Szlachetna Paczka. Darczyńcy dopisali, wolontariusze pracują bez wytchnienia

  • 09.12.2017, 17:48 (aktualizacja 09.12.2017, 20:26)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Szlachetna Paczka. Darczyńcy dopisali, wolontariusze pracują bez wytchnienia fot. TWS
Od rana w holu Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie panuje dzisiaj (9 grudnia 2017 r.) spory ruch. Grupa wolontariuszy dwoi się i troi. Jedni wnoszą dostarczane przez ofiarodawców paczki, inni wywożą dary podopiecznym. Właśnie przyjechał samochód z Holandii, gdzie akcja Szlachetnej Paczki nie jest obca.

Marta Podlipniak postanowiła włączyć się również do gryfińskiej akcji, wybierając sześć rodzin. Lekarze, państwo Adam i Marzena Roślewscy ze Szczecina pojawili się z ogromną paczką i krzesłami potrzebnymi podopiecznej.

Strażacy, bez których pomocy trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek akcję, nie dość że przytargali pudło z produktami żywnościowymi, to jeszcze cały czas służą pomocą wolontariuszom. Z darami i pomocą przybyli także żołnierze.

Nad wszystkim czuwają Małgorzata Pokrzykowska wraz z Magdaleną Pieczyńską. Nikt z wolontariuszy, a jest ich dziewiętnaścioro, na brak pracy nie narzeka. Do pomocy włączyli się m.in. stowarzyszenie „Pokolenia Pokoleniom”, Robert, Brygida, wolontariuszka Ewa.

W holu panuje przedziwna atmosfera i bardzo dobra energia. Każda dodatkowa paczka, to spora radość i dodatkowa pomoc dla potrzebujących. Udało się załatwić m.in. nową lodówkę i krzesła.

Tym razem paczki trafią do 35 potrzebujących. Są to rodziny, są samotni, chorzy, dla których każda pomoc, każde dobre słowo i uśmiech są nieocenione. Teren, na który trafią szlachetne paczki z Gryfina to gmina Gryfino i okolice.

Rewanżem dla darczyńców są skromne upominki - kolorowe bombki i piękne kartki z podziękowaniami wykonane przez Małgorzatę Wisińską, kubki od Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie, albumy ze Starostwa Powiatowego i poczęstunek. Na stołach słodkości nie brakowało. Co kto mógł upiekł albo kupił i przyniósł. Od radnej wojewódzkiej Ewy Dudar pojawił się spory tort.

Mija godzina za godziną. Ruch trwa niezmiennie.

Jeszcze jutro trzeba rozwieźć kolejne paczki.

 

To co robicie, przekracza słowo „obowiązek”. Jak zatem wyrazić szacunek i wdzięczność? Słowo „dziękujemy” to za mało.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (56)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Elizka
Elizka 12.12.2017, 17:15
Jakie kryteria trzeba spełniać aby być objętym tą wspaniałą akcją i gdzie należy sie zgłosić, dziekuje
ach
ach 11.12.2017, 22:29
Ale ładna Pani paczkarka...
romantyczny
romantyczny 10.12.2017, 23:11
Gośka mam nadzieję, że otrzymam od Ciebie paczuszkę.
Ha ha ha mile pamiętający.
klipers
klipers 10.12.2017, 12:47
Brawo Wy!
Katarzyna
Katarzyna 10.12.2017, 12:30
Ogromne podziękowania dla Darczyńców i Wolontariuszy. Pamiętajcie dobro wraca. ROBICIE COŚ PIĘKNEGO DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA.Oby w przyszłym roku znalazła się jeszcze większa grupa wolontariuszy i darczyńców.
Micro
Micro 10.12.2017, 08:55
Tort od radnej wojewodzkiej a pizza od radnego powiatowego ?

Pozostałe