Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 11:26
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wirusolog: pod koniec listopada możliwych jest nawet ponad 40 tys. zakażeń dziennie w Polsce

"Moim zdaniem najwyższy czas na lokalny lockdown. Symulacje są bardzo niekorzystne dla całej Polski. Przy współczynniku R, wynoszącym w niektórych rejonach Polski 1,6, to pod koniec listopada możliwych jest nawet ponad 40 tys. zakażeń dziennie w Polsce" – powiedziała PAP wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska. Ostatniej doby wykonano niewiele testów, więc i liczba osób zakażonych nie jest tak duża, jak w ubiegłym tygodniu.
Wirusolog: pod koniec listopada możliwych jest nawet ponad 40 tys. zakażeń dziennie w Polsce

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 9 (wczoraj 8) nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Na szczęście nie odnotowano żadnego zgonu.

W powiecie gryfińskim współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców dzisiaj wynosi 1,10.

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 637

Liczba wykonanych testów: 54 (wczoraj 200) 

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 10

Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowych 447 zakażeń (wczoraj 839). Na szczęście nie odnotowano żadnego zgonu (wczoraj 0); w związku z chorobami współistniejącymi - 0, wyłącznie z powodu zakażenia koronawirusem - 0.

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano dość dużą na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Współczynnik ten wynosi 2,64. 

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 19 549

Liczba wykonanych testów: 1785 (wczoraj 2596)

w tym z wynikiem pozytywnym: 481

W kraju mamy dzisiaj aż 7 316 (wczoraj 12 493) nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw:

mazowieckiego (1878),
lubelskiego (730),
łódzkiego (519),
małopolskiego (494),
dolnośląskiego (471),
śląskiego (449),
zachodniopomorskiego (447),
pomorskiego (404),
wielkopolskiego (380),
podlaskiego (347),
podkarpackiego (327),
kujawsko-pomorskiego (253),
warmińsko-mazurskiego (231),
świętokrzyskiego (107),
opolskiego (100),
lubuskiego (80).

Zmarły w kraju 3 osoby (wczoraj 24): wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło 0 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 3.

Z powodu koronawirusa w szpitalach leczonych jest 10 221 osób (wczoraj 9788), u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (jest 15677 łóżek przeznaczonych dla takich pacjentów), w tym 872 jest pod respiratorami (wczoraj 857), mamy 1430 respiratorów – podało Ministerstwo Zdrowia.

Kwarantanną objętych jest 351 367 osób.

W ciągu ostatniej doby wykonano 37 270 (wczoraj 54 721) testów na koronawirusa.

Łącznie od początku epidemii wykryto w Polsce 3 111 534 przypadki COVID-19. Zmarło 77 760 chorych.

W kraju wykonano 39 459 792 szczepienia przeciwko COVID-19 (w tym liczba osób w pełni zaszczepionych 20 056 333, a w powiecie gryfińskim: 28 531, dzienna liczba szczepień w powiecie gryfińskim: 0) - wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

no 09.11.2021 10:44
Dziś gorzej.

*** *** 09.11.2021 01:21
Komentarz zablokowany

body 08.11.2021 21:37
Zasada numer jeden: Nie odpowiadaj fanboiom-hejterom na zaczepki. Czyń dobro, bądź uczynnym, mów prawdę, i nigdy nie zniżaj się do poziomu fejkniusiarzy antyszczepionkowcom.

mariolka 08.11.2021 21:37
"Zmarła nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łazach. Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy wskazują, że kobieta chorowała na COVID-19 - podał "Przegląd Piaseczyński". Więcej tutaj: https://wiadomosci.wp.pl/nie-zyje-nauczycielka-nieoficjalnie-byla-zakazona-koronawirusem-6702537715878528a

mariola 08.11.2021 21:34
- Można powiedzieć, że jako kraj jesteśmy bezradni i wszystko jest puszczone na żywioł. Jeżeli nie ma nawet obowiązku szczepienia pracowników medycznych ze względu politycznego wygodnictwa, to o czym my rozmawiamy - mówi prof. Waldemar Halota, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych w WSOZ w Bydgoszczy. Eksperci alarmują, że jeśli nie zaczniemy działać, czwarta fala może być najtragiczniejszą. Więcej tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/halota-trzecia-fala-wielkiego-umierania-w-polsce-rozpoczeta-moglismy-wziac-przyklad-z-innych-panstw-

mocne 08.11.2021 21:41
"Trzecia fala wielkiego umierania w Polsce rozpoczęta"...

no 09.11.2021 00:10
Przerażająca wizja.

ja 08.11.2021 20:16
wcześniej mówili że pod koniec października będzie około trzydzieści tysięcy chorych i co *** nie sprawdziło się a teraz że pod koniec listopada będzie czterdzieści tysięcy wróżbici normalnie z fusów wróżą

*** 08.11.2021 17:53
Komentarz zablokowany

Znów pwszystkie przychodnie na telefon 08.11.2021 17:15
Pisi GUS i rząd zaniżają dane i ograniczają testy.

Knagulec 08.11.2021 12:06
Szczepić się dzbany i zakrywać japulce,bo inaczej będzie piórnik

Aga 08.11.2021 12:35
I taka jest brutalna prawda jak tu Knagulec przedstawił z tym piórnikiem symbolizującym trumnę.

Knagulec 08.11.2021 16:43
Dokładnie tak nie inaczej co niektórzy z branży juz zacierają ręce

Knaga 08.11.2021 12:44
Ty żyjesz?

Knagulec 08.11.2021 16:42
Komentarz zablokowany

Knagulec 08.11.2021 17:31
Komentarz zablokowany

Knagulec 09.11.2021 08:27
Mam się dobrze lanco

sznycel 08.11.2021 11:58
Ograniczenia wprowadzone przez austriacki rząd, wywołały nagły wzrost zainteresowania szczepieniami wśród obywateli. Osoby, które unikały szczepień, lub nie chorowały na COVID-19 i nie posiadają przeciwciał, nie wejdą np. do restauracji czy salonu fryzjerskiego. Lokalne media nagłe kolejki przed punktami szczepień określiły mianem "sznyclowej paniki".

*** *** *** 08.11.2021 11:47
Komentarz zablokowany

milk 08.11.2021 11:45
Najgorsze jest to że dużo za dużo umrze osób.

ale 08.11.2021 11:31
W powiecie wczoraj był zgoni przedwczoraj zgon.

Iwona 08.11.2021 10:59
Jak się patrzy wokoło, to większość nie przestrzega żadnych obostrzeń. Władze organizują wydarzenia w zamkniętych pomieszczeniach i często nie jest przestrzegane zasłanianie ust i nosa, w sklepach obsługa też nie zwraca uwagi klientom. Tylko kwestią czasu jest duży wzrost zakażeń.

Anka 08.11.2021 12:10
Zgadzam się, rzadko kto ma maseczkę. Jeżeli już ma to pod nosem. W mniejszych miejscowościach to jest normalność. A odstępach można zapomnieć, Obsługa chce robić obrót inne rzeczy nie interesują ich.

ja 08.11.2021 20:13
jak obsługa w sklepach ma zwracać uwagę na to że ludzie nie mają maseczki jak oni sami nie mają maseczek

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama