Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Bezdomnych traktuje się u nas jak rzecz – twierdzi czytelniczka

  • 05.04.2019, 13:12 (aktualizacja 05.04.2019, 13:27)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Bezdomnych traktuje się u nas jak rzecz – twierdzi czytelniczka fot. czytelniczka igryfino
W nocy w sprawie bezdomnego musiała interweniować straż miejska. –Od strażnika dowiedziałam się, iż to wina mieszkańców bloku, że... otwierają drzwi, a przecież są domofony - mówi rozżalona mieszkanka Gryfina, która zwraca uwagę na szerszy problem – braku lub niebależycie funkcjonujących procedur postępowania w przypadku bezdomności w naszym mieście.

W zeszłym roku pisaliśmy o pewnym bezdomnym z Gryfina, który często spał przed sklepem na ul. Piastów w Gryfinie. Mimo interwencji sytuacje się powtarzały. Ekscesy z alkoholem i spaniem na trawniku, a potem w klatkach schodowych skończyły się, gdy ten mieszkaniec Gryfina dostał ataku padaczki i zabrany został na leczenie.

Problem powrócił do jednego z bloków przy ul. Bałtyckiej w Gryfinie wraz z innym bezdomnym.

-Bezdomny pojawił się wczoraj w okolicy ok. godz. 21. Potem zauważyłam jak schodziłam, że leży na klatce w odchodach. Zadzwoniłam na 997, a potem na 112. Zapytali mnie czy leżący ma funkcje życiowe. Sprawdziłam. Wtedy kazali zadzwonić do straży miejskiej. Funkcjonariusze przyjechali o godz. 1.30. Mieli pretensje i z przekąsem zapytali: Kto wpuszcza bezdomnego?! – opowiada nam gryfinianka.

W tym momencie strażnik miał zwrócić uwagę, że są domofony, o czym wspomina nasza czytelniczka na początku artykułu. O odniesienie się do tej sytuacji poprosiliśmy Straż Miejską w Gryfinie.

Czytelniczka chce z tym problemem iść do władz Gryfina. 

-Irytuje mnie, jak problem bezdomności jest u nas w mieście załatwiany. Chyba utarło się, że tak musi być i nie da się z tym nic zrobić. Bezdomnych traktuje się u nas jak rzecz – mówi ze smutkiem gryfinianka.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ferdek
Ferdek 12.04.2019, 09:47
OPS pod kocykiem a strasz mniejska pije kawę z poicją. Przecież ci ludzie muszą gdzieś spać. Burmistrzom to nie przeszkadza. Spytaj tego z IQ 80 od OPS i spraw społecznych.
Rodzi
Rodzi 08.04.2019, 09:52
Piszecie, gdzie OPS straz Wiejska. A zapytam sie gdzie rodzina, ten dziadzia ma dziecko, czemu ona nie reaguje??
porzygany
porzygany 07.04.2019, 00:27
Karma wraca...
Szmaciarze to wy
Szmaciarze to wy 06.04.2019, 22:42
Człowiek w Gryfinie to śmieć w oczach radnych i tercetu. Rada Miejska poświęca więcej uwagi kotom i psom niż ludziom. Ostatnia sesja to najlepszy przykład. Na temat sprawozdania OPS zero zabranych głosów i półgodzinna dyskusja jak pomóc bezdomnym kotom. To, że Seweryn zlikwidował noclegownię dla bezdomnych nikogo nawet nie zainteresowało. Ci radni i zarząd to jedno i takie same zero.
Waldi Kubissssss
Waldi Kubissssss 06.04.2019, 13:53
Kocham spac na lonie natury jak jest cieplo lub pod klatka, kOcham wszysko co ma %♡LUDZIE POMOCY.
......
...... 06.04.2019, 11:52
ktoś powiedział:"człowiek to brzmi dumnie"ale nie w obecnych czasach .teraz to :"śmierć frajerom"
Waldek dracha
Waldek dracha 06.04.2019, 09:36
Jestem bezdomnym alkoholikiem i spie gdzie popadnie
NBV
NBV 05.04.2019, 21:35
Gdzie OPS????
Czytelniczka
Czytelniczka 05.04.2019, 21:27
Do Kociary
Paniusia mogła i pomogła.Zycze duzo zdrowia na starosc,bo przy takich pogladach chyba ani dzieci,ani rodzina nie pomoze w niedomaganiu.Cytujac klasyka"czym skōrka za młodu nasiąknie"
enek
enek 05.04.2019, 20:33
Straszne to zdjęcie!
Kociara
Kociara 05.04.2019, 19:38
Słusznie domofony są po to by sprawdzać kto rzeczywiście wchodzi na klatkę....Tym sposobem to i złodzieja można w ciemno wpuścić jak się poda za kogoś kim nie jest, a potem kradzieże w piwnicach. na klatkę... Paniusia jak jej żal mogła zaprosić na kolację bądź kąpiel bezdomnego albo zadzwonić na taksówkę żeby zabrała do hotelu by mógł wynająć pokój...Bezdomność to nie choroba lecz sytuacja życiowa....
bzdura
bzdura 05.04.2019, 20:18
Bezdomność to jest choroba. Twoje prymitywne rozumowanie nie ogarnia tego?

A to, że na wiele chorób sami sobie zapracowujemy, nie oznacza, że stajemy się podludźmi!

A co do wejścia - będziesz się siłował, gdy ktoś pakuje się za tobą do klatki?

K.
K. 05.04.2019, 20:35
Kociarz a jak za mną wszedł na klatkę to co miałam zrobić, ja drobna kobieta???
Starsza Pani
Starsza Pani 05.04.2019, 19:10
Niejednokrotnie osoby bezdomne nie chcą pomocy, nie chcą iść do właściwych placówek, sami sobie zgotowali niektórzy taki los... W Polsce nie ma siły przymusu leczenia a bezdomność była i będzie. Ciekawe gdzie rodzina, dzieci????
Rudy
Rudy 05.04.2019, 15:25
Pozdrowienia dla Pana Pioteraaaaa !!!
BRRR...
BRRR... 05.04.2019, 14:35
NA BETONIE MUSIAŁO MU BYC ZIMNO...
Do "obiecuję i niedotrzymuj
Do "obiecuję i niedotrzymuj 05.04.2019, 14:19
To wina Srutu tutu. To on zlikwidował noclegownię dla bezdomnych na OSiR. Biedacy śpią na dworcu, we wnękach bankomatowych czy choćby na klatkach schodowych, a jak nie to choćby w ich przedsionkach... Ale zło pierwotne to decyzja Srutu tutu.. Za Piłata noclegownia funkcjonowała. Srutu tutu nie cierpi biednych. Zlikwidował budownictwo komunalne w tym socjalne, Przestał zbroić tereny pod budownictwo. Przez PIĘĆ lat nie wybudował ani jednego nowego mieszkania. Nie wprowadził karty dużej rodziny, ani karty niepełnosprawnego. Podnosi ceny biletów na Lagunę . Cierpią na tym dzieci, emeryci , renciści i niepełnosprawni. Obiecał robić wszystko odwrotnie. To człowiek , który kłamie gdy tylko otworzy usta.
 ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 05.04.2019, 14:01
pytanie kto im zabrał dom ha ha ah w państwie PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI HA AH AH
......
...... 06.04.2019, 06:10
choć raz się z tobą zgadzam .ale temat nalezy potraktować szerzej.Bezdomnośc to dziecko transformacji.Likwidowane miejsca pracy ,hotele robotnicze.Brak środków na czynsz itp.nie wszyscy mogli sie odnaleść w obecnej rzeczywistości.Szanowni przywódcy transformacji maja sie dobrze .Jak nie w rządzie to w opozycji ,na panstwowych synekurka ,jako przewodniczący mnogich zwiazków (rownież na garnuszku państwa .Pewnie jest jakiś odsetek bezdomnich z wyboru .ale większosć to ludzie bezradni ,rzuceni z państwa opiekuńczego (jakim był niewątpliwie PRL0 do bezwzględnego kapitalizmu
Nie wiadomo
Nie wiadomo 05.04.2019, 14:08
To mogło być jeszcze za Złej Zmiany.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 05.04.2019, 14:45
nie twierdzę ze nie oni wszyscy to śmiecia ha ha ah udający tylko ludzi
???
??? 05.04.2019, 13:32
Dlaczego czytelniczka nie napisała, jak jej zdaniem powinno to wyglądać postępowanie z bezdomnymi?
do ???
do ??? 05.04.2019, 16:28
Dlaczego zwykli mieszkańcy mają wyręczać burmistrza i cały "aparat urzędniczy"? A za co biorą pieniądze burmistrze? Nie za to, żeby właśnie opracowywać "postępowanie"? Między innymi z bezdomnymi?
?!
?! 05.04.2019, 14:36
A dlaczego za ciebie ma rozwiązywać problem?
??????
?????? 05.04.2019, 16:15
Bo to wg niej jest cos nie tak. Ja tam nie widze nic dziwnego.
do ????
do ???? 05.04.2019, 16:29
Nie widzisz nic dziwnego? To wejdź do takiej klatki po nocnym pobycie bezdomnego! I zobaczysz i POCZUJESZ....

Pozostałe