Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Ktoś próbuje zaszkodzić sołtysowi! - uważa mieszkaniec i przysyła list

  • 19.04.2019, 00:09
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ktoś próbuje zaszkodzić sołtysowi! - uważa mieszkaniec i przysyła list
Chciałbym sie odnieść do treśći listu, który przeczytałem w dniu 18.04.2019 na portalu igryfino. Jest mi strasznie przykro jako mieszkańcowi wsi Wełtyń, że ktoś tak bezczelnie kłamie, próbując zaszkodzić panu Leszkowi. Nadmię, iż nie jestem powiązany z żadnym z kandydatów, nic mnie z nimi nie łączy, jestem bezstronny i byłem obecny w czasie wyboru zarówno sołtysa, jak i rady sołeckiej.

Na początku standardowe procedury:
Porządek obrad wygłoszony został przez przedstawiciela gminy Gryfino, który krok po kroku wyjaśnił jak będzie wyglądał przebieg wyborów.

Następnie głos zabiera pan Leszek i po krótkim przemówieniu zaczyna się charmider, gdyż część osób zebranych na sali próbuje go przekrzyczeć. Już wtedy musiał interweniować obecny na sali przedstawiciel gminy Gryfino i dopiero można było do końca wysłuchać przekazu obecnie mijającej kadencji sołtysa.
 

Zaczyna się część oficjalna: Wybór komisji skutacyjnej.
Po zgłoszeniu kandydatur pytano czy są jakieś sprzeciwy i o dziwo takowych nie było. W związku z czym można bylo przejść do kolejnego punktu spotkania, jakim jest wybór sołtysa.

Zostaje zgłoszony pan Leszek Jaremczuk i dluga cisza...

Trzeba było dwa razy pytać czy jest jeszcze jakiś kandydat i wtedy dopiero ktoś z głębi sali zgłosił pana Waldemara Świrbuta. Sprzeciwów także brak.

Ludność wiejska przystępuje do głosowania. Trwa to chwilkę, gdyż obecnych i uprawnionych do głosowania są 143 osoby.

Po zakończeniu głosowania przystąpiono do liczenia głosów. Trwa to bardzo długo i to nie ze względu na ilość oddanych glosów, lecz przez fakt ponownego liczenia, bo jak sie okazało już w jego trakcie, jeden z członków "pomylił się" i położył kartkę z imieniem kandydata na niewłasciwą stronę, co zostało zauważone przez resztę członków komisji.

No ale udało się. Ogłoszenie wyników: pan Leszek Jaremczuk - 72 głosy, pan Wademar Świrbut - 70 głosów i jeden głos nieważny.

Poruszenie na sali ogromne. Część osób klaszcze i gratuluje. Natomiast koleja część zwiazana z kontrkandydatem opuszcza salę z niezadowoleniem, pogwizdując pod nosem.

Na sali zostaje większa część i następuje typowanie kandydatów do rady sołeckiej. W tym momencie daje się słyszeć z ust jednej z pań "Znowu łobuzerka". Nikt nie reaguje.

Oddano głosy, przeliczono je i ogłoszono oficjalnie sklad rady sołeckiej [Grażyna Pasik - 82 głosy, Waldemar Świrbut - 71 głosów, Marta Nowak - 64 głosy, Mariusz Godlewski - 60 głosów, Kazimierz Dąbrowski- 55 głosów - przyp. red.].

Nieprawdą jest, iż pan Nikitiński faforyzował kandydata pana Jaremczuka, tylko po prostu stwierdził pewien fakt: że pan Jaremczuk stara się i ile może to pomoże, że pilnował porządku podczas budowy kanalizy jak i drogi we wsi, gdyż ludzie zgłaszali do niego zauważone problemy. Starał się jak mógł, bo od tego jest sołtys.

Nadmienię także, że podczas wyborów obecni byli także inni przedstawiciele władz gminnych i publicznych, którzy nie zgłaszali problemów i sprzeciwów w trakcie głosowania.

 

imię i nazwisko autora listu do wiadomości redakcji

 

 

O wyborach w Wełtyniu napisaliśmy wcześniej tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/32009,protest-dotyczacy-wyborow-soleckich

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (77)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

on już tak ma?
on już tak ma? 23.04.2019, 08:44
Gdzie nie posłać pana Nikitińskiego - tam wychodzą numery - jak tu z wyborem sołtysa i agitacją wiceburmistrza za jednym z kandydatów....
Robert
Robert 21.04.2019, 08:47
Ja piernicze a zlikwidować sołtysów bo i tak gmina i powiat decydują o wszystkim na wsiach a tu zadyma jak w sejmie dać maczety i się powybijacie co za naród po***
prawo sobie nikotynski sobie
prawo sobie nikotynski sobie 20.04.2019, 23:11
Zatrudniony przez Sawaryna urzędas nie jest od tego, aby prezentować dokonania kandydata. To jest łamanie ustawy. Ma czuwać na prawidłowością przeprowadzenia wyborów. Koniec i kropka.
pyrek
pyrek 20.04.2019, 15:49
Ludziska to w większości bzdury wypisują. pamiętajcie że święta to czas zadumy, przemyśleń i modlitwy. Radujmy się Chrystus zmartwychwstał. Wesołego Alleluja!
Pacyfka
Pacyfka 23.04.2019, 10:37
Dlatego kościół nawołuje do holocaustu na Żydach za śmierć Jezusa Chrystusa, zresztą Żyda. W Pruchniku zrobili pokazówkę. Od przyszłego roku kościół , ONR i MW spopularyzują ten obrzęd znany z Polski międzywojennej. To czysto polskie obrzędy i liturgia.
;))) ;)) ;)
;))) ;)) ;) 23.04.2019, 10:41
A Marzannę spopularyzowali komuniści .
weseołego, wesołego - mądrego!!!
weseołego, wesołego - mądrego!!! 20.04.2019, 16:23
Panie Pawle - jeszcze nie ten czas - zgodnie z tradycją Chrystus leży w grobie.
A niedoczekanie, żeby władza pozbawiona była kontroli nadzoru i mogła wszystko....
masakra jakaś
masakra jakaś 20.04.2019, 12:22
Tak niestety wygląda demokracja na wsi po sawarynowemu.
proste
proste 20.04.2019, 08:45
Czyli list potwierdza fakt, że Nikitiński (nie wiedzieć czemu unika się jego nazwiska) AGITOWAŁ I PROWADZIŁ KAMPANIĘ WYBORCZĄ jednego z kandydatów - gdy drugi nie miał możliwości powiedzenia ani co o "staraniach" sądzi, ani jakby się sam "starał" - więc to jawne naruszenie zasad - i to przez człowieka, któremu gmina płaciła, żeby pilnował prawidłowości głosowania.

Reszta opisanych spraw też jest potwierdzeniem - że to nie było "sprawozdanie sołtysa" - tylko prowadzenie kampanii...

Bo nie wszystko, co się w danej wiosce dzieje - to zasługa (albo wina) sołtysa...
Też proste
Też proste 20.04.2019, 14:53
Napisz jeszcze że ciebie agitowal żebyś głupoty tu wpisywał 🤣🤣Już chyba nic mnie nie zdziwi na tym portalu.
jeszcze prostsze...
jeszcze prostsze... 20.04.2019, 16:26
Ależ przecież nawet obrońcy soltysa mówią, że Nikitiński agitował - agitacja to agitacja. Sprawozdanie sołtysa z kadencji - to nie "kronika co się we wsi zdarzyło"...!
MzW
MzW 20.04.2019, 11:28
Ale gdyby od razu drugi kandydat (W.Świrbut) sie określił ze kandytuje i chciał zabrać głos to na pewno został by ten głoś mu umożliwiony, a tak na ostatnią chwilę schował się wśród swoich wyborców i siedział jak struś z głową w piasku.

Jeżeli chodzi o sprawozdanie to było po prostu powiedziane co w mijającej kadencji zostało zrobione. Nie padło stwierdzenie że JA to zrobiłem tylko ogólnie.

Pan Nikitiński w swojej wypowiedzi po prostu potwierdził to co powiedział pan Jaremczuk i dopowiedział kilka żeczy których nie powiedzial pan Jaremczuk odnośnie wizytacji we wśi i pomoc kilku osobom zamieszkującym Wełtyń.

No ale niestety jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Niestety nie ma co wiercic dziure w brzuchu. Pogodzić sie z porażka i współpracować z mieszkańcami i radą sołecką gdzie także zasiada z tego co napisano pan Waldemar.
Pozdrawiam
coraz lepiej...
coraz lepiej... 20.04.2019, 13:40
Czyli Nikitński, gdyby go poprosić wcześniej, to na zebraniu dałby głos innemu kandydatowi żeby sobie agitował za swoją kandydaturą?

Co zdanie - to lepiej. Jak ze sprawozdaniem z kadencji SOŁTYSA - które okazało się nie być z działalności tego sołtysa.
A z działalności GDDKiA czy jeszcze tam kogo.
Kto niekoniecznie wie, że taki sołtys istnieje...
Ja
Ja 20.04.2019, 17:54
A kto zabronił robić komuś kampanie. Pan Jaremczuk o to nie prosił a pan Świrbut schował sie jak mysz w dziurze. Można było zgłaszać sprzeciwy i tyle w temacie. Jak tak to cisza nikt nic nie zgłaszał a po przegranej szukanie dziury w ***.
ty:)
ty:) 20.04.2019, 19:43
Po to był "przedstawiciel urzędu gminy" - czyli Nikitiński, zeby wszystko przebiegało prawidłowo.
Ludzie nie muszą znać szczegółów ustaw - że nie wolno robić kampanii - tym bardziej tylko jednemu z kandydatów. I to przez tego urzędnika....
Do MzW
Do MzW 20.04.2019, 12:07
No i wyjaśnił (jak zawsze) po swojemu , no ale inaczej nie potrafi ! PS poproś zajączka o słownik ortograficzny p wykRZtałcony. RZeczy nie żeczy !
Wełtyniak
Wełtyniak 20.04.2019, 17:48
Ty musisz poprosić o wzrost bo o rozum domniwam ze za późno:-)
Gość
Gość 19.04.2019, 18:59
Rasowy Czereśniak , Polski kiep
brawo
brawo 20.04.2019, 00:44
Ładnie się określiłeś.
Fakt
Fakt 19.04.2019, 18:16
Sekta sawaryniarzy jedno kłamstwo w szambie
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 19.04.2019, 17:04
kto nie pije ten kapuje ha ha ah znam to z autopsji ha ha ah jude cyrk trzymający idiotów w szufladkach ha ah ah pozdrawiam redakcję ha ah ah wesołych świat poświęcenia kiełbaski dla jajka i barwinku w gaciach ha ha ah a
ajwaj aleluja i do przxodu
ajwaj aleluja i do przxodu 19.04.2019, 16:45
kryć sie chłopaki z SB słudzy boży ha ah ah z lilijka ha ha ah https://youtu.be/HDKag--88hE ha ha ah jude cabaret
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 19.04.2019, 16:43
za komuny to była niewidzialna ręka ha ha ah CZOŁGIEM CHŁOPAKI HA AH AH https://youtu.be/HDKag--88hE HA HA AH masz juz kartę niewidzialnej ręki ha ha ah SB sługi bożego ha ha ah
???
??? 19.04.2019, 16:43
Czy IQ 80 nadzorował z ramienia gminy inne wybory ? Gdzie jeszcze budowano układ ?
Pikuś
Pikuś 20.04.2019, 07:53
W Sobieradzu
Układ obejmuje swoimi mackami całą gminę. Drżyjcie przedsiębiorcy.
Układ obejmuje swoimi mackami całą gminę. Drżyjcie przedsiębiorcy. 20.04.2019, 17:14
Czy wybory na terenie gminy są dotknięte wadami powodującymi ich nieważność ?
Miejscowy
Miejscowy 19.04.2019, 16:16
Dajcie spokuj p Leszkowi .On rozjasnia nam pochmurny dzien ,daje cien w upalne dni ,zrasza deszczem potu czolo a wy mu dokuczacie w kolo
cisza
cisza 19.04.2019, 15:40
Hmmmm
I Ty się nazywasz "seniorem"? Jak na seniora to brak Ci kultury, a o innych zaletach i kulturze wieku nie wspomnę ! Dzięki tym "oszołomom" jak piszesz tacy jak Ty są kontrolowani i wiedzą o tym. Zaś z Twoich wypowiedzi jasno wynika,że to Ci się nie podoba ! Jesteś zwykłym chamem , co mnie nie dziwi !!

Wszystkim czytelnikom tego portalu , życzę radosnych , pełnych miłości rodzinnych Świąt !
Senior
Senior 19.04.2019, 15:24
Wiecie co tu jest najzabawniejsze że komentarze piszą ludzie co nawet tam nie byli. Ja nie wytrzymam o co tak naprawdę wam chodzi? O pokazanie burmistrza i Nikitińskiego z jak najgorszej strony? To się wam akurat nie uda. Kampania już się dawno skończyła a wasze bicie piany tylko potwierdza to że ludzie mieli rację że was nie wybrali. Gnac oszolomow i innych nawiedzonych dla dobra tej naszej gminy. Wystarczy poczytać te wasze wypociny cały czas te same do znudzenia i od razu wiadomo kto to pisze i w jakim celu. Panom burmistrzów życzę spokojnych świąt a wy do kościoła i modlić się o zdrowie bo o rozum już za późno.
?
? 20.04.2019, 08:48
A ty na zebraniu byłeś, że piszesz komentarz? I dlaczego podkreślasz, że burmistrzowie nie chodzą do kościoła?
Dla ciebie tercet to bóstwo, którego nie wolno kontrolować i krytykować?
??
?? 20.04.2019, 14:59
Tak tercet jak to napisałeś to dla mnie bóstwo. Burmistrz wybrany w demokratycznych wyborach w pierwszej turze i zamilcz bo mi już nie dobrze robi od tego twojego jazgotu.
do bałwochwalcy - nie każdy wierzy w twoje "bóstwa"
do bałwochwalcy - nie każdy wierzy w twoje "bóstwa" 20.04.2019, 16:29
A pamiętasz "jazgot" tercetu wobec DEMOKRATYCZNIE wybieranego burmistrza śp. Piłata? Twoje "bóstwa" to "bałwany" - od bałwochwalstwa, żeby nie było...
x
x 19.04.2019, 15:23
Twarde prawo ale prawo! Jeśli wybrano skład komisji skrutacyjnej, po czym okazało się że jeden z jej członków jest rodziną zgłoszonego kandydata to ten członek komisji powinien zrezygnować z członkostwa w komisji. Jeśli tego nie uczynił to wybory można podważyć. Tyle i tylko tyle.
Wełtyń
Wełtyń 19.04.2019, 15:46
Córka sołtysa sama się zgłosiła do bycia w komisji
To był cyrk
To był cyrk 19.04.2019, 16:36
Ważne kto liczy głosy. Nikotyński nie wiedział, że tak nie jest choć sprawował nadzór nad przebiegiem zebrania i wyborów zgodnie z prawem.
MzW
MzW 19.04.2019, 15:31
Pytano 3x czy ktoś zglasza sprzeciw i takowego nie było czyli wszystko wedle prawa. I tyle. Nie umiecie pogodzic sie z porażka. A spytajcie kolegi D.K dlaczego chcial sfałszowac wybory? Tu prawo nie działa czy tylko dla wybranych?
prawo sobie nikotynski sobie
prawo sobie nikotynski sobie 19.04.2019, 17:57
Ludzie nie muszą wiedzieć co wolno co nie. Nadzorujący jest burmistrz i on ma obowiązek stać na straży prawa. .Nie ustalaj swojego!
wróżbita
wróżbita 19.04.2019, 14:47
rozpoczęta kadencja sołtysa przy pomocy łamania prawa źle wróży sołectwu
Układ rządzi
Układ rządzi 20.04.2019, 17:16
Fundusz sołecki na wódę pod hasłem biesiad patriotycznych. Powtórka z poprzedniej kadencji.
Ja
Ja 19.04.2019, 15:41
Złamał prawo to pan Da....Kilia....próbujać sfałszować wynik głosowania
MzW
MzW 19.04.2019, 15:40
W którym momecie to prawo zostało złamane? Bo jyz czytałem/am opinie prawnika w jednej z gryfińskich gazet i jakoś nie dopatrzono sie jego złamania
chichot
chichot 20.04.2019, 16:31
Tzw "trzecia płeć"? czytałem/am?
Czy dostałałeś/aś gotowca od jakiegoś "czerepacha" - i zapomniałeś/aś :) zmienić formę i poszło wklejone żywcem?
do 15.40
do 15.40 19.04.2019, 16:16
A kto to pisze? ONO czyli obojniak ? cztałem/am
A jaki to prawnik się wypowiadał ?
Mieszkanka
Mieszkanka 19.04.2019, 13:20
Drogi mieszkańcu wsi a może powinno być mieszkanko?
Czy oby na pewno jesteś tak bardzo stronniczy? Zapewne tak samo stronniczy jak i sam przebieg wyborów.
Byłam na wyborach, wiem co się tam działo i nie zupełnie popieram twój postulat że ktoś chce zaszkodzić sołtysowi. Część oczywiście z tego co jest tu napisane to prawda lecz wiele faktów mija się z prawdą tak samo jak i sprawozdanie szanowne go sołtysa.
Wybory były przeprowadzone pod bylego/obecnego sołtysa i to jest nie podwarzalne, pisanie teraz jaka to krzywda się sołtysowi dzieje jest conajmniej śmieszne. Myślę że to sam sołtys swoim przeświadczeniem Pana i władcy wsi narobił sobie takiego bałaganu że ludzie po prostu maja go dość.
Co do przebiegu liczenia głosów to fakt było to bardzo długo lecz możesz napisać kto zauważył nie prawidłowość? Czyżby nie sama "curka" Pana Leszka?
Dla mnie jasne jest to kto napisał ten artykuł....
Wełtynianin
Wełtynianin 19.04.2019, 15:34
Jestem bezstronniczy/a nie brałem/am udziału w wyborach i byłem/am obecny/a jako obserwator.
Jeżeli ludzie maja dosć pana Leszka to dlaczego nie wygrał pan Waldemar hmmmm dziwne to....
prawnik
prawnik 19.04.2019, 12:25
Pan sołtys powinien złożyć sprawozdanie na spotkaniu kończącym jego kadencję, a nie na zebraniu wyborczym nowego sołtysa. To jest skandal jak przedstawiciel gminy, w tym przypadku P.Nikityński nie zna przepisów prawa i na oczach ludzi bezczelnie je nagina i łamie.
pytanie
pytanie 19.04.2019, 12:12
Pan Nikitiński kazał napisać???

Pozostałe