Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 01:39
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rozpoczyna się policyjna akcja "Znicz"

Nadchodzi dzień Wszystkich Świętych. Nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich oraz w rejonach nekropolii czuwać będą funkcjonariusze policji, którzy od dziś, tj.31 października rozpoczynają akcję „ZNICZ 2019”. Aby ten okres zadumy minął bezpiecznie i spokojnie, przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Rozpoczyna się policyjna akcja "Znicz"

Autor: KWP Szczecin

Dzień Wszystkich Świętych to kolejny w tym roku okres wzmożonego ruchu na drogach. Duże natężenie ruchu pieszego i kołowego oraz parkujących pojazdów w okolicach cmentarzy, niesie za sobą nie tylko zagrożenia związane ze zdarzeniami drogowymi, ale również występowania zdarzeń kryminalnych takich jak kradzieże torebek, portfeli oraz włamań do pojazdów.

W celu zmniejszenia wypadków drogowych, poprawienia stanu bezpieczeństwa na drogach oraz zapobiegania kradzieżom i włamaniom do pojazdów, szczecińscy policjanci w dniach od 31 października do 4 listopada 2019 roku, przeprowadzą wzmożone działania pod nazwą „ZNICZ 2019”.

Co zrobić, żeby poprawić bezpieczeństwo na drodze?

- przede wszystkim pamiętajmy, aby wsiąść za kierownicę będąc trzeźwym;

- ściągnijmy nogę z gazu;

- wystrzegajmy się ryzykownych manewrów;

- zadbajmy o stan techniczny pojazdu (ogumienie, hamulce, poziom płynów eksploatacyjnych);

- pamiętajmy o wypoczynku;

- prędkość z jaką się poruszamy dostosujmy do natężenia ruchu i warunków atmosferycznych;

- pamiętajmy o zapięciu pasów bezpieczeństwa oraz fotelikach lub siedziskach dla najmłodszych;

- przewożony bagaż powinien być prawidłowo zamocowany, tak by nie ograniczał widoczności i nie przemieszczał się w pojeździe w czasie jazdy;

- pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja! Nie pozostawiajmy w samochodzie wartościowych przedmiotów (laptopów, tabletów, telefonów komórkowych itp.), zamykajmy auta, mieszkania po ich opuszczeniu;

- samochody parkujmy zgodnie z przepisami, w miejscach do tego wyznaczonych.

Wybierając się pieszo w okolice nekropolii pamiętajmy aby korzystać z chodnika, a w przypadku ich braku – z pobocza. Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie zza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie. Przypominamy także o obowiązku korzystania z odblasków przez pieszych, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Co zrobić, aby nie paść ofiarom złodzieja ?

- nośmy przy sobie tylko niezbędne rzeczy;

- jeżeli musimy mieć przy sobie więcej pieniędzy, to nie trzymajmy ich w jednej kieszeni lub portfelu. Porozkładajmy je w kilku miejscach np. w wewnętrznych zamykanych kieszeniach;

- nie nośmy przy kartach bankomatowych numerów PIN;

- zwracajmy uwagę na tzw. sztuczny tłok, unikajmy go przy wsiadaniu do środków komunikacji miejskiej;

- torebkę, saszetkę, bagaż nośmy przy sobie, blisko ciała i w zasięgu wzroku;

- nie zostawiajmy wartościowych przedmiotów na ławce, przy nagrobku, nawet na krótką chwilę;

- trzymajmy dziecko za rękę i nie pozwólmy, by zanadto się oddaliło, ponieważ w tłumie może się bardzo łatwo zgubić;

- włóżmy dziecku do kieszeni kartkę z numerem telefonu do siebie, z danymi umożliwiającymi szybkie odszukanie rodziców;

 

Jeśli staniesz się ofiarą przestępstwa natychmiast powiadom Policję nr tel. 112. Nie zacieraj śladów i staraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: zakład Treść komentarza: nie wywinie się! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 00:35 Źródło komentarza: Ruszył proces Dariusza Mateckiego i „układu szczecińskiego”. Ślady afery prowadzą do powiatu gryfińskiego Autor komentarza: BARTOWSKI SPLEM HA HA AH Treść komentarza: ADMIN CAŁOŚĆ HA HA AH... Data dodania komentarza: 23.06.2026, 00:30 Źródło komentarza: Nawrocki czekał z odebraniem Orderu Zełenskiemu by zrobić Tuskowi na złość? Polityczna piaskownica, a interes Polski Autor komentarza: J.J.Malikowscy Treść komentarza: miklkm8i8im7uiik8mkyjkyyu ,mu, um,uyyku Data dodania komentarza: 23.06.2026, 00:14 Źródło komentarza: Fałszowanie żywności to teraz przestępstwo. Rząd wprowadza więzienie i surowe kary dla oszustów Autor komentarza: młyny sprawiedliwości Treść komentarza: Ciekawy jest wątek tych Lasów Państwowych. Prawie pół bańki za fikcyjne etaty w Centrum Informacyjnym i RDLP w Szczecinie. Przecież to były publiczne pieniądze, które powinny iść na ochronę przyrody w naszym regionie, a nie na pensję dla radnego, który w tym czasie robił polityczną propagandę w sieci. Obrona mówi, że są dowody na jego pracę – bardzo chętnie zobaczę te "analizy", za które zgarniał tysiące. Dobrze, że prokurator Ślepokura spiął to w jeden mocny proces, bo to po prostu rozkradanie państwa. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 00:13 Źródło komentarza: Ruszył proces Dariusza Mateckiego i „układu szczecińskiego”. Ślady afery prowadzą do powiatu gryfińskiego
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama