Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:43
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szpitale w jednej sieci

Urząd Marszałkowski oraz 13 podległych mu placówek ochrony zdrowia z Pomorza Zachodniego przystępuje do wielomodułowego projektu e-Zdrowie. Kluczową jego usługą będzie gromadzenie i udostępnianie elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM). Porozumienie związane z realizacją wartego prawie 40 mln zł przedsięwzięcia podpiszą w środę, 30 maja 2018 roku w Szczecinie, marszałek województwa Olgierd Geblewicz, wicemarszałek Tomasz Sobieraj oraz przedstawiciele lecznic.
Szpitale w jednej sieci

„Zachodniopomorskie e-Zdrowie” to przedsięwzięcie, które w ciągu 36 miesięcy pozwoli utworzyć regionalny system usług elektronicznych w zakresie ochrony zdrowia świadczonych przez podmioty lecznicze na rzecz pacjentów oraz personelu medycznego. Projekt umożliwi uruchomienie centrum integrującego ogół informacji o pacjencie i świadczeniach medycznych oferowanych przez placówki skupione we wspomnianym systemie. Nie zabraknie również dosprzętowienia jednostek w infrastrukturę informatyczną.

Najważniejszym elementem inicjatywy będzie tzw. EDM, czyli gromadzenie i udostępnianie elektronicznej dokumentacji medycznej umożliwiający osobisty odbiór czy zarządzanie bądź monitoring danych medycznych. Dodatkowo w skład ważnych e-usług inicjatywy wejdą: e-rejestracja i platforma pacjenta. Koszt działań oszacowano na prawie 40 mln zł. 85% wydatków pokryją środki unijne RPO WZ 2014-2020. Ponadto do przedsięwzięcia dołoży budżet województwa, państwa oraz jednostki ochrony zdrowia ze środków własnych.

Porozumienie w zakresie e-zdrowia podpiszą Urząd Marszałkowski jako lider projektu oraz 13 partnerów tj. wszystkie marszałkowskie lecznice. Będą to: Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie, Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie, Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Zdroje” w Szczecinie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Szczecinie, Szpital w Gryficach, Szpital Wojewódzki w Koszalinie, Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie, Regionalny Szpital w Kołobrzegu, Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Stanominie, Szpital Uzdrowiskowy „Willa Fortuna" w Kołobrzegu, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy „Leśna Ustroń" w Tucznie oraz Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Koszalinie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dyplomacja Treść komentarza: Panstwa nie maja przyjaciol, tylko interesy. My z Ukraincami nie jestesmy przyjaciolmi, tylko partnerami. Zbieznosc naszych interesow nie wynosi 100%. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:20 Źródło komentarza: Nawrocki czekał z odebraniem Orderu Zełenskiemu by zrobić Tuskowi na złość? Polityczna piaskownica, a interes Polski Autor komentarza: super Treść komentarza: Fajnie, że wspomnieli o Nocy Kupały i naszych słowiańskich tradycjach. Wianki, ogniska – to ma niesamowity klimat, dużo lepszy niż zapożyczone święta. Dobrze, że miasta organizują takie festiwale, bo to świetna okazja, żeby młodsze pokolenie dowiedziało się czegoś o naszych korzeniach i o tym, jak kiedyś celebrowano cykle natury i przesilenie letnie. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:58 Źródło komentarza: Lato 2026 przyniesie afrykańskie upały i burze. Sprawdź prognozę na najdłuższe dni w roku Autor komentarza: balans Treść komentarza: Jak się wczytać w te statystyki, to apogeum nastąpiło 19 i 21 czerwca. W samych Baniewicach i Baniach straż nie nadążała pompować wody z piwnic i usuwać drzew z dróg powiatowych. To pokazuje, jak bezbronna jest infrastruktura przy takich nagłych ulewach. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:55 Źródło komentarza: Rekordowy bilans po burzach w powiecie gryfińskim. Strażacy interweniowali ponad 100 razy w kilka dni Autor komentarza: Garysia Treść komentarza: A jakie jeszcze meijscowosci? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:54 Źródło komentarza: Armagedon w Baniach i okolicy. Zniszczone symbole regionu
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama