Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Miała być jedna "500", a są dwie po 700 MV [WIDEO]

  • 22.05.2019, 12:06
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Miała być jedna "500", a są dwie po 700 MV [WIDEO] Ryszard Wasiłek
-Finalizujemy właśnie dwie największe inwestycje Grupy PGE w ostatnich latach, czyli budowę dwóch nowych bloków w Opolu o łącznej mocy 1800 MW i budowę nowego bloku w Turowie o mocy 496 MW. Niebawem do grona tych megainwestycji dołączą dwa bloki gazowo-parowe w Elektrowni Dolna Odra o łącznej mocy około 1400 MW. Jestem przekonany, że podobnie jak w przypadku realizowanych przez nas do tej pory inwestycji, przedsięwzięcie to będzie kołem zamachowych dla rozwoju lokalnego rynku, a w dłuższej perspektywie – dużym wsparciem dla Krajowego Systemu Elektroenergetycznego i gwarancją stabilnych miejsc pracy dla lokalnej społeczności – podkreślał na wtorkowej prezentacji w Elektrowni Dolna Odra Ryszard Wasiłek, wiceprezes zarządu ds. Operacyjnych PGE.

Na początku wystąpił Piotr Litwin dyrektora Oddziału Zespołu Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie, który podkreslił dwa istone wątki dla Gryfina.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas konferencji przygotowano też prezentacje przypominająca długą drogę do powstania projektu od pomysłu powolnego wygaszania poprzez ideę budowania bloku gazowego 500 MV az do koncepcji dwóch bloków po 700 MV. W prezentacji wykorzystano archiwalne zdjecia igryfino. Ideę procesu miodernizacji elektroni oraz uzasadnienie finnsowe przedstawił  Elektrowni Dolna Odra Ryszard Wasiłek, wiceprezes zarządu ds. Operacyjnych PGE.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O konferencji pisaliśmy też tu: 

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/32393,zainwestuja-4-miliardy-w-elektownie-dolna-odra

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nie lubię pierdzieli
Nie lubię pierdzieli 25.05.2019, 03:10
A ja nie zauważyłem ani jednej pięćsetki ani dwóch siedemsetek i tu jest szkopuł. Widzę za to intensywną akcję wyborczą i głośne srutututu.
hmm
hmm 23.05.2019, 10:26
Mało ludzi jak na wiec wyborczy.
UWAGA UWAGA!!
UWAGA UWAGA!! 22.05.2019, 18:57
Ruskie trole z PiS atakują bo już niedługo cisza wyborcza!!! Mamy was!!
konopielka
konopielka 22.05.2019, 17:53
Od prondu, ludkowie, jest Pambóg, on pilnuje, żeby wszystko szło, było jak było. A diabeł chce zmieniać, powiada: ulepszać. Słyszycie? Ulepszać! Już jemu mało,że 500 on chce 700 pronduf z blokuf że krowa cieli sie, dzie tam: on chce, żeby sie źrebiła! O, do czego idzie! Krowy bedo sie źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili. Chłop z chłopem spać bedzie, baba z babo, wilki latać, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, zajdzie na wschodzie! (...)
Wy wiecie ludkowie, co sie teraz na świecie wyprawia?500+,300+PiS obiecuje,Pis da. Mężowie żony rzucajo, matki dzieci! pedofilia kwitnie na plebanii niczym rzepak na polu Żyto kosami żno: bywajo całe wioski, że sierpa nie uraczysz! (...)
A w miastach, co w miastach się wyprawia! W dzień śpio, w nocy pracujo, w piątki nie poszczo, niedzielow nie świętujo Lidle i Biedronk zamknientei! Sodomagomora!
szok
szok 23.05.2019, 09:48
Mówisz jak Sawaryn, który coś bredził o opatrzności bożej
konopielka
konopielka 22.05.2019, 17:53
Od prondu, ludkowie, jest Pambóg, on pilnuje, żeby wszystko szło, było jak było. A diabeł chce zmieniać, powiada: ulepszać. Słyszycie? Ulepszać! Już jemu mało,że 500 on chce 700 pronduf z blokuf że krowa cieli sie, dzie tam: on chce, żeby sie źrebiła! O, do czego idzie! Krowy bedo sie źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili. Chłop z chłopem spać bedzie, baba z babo, wilki latać, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, zajdzie na wschodzie! (...)
Wy wiecie ludkowie, co sie teraz na świecie wyprawia?500+,300+PiS obiecuje,Pis da. Mężowie żony rzucajo, matki dzieci! pedofilia kwitnie na plebanii niczym rzepak na polu Żyto kosami żno: bywajo całe wioski, że sierpa nie uraczysz! (...)
A w miastach, co w miastach się wyprawia! W dzień śpio, w nocy pracujo, w piątki nie poszczo, niedzielow nie świętujo Lidle i Biedronk zamknientei! Sodomagomora!
żul
żul 22.05.2019, 17:27
Miała być jedna "500", a są dwie po 700 .
Po naszemu to wyglada tak.Miała być jedne pół litra a są dwie zero siedem,bu ha ha
?
? 22.05.2019, 17:33
pytanie, czy w środku 500 spirytus a w środku 700 "wyrób winopodobny"
Wania
Wania 22.05.2019, 16:54
Nu możet byt’ i Paliak – no idiot na wierno!
Wyprzedaż: PO, Tusk i Kopacz sprzedali majątek narodowy o wartości 58,615…
Wyprzedaż: PO, Tusk i Kopacz sprzedali majątek narodowy o wartości 58,615 mld złotych 22.05.2019, 16:41
Rząd PO prowadził na polskiej gospodarce bardziej rabunkową politykę niż zaborcy ponad sto lat wcześniej. Na ile szacowana jest wartość wyprzedanego w prywatne ręce, przynoszącego zyski państwowego majątku?

Według różnych danych może być to przynajmniej 58 mld złotych.

W 2008-2014 władze naszego kraju dokonały wyprzedaży majątku należącego do Skarbu Państwa (m.in. banki, kopalnie czy zakłady produkcyjne) za łączną kwotę 58,615 mld zł.

Na co poszły pieniądze z tej rabunkowej wyprzedaży? Bynajmniej nie na budowę dróg czy innej infrastruktury - PO spłacało zobowiązania kredytowe, które samo zaciągnęło.

1 - PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.: sprzedaż 17 proc. akcji za 6 mld 543 mln zł

2 - Jastrzębska Spółka Węglowa: sprzedaż 33,1 proc. akcji za 4 mld 830 mln zł

3 - Bank PKO BP S.A.: sprzedaż 9,62 proc. akcji za 3 mld 943 mln zł

4 - Energa S.A.: sprzedaż 34,18 proc. akcji za 2 mld 800 mln zł

5 - KGHM S.A.: sprzedaż 10 proc. akcji za 2 mld zł

6 - PKP Cargo S.A.: sprzedaż 48,29 proc. akcji za 1 mld 420 mln zł

7 - Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.: sprzedaż 37,49 proc. akcji za 1 mld 97 mln zł

8 - Zespół Elektrowni "Pątnów-Adamów-Konin" S.A.: sprzedaż 50 proc. akcji za 681,5 mln zł

9 - Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A.: sprzedaż 12,13 proc. akcji za 625,5 mln zł

10 - Ciech S.A.: sprzedaż 37,90 proc. akcji za 619,1 mln zł
wykrywacz trolli
wykrywacz trolli 22.05.2019, 16:14
Polak mimo nicku sądzę, że jestes proklemlowskim trollem, który chce, nomen omen, Polaków skłócić. A my potrafimy się różnić ładnie.
.......
....... 22.05.2019, 16:13
cyt. Paweł Nikitiński Mój wkład w to dzieło, jest na tle wymienionych, symboliczny i mam tego pełną świadomość.

nic nowego, symboliczny wicek
Tło symboliczne
Tło symboliczne 22.05.2019, 18:34
Nikitiński musi odejść realnie!
nie wierzę
nie wierzę 22.05.2019, 16:15
...... tylko bufon mógł coś takiego napisać.
dietetyk
dietetyk 22.05.2019, 18:06
na fb spaślaka gardna
ach ta mania wielkości...
ach ta mania wielkości... 22.05.2019, 17:13
Nikitiński jak widać na siłę chce zostać symbolem. Symbol nic nie robi - on sobie po prostu jest. Taka natura symbolu...
Izka - współczuję
Izka - współczuję 25.05.2019, 03:13
Jego symbol- IQ 80.
Polak
Polak 22.05.2019, 16:09
Rząd PO prowadził na polskiej gospodarce bardziej rabunkową politykę niż zaborcy ponad sto lat wcześniej. Na ile szacowana jest wartość wyprzedanego w prywatne ręce, przynoszącego zyski państwowego majątku?

Według różnych danych może być to przynajmniej 58 mld złotych.

W 2008-2014 władze naszego kraju dokonały wyprzedaży majątku należącego do Skarbu Państwa (m.in. banki, kopalnie czy zakłady produkcyjne) za łączną kwotę 58,615 mld zł.

Na co poszły pieniądze z tej rabunkowej wyprzedaży? Bynajmniej nie na budowę dróg czy innej infrastruktury - PO spłacało zobowiązania kredytowe, które samo zaciągnęło.

1 - PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.: sprzedaż 17 proc. akcji za 6 mld 543 mln zł

2 - Jastrzębska Spółka Węglowa: sprzedaż 33,1 proc. akcji za 4 mld 830 mln zł

3 - Bank PKO BP S.A.: sprzedaż 9,62 proc. akcji za 3 mld 943 mln zł

4 - Energa S.A.: sprzedaż 34,18 proc. akcji za 2 mld 800 mln zł

5 - KGHM S.A.: sprzedaż 10 proc. akcji za 2 mld zł
......
...... 23.05.2019, 08:11
bujaj się pisuar .a co z "misiewiczami" utalentowanymi dziećmi (kaminśki ,czarnecki et cetera) co z e srebrnymi wiezami ,ze skokami ,z becią i jej "nam się należy" co z kochanicami(za nasze pieniądze )glapcia .co z milionami na ochrone "zwykłego"posła służbowymi samochodami ,rozbijanymi limuzynami ,lataniem prywatnie wojskowymi samolotami (becia,jojo)?
.......
....... 23.05.2019, 10:22
o czarneckim słyszałem, kamińśkiego nie znam, ale co to za persona ten et cetera
......
...... 25.05.2019, 05:23
głupa rżniesz Kamiński Michał od służb specjalnych co mu predzio darował wyrok,nie wyrok i jego synuś u żłobu.nie ten et cetera ,tylko i tak dalej .doucz sie trochę a nie wal tekstów od balbiny
Wania
Wania 22.05.2019, 16:54
Nu możet byt’ i Paliak – no idiot na wierno!
Jurek by się zdziwił napisu
Jurek by się zdziwił napisu 22.05.2019, 15:58
Z litości chyba tylko nie wspomnieli jak było gdy dyrekotrem elektrowni był Sawaryn. To była dopiero koncepcja!!!!!!
tia
tia 22.05.2019, 15:51
Sami widzicie, dobrze by było, aby burmistrz Sawaryn był jeszcze 3 kadencję..
CBA
CBA 22.05.2019, 18:35
Po czym to widzisz?
gryfiniak
gryfiniak 22.05.2019, 15:52
A kto by ten wstyd wytrzymał. Przeciez ten człowiek bajdurzy.
Polak
Polak 22.05.2019, 15:41
Idą wybory!!!
Dla przypomnienia za rządów PO PSL czyli teraz KE elektrownia i zakłady chemiczne Police do likwidacji. Kolega ich nie jaki zboczony Biedron czyli Wiosną mówi zatrzymajmy budowę Elektrowni w Polsce. Czyli nic nie produkujemy i robią znami i z cenami co chcą. Najpierw taniej Angela by dała oczywiście przed wyborami później dwokrotnie więcej. Płacicie lub siedzicie po ciemku.
TO JEST WŁAŚNIE POLITYKA OPOZYCJI
PAMIĘTAJCIE NIE GŁOSUJE SIĘ NA TARGOWICE
Bardziej
Bardziej 22.05.2019, 15:53
To kłamstwo co piszesz Polak.
Uuuuuuuuuu!
Uuuuuuuuuu! 22.05.2019, 15:14
To teraz będzie 700+?
NN
NN 22.05.2019, 15:13
Kiedyś mieliśmy czynną linię 750kV. W Rosji mają chyba z 1,5MV.
Ale nic to!
Hercz
Hercz 22.05.2019, 15:03
Widzę pozytywny odbiór.
......
...... 22.05.2019, 14:55
nie budują żle ,budują żle .rudzie o co wam biega?
Rozsądek i logika
Rozsądek i logika 22.05.2019, 15:18
Może o to że trzy niezawodne i sprawdzone bloki simensa po 500MW są tańsze jak dwie wysoko awaryjne siedemsetki japończyków?

Po za tym w przypadku awarii, czy planowego remontu/przeglądu przy trzech blokach następuje spadek produkcji mocy o 1/3 a w wersji dwóch bloków jest spadek mocy o połowę. Dodam że gdy jeden japończyk będzie miał planowy remont a drugi dozna awarii to cały region nadal będzie musiał opierać się na węglówkach i imporcie ze Szwecji i Niemiec
ano
ano 22.05.2019, 15:55
Nawet gdyby przyjać twoje pesymistyczne prognozy to i tak zostają nam tu na miejscu bloki węglowe.
ano nie...
ano nie... 22.05.2019, 16:56
ano - właśnie nie...
biegacz
biegacz 22.05.2019, 15:17
Jeśli to prawda ze zmianą specyfikacji pod budowę, którą wykonuje jeden - to to o to powinni pytać wszyscy...
bono
bono 22.05.2019, 15:04
Wam? To tylko koperta ma jakieś wątpliwości.
biegacz
biegacz 22.05.2019, 15:18
Koperty służą zazwyczaj rozwiewaniu wątpliwości...
łapacz
łapacz 22.05.2019, 15:56
do biegacza: A bywa że eliminacji nieuczciwości!
Koperta Matołuszka
Koperta Matołuszka 22.05.2019, 14:37
Ustawiony z góry przetarg na grube miliardy pod jedną konkretną firmę ( Mitsubischi/Hitachi) to skandal w skali całej unii!!!
hmm...
hmm... 22.05.2019, 14:27
ciekawe, jak rozwinie się wątek tych 700 - czy to naprawdę tylko jeden buduje?

Pozostałe