Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 18 maja 2026 06:52
Reklama

Przywitaj lato na pieszo! Zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem Andrzejem Urbańskim

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie i gmina Gryfino zapraszają na pieszą wycieczkę z przewodnikiem Andrzejem Urbańskim po gminie Gryfino z okazji powitania lata. Wędrówkę rozpoczniemy 27 czerwca 2020 r. na przystanku kolejowym w Pacholętach, skąd udamy się do Gryfina.
Przywitaj lato na pieszo! Zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem Andrzejem Urbańskim

Autor: fot. dost.

Po drodze przewodnik pokaże i opowie o takich miejscach jak:
- pozostałości młyna i wiatraka Pacholątka (w okolicy Krzypnicy),
- Znikający Strumień,
- wodociągi Pastuszka,
- lapidarium w Krajniku,
- "mroczne" sanatorium,
- Krzywy Las,
- Tywa i jej Wysoka Skarpa
- stary młyn w Żórawkach,
- ruiny folusza Robacznik,
- młyn w Szczawnie,
- nowa ścieżka rowerowa,
- okolice Doliny Storczykowej,
- jezioro Pod Rakarzem,
- źródła Młynówki.
 
Będzie to trasa, która miała odbyć się w marcu z okazji powitania wiosny, lecz z powodu epidemii koronawirusa i obostrzeń wprowadzonych przez polski rząd, musiała zostać odwołana. Całość trasy wyniesie ok. 19 km, na przejście trzeba poświęcić ok. 4-5 godzin. Poziom trudności niski.
 
Spotykamy się na stacji kolejowej w Gryfinie (peron 2) do 8:42. O tej godzinie odjeżdża pociąg (relacja Szczecin Główny - Zielona Góra). W Pacholętach będziemy o 8:49. Osoby, które będą posiadać indywidualny transport lub mieszkają w okolicy i nie muszą dojeżdżać, powinny być na miejscu do godziny 8:55.
 
Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, podczas wycieczki należy zakryć nos i usta maseczką lub częścią odzieży, chyba że zostanie zachowany odstęp ponad 2 metry. W pociągu zakrywanie nosa i usta jest konieczne w każdej sytuacji.
 
Wycieczka jest bezpłatna. Jedyne koszty jakie ponoszą uczestnicy to zakup biletu na pociąg do Pacholąt.
Zapisy pod numerem telefonu 789 035 121 lub osobiście w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie (ul. Nadodrzańska 1, Nabrzeże Miejskie).
Ilość miejsc ograniczona.
Zapraszamy!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POPZPR 17.06.2020 08:23
Obowiązkowo - Tęczowa ściera na patyku .

nuda 17.06.2020 07:45
jak andrzej to dziekuję. nuda

Fox 16.06.2020 21:14
Opowieści o czerwonych kniejach? Tu z kolegami z PZPRu czytaliśmy Lenina?

maseczka 16.06.2020 20:45
Pamiętajcie o odległościach!

ballum ballum 16.06.2020 19:57
Jak z Urbańskim to będzie ciekawie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: emeryt TadeuszTreść komentarza: Starsze pokolenie bało się, że komputer wybuchnie, jak klikną coś nie tak. Młode pokolenie klika tak szybko, że zanim komputer pomyśli, oni już nie mają kasy na koncie. Postęp!Data dodania komentarza: 17.05.2026, 23:51Źródło komentarza: Pułapka szybkiego BLIK-a. Jak cyberprzestępcy wykorzystują pośpiech i zaufanie młodych ludziAutor komentarza: chytra baba z RadomiaTreść komentarza: Chciałem kupić luksusowe auto z salonu, a okazuje się, że najwygodniej to pójść na licytację do Urzędu Skarbowego w Radomiu. Przynajmniej mam pewność, że „bity” był profesjonalnie i z planem!Data dodania komentarza: 17.05.2026, 23:50Źródło komentarza: Rozbijali luksusowe auta i wyłudzali miliony. Setki oskarżonychAutor komentarza: ZdzisławTreść komentarza: ZUS i WZON chyba pomylili komisje lekarskie z castingiem do filmu science-fiction. Skoro według nich po 75. roku życia człowiek jest niesamodzielny „z urzędu”, a nie z powodu chorób, to proponuję kolejny krok: niech cofną nam wiek emerytalny do dwudziestki, skoro starość to taki stan naturalny, za który nie trzeba płacić!Data dodania komentarza: 17.05.2026, 23:48Źródło komentarza: Zaniżone świadczenie wspierające dla seniorów. Przełomowy wyrok sądu otwiera drogę do zwrotu pieniędzyAutor komentarza: gwiazdor gryfińskiTreść komentarza: Podwojona liczba gwiazd? No to mam nadzieję, że poszerzyli promenadę, bo jak te wszystkie VIP-y wciągną brzuchy do zdjęć, to zabraknie powietrza w kurorcie!Data dodania komentarza: 17.05.2026, 23:46Źródło komentarza: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach 2026. Czy warto przyjechać na wyjątkową edycję?
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama