Życzenia wielkanocne 2019 - Koalicja Obywatelska
Życzenia wielkanocne 2019 - Koalicja Obywatelska
Życzenia wielkanocne 2019 - Koalicja Obywatelska
Życzenia wielkanocne od redakcji
Życzenia wielkanocne od redakcji
Życzenia wielkanocne od redakcji
Życzenia wielkanocne 2019 - Nadleśnictwo Gryfino
Życzenia wielkanocne 2019 - Nadleśnictwo Gryfino
Życzenia wielkanocne 2019 - Nadleśnictwo Gryfino

Rozbój w przejściu koło dworca. Wyrywał torebkę i psiknął w ofiarę gazem

  • 7.04.2019, 17:23 (aktualizacja 08.04.2019 18:46)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rozbój w przejściu koło dworca. Wyrywał torebkę i psiknął w ofiarę gazem
-Wieczorem, po godzinie 20 szłam z tzw. dolnego miasta na Górny Taras przez przejście koło dworca PKP. Gdy weszłam na schody wyjściowe z prawej strony korytarza, nagle usłyszałam, że za moimi plecami ktoś biegnie. Odwróciłam się i zdążyłam zobaczyć, że był to mężczyzna w jasnej kurtce z kapturem. Popchnął mnie! Schwycił za ramiona, stojąc cały czas za mną i starał się wyrwać torebkę – opowiada pani Helena.

O rozboju stało się głośno, gdy sprawę naświetlił tygodnik 7 Dni Gryfina. Nie było tam jednak stanowiska policji w tej sprawie.

A co dalej opowiedziała pani Helena?

-Po tym jak mnie popchnął, upadłam na schody. Byłabym mu nawet gotowa oddać tę torebkę, ale ma długi pasek. Oplątał się wokół mnie tak, że nie mógł mi jej wyrwać - opowiada pani Helena.

Niestety to nie był koniec szamotaniny z napastnikiem.

-Wykręci mi ręce i zaczął traktować gazem pieprzowym po głowie i ramionach tak, że aż miałam oparzenia na plecach! Ból był straszny. Zaczęłam krzyczeć i on w końcu uciekł. Bez mojej torebki – opowiada pani Helena.

Pomocy udzieli dopiero ochroniarze w Intermarche. Pani Helena miała w związku z napaścią problemy zdrowotne. Na policję poszła dopiero kolejnego dnia, czyli 2 kwietnia 2019 r.

-Tego dnia przyszła do nas 63–letnia mieszkanka naszego powiatu. W pewnym momencie pani powiedziała, że się źle czuje i przyjdzie następnego dnia. Policjanci jeszcze tego samego dnia pojechali sprawdzić teren – powiedział igryfino asp sztab. Marcin Karpierz, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Gryfinie.

Pani przyszła 3 kwietnia wieczorem, bo powiedziała policjantowi, że w dzień musi się wyspać.

Po takim czasie trudno zebrać jakieś dowody. Sprawę mógłby załatwić monitoring. Władze miasta nie wierzą, że sprawę bezpieczeństwa załatwiłby uliczne kamery.

-Nie obiecywałem w kampanii wyborczej, że monitoring będzie – tłumaczy się Mieczysław Sawaryn. -Sama obecność kamer nie zlikwiduje napadów - uważa burmistrz Mieczysław Sawaryn.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

 WisienkaMonika
WisienkaMonika 11.04.2019, 15:50
Ale bynajmniej byłoby wiadomo co kto i jak. Nie ma jak to monitoring.
Tym bardziej,że na władzę nie ma co liczyć.
Desperat
Desperat 8.04.2019, 19:28
Tylko desperat napada na ludzi 60+, a dodatku na kobiety. Co on chciał ukraść? Torebkę z lekami? Źle oszacował dochód-ryzyko. Jak wpadnie na jej wnuka lub syna.
Takich cwaniaczków pełno kręci się na mieście, którzy pracą się nie skalali, a zazdroszczą innym wypracowanych dóbr materialnych.
Nic dziwnego,że cały czas lubią przesiadywać na ławkach niż ruszyć dupę, aby zmienić swój obecny stan na lepszy. Nikt nie będzie szanować takich ludzi i ich przestępczych występków, ofert pracy w bród.
ona
ona 8.04.2019, 20:39
Sama niedawno byłam na dworcu o wczesnej godzinie, był taki jeden gość, co się mną zainteresował, a że miałam ze sobą cięzki sprzęt, to gdy poprosił o 1 zł, dostał 1,50 zł i sobie poszedł... Pewnie po cięzkiej nocy był :P Ale bałam się po prostu wojować.
Niezgodna
Niezgodna 8.04.2019, 18:24
Nie obiecywałem, więc nie ma- świetna odpowiedź panie prezydencie, ciekawe czy tak samo by pan mówił, gdyby ofiarą była bliska panu osoba. Ignoranckie myślenie, że kamera bezpieczeństwa nie załatwi- ale w tym momencie ułatwiłaby namierzenie sprawcy. Kobieta pewnie samotna, bo gdyby opowiedziała komuś z rodziny, z pewnością nie pozwoliliby jej na zwlekanie w tej sprawie. Może by pomyśleć o aktywizacji seniorów? Najłatwiej jednak mieć zasłonięte oczy i widzieć tylko czubek własnego nosa.
Miasto opanowane przez bandytów
Miasto opanowane przez bandytów 8.04.2019, 14:01
Centrum miasta to obecnie najbardziej zagrożona część miasta przez bandytów, patologię i pijanych kierowców parkujących na chodnikach i zabijających na Chrobrego i Łużyckiej.. Najniebezpieczniej jest obok urzędu, na dworcu, w przejściu podziemnym, na Piastów, przy fontannie i Biedronce, na kwadracie i w okolicach NETTO.
Gryfinianka
Gryfinianka 8.04.2019, 12:14
A policja gryfinska woli mandaty wlepiać
ansambl
ansambl 7.04.2019, 23:08
Chodziło o łatwe kilka groszy na alkohol szlugi albo narkotyki.
Fakt
Fakt 7.04.2019, 22:58
Bandyckie miasto. To obok straszy miejskiej.
spoko loko
spoko loko 7.04.2019, 20:01
Skoro kradzieży nowe było to czym się przejmiować?
Niezgodna
Niezgodna 8.04.2019, 18:28
spoko loko, też byś tak mówił, gdyby rzecz dotyczyła twojej matki?
Volenti non fit iniuria
Volenti non fit iniuria 8.04.2019, 09:36
Za kradzież tylko obcięcie dłoni. Za napad surowsza kara!
eter
eter 7.04.2019, 20:17
Nie było kradzieży ale na miejscu tej pani na pewno zrobił byś kupę wielką. I nie chodzi tylko o gaz!
sorry memory
sorry memory 7.04.2019, 19:49
Panie Sawaryn, przypomnij pan sobie co mówiłeś o monitoringu do ś.p. Henryka Piłata.
do P Heleny
do P Heleny 7.04.2019, 19:45
Szanowna Pani. W Gryfinie jest Stare Miasto nie "dolne miasto" i Górny Taras ,tu prawidłowo .
i koniec
i koniec 7.04.2019, 19:58
Dla tych z Górnego tarasu jest dolne miasto.
logika magika
logika magika 7.04.2019, 19:40
Panie Sawaryn - pójdźmy dalej - same równe chodniki nie zlikwidują wszystkich upadków ludzi - to po cholerę w ogóle remontować?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 8.04.2019, 14:04
A gdzie są w Gryfinie równe chodniki ? Zryli wszystko . Nawet JP II.
 ☆
7.04.2019, 19:34
Hihihi a tak nawiasem mówiąc, to co spełnił M Sawaryn z obietnic w kampanii wyborczej ?
wicki????
wicki???? 7.04.2019, 19:38
to zależy komu i co obiecywał....
w każdym bądź razie
w każdym bądź razie 7.04.2019, 19:51
Tomasz Miler nie narzeka hahahaha
Pp
Pp 7.04.2019, 20:08
W obietnicach przedwyborczych nie było punktu o zastępcach. Gdyby p Sawaryn o tym wspomniał na pewno by przegrał wybory !!
Natal
Natal 7.04.2019, 19:34
Ostatnio również była kradzież torebki. Niestety udana. W centrum blisko sklepu Pod Lipkami
przem
przem 7.04.2019, 19:10
,,Sama obecność kamer nie zlikwiduje napadów" - co to za myślenie? może nie zlikwiduje całkowicie ale zapobiegnie w dużym stopniu do tego taki monitoring ma cały miesiąc historii nagrań wstecz
Mieszkaniec
Mieszkaniec 7.04.2019, 18:42
Monitoring dużo spraw by rozwiązał
M
M 7.04.2019, 18:35
Musiała sie wyspać !!!!
Szkda że nie [email protected]
Dżamba
Dżamba 7.04.2019, 19:50
A dostałeś kiedyś gazem pieprzowym po oczach. Może powinieneś wtedy być inaczej patrzył na świat!
ex
ex 7.04.2019, 18:32
Dziwna sprawa.

Pozostałe