Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 grudnia 2025 16:54
Reklama
Reklama

Konkurs Europejskich Filmów Dokumentalnych - zgłoszenia

Czekamy na filmy dokumentalne, krótkie fabuły, teledyski, video art, reportaże, animacje, które zaprezentujemy w czterech sekcjach konkursowych Konkursu Europejskich Filmów Dokumentalnych – informuje dr Bartosz Wójcik, prezes Stowarzyszenia OFFicyna.
Konkurs Europejskich Filmów Dokumentalnych - zgłoszenia

Autor: Bartosz Wójcik

Głównym celem festiwalu jest prezentacja premierowych produkcji, które poszerzają pojęcie kina dokumentalnego oraz przełamują jego stereotypowe postrzeganie. Zgłoszenia należy wysyłać do 16 czerwca 2017 r. Prezentacje przewidziano na  19-23 października 2017 r.

Część konkursowa SEFF odkrywa i prezentuje najciekawsze i najnowsze propozycje twórców z całego świata. W ubiegłym roku do Konkursu Europejskiego Filmów Dokumentalnych zgłoszono rekordową liczbę 2570 produkcji z 88 krajów (dopuszczone koprodukcje), a do konkursu TELEFON ART ponad 1130 produkcji z 83 krajów.

Oprócz części konkursowych festiwal oferuje bogaty program towarzyszący, a w nim m.in.: Przekraczanie Granic – autorski punkt programu Tomasza Raczka poświęcony przyszłości granic gatunkowych filmu; Let's Talk Film – spotkania z gwiazdami kina; Najlepsze Filmy Świata – prezentacja najnowszych i najgłośniejszych produkcji dokumentalnych; SEFF Film Forum – spotkanie międzynarodowego środowiska filmowego.

SEFF jest corocznym wydarzeniem filmowym, organizowanym przez Stowarzyszenie OFFicyna, które bada granice kina, a jego główną misją jest twórcze poszukiwanie. Program festiwalu realizowany jest w partnerstwie z międzynarodową siecią organizatorów i prezentowany w Szczecinie oraz w miejscowościach po obu stronach granicy polsko-niemieckiej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kasa misiu kasaTreść komentarza: 120 tysięcy dla Zenka? Polsat chyba kompletnie odleciał! Na tle Stinga to jest żart, ale wciąż to jest olbrzymia kwota za kilkanaście minut śpiewania do playbacku. Widać, że Polsat stawia na masowego, najmniej wymagającego widza i tanie rozrywki. Szkoda, bo mieli tam Beata Kozidrak i Edytę Górniak, a na billboardach i tak będzie Zenek.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 15:25Źródło komentarza: Telewizyjna rywalizacja sylwestrowa. Kto stawia na Stinga, a kto na wykonawców disco poloAutor komentarza: gośćTreść komentarza: Trzeba było dostawić jeszcze kilka rzędów krzeseł bliżej sceny. Niepotrzebna dziura.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 15:17Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humoremAutor komentarza: bankowiecTreść komentarza: Absolutnie tak! Czesi, Węgrzy, Ukraińcy – wszyscy mają swoje znaki. Polska, jako lider regionu, po prostu musi mieć symbol. Znak graficzny to podstawa identyfikacji wizualnej waluty. Ktoś, kto uważa, że to jest niepotrzebne, nie rozumie znaczenia brandingu w dzisiejszym świecie. Jestem za szybką implementacją.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 15:09Źródło komentarza: Ciekawostka: Złotówka ma mieć nowe oznaczenie. Niczym dolarAutor komentarza: A. ŻmijewskiTreść komentarza: Zasadniczo to stacje benzynowe czy apteki pyr pyr nie powinny mieć ustawowej możliwości sprzedawania alkoholu czy papierosów, peawda pyr pyr? No tak na logikę pyr pyrData dodania komentarza: 14.12.2025, 15:08Źródło komentarza: Alkohol na stacjach paliw ma być ukryty. Zakaz sprzedaży nie rozwiąże problemu pijanych kierowców
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama