Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Połączyła ich miłość i Szlachetna Paczka

  • 27.10.2017, 19:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Połączyła ich miłość i Szlachetna Paczka
Tym razem Szlachetna Paczka postanowiła pomóc miłości. Iwona Pajewska ma 45 lat. Jest wdową. Siedem lat temu poznała 65-letniego Jana Borkowskiego. On przyjął ją pod swój dach. Jan i Iwona kochają się, ale nie mieli pieniędzy na ślub i wesele. Z pomocą zakochanym przyszła ekipa Szlachetnej Paczki. Zaaranżowali ślub i przygotowali weselne przyjęcie.

-Znamy się od 7 lat, ale nie było sposobności aby wziąć ślub. Pewnego dnia do sąsiadki przyjechała wolontariuszka i to sąsiadka poleciła aby zajęła się także naszą sytuacją - mówi Jan Borkowski z Krzywina (gm. Widuchowa).

-Bardzo się cieszę, że wreszcie się udało i będziemy teraz małżeństwem - wyznaje Iwona Pajewska.

Przypomnijmy, tak jak wcześniej zapowiedzieliśmy - ślub wzięli dziś (27 października 2017 r.) Iwona Pajewska  i Jan Borkowski. Uroczystość miała miejsce w Urzędzie Stanu Cywilnego w Widuchowej. Ślubu udzielała wójt gminy Widuchowa Anna Kusy Kłos.

 

To wyjątkowe wydarzenie zapowiedzieliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/25533,ach-co-to-bedzie-za-slub-szlachetna-paczka-niczym-

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (77)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (64)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wybaczam
wybaczam 02.11.2017, 23:34
Historia fajna tylko niektórzy zazdrośni tworzą jakieś dziwne swoje wizje. Ale to zazdrość...
a to dziadek
a to dziadek 31.10.2017, 09:49
(...)

Komentarz usunięty. administrator
Wioleta....
Wioleta.... 31.10.2017, 08:15
Tragedia normalna . Teraz nagle wszyscy widzę wszystko wiedzą. A to ciekawe . Co Wy chcecie od tych dziewczyn nie dość że pomogły to wy jeszcze ich oczerniacie . Wstyd normalnie . Skoro wiecie że są bardziej potrzebujący to weźcie się i pomóżcie teraz najlepiej krytykować . Moim zdaniem dziewczyny tu niczemu nie zawiniły gdzie jest podane napisane że któraś z nich to opublikowała na ich kontach patrząc widać tylko udostępnienia gazet . Ludzie zastanówcie się co wy robicie .Weźcie się za robotę a nie za pisanie głupot. Widać jak bardzo to uraziło jedna osobę , która wyciąga brudy na forum .To się nazywa inteligencja.
Iza
Iza 02.11.2017, 10:48
To szkoda że nie widzisłaś jak Natalia opóblikowała na fb. Ale szybko skasowała. Chodzi tylko o to że nikt ze szlachetnej nie sprawdził tej historii. Może szlachetna będzie pomagać mordercą,gwałcicielą itd. I będzię wszystko ok.
Roman
Roman 03.11.2017, 22:24
Błąd na błędzie błędem pogania. A nawet jeśli moga to niech pomagaja komu chcą ich wybór a Ty zazdrosna jestes ? Jak Ci sie nudzi weź sie do roboty a nie sledzisz profile skoro wiesz kto co zrobił. ....
Kolega szanowny
Kolega szanowny 03.11.2017, 15:01
Po pierwsze ja nie widziałem ze cos opublikowała owszem artykuły gazet wez sie zastanów zanim kogo oczernisz bo to jest latwe jak nic nie wiesz a kogos oceniasz. Z tego ci widac w artykułach to szlachetna paczka pomogla w organizacji slubu a historie chyba nie opowiedziała szlachetna. Zastanów sie najpier zanim cos napiszesz.
fejbukowiczka
fejbukowiczka 31.10.2017, 08:31
Nie winne? A pomawianie na fejsbuku to co? Krasnoludki napisały?
Rom....
Rom.... 31.10.2017, 09:34
Pomawianie a jest coś takiego w słowniku polskim , no widać jak inteligentni ludzie piszą to wszystko....
Wioleta.....
Wioleta..... 31.10.2017, 09:23
Gdzie , jakie pomawianie?
S.
S. 31.10.2017, 09:38
Potwierdzam. A kto pisał że rodzina wyrzuciła?
Rom.
Rom. 31.10.2017, 09:42
No ciekawe kto?
zniesmaczona
zniesmaczona 30.10.2017, 22:33
Redakcja powinna się zainteresować jakie pomyje tu ludzie wylewają. Czy Wy ludzie wstydu za grosz nie macie? Czy Was ten internet do resztu ogłupił ? Brudy myjcie w zaciszu domowym.... Niech się nikomu nie wydaje, że jest bezgrzeszny i ma prawo potępiać innych. Św. Paweł nie pozostawia nam złudzeń pisząc: „Wszyscy zgrzeszyli, nie ma ani jednego, który by dobrze czynił”. Pozdrawiam
Berecik Mo
Berecik Mo 30.10.2017, 23:10
Cud kobieta ,z ciałem i duszą do nieba pójdziesz ale najpierw d... o piekło zachaczysz.
Józik
Józik 30.10.2017, 22:09
W "Fakcie" już była jakaś wzmianka?
Gośśśś
Gośśśś 30.10.2017, 07:02
No i zrobili sobie plotkowanie ze ślubu , a przepraszam bardzo co to tak wszystkich uniosło , przecież to nie dziewczyny ze Szlachetnej opowiedziały tą historię one tylko spełniły marzenie a zresztą widocznie cos było skoro tak ktoś opowiedział tą historię. Najlepiej jest teraz się czepić i oczerniać na forum ludzi faktycznie co nie którzy nie mają co robić . Pozdrawiam .
R
R 30.10.2017, 21:13
Przecież na fb wszystko opublikowała Natalia. Czy ona nagle w Szlachetnej nie jest?
J
J 30.10.2017, 21:06
Szkoda ,że nikt ze Szlachetnej nie sprawdził historii,tej pani. Szkoda ,że nikt ze Szlachetnej nie stwierdził ,że ktoś inny nie potrzebuje pomocy bardziej niż ta pani
Ktoś
Ktoś 29.10.2017, 18:12
Była dobrze traktowana? Juz po smierci Andrzeja rozkazywali Kasi. Zrób to, podaj tamto, idź rozpal w piecu, nanieś węgla/drzewa, a sami siedzieli na podwórku przy stole i się gościli, Kasi nie pozwolili się dosiąść do stołu, "bo śmierdzisz". Na własne oczy i uszy widziałam i słyszałam. Według Was to jest dobre traktowanie? Psa lepiej traktowali niż Kasię! Jeden po drugim w tym domu się nadają! Wasz brat i ojciec się w grobie przewraca! WSTYD WSTYD WSTYD!
Szczera
Szczera 30.10.2017, 22:14
Jak tak uważałaś to mogłaś przygarnąć kropka. Wstyd ze tego nie zrobiłaś. Bywałaś i nie zaregowałaś? Wymyśliłaś te bzdury z Kaśką czy tez Iwonką przy piwie.
Śmiech na sali
Śmiech na sali 02.11.2017, 00:25
Tak, bywałam jako 13 letnie dziecko. Sądzisz, że jakkolwiek mogłam zareagować? Chyba niekoniecznie ;)
Justyna
Justyna 02.11.2017, 10:50
Co prawa głosu nie miałaś. Ha ha ha
Joanna
Joanna 30.10.2017, 21:16
Ty ktoś . Widziałaś czyli bywałaś. Jadłaś ,piłaś przy stole a teraz *** jedziesz. Wstyd ,wstyd,wstyd. A faktycznie śmierdziała bo myć jaśnie pani się nie chciała.
Widzisz
Widzisz 02.11.2017, 00:22
Tak, jako dziecko 13 letnie ;)
T
T 30.10.2017, 21:11
Biedny Kopciuszek. Kuźwa ktoś miał ją traktować jak księżniczkę. A wyjazdy do lekarzy,ubrania,jedzenie,woda,wszystko kosztuje. To niech pracuje na to. Proszę nie zapominać skąd Andrzej ją wzią od Ryśka W. Chyba ,że od Ryśka też uciekła a raczej też ja wygonili.
Stefan
Stefan 29.10.2017, 19:48
Widzę, ze temat sie ciagnie jak smród w waszych oborach , ta pani kasia to chyba jakas gwiazda w tej waszej wiosce, heh historia wspaniala az Paulo Coelho podlapie temat.Nic dodac nic ujac wiesniaki maja pozywke na cały rok bedzie o czym w sklepie gadac...:)
jasiel
jasiel 30.10.2017, 09:56
jak by nie byla gwiazda to by nie pisali na igryfinio
wieśniak
wieśniak 29.10.2017, 20:15
Właśnie się okazało pożywką dla ciebie, jak widać.
rynek
rynek 29.10.2017, 11:43
a gdzie calus
do k
do k 29.10.2017, 09:43
ciekawe jak ja zadowala
Klara
Klara 28.10.2017, 21:17
No i fajnie :D Niech się im wiedzie jak najlepiej. :) Dobrze, że Szlachetna Paczka pomogła i tym razem. Nie zapominajmy jednak, że istnieją także inne organizacje, które mają na celu niesienie pomocy. Ja jestem szczególnie poruszona Fundacją Szlachetny Gest. Zachęcam do zapoznania się z nią i pomocy jej chorym, niepełnosprawnym podopiecznym.
Piotr
Piotr 28.10.2017, 17:21
Boze myslalam ze to Dyrektorka ze szkoly z Krzywina
Piotruś
Piotruś 03.11.2017, 17:13
Boga to Ty Piotrze proś o wzrok i rozum.
ja
ja 28.10.2017, 15:52
nie wszystko co bylo napisane w mediach jest prawda ...
p.Iwona nie zostala odrsucona tylko sama odeszla i zostalila rodzine, a odnosnie traktowania to kazdy znajac PRAWDE moglby jej zazdroscic .... skad bierzecie takie bzdury ... wszystko wyssane z palca
My
My 29.10.2017, 22:02
Ale bzdury...
Ewa
Ewa 28.10.2017, 17:36
Przecież nikt o tym nie pisze w artykule. Gdzie wy to wyczytałyście. Plotkę o wyrzuceniu to rzuciła pan Natalia na Facebooku.
K
K 28.10.2017, 15:43
Mądry i intelugętny człowiek zada sobie pytaniem, niby została wyrzucona z domu prosto do p. Jana, czemu nie poszła do ojca? Co takie złoto że ojciec jej nie chciał? Czy poprostu spieprzyła do Jana zostawiając dzieci nieletnie? Bo kochanek czekał?
K
K 28.10.2017, 14:48
To nieprawda ,że była źle traktiwana i że została wyrzucona z domu! Proszę spytać się Kasi skąd wziął ja ś.p A.Pajestka.Proszę też się spytać gdzie są jej dzieci? Gdy poszła do Jana ,zostawiła niepełnoletnie dzieci. W cale tak źle nie miała! Jest jedną wielką kłamczuchą. Szkoda że taka farsa z tego wyszła i szkoda kasy ze Szlachetnej Paczki.
gosc
gosc 28.10.2017, 12:05
Sakrament małżeństwa jest bardzo ważny. Komunię Św. przyjmuje się wielokrotnie, wiele razy się spowiada, bierzmowanie jest jedno, ale ma inny charakter. Ślub, małżeństwo to wyjątkowy sakrament, choć niektórzy w tyle głowy mają:"jak będzie źle, to można drugi raz". I stąd plaga rozwodów, i stąd nie duchowe, ale rytualistyczne, powierzchowne traktowanie ślubów
Emilka
Emilka 28.10.2017, 11:52
Tylko ślub w kościele, tylko z księdzem w roli głównej, tylko za odpowiednią opłatą!
kat.
kat. 28.10.2017, 12:39
Emilka, a kiedy płacisz w pubie, w urzędzie, czy za naukę języka, czy za wyleczenie - to uznajesz za normalne. Ale kiedy masz dać coś za jedyny w życiu sakrament, za rzecz świętą, to się nazywa złośliwie "odpowiednią opłatą - haraczem"? Podłożem takiego myślenia jest w gruncie rzeczy niewiara i materializm. Podświadome przekonanie, że wiara to tylko symbole, rytuały, atmosfera, że to dodatek, a" za dodatek nic się nie należy". Współczuje takim ludziom. Jeżeli tak myślą, to niech myślą i nie płacą, zróbcie sobie własną namiastkę religii, ale nie wcinajcie się w naszą wiarę.
hm
hm 29.10.2017, 09:56
No tak, wiara tylko za pieniądze. To dlatego podczas najważniejszego, najbardziej świętego momentu mszy chodzi kościelny z tacą? Chyba lepiej priorytetów Kościoła pokazać się nie da...
33
33 28.10.2017, 11:24
Niekwestionowaną gwiazdą tego ślubu jest pani wójt.
https://www.youtube.com/watch?…
34
34 03.11.2017, 16:57
W taki oto sposób promuje się wójt Widuchowej, szkoda tylko, że strój ma nieodpowiedni. No, ale cóż , niektórzy etykiety muszą się długo uczyć.
Pół icja
Pół icja 27.10.2017, 23:39
Niedługo będę sama majątek moj
Ani anna
Ani anna 29.10.2017, 22:10
A gdzie majatek po pierwszym mężu? Przecież pracowsla cale zycie na gospodarce???? Coś sie należy. .
Myszka
Myszka 30.10.2017, 22:03
Ani anna. Majątek to Kasia zjadła. Sama chyba wiesz ,że Kasia wracając ze sklepu zjadała wszystkie zakupy. W d.... miała dzieci i reszte domowników. Jedynie co Kasi się należy to dobry wpier...
Ruda
Ruda 30.10.2017, 19:07
Ja widziałam na wlasne oczy jak kasia grala w Szczecinie w radissonie w kasynie w ruletke i po majątku. Nie miala dnia chyba. A mowilam kasia przestan bo ci wies nie wybaczy.
Ani anna
Ani anna 29.10.2017, 22:10
A gdzie majatek po pierwszym mężu? Przecież pracowsla cale zycie na gospodarce???? Coś sie należy. .
Sąsiadka
Sąsiadka 30.10.2017, 23:04
Żeby miec coś to trzeba coś wnieść. A Kasia ....hmmm niech pomyśle. Tak przyniosła ze sobą do byłego męża. Pamiętam ! Było brudno i śmierdziało. Jedzenie bylo jak Andrzej zrobił i te kochane dzieci , które do Kaśki nie szły tylko u taty dwójka na kolanach siedziała. Za panowania Katarzyny Wielkiej to człowiek bał sie tam herbaty napić.
K
K 30.10.2017, 09:37
Majątek był , kiedy Kasi nie bylo.
K
K 30.10.2017, 09:19
Jaki majątek , jaka gospodarka. Niech pani pomyśli. Przecież tam nic nie bylo. A po drugie coś się Kasi należy? Jak dzieci zostawiła? Smieszne.
sowa
sowa 28.10.2017, 00:28
Nie wiadomo co komu pisane.
E.
E. 27.10.2017, 21:35
Historia jest też wzruszająca bo ma inny aspekt - dobroci. Otóż Iwonka została odrzucona przez najbliższych. Tak było. Rodzina ją niezbyt dobrze traktowała. I była sytuacja, żę nie miała się gdzie podziać. Od bezdomności uratował ją pan Janek. I wszystko zakończyło się takim happy endem!
Jarek 46
Jarek 46 30.10.2017, 22:07
Bzdura. Biedna Kasia chodziła od domu do domu i pukała w drzwi aż po przejściu kilku ulic ,zlitował się p. Jan i stał się cud. Ha ha ha. Wyszła do sklelu o ją wcieło. Taka jest prawda. A po drugie kto mądry wierzy tak chorej psychicznie osobie.
Obserwator
Obserwator 28.10.2017, 13:16
No to bardzo ciekawe co piszesz. Widać że nie znasz całej historii, a tylko plotki, które ludzie rozsiewają po Krzywinie. Złe traktowanie, odrzucenie przez rodzine? Przecież sama odeszła i porzuciła dzieci. Mąż po śmierci to się pewnie w grobie się przewracł jak widział, co się w domu wyprawia. I wszyscy wiedzieli, tylko szkoda że nikt teraz nie pamięta. Pewnie gdyby nie ta rodzina to Bóg jeden wie, jaki los miałyby by te dzieci. A że jej najpewniej to nie pasowało to se poszła. I ot historia..
Gość
Gość 28.10.2017, 13:22
Nie sciemniaj obserwator znam temat wygonili i tyle
G
G 30.10.2017, 22:08
GOŚĆ. Ale bzdury piszesz.
Radek
Radek 30.10.2017, 21:20
Bzdura. Chociaż takie coś też bym wygonił
lubiczanka