Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 grudnia 2025 07:36
Reklama
Reklama
Reklama

Akcja sadzenia lasu już w najbiższy piątek

W najbliższy piątek 18 września na terenie całej Polski dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy rusza akcja #sadziMY. W siedzibach wszystkich nadleśnictw w Polsce będą rozdawane sadzonki drzew. - Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie we wszystkich nadleśnictwach będzie można odebrać swoje drzewko i posadzić je na własnym gruncie. W Szczecinie zapraszamy przed siedzibę Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych – mówi Andrzej Szelążek , dyrektor RDLP w Szczecinie.
Akcja sadzenia lasu już w najbiższy piątek

Tego samego dnia akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017r. Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Prawda 17.09.2020 11:29
Komentarz zablokowany

Gomowiec 17.09.2020 07:30
Zasadzic Knagulcowi 

ANDRZEJ 17.09.2020 06:45
A MOJA TESCIOWA I TAK WALI FRAJERÓW W ROGI ROBIĄ JEJ W OGGRODZIE I IM NIE PŁACI TAK SIĘ GOLI PIJAKÓW I CO JEJ ZROBICIE

boję się wandali 16.09.2020 22:11
Jeszcze czego, ja posadzę drzewo, a taki Mietek ze swoimi przyjdą i je barbarzyńsko wyrżną.

kotlet 16.09.2020 15:06
No proszę - lekarze nie przyjmują, porady na telefon, ale jak się idzie z kasą, to nagle drzwi otwarte. A swoją drogą to po co płacimy całe życie na ubezpieczenie zdrowotne?

Knagulec 16.09.2020 14:46
Ja tam sadzam gumowca na korzeniu

normatyw 16.09.2020 14:34
Jakim trzeba byc debilem ,ze by sam ze soba pisac heh

rada doświadczonego leśnika 16.09.2020 14:38
To nie pisz.

Lesniczy 16.09.2020 13:22
Andzelika czekamy o 8 rano pod nadleśnictwem weź gumki będzie ostro lesniczy

Szelązek 16.09.2020 13:04
A ty Andzelika pałkę robisz?

Andżelika 16.09.2020 13:01
Pasnie Szelążek, a co w Chojnie??? Chętnie wezmę w akcji udział

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TeresaTreść komentarza: Dziękujemy Lence Szkolnickiej i Mikołajowi Lisowskiemu za super prowadzenie! A ten kabaret z udziałem nauczycieli był hitem! Pamięć o przeszłości, ale z humorem – tak trzymać!Data dodania komentarza: 16.12.2025, 01:33Źródło komentarza: Mieszkowice świętowały 80 lat! Szkoła im. Mieszka I łączy pokolenia i patrzy w przyszłośćAutor komentarza: mieszkam w NiemczechTreść komentarza: Idealne Wprowadzenie w Święta! Takie wydarzenie to najlepszy sposób, żeby oderwać się od przedświątecznej gonitwy. Zapach korzennych przypraw, radosna wrzawa i wspólne celebrowanie – tego właśnie potrzebujemy, aby poczuć najpiękniejszy okres w roku!Data dodania komentarza: 16.12.2025, 01:31Źródło komentarza: Powrót do korzeni na pochyłym rynku. Jarmark połączył średniowieczną tradycję ze świąteczną magiąAutor komentarza: ale...Treść komentarza: Ale dobrze było spotkać się z dawnymi współpracownikami – dyrektor Sobolewska, Ochęcki, Świerczyńska... To my, nauczyciele, tworzyliśmy te 80 lat. Wzruszyłam się...Data dodania komentarza: 16.12.2025, 01:15Źródło komentarza: Mieszkowice świętowały 80 lat! Szkoła im. Mieszka I łączy pokolenia i patrzy w przyszłośćAutor komentarza: za dużoTreść komentarza: Aż dwa pożary śmietników w Gryfinie w ciągu jednego dnia to chyba za dużo. Może czas na lepsze, zamykane wiaty i edukację sąsiadów? No i te dwa drzewa na drodze... to też znak, że zarządcy dróg powinni zadbać o przycinkę w pasie drogowym, zanim dojdzie do tragedii!Data dodania komentarza: 16.12.2025, 01:12Źródło komentarza: Tydzień pod znakiem akcji. Straż pożarna podsumowuje zdarzenia
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama