Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 grudnia 2025 19:06
Reklama
Reklama

Kadziła władzy. Znany głos odchodzi z Trójki

Po 40 latach pracy znana dziennikarka radiowa została zwolniona z Trójki. Wcześniej, kiedy jej koledzy odchodzili po przejęciu władzy przez PiS, ona została. Została a jej poglądy zbliżyły się do aktualnego kursu władzy.
Kadziła władzy. Znany głos odchodzi z Trójki
Beata Michniewicz. Obowiązkiem dziennikarzy jest patrzenie władzy na ręce.

Autor: YouTube Polskie Radio

Michniewicz to głos który zna wiele osób. Bo Beata Michniewicz jest jedną z bardziej rozpoznawalnych postaci radiowej Trójki. Prowadziła rozmowy z politykami, a najważniejszą audycją był sobotni „Salon polityczny”. Beata Michniewicz pracowała w PR 3 40 lat. I na tym koniec.

Do zwolnienia

„Beata Michniewicz już w poniedziałek nie poprowadzi „Salonu politycznego Trójki”. Z naszych informacji wynika, że przez najbliższy miesiąc gospodynią audycji będzie wieloletnia reporterka Informacyjnej Agencji Radiowej Sylwia Białek. Dziennikarka w styczniu zaczęła prowadzić wywiady w Programie I i Polskim Radiu 24 – w grafiku na nadchodzący tydzień w obu stacjach już jej nie ma” – donosi serwis press.pl.

I press.pl, i inne portale dodają, że dziennikarka została zwolniona. 

„Według rozmówców Presserwisu Beatę Michniewicz od wywiadów politycznych odsunęły nowe władze Polskiego Radia, które miały również zdecydować o rozstaniu z dziennikarką”. 

Władze Polskiego Radia nie komentują sprawy. Podobnie jak sama zainteresowana.

Została w radiu

Kiedy w 2015 r. PiS przejęło władzę w Polsce, szybko wzięło się za media. Wielu dziennikarzy odeszło lub zostało zwolnionych. 

Skandal wybuchł w maju 2020 roku. Wówczas notowanie Listy Przebojów Trójki wygrała piosenka „Twój ból jest większy niż mój” Kazika Staszewskiego. To jawne nawiązanie do tego, że w czasie pandemii rząd pozamykał cmentarze, ale Jarosław Kaczyński nie miał problemu z odwiedzeniem grobu matki. 

Władze Trójki usunęły notowanie z internetu, zarzucając twórcom listy manipulacje głosami. W geście protestu ze stacji odszedł Marek Niedźwiecki. W ogóle za czasów PiS z radia odeszło wiele znanych osób: Wojciech Mann, Artur Andrus, Marcin Kydryński czy Agnieszka Szydłowska.

Beata Michniewicz została. Teraz po latach sprzyjaniu władzy PiS została zwolniona. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

toi 07.03.2024 19:41
reżim działa

Dźwięga 07.03.2024 20:15
Tak, reżim watykański.

Miliony 07.03.2024 10:40
Popieramy protest rolnikow

UB WIECZOREK I JEGO W DOPIE 6 CALOWY WIBRATOREK CIOCIA MEN ORA HA HA AH 05.03.2024 08:09
TO ZYDOWSKI TEATR DLA GOI HA HA AHA

Robespierr 04.03.2024 17:52
Mam szczerą nadzieję, że jak za 3,5 roku władza znowu się zmieni to PISiory - lub jakiś nowy twór partyjny - będzie tych POwskich wlazodupów, którzy teraz dorwali się do koryta wieszał i publicznie rozstrzeliwał a nie tylko zwslniał z pracy. Bo powinno być jak w dawnych czasach we Francji - przejęcie władzy to i gilotyna idzie w ruch. Wtedy każdy zdradziecki szmondak, zastanowiłby się zanim lazłby na stołek.

Robert 04.03.2024 20:52
Robespierr tak by było gdyby obecna władza chciała dupolizów i na łamanie prawa życzyłaby sobie przymykania oczu. Tylko, że z niczym takim nie mamy do czynienia.

Prezes 05.03.2024 01:27
Sprd* pisowski czopku

Stefan 05.03.2024 17:50
Jesteś pierwszy na liście, gamoniu.

Psia to suka po polsku 04.03.2024 15:45
Beata Kadzidło ksywa Wazelina.

niecierpliwa 04.03.2024 13:22
A'props czy ten lewy przetarg na siedzibę gazety już służby rozgryzły? Bo jakoś nie słyszę o ukaranych.

podstawowe pytanie 04.03.2024 15:09
Czy ta sprawa jest zgłoszona do prokuratury?

Inwestygator 04.03.2024 15:47
W Gryfinie policja i prokuratura są w Mnietkowe w układzie. Tuski tu jeszcze nie dotarły.

taczki 04.03.2024 11:41
Widzisz MIler co cię czeka.

lokal 04.03.2024 12:08
Już obecnie ledwo przędzie.

Sewerynowa tuba. Nawet bagna ostatnio stały sie cenne 04.03.2024 15:49
Ludzie przestali się u nich ogłaszać i sprzedaż coś około sto sztuk.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MalwinaTreść komentarza: Polsat wie, co robi i dlatego wygrywa oglądalność! W Sylwestra liczy się dobra zabawa, a nie "edukacja" kulturalna. Mają Thomasa Andersa dla starszych, Górniak i Bajm dla tych "klasycznych" i cały wagon disco polo. Mieszanka jest idealna, aby zgarnąć 3 miliony widzów. Czysty pragmatyzm, a nie ambicje.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 18:09Źródło komentarza: Telewizyjna rywalizacja sylwestrowa. Kto stawia na Stinga, a kto na wykonawców disco poloAutor komentarza: tutejszyTreść komentarza: Tez przed telewizorem będę przełączał kanały.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 18:09Źródło komentarza: Telewizyjna rywalizacja sylwestrowa. Kto stawia na Stinga, a kto na wykonawców disco poloAutor komentarza: BogdanTreść komentarza: Prez. Janusz Malinowski mówi o równym takcie i wygodzie. Gdzie ta wygoda, skoro ostatni pociąg do Widuchowej, Chojny czy Mieszkowic odjeżdża o 20:35? Wieczorne wyjścia do kina czy lekarza w Szczecinie są teraz niemożliwe. Trudno to nazwać rozwojem siatki połączeń, jeśli omija się mieszkańców przygranicznych gmin!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 18:08Źródło komentarza: PKP Intercity jedne połączenia likwiduje, ale więcej organizuje. Powiat gryfiński traciAutor komentarza: jaTreść komentarza: Ten Jarmark w Moryniu to już nasza coroczna tradycja. Koncert Orkiestry Ukulele był po prostu mistrzowski! Brawo dla organizatorów za taką energię i świąteczny klimat. 🎅🎄Data dodania komentarza: 14.12.2025, 18:07Źródło komentarza: Moryń rozbrzmiewał świąteczną magią. Zapamiętane dźwięki MOU i Ukubanditos
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama