Henryk Piłat nie żyje

  • 02.08.2017, 08:43 (aktualizacja 02.08.2017, 12:08)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Henryk Piłat nie żyje
Zmarł dzisiaj, 2 sierpnia 2017 r. w nocy po długiej walce z chorobą. Henryk Piłat był burmistrzem Gryfina przez 12 lat. Funkcję tę pełnił w latach 2002-2014.

Henryk Piłat miał 66 lat. Wiele osób zapamięta go jako życzliwego i wrażliwego człowieka oraz gospodarza gminy, za kadencji którego poczyniono bardzo wiele inwestycji.

Redakcja igryfino składa najbliższym śp. Henryka Piłata wyrazy głębokiego współczucia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (144)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ostrzegam
ostrzegam 04.08.2017, 19:37
Przyglądam się niektórym komentarzom i wiecie co? Niektórzy, prawdopodobnie większość z Was manifestuje swój Katolicyzm.. Jesteście więc nie tylko dziećmi swych Rodziców ale również uważacie się za dzieci Pana Boga. Tymi niektórymi komentarzami ociekającymi nienawiścią przyznaliście się, że możecie być dziećmi szatana. Przemyślcie to!
Ela
Ela 03.08.2017, 12:30
Z tego co rozmawiam z mieszkańcami, to dobrze został zapamiętany.
Fiona
Fiona 03.08.2017, 11:20
Ja tylko nie rozumiem jednej rzeczy i bardzo proszę Administratora o wyjaśnienie. Dlaczego pod jakąś" pseudo modelką " od siedmiu boleści z tytułowej strony " Piękna strona miasta" komentarza dodać nie można. A tutaj w obliczu ogromnej tragedii rodziny i bliskich pozwalacie a pisanie komentarzy. Pytam się po co? żeby półgłówki ludzie wyzuci ze wszystkiego mogli się wyżywać? A rodzina ma to czytać i podwójnie cierpieć.
logik
logik 03.08.2017, 12:29
Właśnie Fiona, po co tu wypisujesz swoje żale. Nie rozumiem...
przyjaciel
przyjaciel 02.08.2017, 22:28
Odszedł wielki, ale skromny człowiek. Nie był idealny, ale nikt z nas taki nie jest. Był za to bardzo wrażliwy na krzywdę ludzką, nie wywyższał się, z każdym zamienił słowo. Ludzie lubili Go, bo potrafił słuchać. Nie pouczał, nie krytykował, starał się zrozumieć i pomóc. Spacerujący z jamnikiem burmistrz, był symbolem miasta. Dzięki tym spacerom na bieżąco kontrolował też czystość miasta. Odszedłeś Przyjacielu na spotkanie z żoną i ks. Bronisławem do krainy wiecznej miłości i radości. Spoczywaj w pokoju, trzymaj dla mnie miejsce abyśmy dalej mogli prowadzić nasze rozmowy.
mieszkanka Gryfina
mieszkanka Gryfina 03.08.2017, 07:47
Pan Burmistrz Piłat był cichym, dobrym człowiekiem. I dobrym gospodarzem, który widział gminę przez pryzmat zwykłego człowieka. Niestety, jak to zwykle bywa z osobami skromnymi, docenia się je dopiero, gdy odejdą. Najczęściej zastąpione przez swoje krzykliwe przeciwieństwa...
Petrus
Petrus 03.08.2017, 08:04
Dobro jest ciche i pogodne. Zło jest krzykliwe i agresywne.
Ale Dobro zwycięża!
zxcv
zxcv 03.08.2017, 10:36
to tak jak w ZSP na łużyckiej
mieszkaniec w żałobie
mieszkaniec w żałobie 02.08.2017, 22:27
Rządził Gryfinem 12 lat. To kawał czasu. Odcisnął swoje piętno - to widac. W piątek pożegnamy go - mam nadzieję - tłumnie!
obst
obst 02.08.2017, 22:24
Gdzie jest moderator ? Te okropne teksty niektórych sa uwłaczające . Ludzie - umarł Człowiek!!!!
pamiętamy!
pamiętamy! 03.08.2017, 09:08
O nie, nie można zapomnieć o mściwych i nienawistnych wpisach ludzi, którzy jeszcze w niedzielę i poniedziałek sugerowali symulanctwo! Dobrze, że te wpisy są, bowiem naprawdę świadczą o ludziach je umieszczających. I ich inspiratorach! Ale na szczęście są też ludzie, którzy wtedy od razu reagowali!

jak się czuje jeden z drugim dzisiaj? Wczoraj, 12:07

Xyz 30.07.2017, 15:06 Ta jasne, a ty lykasz jak pelikan to ze jest chory...chyba na wory..ma dobre wtyki u lekarzy i tyle

dywagacje szefa przy goleniu...
dywagacje szefa przy goleniu... 30.07.2017, 17:57 No i masz. Wyślesz takiego na wolne, zapomni wziąć tabletek, napisze z głębi trzewi, co mu leży na wątrobie a ty się człowieku znowu wstydź i martw. I żadna reprymenda, i żaden zakaz nie pomogą, jak się po takim czymś w lustrze przejrzeć ciężko. W końcu taki ode mnie jest...

Xyz Dzisiaj, 15:06 Ta jasne, a ty lykasz jak pelikan to ze jest chory...chyba na wory..ma dobre wtyki u lekarzy i tyle

234 30.07.2017, 15:22 Jesteś żałosny jak nie masz odpowiedniej wiedzy to lepiej nie komentuj...
klątwa
klątwa 30.07.2017, 15:12 Ty nędzna końcówko obcego alfabetu (polski kończy się na ź, ż)! Składam ci chrześcijańskie życzenie: obyś miał dokładnie taki sam stan zdrowia!!!
Amen!

Xyz Dzisiaj, 15:06 Ta jasne, a ty lykasz jak pelikan to ze jest chory...chyba na wory..ma dobre wtyki u lekarzy i tyle
zdradzıecka kanalia
zdradzıecka kanalia 03.08.2017, 11:30
No to byl chory na raka czy rsczej go kaczystowska ekipa wykonczyla bo sie troche gubie w tych wersjach wydarzen?
memento!
memento! 02.08.2017, 23:14
Te teksty mogą uwłaczać jedynie ich autorom i inspiratorom – niech zostaną. O nich świadczą...
..mori!
..mori! 03.08.2017, 08:27
Szczera prawda! Ale one pokazują też wielkość Pana Burmistrza Piłata - nie zniżał się do intryg, do niszczenia przeciwników albo konkurentów. Tym różni się prawdziwa wielkość od manii wielkości.
R.I.P.
R.I.P. 02.08.2017, 23:19
Umarł Człowiek, który trzykrotnie był wybierany przez mieszkańców na urząd burmistrza. I który niewątpliwie zapisał się w historii miasta. A wpisy mściwych ludzi powinny zostać z prostego powodu – będą przypominać o tym, jaki los niektórzy zgotowali Mu w ostatnich latach!
Zbigniew
Zbigniew 02.08.2017, 22:26
Pewno jeden i drugi spadź poszedł albo na kolację.
Milena
Milena 02.08.2017, 22:10
[*]
Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.08.2017, 22:04
Jak ja czytam te komentarze chołoto człowiek umarł !!!!!!
Z prochu powstales
Z prochu powstales 03.08.2017, 09:01
Co w tym Cie dziwi? Kazdy czlowiek kiedys umrze ale nie kazdy zmartwychwstanie
Jadwiga
Jadwiga 02.08.2017, 20:35
Człowiek, którego bardzo szanowałam, spoczywaj w pokoju.
vidal
vidal 02.08.2017, 20:15
Dlaczego brak wyrazów współczucia z Urzędu Miasta i Gminy, w którym tyle lat pracował?
Ktos
Ktos 03.08.2017, 03:07
Lepiej niech nie skladaja bo juz nie ma kto.
ceta
ceta 02.08.2017, 20:20
Jak nie ma jak jest?!
monekin
monekin 02.08.2017, 22:30
PUK ładne kondolencje przekazał: krótko i na temat. jak by nie było Przedsiębiorstwo mu sporo zawdzięcza.
wiemto
wiemto 02.08.2017, 19:57
To nie jest tak jak piszecie, że krytyka go nie ruszała i był spokojny. Kto go znał, ten wie jak to przeżywał. Nie dał po sobie poznać, ale musiał to potem odreagować. A, że był zajadle atakowany, to niech wezmą na sumienia ci, którzy to robili.
partner Edwarda
partner Edwarda 02.08.2017, 20:16
(...) człowieka, któremu wszyscy razem nie dorastali do pięt.

Część komentarza usunięto. admin2
Kris
Kris 02.08.2017, 19:40
Śmierć wybacza wszystko....Szkoda że odszedł za szybko...bo przecież był człowiekiem...aż człowiekiem.Spij w Pokoju.
sołtyska
sołtyska 02.08.2017, 19:05
Na sesjach często był mieszany z błotem. A on spokojnie tłumaczył. Nigdy głosu nie podnosił. Skromny człowiek, który wiedział czego chce.
tak było...
tak było... 02.08.2017, 19:16
Rzadko się skarżył, nigdy nie obrażał, nie zachowywał się pogardliwie wobec innych, i to niezależnie, czy podwładni, czy nie. Ja pamiętam tylko raz żal, z jakim skarżył się w czasie ostatniej końcówki swojej kadencji, że jak dostawał pytania od jednej z redakcji, to w o godzinie 15. Jak sprawdzał u podwładnych szczegóły, następnego dnia rano wielki hałas „burmistrz Piłat nie odpowiada na pytania dziennikarzy”. Jak odpowiadał od razu, ale bez szczegółów, które przecież zawsze znają podwładni – wielki hałas, że „odpowiedzi wymijające”..
Tak było...
Brukowiec do wycięcia
Brukowiec do wycięcia 02.08.2017, 23:27
Z tą "redakcją" to prawda. To brukowiec do wycięcia. Nie kupuję tego szmatławca.
A.
A. 02.08.2017, 23:24
Tak - nie umiał bronić się przed atakami personalnymi, nie miał w zwyczaju niszczyć ludzi o innych poglądach - nawet swoich ewidentnych wrogów. Zawsze liczył, że się opamiętają...
I przeżywał, gdy pojawiały się krzywdzące wypowiedzi.
A teraz jest Po Drugiej Stronie, nie męczy się! I pewnie patrzy dobrotliwie na nas...
mieszkanka Gryfina
mieszkanka Gryfina 03.08.2017, 07:51
Pan Burmistrz Piłat nie traktował ludzi, którzy mieli inne zdanie jak wrogów.
prawda czasu
prawda czasu 02.08.2017, 19:38
nigdy nie mów i nie pisz nigdy
PROPL
PROPL 02.08.2017, 20:16
a ty zamknij m... ze swoimi radami, wujek dobra rada pod każdym komentarzem to samo
dyżurny psychiatra
dyżurny psychiatra 02.08.2017, 19:19
wazelina dobra na zaniki pamięci?
?
? 02.08.2017, 19:49
Zawsze stosujesz tę zasadę?
tak było!
tak było! 02.08.2017, 19:29
Masz rację, kto ma dużo wazeliny, chciałby, żeby inni nie pamiętali. Ale tak było!
soltyska
soltyska 02.08.2017, 19:15
Szczególnie (...) była jedna radna Ewa DLT,
gruba Ewa
gruba Ewa 02.08.2017, 19:43
De La Torre za (...), dostała od Sawaryna nagrodę i została (...) zaraz po wyborach w gminie. Wszystko w zamian za (...). Karma (...)

Część komentarza usunięto. Apeluję o zachowaniu kultury na forum, zwłaszcza w chwili tak smutnej dla gminy Gryfino. admin2
Wróciłam - Karma
Wróciłam - Karma 02.08.2017, 19:54
(...) Wiatr historii pozamiatał (...)

Część komentarza usunięto. admin2
PROPL
PROPL 02.08.2017, 20:19
ty pustaku cieszysz się ze smierci innego czlowieka? pomyslałas/eś pastuchu ze rodzina będzie czytać te komentarze? jesteś ścierwem najgorszym w swojej kategorii parówko, jedyne co ci życzyć to samego najgorszego k***o skonczona
babcia klozetowa po gimbazi
babcia klozetowa po gimbazi 02.08.2017, 21:57
merytoryczna wymowna i kulturalna wypowiedź jak u mnie w (...)
tylko nie nadaje się na (...)

Część komentarza usunięto. admin2
Karma nadchodzi!
Karma nadchodzi! 02.08.2017, 20:19
O tak, w tej gminie to już tylko wiatr sprząta. Szkoda, że ziarno trafia do ziemi, a plewy wywiał na jedną kupę, z której się odzywają...
Magdalena Prawie-Ogórek
Magdalena Prawie-Ogórek 02.08.2017, 19:20
Tak, to prawda. Za to Heniu taki przystojny i gentelmen w każdym calu
!!!
!!! 02.08.2017, 19:41
Co do przystojności pewnie kwestia gustu. Natomiast co kultury - na pewno pełen życzliwości dla drugiego człowieka. I nikogo nie traktował z góry!
maciuś wykopany
maciuś wykopany 02.08.2017, 19:14
pszedł do chistorii bo morzna było u niego pytać do ósranej śmierci bo pszelicznik siem pszelicza
były pracodawca
były pracodawca 02.08.2017, 20:32
"maciusiem wykopanym" jest Andrzej (...) z ul. (....). Jeszcze raz dostanie (...) to zostanie ***EM, a nie "***dasiem wykopanym"...

Część komentarza usunięto. admin2
pamiętliwy
pamiętliwy 02.08.2017, 19:41
Nasz(...)m ci na grób "maciuś"
kosmas
kosmas 02.08.2017, 19:20
maciuś, bo ci co teraz do koryta się dorwali to o to im chodziło. Pytali aby pytać i aby przejąć stery, taki był ich plan.
Renata
Renata 02.08.2017, 17:20
Wyrazy współczucia rodzinie
E.
E. 02.08.2017, 16:37
Wspaniały człowiek, żegnaj panie Burmistrzu. Bardzo pana lubiłam.
żegnaj...
żegnaj... 02.08.2017, 17:45
Bardzo miły, życzliwy człowiek. Nie miał w sobie pychy, nie miał manii na własnym punkcie. Skromny i z każdym chętnie porozmawiał. Nawet, jak się ktoś z nim nie zgadzał...
Piotr
Piotr 02.08.2017, 14:59
Pokój Jego duszy. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Ana
Ana 02.08.2017, 14:34
Żegnaj p.Burmistrzu, bardzo mi smutno. Takiego burmistrza już nie będzie. Wyrazy współczucia dla rodziny.
Nero
Nero 02.08.2017, 14:32
Zaszczucie zrobiło swoje.
Ktos
Ktos 02.08.2017, 19:29
A teraz Ci co go zniszczyli beda wychwalac. Niesamowita obluda. Lepiej byloby aby nie pojawiali sie na pogrzebie.
Obłuda
Obłuda 02.08.2017, 19:35
(...) mają się nie pojawić na pogrzebie? To co ma być w tej (...)???

Część komentarza usunięto. admin2
!!!!
!!!! 02.08.2017, 19:42
Twoje dzieło! I lepiej czasem milczeć, niż pisać bez sensu, bo znowu szef się wścieknie!
Wodko pozwol zyc
Wodko pozwol zyc 02.08.2017, 16:04
Palenie albo zdrowie - wybor nalezy do Ciebie
do 16:04
do 16:04 02.08.2017, 16:18
A do ciebie debilu nie ma wyboru: *** się w łeb.
Wodko pozwol zyc
Wodko pozwol zyc 02.08.2017, 17:09
Sam jesteś debil - ale masz szczęście od tego nie dostaje się raka płuc
krótko
krótko 02.08.2017, 22:13
Cham!
B.
B. 02.08.2017, 22:24
A czy wy nie możecie się powstrzymać z własnymi animozjami względem siebie? Czy wy nie widzicie, że tragedia się wydarzyła? Ciszej nad ta trumną!
Henryk Kowalski
Henryk Kowalski 02.08.2017, 14:18
"Śpieszmy sie kochać ludzi tak szybko odchodzą ....",
Kondolencje, wyrazy współczucia dla rodziny Henryk Kowalski
Tak powinno być