Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 18 lipca 2026 22:44
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Remont chodnika w Widuchowej. Uwaga na utrudnienia przy remizie OSP

Uwaga kierowcy i piesi w Widuchowej! W rejonie remizy OSP i pobliskiego parku ruszyły wyczekiwane prace nad nowym chodnikiem w ciągu drogi krajowej nr 31. Choć ta inwestycja docelowo znacznie poprawi bezpieczeństwo, na razie trzeba liczyć się z chwilowymi utrudnieniami w ruchu. Sprawdź, co dokładnie zmienia się w centrum miejscowości i jak bezpiecznie oraz płynnie przejechać przez ten odcinek.
Remont chodnika w Widuchowej. Uwaga na utrudnienia przy remizie OSP
Przejazd drogą krajową nr 31 przez Widuchową wymaga obecnie od kierowców podwójnej czujności. Trwa tam zaplanowany przez szczecińską GDDKiA etapowy remont infrastruktury pieszej, a robotnicy z ciężkim sprzętem pracują tuż przy krawędzi ruchliwej jezdni obok OSP.

Autor: igryfino

Kierowcy oraz piesi poruszający się po Widuchowej muszą uzbroić się w odrobinę cierpliwości, ale cel jest szczytny. W rejonie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, tuż przy lokalnym parku, ruszyły prace remontowo-porządkowe.

Ekipy budowlane wzięły na warsztat wysłużoną infrastrukturę pieszą, co ma znacząco poprawić komfort i bezpieczeństwo w tej części miejscowości.

Nowy trotuar przy parku – co dzieje się na miejscu?

Prace koncentrują się na modernizacji chodnika biegnącego wzdłuż drogi krajowej nr 31. Jak widać na załączonych zdjęciach, robotnicy nie tracą czasu:

  • Prace brukarskie w toku: Na miejscu zgromadzono zapasy nowej kostki brukowej. Wykorzystywany jest również specjalistyczny sprzęt, w tym zagęszczarki, które dbają o to, by nowa nawierzchnia służyła mieszkańcom przez długie lata.
  • Działania etapowe: Ponieważ ulica leży w ciągu drogi krajowej nr 31 (DK31), inwestycja podlega pod GDDKiA Oddział w Szczecinie. Bieżące naprawy chodników, infrastruktury pieszej oraz zatok autobusowych w tym regionie realizowane są sukcesywnie – często w ramach lokalnego utrzymania dróg lub kompleksowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej.

W pobliżu miejsca robót można spotkać zaparkowane na poboczu pomarańczowe pojazdy techniczne oraz rozstawione pachołki ostrzegawcze, które wyznaczają strefę prowadzenia prac.

Ważne informacje dla kierowców: Co warto wiedzieć, jadąc przez Widuchową?

Remont w tak kluczowym punkcie miejscowości, tuż przy głównej arterii, wymaga od kierowców zwiększonej czujności. Planując przejazd tą trasą, weź pod uwagę poniższe wskazówki:

  • Zdejmij nogę z gazu: Teren wokół remizy OSP Widuchowa to obszar zabudowany. Obowiązujące tu ograniczenia prędkości nie są dziełem przypadku – w sąsiedztwie placu budowy ruch pojazdów musi być maksymalnie płynny i bezpieczny.
  • Wzmożony ruch pieszych: Bliskość parku oraz samego centrum Widuchowej sprawia, że w tym rejonie naturalnie przemieszcza się wielu mieszkańców. Obecnie, ze względu na rozkopane fragmenty chodnika, piesi mogą w niespodziewanych miejscach zbliżać się do krawędzi jezdni.
  • Pracownicy na drodze: Pamiętajmy, że ekipy budowlane pracują zaledwie kilkadziesiąt centymetrów od przejeżdżających samochodów. Bezpieczeństwo tych ludzi zależy w dużej mierze od wyobraźni kierowców.

Apel do kierowców: > Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie pionowe i dawanie robotnikom drogowych należnego marginesu przestrzeni. Nowy chodnik z pewnością poprawi estetykę i bezpieczeństwo Widuchowej, ale zanim to nastąpi – postawmy na pełne skupienie za kierownicą!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

A. Żmijewski 26.05.2026 16:08
Najwyższy czas pyr pyr aby w centrum tak dużej wsi był przyzwoity chodnik i chłopstwo nie taplało się w błocie pyr pyr pyr

soltys 26.05.2026 18:56
Żmijewski chyba sam się taplasz! Nie mierz swoją miarą

Puerto 25.05.2026 20:15
Super, że dbają o bezpieczeństwo przy OSP, nasi strażacy też będą mieli teraz lepszy i estetyczniejszy dojazd do akcji.

Tolek 25.05.2026 19:00
Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej to świetna sprawa dla takich mniejszych miejscowości. Etapowe remonty bywają uciążliwe, ale to jedyny sposób, żeby nie zablokować całkowicie DK31, która przecież jest mocno obciążona ruchem ciężarowym. Liczę na to, że nowa kostka pod remizą wytrzyma nacisk i nikt jej zaraz nie rozjedzie przy parkowaniu na dziko.

WP 25.05.2026 18:15
Jechałem tamtędy pred południem, stoi pomarańczowy bus i pachołki. Trochę zwalnia ruch, ale na spokojnie da się przeżyć.

kanapowiec 25.05.2026 17:42
Łatwogang zrobił w weekend na rowerze większy obrót finansowy niż niejedna korporacja w rok, a ja w tym czasie miałem problem z podniesieniem się z kanapy po pilota.

pytanie 25.05.2026 16:14
Zatoczka dla aut nadal będzie?

BB 25.05.2026 16:11
No w końcu! Ten stary chodnik tam to była jakaś masakra, strach było chodzić po ciemku z dzieciakami do parku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama