Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019

Sąd uznał winę radnego

  • 14.05.2018, 11:44 (aktualizacja 14.05.2018, 21:57)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sąd uznał winę radnego
Sędzia Izabela Kołodzińska-Jordan z Sądu Rejonowego w Gryfinie wydała dziś (14 maja 2018 r.) wyrok w sprawie radnego Marka Brzezińskiego. Po wysłuchaniu mów końcowych prokuratora Artura Pęcaka, oskarżyciela posiłkowego Igora Frydrykiewicza i obrońcy Pawła Hałaczkiewicza sędzia uznała, że radny powiatowy Marek Brzeziński jest winny zarzucanych mu czynów. Chodzi o zdarzenie kiedy to podczas manifestacji (nomen omen w obronie sądów) przed gmachem sądu radny poszkodowanemu Michałowi Słyżowi rozsmarował pizzę na głowie.

Sąd nie przychylił się ani do wniosków oskarżycieli, ani obrony, ale karę radnemu Markowi Brzezińskiemu wymierzył. Sędzia Izabela Kołodzińska-Jordan orzekła, że Marek Brzeziński  ma zapłacić 100 stawek dziennych grzywny po dziesięć złotych każda. Zasądzono tez od niego poniesienie kosztów sądowych. Wyrok nie jest prawomocny. Zarówno obrona, jak i oskarżyciel posiłkowy nie wykluczają odwołania się od wyroku sądu pierwszej instancji.

Decyzja sądu pierwszej instancji zapadła w błyskawicznym tempie. Co prawda zdarzenie miało miejsce 27 lipca 2017 r., ale odbyły się tylko trzy rozprawy. Pierwsza była na początku marca bieżącego roku. Podczas dzisiejszej rozprawy na sali sadowej nie było oskarżonego Marka Brzezińskiego ani Michała Słyża.

Szczegóły z przebiegu procesu w kolejnym naszym artykule z materiałem wideo.

 

Relacje z rozprawy 14 maja 2018 r. można znaleźć tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/28156,za-atak-pizza-kara-grzywny-dla-radnego-wnosil-prok

 

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/28158,pozbawienia-wolnosci-za-atak-pizza-chcial-dla-radn

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

leszek
leszek 15.05.2018, 12:21
pani sędzino .ziobro nie będzie wieczny.pani jeszcze młoda , a jak ktoś przypomni pani epizod w sędziowaniu
Irena
Irena 15.05.2018, 11:49
Prowokator pewno teraz z siebie dumny. Taki rozgłos...
bat
bat 15.05.2018, 09:09
Administrator mógłby sprawdzać komentarze częściej niż raz na kilka dni. Do roboty!
V
V 14.05.2018, 23:33
Brawo, sprawiedliwosć ponad wszystko.
istotne
istotne 14.05.2018, 20:48
Czy to była pizza czy tylko ciasto z katchupem?
odp dla idioty
odp dla idioty 14.05.2018, 21:04
to było od chińczyka 914162903
Michał S.
Michał S. 14.05.2018, 19:56
Witam szanownych uczestników wypowiadających się w portalu.
Fakt skazania chuligana w postaci tej nie odpowiada mojej osobie, gdyż naruszyła ona moją nietykalność cielesną, moje dobra osobiste, zniszczyła mi odzież wierzchnią, a chciał bym zaznaczyć, że nie chodzi mi o uzyskanie dóbr majątkowych, kasy do ręki. Wychodzę z założenia, iż przestępca legitymujący się jako funkcjonariusz państwowy powinien ponieść karę w wymiarze dwustu godzin przepracowanych w domie opieki społecznej najbliższej Gryfinu. Fakt szkalowania mojego imienia w mediach: TVN, TVP, Superstacja ITD... zostawię na proces z powództwa cywilnego ...
leszek
leszek 15.05.2018, 12:14
panie michał s nie rżnij pan głupa.kupa kumpli po przeciwko trzech mundurowych obok ,tajniacy w tłumie.komu wciskasz ten kit.gdybym cię znał to proponował bym na solo.ale ty pomniejszy cwaniaczek nie wiesz co to ..na solo,,brzeziński żle postąpił.powinien wykrecić ci ręke i zaprowadzic do mundurowych.ale ty jesteś po prostu cieńki gnojek.badałeś kiedys swoje IQ .przepraszam ty nie wiesz co to jest.po co ci szargać szacowne nazwisko rodowe
Artur
Artur 14.05.2018, 21:09
Według mnie za ubranie powinien oddać pan radny.
Materrazzi vs Zidane
Materrazzi vs Zidane 14.05.2018, 20:38
Czy jak napiszę, że piszesz z błędami to będzie to szkalowanie?
Czy jak zapytam, czy przez miesięcznicę smoleńską, uroczystości z okazji Powstania Warszawskiego, procesje Bożego Ciała lazłbyś z pudełkiem pizzy "jak z taranem" i wołał "przepraszam, przepraszam, ja chcę przejść" i to w tę i z powrotem - to też będzie "szkalowanie"?

Co zrobił radny - jest sprawą jasną.

Co robiłeś ty, jakie miałeś intencje i zamiary - JEST PRAWEM KAŻDEGO, ŻEBY TO OCENIAĆ.
Michał S.
Michał S. 14.05.2018, 20:47
od kilku lat nie oglądam polskiej telewizji, przebywam za granicą, zawsze dostosowuję się do konwenansów kultury w danym kraju, wedle prawa. Pytasz czy w Gryfinie spotkałem się ze zdziczeniem ? TAK SPOTKAŁO MNIE
leszek
leszek 15.05.2018, 12:17
a w jakim kraju mieszkasz .chyba nie w polsce.konwenanse . latanie z pizzą po proteście ludzi to są konwenanse.jak przebywasz za granicą to moze dojcze cie napouscili na ta prowokacje .jeszcze gorzej
zdziczenie?
zdziczenie? 14.05.2018, 22:42
Jeśli w kraju islamskim wejdziesz z pizzą w okolice meczetu, w kraju katolickim w okolice kościoła, w demokracji z pizzą w tłum demonstrantów - TO WCHODZĄCY OBJAWIA ZDZICZENIE!
rafał
rafał 14.05.2018, 19:33
Pod każdym artykułem na temat tego wydarzenia znajdą się fani tezy o napastniku z pizzą. No i ok, przyjmimy tą wersje zdarzeń. Napastnik kupil pizze, bo miał prawo, tylko po to by z nią spacerować wśród zebranych przed sądem ludzi. I łaził sobie raz w jedną, raz w drugą stronę, bo miał prawo, denerwując swym spacerem tych uczestników. No i znalazł się średnio cierpliwy ktoś, kto zrobil co zrobil, a prawa takiego nie miał!!! Koniec, kropka. I tego dotyczyła rozprawa, za to ten ktoś, moim zdaniem słusznie zostanie ukarany. Masz zastrzezenia do takiej formy spaceru z pizza? Zrobił coś nie zgodnego z prawem spacerowicz? To Go pozwij.
Materazzi vs Zidane
Materazzi vs Zidane 14.05.2018, 20:44
No i dobrze, że wreszcie przyznałeś, "rafale" - kupił specjalnie pizzę, łaził w tłumie - i to mniejszych od siebie osób. ROBIŁ TO SPECJALNIE - JAK SAM PRZYZNAJESZ.

Czyli intencje były karygodne. Po prostu tak się nie robi.
Niezależnie, czy jest to demonstracja przeciwników takiej partii, zwolenników, procesja religijna.

To upadek obyczajów. I tyle.

Więc nie mówmy że tu są "biały i czarny charakter".

Bo nie ma po żadnej stronie tego procesu białego.

rafał Dzisiaj, 19:33 . No i ok, przyjmimy tą wersje zdarzeń. Napastnik kupil pizze, bo miał prawo, tylko po to by z nią spacerować wśród zebranych przed sądem ludzi. I łaził sobie raz w jedną, raz w drugą stronę, bo miał prawo, denerwując swym spacerem tych uczestników.
rafał
rafał 14.05.2018, 22:59
Jak "wreszcie przyznałeś", a co jak gdzieś pisałem ze szedł przypadkiem i natrafił na tłum? W mojej ocenie chciał trochę poprzeszkadzać tym chłodzeniem i tyle, albo aż tyle. Ja bym poszedł drugą stroną jakkolwiek negatywnie oceniałbym to zbiorowisko, ale to co zrobil Ten co zrobił powinno i zostalo ukarane. Z jakiejkolwiek bylby czy jest parti, ugrupowania itp. Jakkolwiek głupia była ta prowokacja nie miał prawa wysmarować Go pizzą.
na Boże Ciało też może ktoś pospacerować z pizzą?
na Boże Ciało też może ktoś pospacerować z pizzą? 15.05.2018, 01:05
"trochę poprzeszkadzać" z pudełkiem pizzy? Ateista ma prawo na mszy na Boże Ciało "pochodzić sobie, pokomentować"?

Nie. Wszedł w tłum, żeby "zgubić" pizzę!

Nie wsiada się z lodami do autobusu a z pizzą nie wchodzi się w tłum.

Dokładnie zdawał sobie sprawę, tym bardziej, że na nagraniu widać, że się dobrze przyglądał, czy dużo większych od niego tam jest...
rafał
rafał 15.05.2018, 07:42
Pełna zgoda. W kategorii "dobrego wychowania" spacerowicz z pizzą poległ... ale chyba nie na tym polega inteligencja mądrzejszych od Niego by smarowaniem pizzy uczyć Go wychowania
leszek
leszek 15.05.2018, 12:38
panie rafale .nie zgadzam sie na nazwanie ulicy ulica zołnierzy wyklętych .ci bandyci wymordowali mi pół rodziny . wiec ja wypiwszy piwko lub dwa wywróce nazwe ulicy zołnierzy wykletych .wracałem po piwku do domu .za co nalezy mnie skarac .prosze o wykładnie
ten co liczy
ten co liczy 14.05.2018, 16:05
Że co, że to szybko, ludzie to w max. w 2 tygodnie powinien być wydany wyrok, sprawdza się hasło "wolne" sądy, śmiech na ... sali s. !
bury
bury 14.05.2018, 15:50
Trzeba uważać, bo przed wojną powstały totalitaryzmy, które zaczęły najpierw wyolbrzymiać pewne poboczne kwestie, jak np.obcość kulturowa Żydów, potem modyfikować te sprawy, twierdząc, że Żydzi są" podludźmi", a stąd było blisko już do Słowian-podludzi (Hitler - pierwszy na ziemiach Polski wprowadził aborcję, III43 r.). Podobnie w ideologii komunistów - najpierw idea, że posiadacze są gorsi od nieposiadających, że jedna klasa społeczna gnębi drugą, a stąd już było blisko do mordów, więzień, konfiskat (Lenin - pierwszy szef państwa, kt.wprowadził legalne zabijanie dzieci-płodów). Wszystko to dlatego, że było przyzwolenie.
anty naziol
anty naziol 14.05.2018, 16:41
totalitaryzm pełzający wciąż pełza...
ten co liczy
ten co liczy 14.05.2018, 16:07
Mówisz przed wojną powstały totalitaryzmy, no dobra niech będzie, a kto dał asumpt do ich stworzenia jak nie eskimośki ?
anty naziol
anty naziol 14.05.2018, 16:45
Co mają Eskimosi do polskich ob... (oj, żeby nie podpadło pod ustawę) - ale sanacyjne obozy w Berezie jak inaczej nazwać?
Polska przedwojenna wcale nie była taka słodziutka!

O czym przekonywało się wielu Polaków - od Sikorskiego i Korfantego zaczynając...
WALD
WALD 14.05.2018, 15:14
Powinien dostać 1000x100 to by się więcej do cudzej pizzy nie przyczepiał, pan bezradny
lustro
lustro 14.05.2018, 15:51
Przecież chciał przeprosić "za pozbawienie posiłku" to i za pizze by zapłacił.
invinity
invinity 14.05.2018, 15:06
I tak sprawnie powinny działać sądy!
ops
ops 14.05.2018, 15:02
kaputalny wyrok
poprawny
poprawny 14.05.2018, 21:11
Chyba KAPITALNY!
Prezes Jarosław
Prezes Jarosław 14.05.2018, 13:15
Każdy kto podniesie pizzę na kaczystowską władzę ludową niech ma świadomość że władza mu tę rekę odrąbie!!!
miesiączka
miesiączka 14.05.2018, 16:33
No, jakby nosiciel pizzy w tłumie chciał przejść w poprzek miesięcznicy to zobaczyłby, co to znaczy wolność chodzenia w tłumie z pizzą (zresztą tam i z powrotem)...

A jeszcze jakby chciał przejść koło prezesa...
Oo
Oo 14.05.2018, 12:42
Się nie podniecajcie, bo to nie koniec !
Nikomu ze stron wyrok się podoba.
spokojnie
spokojnie 14.05.2018, 13:52
Wyrok jest sprawiedliwy więc myślę że apelacja to podtrzyma.
retoryczne pytanie
retoryczne pytanie 14.05.2018, 12:29
A jest paragraf za zakłócanie legalnej i pokojowej manifestacji? W warszawie to budują płotki i policja czuwa aby manifestujący się nie połączyli! Czy tu nie ma różnych standardów?!
czekający 3 lata
czekający 3 lata 14.05.2018, 12:27
I w takim tempie powinny przebiegać inne procesy. Dwa miesiące i jest roztrzygnięcie. To mi się podoba!
węzeł gordyjski
węzeł gordyjski 14.05.2018, 12:26
To sprawa od początku polityczna i każdy wyrok byłby zły.
leszek
leszek 14.05.2018, 12:24
pani sędzina czuje opiekę ziobry .nie wstyd pani.pis nie będzie wieczny a pani usłuznośc względem pis przypomni sie ma pani to jak w banku.nie jest pani kolezanka przyłędzkiej.wstyd za ten wyrok
kol.
kol. 14.05.2018, 12:32
Leszek przecież ziobrzyści z tego co wiem to chcieli więzienia dla Marka. Pani sędzia zachowała się przyzwoicie. Wynmerzyła karę ale w sumie bardzo małą.
leszek
leszek 14.05.2018, 12:42
i bogu świeczkę i diabłu ogarek
oczko
oczko 14.05.2018, 12:14
Wyjątkowo łagodnie sąd obszedł się z tym napastnikiem.
leszek
leszek 14.05.2018, 12:26
a kto to był tym napastnikiem..czy czasami donosiciel pizzy.
do dziwny leszek
do dziwny leszek 14.05.2018, 12:33
Czy ktos kto chce przejsc przez chodnik i mówi przepraszam moze byc w ogóle brany pod uwage jako napastnik?
miesiączka
miesiączka 14.05.2018, 16:34
Idź z pizzą na miesięcznicę, to się dowiesz, czy byłbyś napastnikiem, czy ofiarą.
leszek
leszek 14.05.2018, 13:22
gostek nie rżnij głupa ,ty wiesz o co biega i ja wiem.biedny przechodzień chodnikiem .prosto w tłum ludzi.a co twoi pisuary robiły z protestujacymi przeciw miesięcznicom.prosty przykład frasyniuk.to mozesz mówić na spędzie pis.jeszcze dostaniesz brawa
Precz z faszyzmem
Precz z faszyzmem 14.05.2018, 13:18
Ktoś uzbrojony w pizzę rozbijający pokojowa manifestację z całą pewnością jest napastnikiem
?????????????
????????????? 14.05.2018, 12:12
Ile razy redaktor będziesz dopisywał do tego tekstu???????????

Pozostałe