Zatrzymani za napad na sklep usłyszeli zarzut rozboju. Grozi im do 12 lat więzienia

  • 08.03.2018, 19:56 (aktualizacja 08.03.2018, 21:13)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zatrzymani za napad na sklep usłyszeli zarzut rozboju. Grozi im do 12 lat więzienia Fot. Policja
Scena jak z filmu rozegrała się w niewielkim sklepie w Krajniku koło Gryfina. Do zdarzenia doszło 5 marca 2018 r. w godzinach południowych. Do sklepu weszło dwóch mężczyzn z przedmiotem przypominającym broń. Zagrozili, że zabiją sprzedawczynię, jeżeli nie dostaną pieniędzy. Z kasy zabrali ok. 500 zł i uciekli. Na szczęście niedługo cieszyli się łupem i wolnością. Po paru godzinach zostali zatrzymani przez gryfińską policję. Mężczyznom grozi odpowiedzialność za rozbój z użyciem przedmiotu przypominającego broń.

Zatrzymani to 17- i 28-latek, mieszkańcy Nowego Czarnowa niedaleko Gryfina. Jak się okazuje, obaj znani już są policji z wcześniejszych występków. Teraz usłyszeli zarzuty dokonania rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń. Grozi im wieloletnie więzienie.

-Prokuratura Rejonowa w Gryfinie prowadzi postępowanie w sprawie dwóch mężczyzn, którzy 5 marca 2018 r., działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, doprowadzili pokrzywdzoną do stanu bezbronności, grożąc jej pozbawieniem życia przy użyciu atrapy pistoletu. Następnie dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 500 zł. Jest to przestępstwo rozboju, o którym mowa w art. 280 par. 1 Kodeksu karnego. Za ten czyn grozi podejrzanym od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Po ogłoszeniu zarzutów zatrzymani mężczyźni pozostają nadal do dyspozycji prokuratury – mówi portalowi igryfino rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

 

O napadzie na sklep napisaliśmy wcześniej tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/27263,to-nastolatek-i-dwudziestolatek-napadli-na-sklep-z

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bruno & spółka.
Bruno & spółka. 10.03.2018, 20:40
A powinien mops zacząć sie ta rodzina!! Dorotka nigdy roboty nie zaznala. Do roboty zdrowa baba a nie czekać jak ktos jej da ! Chlopaka szkoda tego i starszego. Co mieli robić jak mama wszystko zabrała co zarobili i sama sobie cukierki itp. Kupowała!!!!!! Zarla cukierki przed domem aby dzieciom nie dac. Wiec chlopak chciał mieć coś tylko dla siebie aby mu matka nie zabrała. I to wszystko cala wioska potwierdzi ! Razem z soltysem wsi bo razem ich synowie sie chowali wiec trzeba bylo ingerowac w takie sprawy odrazu. I byl by spokoj i cisza .
Kazik
Kazik 09.03.2018, 19:44
Szkoda tego mlodego, chwytal sie kazdej pracy jak kazdy mlody chcial miec np normalny telefon w przeciwienstwie do jego mamusi ktora w swoim zyciu ani jednego dnia nie przepracowala
gumowiec
gumowiec 09.03.2018, 19:43
Najbardziej (...)

Część komentarza usunięto. admin2
gumowiec
gumowiec 09.03.2018, 19:42
Najbardziej (...)

Część komentarza usunięto. admin2
Tylko PiS
Tylko PiS 09.03.2018, 10:33
I teraz jesz dwoch skur.....li bedziemy utrzymywac? Przywrocic kare smierci i kazdy wyrok powyzej 2 lat kula w leb i spokoj. Jak czytam ze ktos mial w zyciu ciezko i probuje sie go usprawiedliwiac to smiech mnie ogarnia. No i ten tekst ze to pracowity chlopak... no tak kto z Was w 10 minut zarobi 250zl? Do piachu bydlakow nierobow.
sprawiedliwy
sprawiedliwy 11.03.2018, 11:00
popieram tylko PIS moze uratowac ten kraj















pis
Ence
Ence 09.03.2018, 19:52
Weź ogarnij sie ogrze sam możesz iść do piachu z cała swoją rodziną. Nie oceniaj innych Spójrz na siebie i na swoją zaj***tą rodzinę

 
Tylko PiS
Tylko PiS 09.03.2018, 23:51
Ence chyba jakas dzialke ze skoku stuecia na sklep w krajniku mial/a miec. Spokojnie ja niczyjej rodziny w calosci na szafot nie wysylam. Nie rozumiem skad ta agresja.
Luj
Luj 09.03.2018, 14:02
Ale ty moherze masz nasr...e pod kopuła
Asia
Asia 09.03.2018, 09:46
Czytam Wasze komentarze i nawet Was rozumiem. Nie znacie tych osób a sprawa jest paskudna. Ja doskonale znam tego 17 latka i naprawdę jestem załamana bo szkoda mi tego chłopaka. Rozumiem, że kara musi być, to pewne ale wieloletnie więzienie zmarnuje mu życie, które i tak różami usłane nie było. Chłopak biedny, owszem miał problemy z prawem ale zaczęło się od tego że zaczął wagarować a potem w związku z tym został skierowany do ośrodka z którego zaczął uciekać…to nie było nic wielkiego. Gdy usłyszałam co zrobił to do dzisiaj nie mogę w to uwierzyć. Zastanówmy się jednak jakie byłyby nasze dzieci gdyby nigdy nic nie miały, zawsze chodziły w znoszonych ubraniach a zarobione pieniądze często były oddawane matce. To bardzo pracowity chłopak a matka zajęła się młodszymi dziećmi nowego partnera zostawiając jego i starszego brata….Strasznie smutne i tragiczne to wszystko. Ja mam nadzieję, że sąd wymierzy mu karę ale nie tak długą i da mu szansę na resocjalizację
Szkoda
Szkoda 09.03.2018, 12:57
Pytanie: Czy ten młody człowiek jest z domu w którym jest miłość, opieka, zrozumienie i wsparcie? Odp: NIE
Pytanie: Jakie są statystyki podobnych wyczynów osób które pochodzą z domów w kotrym jest miłość ...?
Odp: ZNIKOME

Młody człowiek idzie na zmarnowanie. Szkoda. Nie jest łatwo być odrzuconym przez rodzinę i skazanym na niepowodznie przez państwo poprzez brak (prawidłowej) pomocy.
Niech pierwszy rzuci kamieniem ten co nie popełnił błedu.

Rysiek z klanu
Rysiek z klanu 09.03.2018, 13:36
Moge rzucic kamieniem bo nie napadlem na nikogo z bronia.
Obrona takich postepowan, ze ktos byl z takiego domu czy innego, a juz oskarzenia ze to wina panstwa, ze takie pluskwy sie wychowaly to jest przesadne ich wybielanie.
Wiedzial co robi wiec poniesie konsekwencje.
Rysiek z klanu
Rysiek z klanu 09.03.2018, 14:14
Od razu uprzedzam, ze chodziło mi o to, ze w momencie gdy przekroczę prędkość jadąc samochodem to ponosze tego konsekwencje w postaci mandatu i nikogo nie obchodzi z jakiego domu jestem, czy byla tam milosc czy jej nie bylo...
Szkoda
Szkoda 09.03.2018, 14:40
Nikt nic nie piszę o uniknięciu odpowiedzialności/konsekwencji.
Rysiek z klanu
Rysiek z klanu 09.03.2018, 15:21
Ale sa starania usprawiedliwienia jego postepowania. Narobil balaganu to odpowie a co kogo interesyje czy pochodzi z takiej czy innej rodziny. Sam sobie nagrabil to odpowie.
Szkoda
Szkoda 09.03.2018, 15:33
Empatia nie jest rowna usprawiedliwianiu.
FiM
FiM 09.03.2018, 11:50
Mógł iść do księdza. Ksiądz by się nim zajął. Obaj mieli by dobrze.
Tylko PiS
Tylko PiS 09.03.2018, 10:57
Resocjalizacja nie istnieje. W Polskich wiezieniach maja relaks i bardziej sie demoralizuja. Kula w leb przy wyrokach ponad 2 lata i z glowy...
Andreass
Andreass 09.03.2018, 10:41
Na pewno tak będzie jak mówisz, trzeba być optymistą, wtedy wszystko lepiej wychodzi.
Okoono
Okoono 09.03.2018, 07:17
Patola do paki,brawo policja!!!
AI
AI 09.03.2018, 01:06
No tak. Żeby było jasne, to ja bym im dał maksa. Po 12 lat. A teraz z drugiej beczki. Patrzę na to zdjęcie i widzę faceta za kratami i .................... w kajdankach . Czemu on jest w kajdankach jak jest za kratami ? Czy to tortury czy tylko tak na niby ? Proszę komendanta o wyjaśnienie. Czy to normalna procedura ? Czy tylko we Wrocławiu torturuje się ludzi ?
Knagulec
Knagulec 09.03.2018, 08:55
To tylko zdjecie poglądowe nie dzieje się tak na pewno
czaprak
czaprak 09.03.2018, 00:19
Nazwiska podacie?
Luj
Luj 09.03.2018, 14:03
Moze jeszcze num telefonu
Brat Pit
Brat Pit 09.03.2018, 00:14
Brawa dla policji! Super, ale i tak najlepszy w Polsce jest KULSON.
Waszka
Waszka 08.03.2018, 21:02
(...)
Komentarz usunięty. admin2
Waszka
Waszka 08.03.2018, 20:59
Co to za asy?
X-menka
X-menka 08.03.2018, 20:49
O matko! 17latek taki zdegenerowany? Co on robił wczesniej??????????
jadzia
jadzia 08.03.2018, 20:37
Powinni dostać tak wysoką karę, żeby odechciało im się na przyszłość takich pomysłów!

Pozostałe