Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 sierpnia 2026 08:54
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zmiana jakościowa jednego z oddziałów szpitala w Gryfinie

Konferencję prasową zorganizowaliśmy aby szerzej przedstawić projekt, dzięki któremu będziemy mieli dodatkowe nowoczesne wyposażenie oddziału wewnętrznego Szpitala Powiatowego w Gryfinie – powiedziała Ew Dudar, starosta powiatu gryfińskiego podczas spotkania z mediami, na których była tylko nasza redakcja.
Zmiana jakościowa jednego z oddziałów szpitala w Gryfinie
Podczas konferencji prasowej.

Szpital Powiatowy w Gryfinie stoi u progu dużych zmian, które w istotny sposób wpłyną na standard opieki medycznej w regionie. Dzięki pozyskaniu znaczących funduszy zewnętrznych, placówka zyska nowoczesną aparaturę, która usprawni diagnostykę i leczenie pacjentów.

Podczas ostatniego spotkania z mediami, władze powiatu oraz dyrekcja placówki podzieliły się szczegółami nadchodzącej inwestycji.

Inwestycja w zdrowie mieszkańców

Głównym celem projektu jest unowocześnienie bazy sprzętowej, co jest kluczowe dla pacjentów wymagających specjalistycznej opieki. O szczegółach i celach spotkania mówiła starosta powiatu:

– Konferencję prasową zorganizowaliśmy aby szerzej przedstawić projekt, dzięki któremu będziemy mieli dodatkowe nowoczesne wyposażenie oddziału wewnętrznego Szpitala Powiatowego w Gryfinie – powiedziała Ewa Dudar, starosta powiatu gryfińskiego.

W ramach projektu z KPO w ochronie zdrowia szpital realizuje program „Doposażenie Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Gryfinie Spółka z o.o. na potrzeby opieki kardiologicznej” za kwotę 1.532.230,17zł. Dla porównania – budżet szpitala w ubiegłym roku wyniósł ok. 48 mln zł. Skala zastrzyku finansowego jest więc dla placówki niezwykle zauważalna.

Nowe oblicze oddziału kardiologicznego i wewnętrznego

Modernizacja i zakup nowego sprzętu to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo lokalnej społeczności, co podkreślają przedstawiciele szpitala:

– Środki, które dostaliśmy z projektu są bardzo ważne, bo wpływają na jakość i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu gryfińskiego - powiedział Elżbieta Kasprzak, prokurent szpitala.

Nowa aparatura medyczna pozwoli na rozszerzenie możliwości diagnostycznych, co w przypadku schorzeń internistycznych i kardiologicznych ma fundamentalne znaczenie dla ratowania ludzkiego życia.

– Dzięki środkom unijnym Oddział Chorób Wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Gryfinie zyska zupełnie nowe oblicze. Wszystko to dzięki nowoczesnemu sprzętowi, który zakupujemy – powiedziała dr n. med. Anna Chamuła, prezes Zarządu Szpitala Powiatowego w Gryfinie podając szczegóły.

Co to oznacza dla pacjentów?

Dzięki pozyskanym środkom Oddział Chorób Wewnętrznych uzyska nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną, co bezpośrednio wpłynie na podniesienie jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych i bezpieczeństwo zdrowotne naszych pacjentów.

Co zostało zakupione? Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu z konferencji.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Elka 22.06.2026 21:40
Pani prezes i ordynator w jednym następny pomysł na kręcenie lodów.Paranoja może jakaś kontrola ze starostwo bo rada nadzorcza szpitala to cieniasy.

Elka 22.06.2026 20:53
Ale jaja Dombek też obiecał tomograf

stawiam dolary przeciwko orzechom 14.06.2026 12:21
Jak otworzą w gryfińskim szpitalu Oddział Psychiatrii to Ajwaj będzie pierwszym pacjentem.

ANDRZEJ TUMANOWICZ HA HA AH 14.06.2026 13:25
ALE JAK PIASECKA ZOSTANIE ODDZIAŁOWĄ Z PAŁKĄ KOMENDANTA MO Z BORZYMIA POD PACHĄ HA HA AH

W UB DZIADEK W UB BABKA W SB WUJEK I SASIADKA HA HA AH 14.06.2026 13:29
ALE JAK MÓJ OFICER PROWADZACOWYPROWADZAJACY ORDYNATOREM ZOSTANIE Z PAŁKĄ PIASECKIEJ VEL...

W UB DZIADEK W UB BABKA W SB WUJEK I SASIADKA HA HA AH 14.06.2026 13:39
ZARAZ ZA MOIM OFICEREM PROWADZACYM HA HA AHA A WNUCZKA KOMENDANTA MO Z BORZYMIA BEDZIE ODDZIAŁOWA HA HA AH

ANDRZEJ TUMANOWICZ HA HA AH 14.06.2026 14:30
JA MAM UKŁADY U KRAKOWIAK MISIUNY NA MĄCZNEJ AH AHA HA W UBECKICH ZDROJACH KOLEBCE WIECZORKÓW I KRAKOWIAKÓW HA HA AH

ANDRZEJ TUMANOWICZ HA HA AH 14.06.2026 14:34
ORDYNATOREM PSYCHIATRII HA HA AH DAREK MOJ OFICER BEDZIE PACJĘTEM AH HA AH A AGRONOM CIECIEM AH AHA H

Andrzej Tumanowicz ha ha ah 14.06.2026 07:30
Komentarz usunięty

A. Żmijewski 13.06.2026 10:19
Szpital powiatowy pyr pyr to powinien być w centrum powiatu czyli w Chojnie a nie tutaj na przedmieściach Szczecina pyr pyr pyr. Efekt jest taki że południowa część powiatu korzysta z innych szpitali pyr pyr

?? 13.06.2026 07:36
A wiadomo dokładnie, kiedy ten nowy sprzęt fizycznie pojawi się na oddziale i zostanie oddany do użytku pacjentów?

dmuchawa 13.06.2026 08:21
Z tego co mówią, to część tego sprzętu już jest.

good 12.06.2026 18:57
Świetna informacja! Oby ten sprzęt służył jak najlepiej i jak najdłużej. Powodzenia dla całego personelu! 🩺🍀

brawo 12.06.2026 16:11
Brawo dla władz powiatu i zarządu szpitala za skuteczne pozyskanie środków unijnych! Gryfino zasługuje na opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Bezpieczeństwo mieszkańców powinno być zawsze priorytetem.

Darek 12.06.2026 15:28
1,5 mln zł przy 48 mln budżetu rocznego całego szpitala to naprawdę solidny, jednorazowy zastrzyk gotówki na jeden oddział! Wiadomo najwięcej pieniędzy idzie na pensje i opłaty. A tu dobrze ulokowane pieniądze w sprzęt z KPO. Oby inne oddziały też doczekały się takiego wsparcia.

Elka 16.06.2026 22:48
1,6 mln zarabia lekarz w Warszawir

Kuba 12.06.2026 14:33
Sprzęt sprzętem i to oczywiście na duży plus, ale pytanie co z kadrami? Czy będzie miał kto obsługiwać te nowoczesne maszyny? Oby szły za tym też etaty dla lekarzy specjalistów

b. pacjent 12.06.2026 14:09
Jako były pacjent tego oddziału bardzo się cieszę. Lekarze i pielęgniarki robią tam co mogą, ale bez nowoczesnego sprzętu ciężko o szybką diagnozę. Super, że w końcu coś się zmienia na lepsze!

ok 12.06.2026 14:00
Z filmiku wynika że bez tych pieniędzy byłoby ciężko.

Elka 16.06.2026 22:49
Może ktoś wytłumaczyć rolę prokurenta w szpitalu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: faktyznie Treść komentarza: Mają doświadczenie i sklepy stawiają szybko. Data dodania komentarza: 17.08.2026, 08:34 Źródło komentarza: Po pół roku sklep Dino jest już gotowy. Oprócz towaru potrzebni są jeszcze ludzie… Autor komentarza: taka prawda Treść komentarza: Czynniików było wiele. Ale niektórzy próbowali zawrócić kijem Odre. Data dodania komentarza: 17.08.2026, 08:33 Źródło komentarza: Burmistrz Sawaryn i związki zawodowe grabarzami Elektrowni Dolna Odra? Autor komentarza: z pomocy społecznej Treść komentarza: Zagadnienie dystrybucji alkoholu w modelu szwedzkim (Systembolaget) pokazuje jasną korelację między dostępnością fizyczną i cenową a spożyciem per capita. W Polsce spadek oczekiwanej długości życia mężczyzn jest bezpośrednio powiązany ze strukturą konsumpcji – wysoki udział twardego alkoholu i przetworzonego mięsa tworzy idealne środowisko dla rozwoju schorzeń wielonarządowych. Bez twardych regulacji państwowych sama edukacja nie przyniesie szybkich rezultatów. Data dodania komentarza: 17.08.2026, 08:31 Źródło komentarza: Dlaczego Polacy żyją krócej niż Europejczycy. Ekspertka ujawnia główne przyczyny i popełniane błędy Autor komentarza: praktyk Treść komentarza: Prawdziwym sprawdzianem dla tej ustawy będzie egzekwowanie wniosków o kary grzywny. Jeśli sądy rodzinne będą powolne w nakładaniu kar na oporny personel szpitali czy szkół, nowe uprawnienia pozostaną martwym zapisem. Dobrze, że zrezygnowano z pomysłu rutynowego nagrywania i stosowania siły przez kuratorów – interwencja w sprawach opiekuńczych wymaga wyczucia, a tworzenie z kuratora "policjanta rodzinnego" doprowadziłoby jedynie do niepotrzebnej eskalacji napięcia w i tak trudnych środowiskach. Data dodania komentarza: 17.08.2026, 08:30 Źródło komentarza: Rewolucja w prawie rodzinnym: Kuratorzy wejdą do mieszkań i sprawdzą karalność domowników
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama