Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 2 lipca 2026 18:05
Reklama
Reklama
Reklama

Interwencje straży pożarnej w powiecie gryfińskim. Od pożarów traw po ratowanie zwierząt w rynnach

Czy seria pożarów traw w okolicach Sobiemyśla i Grabowa to przypadek, czy smutna tradycja wiosennych miesięcy? Analizujemy najnowszy raport KP PSP w Gryfinie, w którym obok walki z ogniem znalazły się także poszukiwania osób zaginionych oraz skomplikowane akcje na drogach po wypadkach w Widuchowej i Gryfinie.
Interwencje straży pożarnej w powiecie gryfińskim. Od pożarów traw po ratowanie zwierząt w rynnach
Akcja strażaków na drodze.

Źródło: straż

trażacy to nie tylko walka z ogniem, to codzienne niesienie pomocy w najbardziej nieoczywistych sytuacjach. W najnowszym podsumowaniu przeczytacie o kocie uwięzionym na kominie, interwencji przy zaplątanym w rynnie zwierzęciu oraz wsparciu, jakiego mundurowi udzielili policji i pogotowiu w minionym tygodniu.

Informacje ze zdarzeń zgłoszonych do straży pożarnej

04.05.2026.

Nowe Czarnowo – pożar traw

Sobiemyśl – pożar traw

Mętno Małe – pożar traw

Stare Czarnowo – poszukiwania zaginionego

 

05.05.2026.

Cedynia – pomoc Policji w otwarciu drzwi

 

06.05.2026 r.

Gądno- pożar trawy.

Trzcińsko-Zdrój – plama ropopochodna na jezdni

Wirów – drzewo na drodze

Łaziszcze – pożar traw

 

08.05.2026.

Gryfino – zaplątane zwierzę w rynnie

Gryfino – drzewo na drodze

Widuchowa – wypadek samochodu osobowego

 

09.05.2026.

Sobiemyśl – kot na kominie

Nowe Brynki – pomoc pogotowiu

Gryfino – wypadek przyczepy i samochodu osobowego

Góralice – pożar traw

 

10.05.2026.

Gryfino – drzewo na drodze

Widuchowa – pożar budynku mieszkalnego 

Gryfino – alarm fałszywy

Grabowo – pożar traw


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

no nie wierzę 13.05.2026 11:56
Kot na kominie? Naprawdę?

A. Żmijewski 12.05.2026 21:19
Zasadniczo strażacy pyr pyr wiedzą najlepiej że drzewa umierają stojąc przy drogach pyr pyr pyr

podejrzewam 12.05.2026 18:44
Ten alarm fałszywy w Gryfinie to pewnie sąsiad, który przypalił schabowe i narobił dymu na całe osiedle.

Miki 11.05.2026 22:00
Trawy są podpalane. Po co?

jajcarz gryfiński 11.05.2026 20:47
Kot na kominie w Sobiemyślu? Pewnie chciał sprawdzić, czy Mikołaj nie zostawił jakiejś puszki tuńczyka po świętach!

strazak 11.05.2026 17:55
Zestawienie pokazuje szerokie spektrum działań – od wsparcia Policji przy otwieraniu drzwi, po pomoc Pogotowiu Ratunkowemu. PSP staje się taką służbą od wszystkiego, gdy inne formacje potrzebują wsparcia technicznego.

Mariola 11.05.2026 17:48
Dobrze, że strażacy pomagają też zwierzakom, ten kot w Sobiemyślu musiał mieć niezłego stracha.

żona strażaka 11.05.2026 17:18
Zauważyliście, ile było interwencji związanych z drzewami na drogach i plamami ropy? To pokazuje, jak ważna jest rola straży w zabezpieczaniu tras, nie tylko przy wielkich pożarach, ale przy zwykłym utrzymaniu przejezdności.

a niby popadało 11.05.2026 17:01
Patrząc na tę listę, znowu widać problem z wypalaniem traw. Nowe Czarnowo, Sobiemyśl, Mętno Małe... to nie są przypadki. Ludzie kompletnie nie myślą o konsekwencjach dla przyrody i bezpieczeństwa sąsiadów.

Marta 11.05.2026 17:01
Szacunek dla chłopaków znowu mieli pełne ręce roboty.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Marcin Treść komentarza: Zastanawia mnie jedno: jak to możliwe, że od tylu lat każda kolejna ekipa rządząca obiecuje skrócenie kolejek, a ocena ochrony zdrowia jest coraz bardziej miażdżąca? Korzystanie ze znajomości to nie jest wymysł Polaków dla wygody, tylko mechanizm obronny. Ludzie po prostu boją się o własne życie. Przejrzystość systemu nie istnieje, a cyfryzacja i e-rejestracje tylko przypudrowały trupa, bo bez fizycznego lekarza w gabinecie żaden algorytm kolejki nie zmniejszy. Data dodania komentarza: 2.07.2026, 17:41 Źródło komentarza: Jak dostać się do lekarza? Wielu z nas stawia na znajomości. Miażdżąca ocena publicznej ochrony zdrowia Autor komentarza: PACTUS Treść komentarza: Fajnie, że COKiS w końcu organizuje coś aktywnego, ale ta zmiana godziny w ostatniej chwili to trochę słaba akcja. Rozumiem, że upał i bezpieczeństwo są najważniejsze, ale skoro część ludzi przez to nie wystartowała, to ucierpiał na tym duch czystej rywalizacji. Na przyszłość info o zmianach powinno iść w eter znacznie wcześniej, żeby każdy zdążył się przygotować. Plus za dobre nawodnienie na trasie. Data dodania komentarza: 2.07.2026, 17:34 Źródło komentarza: Bieg do Orła 2026. Prezentujemy zwycięzców, wysiłek oraz ceremonię dekoracji Autor komentarza: zaklinacz pogody Treść komentarza: Ten przeklinacz też widzę będzie. Data dodania komentarza: 2.07.2026, 17:33 Źródło komentarza: Święto Mieszkowic 2026: Muzyczny miszmasz czy propozycja dla każdego? [PROGRAM] Autor komentarza: Marta Treść komentarza: Defis gwarantuje świetną zabawę pod sceną! Disco polo na plenerowych imprezach zawsze się sprawdza, ludzie chcą się po prostu rozerwać i potańczyć. Data dodania komentarza: 2.07.2026, 17:23 Źródło komentarza: Święto Mieszkowic 2026: Muzyczny miszmasz czy propozycja dla każdego? [PROGRAM]
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama