Zespół Szkół będzie miał nowego dyrektora

  • 05.08.2017, 15:34
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zespół Szkół będzie miał nowego dyrektora ZS Kołbacz
Bogumiła Zawada pokieruje Zespołem Szkół w Kołbaczu. Zarządzenie w tej sprawie podpisała wczoraj, 4 sierpnia 2017 r. wójt Starego Czarnowa.

Bogumile Zawadzie stanowisko dyrektora powierzone zostanie na pięć lat szkolnych, tj. od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2022 r.

Do tej pory pełniła funkcję zastępcy dyrektora.

 Jako jedyna kandydatka 14 lica 2017 r. stanęła do konkursu na dyrektora Zespołu Szkół w Kołbaczu. Po wysłuchaniu kandydatki komisja przeprowadziła tajne głosowanie, w wyniku którego przy 7 głosach za, 4 przeciw i 3 wstrzymujących się, komisja stwierdziła o nierozstrzygnięciu konkursu.

W takim przypadku organ prowadzący, czyli gmina może powierzyć to stanowisko ustalonemu w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny, kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej. Kandydatem tym – jak się okazuje – jest Bogumiła Zawada.

 

Nasz wcześniejszy artykuł dotyczący obsadzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół w Kołbaczu można znaleźć tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24014,konkurs-na-dyrektora-sie-nie-rozstrzygnal

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (80)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rodzic
Rodzic 06.08.2017, 22:55
Gratulacje dla pani Bogusi.Bardzo mądrą decyzje podjęła pani wójt. Słyszałem na Kołbaczu różne wersje na temat konkursu, ale już wiem dlaczego konkurs został przewalony. Aż strach pomyśleć, że mała grupka nauczycieli może wyrządzić tyle zła. Nie powinni uczyć w szkole tylko do wideł zapędzić, aby szacunku nabrały do ludzi i pracy. Nie zgadzam się, aby takie manipulantki uczyły moje dzieci.
kur kołbacki
kur kołbacki 06.08.2017, 22:23
Najważniejsze aby szkoła czyli uczniowie zyskali na zamianach.
Radna
Radna 06.08.2017, 22:37
Pewne jak w banku.Pani Zawada jest znana z ogromnej pracowitości i perfekcji. Szkoła zyskała dużo pomocy za realizację projektów, dzieci osiągnięć w konkursach.Miejmy nadzieje tylko, że stanowisko jej nie zmieni.
A
A 06.08.2017, 21:07
Ziom,dlatego zrezygnował bo właśnie jakieś układy a na pewno to nie jest człowiek co w takie się miesza.
Dżoana
Dżoana 06.08.2017, 22:15
Przeceniany pan dyrektor.Pracowałem z nim w Gryfinie. Sprawdza się jako nauczyciel polskiego, ale jako wicek nie sprawdził się. Był tylko rok, ale wszyscy mieli dość.Uciekł z stamtąd na wieś. Myślał, że będzie miał spokój, a tu nauczyciele podzieleni. Krasnal z cyrklem mieszał, a on nie umiał zrobić porządku z tym rozbrykanym towarzystwem. Ciężką robotę będzie miała nowa dyrektorka.
ciekawa
ciekawa 06.08.2017, 22:17
Dżoaono, kto to jest krasnal?
Dżoana
Dżoana 06.08.2017, 22:20
Brakuje inteligencji, wytęż szare komórki.
ciekawa
ciekawa 06.08.2017, 22:31
Ale ja nawet nie znam wszystkich nauczycieli w waszej gminie.
Dżoana
Dżoana 06.08.2017, 22:44
Raczej nie.
xxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxx 06.08.2017, 21:48
Właśnie widać było na uroczystości zakończenia roku w jakim układzie jest.
ziom
ziom 06.08.2017, 21:10
Aha, czyli chcesz mi powiedzieć, że przez tyle czasu nie było problemu i nagle powstał?
sie ja
sie ja 06.08.2017, 20:34
Decyzja, że klękajcie narody!
Arturek
Arturek 06.08.2017, 21:57
Kim ty jesteś, kto ci dał prawo do komentowania decyzji pani wójt. Widać pozytywne zmiany w gminie. Tylko zaślepieni zazdrością nie potrafią dostrzec dobrego. Bardzo dobra kolejna decyzja. Dziwny jest ten świat, nie przeszkadzało nikomu, że dyrektorzy się zmieniali a pani EM siedziała na stołku 20 lat, nikt się nie zastanawiał jak to się stało, nikt się nie zastanawiał, że za Wosia nic się nie działo.Prywata, prywata i jeszcze raz prywata. Ludzie czy już nie potraficie racjonalnie myśleć.
sie ja
sie ja 06.08.2017, 22:08
Jako mieszkaniec i podatnik mam takie prawo.
Arturek
Arturek 06.08.2017, 22:18
Powiedz lepiej, że jako nauczyciel zazdrośnik.
Adrian
Adrian 06.08.2017, 19:47
Nie widzę większej różnicy,skoro poprzedni dyrektor zrezygnował to widocznie tak dobrze na tym stanowisku nie jest,nie ma o co się bić dlatego tez tylko jedna osoba startowała. Może nie ma takich doświadczeń i wykształcenia jak poprzedni dyrektor ( znam ze szkoły z Gryfina i uczelni wyższej ) a może się mylę i ma ( nie znam ) Miejmy nadzieje ze przysłuży się dobrze dzieciakom a Wy ludzie się nie kłóćcie bo i tak kraj podzielony.
robb
robb 06.08.2017, 20:17
Co za patos "kraj podzielony". Niektórym można jednak wmówić wszystko... na uczelniach wyższych. Ja podziału nie widzę ot gorąca słowiańska krew i tyle. Jak widać wykształcenie to nie wszystko
ziom
ziom 06.08.2017, 20:06
Nie odbierz tego jako personalny atak (bo tak nie jest), ale najwidoczniej nie masz pełnego obrazu tego co w Naszej Gminie miało miejsce. Tu nie tylko chodzi o sam konkurs i bycie dyrektorem czy nie. Tu miała miejsce polityka i nieudolna obrona uprzednio zajętych stanowisk. Gdybyś dowiedział się jakie tu działania przez cebulandię zostały podjęte, to byś się za głowę złapał. Nie wiadomo dlaczego poprzedni dyrektor nie zgodził się na dalsze kierowanie, choć mu było proponowane. Stąd też i konieczność konkursu i dalszej procedury. Jedno co pieści ucho, to kwik odrywanych od koryta bez znieczulenia.Ojjjj, na pewno będzie bolało:)
nemo
nemo 06.08.2017, 18:47
Ciężko się teraz będzie przyzwyczaić.
Koleżanka
Koleżanka 06.08.2017, 23:13
A łatwo było się przyzwyczaić do nowego po Nowaku, nie czułaś niesmaku? Świństwo zrobili człowiekowi, który szkołę w Kołbaczu postawił na nogi.Jakoś nie rozpaczałaś.Proste będziesz pracowała jak wszyscy. Nowa pani dyrektor bardzo wymagająca, będziesz musiała się sprężać.
Nauczycielka
Nauczycielka 06.08.2017, 22:27
Nemo, popłacz się. Zmiany dyrektorów następowały co 5 lat i było ok. Ciężko będzie bez parasola ochronnego dla wybrańców pani EM. Ciężko będzie faktycznie normalnie pracować. Nie zapominaj, że wraz ze zmianą dyrektora będzie zmiana wicedyrektora. To dopiero będzie ciężko.
Nauczycielka
Nauczycielka 06.08.2017, 16:09
Ważne, że koleżanki i koledzy z pracy są zadowoleni z nowej zmiany, a reszta się nie liczy.Czekaliśmy wiele lat na taką zmianę. Wreszcie znalazła się odpowiednia osoba, która dała radę obalić ten bastion obłudy.
nauczyciel
nauczyciel 06.08.2017, 16:17
Niech każdy mówi za siebie...
Nauczycielka
Nauczycielka 06.08.2017, 18:33
Szkoda, że nie myśleliście o tym na zakończenie roku szkolnego. Pogrzebaliście się całkowicie.
robb
robb 06.08.2017, 18:44
Ależ " myślały" stąd ten spektakl w wykonaniu głównej obsady. Dla kinomana: "Łubu- dubu...." Szkoda tylko że nasze dzieci musiały w tym uczestniczyć
ziom
ziom 06.08.2017, 18:53
No i efekty widać. Nawet żenujący pijar nie pomógł:)
robb
robb 06.08.2017, 19:02
Ta jedna myślałem że klęknie:) Masz racje ziom żenada
Z boku
Z boku 06.08.2017, 23:01
Ale łezki uroniła, zresztą mamusia radna opozycjonistka również. No ale co się dziwić,że nastąpił szloch. Najpierw była wychowawczynią później załatwiła pracę, a jeszcze później lansowała na każdym kroku. Szkoda tylko, że solidnej pracy nie nauczyła. OJ WSTYD!!!!!!!
ziom
ziom 06.08.2017, 19:34
Może i opad na klęczki został zaliczony na prywatnym występie? Buahahaha:) Mało co orgazmu nie dostali na występach. A mówią, że uroczystości bywają nudne. Ja tam bawiłem się przednio:)
ziom
ziom 06.08.2017, 16:26
No i właśnie mówią. Ja wiem, że wybór się nie podoba i w ogóle. Bardzo jest mi przykro z tego powodu. Uronię łezkę za ciebie i cebulową ekipę:)
wychowanek
wychowanek 06.08.2017, 16:04
Serdeczne gratulacje dla pani B.Zawady. Będzie na pewno bardzo dobrym dyrektorem. Wspaniała wychowawczyni, bardzo dobry organizator, konkretna, a przede wszystkim bardzo dobry człowiek.
pytanko
pytanko 06.08.2017, 14:12
Dlaczego nie wygrała konkursu ???? skoro dobra taka.
xxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxx 06.08.2017, 14:20
Już to pisałem, ale specjalnie dla ciebie zacytuję ,,Komisja, w skład której wchodziły dwie zołzy z ekipy pani EM. Zazdrość czy wierność, ale prędzej głupota sprawiły, że były na NIE. Ciekawe czemu pani EM nie startowała. Proste jest za słaba. Zresztą nie umie odnaleźć się w nowej rzeczywistości zgodnej z prawem, pracuje w/g metod poprzedniej epoki."
ziom
ziom 06.08.2017, 14:58
Cebulowa ekipa nie dopuszczała do siebie tego, że może im się nie udać i liczyli na odrzucenie kandydatury p. Zawady (czyli więcej na "nie"). Założę się, że po głosowaniu jak stwierdzono, iż konkurs nie został rozstrzygnięty, to Janusze intryg w pierwszej chwili popadli w euforię. Dopiero potem jak się okazało, że w takiej sytuacji organ prowadzący wyznaczy osobę to cebulactwo zbladło. Retorycznie zapytam? Skoro tylko p. Zawada stanęła do konkursu (ciekawa sprawa, że nikt z cebulaków się nie odważył, a taki piękny pijar im zapewnili na uroczystości) i stwierdzono jego nieważność, to kogo p. Wójt miała powołać? Uprzedni p. dyrektor miał proponowane powierzenie, ale odmówił. Stąd też konkurs.
giga
giga 06.08.2017, 15:02
ziom, przecież dokładnie tak było, że kandydatora nie przeszła. Sam jesteś cebulak.
robb
robb 06.08.2017, 15:29
Ciekawe dlaczego chciano by nie przeszła? Nie odpowiadaj to już zostało wyjaśnione niżej.
ziom
ziom 06.08.2017, 15:39
Wybacz robb, ale nie mogę się powstrzymać. Cebulowi "yntelygenci" nie chcieli, aby kandydatura p. Zawady przeszła po to, aby utrzymać status quo (uwaga trudny termin dla cebulactwa) i mogli działać dalej. Szkoda tylko, że niedouczone towarzystwo nie miało siły przebicia i nie doczytało przepisów. Zaprezentowali biedę umysłową. Mam osobistą nadzieję, że p. Zawada zrobi z nimi porządek i wyczyści tą "stajnię Augiasza" (uwaga kolejny trudny termin dla cebulactwa).
ziom
ziom 06.08.2017, 15:19
Ty, "yntelygent", zaglądasz czasami do słownika ortograficznego, czy może traktujesz to jako literaturę science fiction? Jak mam ciebie poważnie traktować skoro takie babole walisz. "kandydatora"...Buahahaha...
Ps. Skąd tacy "eksperci" się biorą?
ziom
ziom 06.08.2017, 14:16
No nie miała z kim wygrać, ponieważ nikt inny nie stanął do konkursu. Ciekawe dlaczego skoro tacy dobrzy:)
A konkurs nie został rozstrzygnięty, więc zgodnie z przepisami zastosowano znaną już procedurę. Wszystko w temacie. Po raz kolejny pytam po co manipulować?
lobo
lobo 06.08.2017, 13:30
Ufff, ale ulga... wreszcie koniec cyrku...
folozof nauczyciel
folozof nauczyciel 06.08.2017, 11:15
Cudowna wiadomość. Niczym promień slońca w pochmurny dzień ;) Pani Bogusia jest najlepszą opcją by szkoła się rozwijała. Tak mi przykro koleżanki i koledzy że wasz plan nie wypalił. Może warto zmienić lidera grupy?! Albo najlepiej zmienić poglądy na te słuszne i właściwe!
Placek
Placek 06.08.2017, 11:05
-Tato! Ta pani do nas ręką mocho!
-A czym ma machać?? Nogą?
kinoman
kinoman 06.08.2017, 11:53
Cytat z filmu "sprawa się rypła"....
robb
robb 06.08.2017, 15:20
Szacun:)
realistka
realistka 06.08.2017, 11:00
Damian naucz się ortografii, a później wypowiadaj się na forum.
wstydliwa
wstydliwa 06.08.2017, 10:26
Nareszcie nastanie normalnosc! Koniec z ukladami! Koniec z przekretami! Odkad pani M. Grzywinska zostala wojtem wraca wszystko do normalnosci. Dla wszystkicj ktorzy byli przy korycie to straszna krzywda ze ktos robi porzadek. Przestrzega przepisow i wymaga tego co nalezy! Nie po nosie to trzeba wszystko utrudniac. Trzeba robic pod gorke uczciwym ludzia w obawie ze wyjda wasze machloje i inne rewelacje w dokumentach. Pani Zawada zawsze byla ambitna bardzo duzo zrobila dla szkoly a tak malo doceniana byla. Poprzedni dyrektorek (bo inaczej nazwac go nie mozna) gowno zrobil...siedzial tylko i byl od tego by przyklepywac wszystkie wydziwiasy pani e.matejczuk. a swoja droga ta to dopiero sie nasiedziala i nakombinowala przez tw wszystkie lata dostala pisadke za starego ukladu z łoginowa i tak siedzialaby az do smierci ale zmienila sie opcja rzadzaca i dopatrzyla sie wszystkich przekretow. Koniec z tym!!!! Szkole traktowali jak prywatny folwark a ogrod w zelewie zarosniety to moze nim by sie zajela i porzadzila po swojemu. Gratuluje Pani Bogusiu i prosze nie przejmowac sie tym hejtem. Nie maja wiedzy na temat tego co sie dzieje a najwiecej komentuja larwy na utrzymaniu OPSow!
robb
robb 06.08.2017, 10:45
Sprawa się rypła. Brawo! Gratulacje dla Pani Zawady
ziom
ziom 06.08.2017, 10:34
Bum. Pocisk dnia. Nie ma co zbierać:)
ojciec
ojciec 06.08.2017, 10:30
Brawo! Ktos wreszcie powiedzial prawde! Ja rowniez gratuluje Pani Zawadzie. Uwazam ze to najlepsze co moglo sie wydarzyc dla tej szkoly.
andy
andy 06.08.2017, 09:45
kazda wladza ma prawo do obsady swoimi takie realia.
ale gdy ich kandydatka odpadla w konkursie a mimo to ja wpychaja w teczce na sile to juz gruba przesada
ziom
ziom 06.08.2017, 10:10
Prawda jest taka, że to konkurs nie został rozstrzygnięty, a nie kandydatura została odrzucona. Po co manipulować? Dlaczego do konkursu przystąpiła tylko jedna osoba? Czyżby nikt z ekipy nie czuł się na tyle mocny, aby stanąć w szranki? Zamiast stanąć do rywalizacji, ekipa cebulaków postanowiła sabotować konkurs. Nie mieli jednak na tyle siły przebicia i nie doczytali przepisów, czego efektem była ich porażka, a raczej ciężki nokaut. Tyle w temacie.
Ziomek
Ziomek 06.08.2017, 09:41
Kolejny misiewicz w gminie.
ziom
ziom 06.08.2017, 09:43
Kolejny idiotyczny komentarz.
reformiak
reformiak 06.08.2017, 09:20
Niektórzy zapomnieli, że szkoła jest głównie dla uczniów, a nie dla pracowników. Trzeba będzie teraz zmienić perspektywę i wziąć się do pracy.
Gosc
Gosc 06.08.2017, 08:35
Uklady ukladziki...mieli wspanialego dyrektora ale oczywiscie trzeba bylo zmienic na kolezaneczke pani wojt..wszedzie znajomi i rodzina...zal:(
obiektywny
obiektywny 06.08.2017, 15:55
Pod jakim względem wspaniały? Konkrety proszę. Poprzedni dyrektor p.Nowak zrobił dużo dla zacofanej po p.Łogin szkole. Działo się za niego, ale za tego nic zupełnie. Zresztą ten wspaniały dyrektor wygryzł w sposób bardzo obrzydliwy poprzedniego. Można wrócić do skandalu jaki wywołał poprzedni wójt, aby wsadzić na stanowisko tego pana po układzie. Gościu jesteś pewnie też tak wspaniały jak ten dyrektor i poprzedni wójt.Swój swojego wart.
ziom
ziom 06.08.2017, 08:54
Układy, układziki...właśnie się skończyły. Cześć pieśni. Ciężka praca czeka od września.
Damian
Damian 06.08.2017, 07:01
Ta pani wyglada na niekompetentną. Nie rozumiem takiej postawy Grzywinskiej wszuscy wiedzą , że ją szykowała na dyrektora bo po to została wickiem, żeby kwalifikacje zdobyć. Ale żeby ją zatrudniać po tym jak przegrała konkurs sama ze sobą to gruba sprawa. Chyba przyda się w naszej platformianej gminie komisja reprewatyzacyjna warszawska aby pożadek zrobić w tym bałaganie układów.
Zuzia
Zuzia 06.08.2017, 14:15
Takie kwalifikacje może zrobić każdy nauczyciel, nie trzeba być wickiem.Ciekawe po czym poznałeś, że jest niekompetentna? Łatwo jest rozpoznać za to, że masz problemy z pisownią. Wróć się do podstawówki, a pani Zawada pomoże Ci ten problem rozwiązać.
ziom
ziom 06.08.2017, 08:51
"Pożadek" powiadasz? Z grubej rury przywalone. Jak nie masz wiedzy, to nie zabieraj głosu, bo szkoda czasu twojego i innych.
holiday
holiday 05.08.2017, 21:49
Ale co tak cicho się to wszytko odbyło?
ziom
ziom 05.08.2017, 22:23
Ale co znaczy, że cicho? Powierzenie obowiązków dyrektora (w danej sytuacji) nie jest programem rozrywkowym z całej maści celebrytami i reklamodawcami, więc nie wiem czego się tutaj doszukujesz? Jak sensacji, to uderz do niedouczonych z ekipy. Może czymś znowu zabłysną. A tymczasem wrzesień się zbliża...
ppp
ppp 06.08.2017, 07:02
Władza zrobiła z pana bufona niekulturalnego.
ziom
ziom 06.08.2017, 08:42
Który nick najładniejszy? kolbacz, pkn, ppp? Ciężko zdecydować, bo wszystkie takie ładne:)

Pozostałe