodzin, w których występuje uzależnienie. Składane projekty muszą być zgodne z założeniami Wojewódzkiego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na lata 2012-2020. Termin na składanie ofert mija 23 lutego 2017 r. 

 

Szczegóły dotyczące konkursu oraz szczegóły Wojewódzkiego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na lata 2012-2020 – dostępne są na stronie internetowej www.wws.wzp.pl.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: wniosek Treść komentarza: Analizując tę sytuację, trudno nie odnieść wrażenia, że w Gryfinie brakuje harmonogramu prac konserwacyjnych. Czyszczenie studzienek powinno odbywać się cyklicznie przed sezonem jesiennym i po wiosennych roztopach. Czekanie, aż podwórko zaleje woda i trzeba będzie wzywać strażaków, generuje tylko niepotrzebne koszty dla budżetu państwa i miasta. Taniej jest zapobiegać niż usuwać skutki. Data dodania komentarza: 16.07.2026, 00:47 Źródło komentarza: Zalane podwórko przy Chrobrego. Kiedy PUK Gryfino w końcu wyczyści zapchane studzienki Autor komentarza: mąż Treść komentarza: No i proszę, a moja żona ciągle mi powtarza, że ryby głosu nie mają. Nic dziwnego, skoro nawet tlenu im poskąpili! Data dodania komentarza: 16.07.2026, 00:28 Źródło komentarza: Katastrofalny brak tlenu w wodzie. Co wywołuje przyduchę i jak reagować Autor komentarza: Dorota Treść komentarza: „Idzie się przyzwyczaić” – no super optymizm, szkoda tylko, że organizm w końcu i tak wystawi srogi rachunek za ten chroniczny brak snu. Data dodania komentarza: 16.07.2026, 00:28 Źródło komentarza: Pracują dobę bez snu i kolejna zmiana. Lekarze ujawniają stawki i kulisy pracy ponad siły Autor komentarza: przecież Treść komentarza: Lepiej zapobiegać niż potem wydawać dużą kasę. Data dodania komentarza: 16.07.2026, 00:24 Źródło komentarza: Zalane podwórko przy Chrobrego. Kiedy PUK Gryfino w końcu wyczyści zapchane studzienki
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama