Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 12:47
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wielkie sprzątanie na gryfińskim cmentarzu. Zaparkować prawie nie ma gdzie

Na Cmentarzu Komunalnym w Gryfinie w piątek 29 października, podobnie jak w ostanich kilku dniach, bardzo dużo osób porządkuje i dekoruje groby najbliższych. I to niemal przez cały dzień. Bywa też, że po zmroku też ktoś się krząta. A liście wciąż lecą z drzew...
Wielkie sprzątanie na gryfińskim cmentarzu. Zaparkować prawie nie ma gdzie

Dookoła cmentarza przy wejściach rozstawili się handlowcy z kwiatami, wiązankami i zniczami.

Trudno znaleźć miejsce do zaparkowania auta.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mieszkaniec 30.10.2021 13:01
A w Widuchowej komunalka olała sprawę kubły przepełnione nie ma gdzie wyspać liści i innych śmieci.

88 30.10.2021 10:40
Może i w Polsce doczekamy się kiedyś takiej formy pochówku jak w Szwajcarii i Niemczech. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/niemcy-coraz-wiecej-osob-chce-zostac-pochowanym-w-lesie/nhtvfvf,79cfc278

błeeee 30.10.2021 11:22
W Niemczech zbierającymi grzyby w lasach są zazwyczaj Polacy. I jak tu zbierać podgrzybki rosnące na dziadku czy cioci?

pro testant 29.10.2021 23:59
I po co palicie te znicze na Święto Zmarłych? Komu i na co to?

kat. 30.10.2021 00:12
Szanowna, realizująca jak walec drogowy, z miażdżącą konsekwencją treść słowa" protestant" protestantko, która tu znów protestujesz, mając fałszywą wizję katolika - pewnie sama kiedyś nie uformowałaś się należycie i potem, po wstąpieniu do protestantów zaczęłaś walczyć z wirtualną wizją Kościoła katolickiego. Ja jako katolik świetnie wiem, i tak jestem uczony przez Kościół, że zapalenie znicza może nic nie znaczyć. Wyraźnie Kościół mówi: ulżysz zmarłemu w czyśćcu, jeśli SAM SIĘ NAWRÓCISZ, bo odpust za zmarłych można zwłaszcza 1-8 XI uzyskać, jeśli się, uwaga, samemu jest w stanie łaski uświęcającej, a więc ma się za sobą dobrą spowiedź św., z mocnym postanowieniem poprawy i uwolnieniem od zniewolenia złem, grzechem. Nawet tony kwiatów czy zniczy na grobie mogą nic nie znaczyć, jeśli my, w więzi z Bogiem nie modlimy się za zmarłych w Duchu i prawdzie. I jasne jest, że celem wiary jest uznanie Chrystusa za Króla w moim życiu, ale też trzeba docenić tych słabszych w wierze, którzy mają tzw.żal niedoskonały. A żal niedoskonały to żal za grzechy ze względu na wiarę w karę po śmierci, na obawę przed tą karą. Jasne jest, że sama obawa nie jest rzeczą wystarczającą w podążaniu za Chrystusem, ale niektórych stać tylko na to, przynajmniej na razie. Ludzi z prostą i należytą, żywą relacją z Bogiem nie jest dużo, ale też nie można popaść w natrętny protest'antyzm, wciskając się w forum, by pouczać z wyższoscią tych, którzy są już należycie pouczeni lub nawet tych letnich w wierze, dla których katolicyzm to tylko obyczaj i kultura, a tych ostatnich też trzeba szanować - jak czytamy w Piśmie" On nie zagasi nawet knotka o nikłym płomieniu" - czyli np.tego o niedoskonałym żalu za grzechy, zarzucającego grób zniczami. Proszę Pani, proszę nie wysyłać tu tekstów z fałszywą wizją naszej wiary, bo Pani wykazała się nieznajomością już w operowaniu fałszywą nazwą święta 1XI - to RADOSNA uroczystość Wszystkich Świętych, nie Święto Zmarłych, a nawet 2XI to też nie to, bo... Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

anty fundamentalista 30.10.2021 11:24
Palimy bo chcemy. Nazywamy to święto tak, jak chcemy. Nie narzucaj innym swoich sposobów świętowania czegokolwiek - bo stajesz się fundamentalistą...

Pan Demia 29.10.2021 21:34
W związku z tym że rząd obiecał że w tym roku nie zamknie cmentarzy z dnia na dzień informuję że zamknie je z godziny na godzinę

Roch 29.10.2021 20:57
Będzie inaczej. Rok temu wszystkich zaskoczyła nagła decyzja rządu – wbrew zapewnieniom MZ, że cmentarze pozostaną otwarte, nie mogliśmy świętować tak, jak co roku. Teraz sytuacja ma wyglądać inaczej – jak powiedział w "Newsroom" WP Waldemar Kraska, ministerstwo nie planuje obostrzeń na czas listopadowego święta.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podejrzewam Treść komentarza: Trzeźwy był, jechał sam, więc pewnie klasyka gatunku przy tej godzinie – mikrosen albo zwyczajne zmęczenie po nocnej zmianie. Ludzie nie doceniają tego, jak organizm reaguje o czwartej rano, kiedy biologicznie jest najniższy punkt koncentracji. Dobrze, że chociaż poduszki strzeliły i chłopak żyje. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:26 Źródło komentarza: Dlaczego 30-latek nagle zjechał z prostej drogi? Wystarczył ułamek sekundy, by ta podróż zakończyła się dramatem Autor komentarza: masakra Treść komentarza: Masakra, o 4 rano to człowiek jeszcze śpi na stojąco... Dobrze, że nikogo z naprzeciwka nie zgarnął. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:23 Źródło komentarza: Dlaczego 30-latek nagle zjechał z prostej drogi? Wystarczył ułamek sekundy, by ta podróż zakończyła się dramatem Autor komentarza: ja widziałem Treść komentarza: Wszyscy wiedzieli jak przed wyborami to złodziejstwo w straży występowało nagminnie i kto w tym szachrajstwie brał udział. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:22 Źródło komentarza: Ruszył proces Dariusza Mateckiego i „układu szczecińskiego”. Ślady afery prowadzą do powiatu gryfińskiego Autor komentarza: Robal Treść komentarza: Nie ma znaczenia czy się obroni i tak batyr go ułaskawi w 2 godziny Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:16 Źródło komentarza: Ruszył proces Dariusza Mateckiego i „układu szczecińskiego”. Ślady afery prowadzą do powiatu gryfińskiego
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama