Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019

Ostre słowa ministra Joachima Brudzińskiego [FILM]

  • 22.05.2019, 14:29
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ostre słowa ministra Joachima Brudzińskiego [FILM]
-ZEDO jest kołem zamachowym pozwalającym samorządom, nie tylko Gryfina, ale i innym, dobrze funkcjonować. Zarządom chcę podziękować za to, że potrafią słuchać racjonalnych argumentów i wyciągać wnioski z liczb. Prezentacja, którą przedstawił wiceprezes PGE Ryszard Wasiłek,dobrze to ilustruje. Dzisiaj górę bierze racjonalność ekonomiczna i racjonalność wynikająca z bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju – powiedział Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji podczas wtorkowego (21 maja 2019 r.) mittingu na terenie elektrowni w Nowym Czarnowie.

Podczas spotkania byli energetycy, osoby związane głównie z PiS, a także samorządowcy z niemal całego powiatu (z gmin Gryfino, Stare Czarnowo, Widuchowa, Banie, Trzcińsko-Zdrój, Chojna, Moryń, Mieszkowice, a także starostwa). Były niemal wszytkie media ze Szczecina, a z naszego powiatu 7 Dni Gryfina i my - igryfino. Nie było natomiast polityków opozycyjnych czy z urzędu marszałkowskiego. Stąd zapewne też ostre wypowiedzi mające związek z wyborami do Europarlamentu.

-Przyjechał pan z Bydgoszczy i chciał wygasić elektrownię - taką wersję wydarzeń dotyczących historii eletrowni wygłosił poseł Artur Szałabawka.

-W życiu trzeba mieć szczęście i opatrzność boską - mówił z kolei wyraźnie natchniony wyborczo Mieczysław Sawaryn. -Mamy przyrzeczoną obwodnicę. To zmieni średniowieczny układ komunikacyjny - chwalił się Mieczysław Sawaryn, burmistrz Gryfina.

Z kolei starosta próbował wymóc pewne obietnice.

-Prosimy o poparcie w budowie szpitala - zwracał sie do posłów PiS starosta Wojciech Konarski.

Szmer po sali przeszedł po wypowiedzi posła Michała Jacha.

-Bez Joachima Brudzińskiego nie byłoby elektrowni Dolna Odra! - powiedział Michał Jach.

Natomiast Joachim Brudziński pamiętał o podziękowaniu dla innych opcji politycznych, które chiały ratować Eletrownię Dolna Odra. Minister w swej wypowiedzi odniósł się nie tylko do historii elektrowni, ale także do uzasadnienia ekonomicznego projektu w Dolnej Odrze, a takze polityki gospodarczej w stosunku do Niemiec. Zapraszamy do obejrzenia fragmentu wystąpienia ministra Joachima Brudzińskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O spotkaniu pisaliśmy też tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/32403,miala-byc-jedna-500-a-sa-dwie-po-700-mv-wideo

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (114)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 27.05.2019, 11:45
Dobry i rzeczowy euro -parlamentarzysta
Pikuś
Pikuś 25.05.2019, 13:54
Mogli obiecać piec albo i dziesięć po 500. Co to za różnica? Termin realizacji jeśli już to taki że żadnego z tych obiecywaczy dawno nie będzie w życiu publicznym. Więc teraz obiecywać mogą wszystko. Ciemny lud to kupi.
......
...... 24.05.2019, 13:12
rodziłem sie w Hannoverze .Le jesli jojo ma być reprezentantem polski w unii to przepiszę sie do niemców .wszak kujawiacy brzydzili się kryminalistami.a jojo jak pisze pochodzi z goralen volk
hm
hm 24.05.2019, 08:34
Można jeszcze głębiej?
Historyk prądu
Historyk prądu 24.05.2019, 07:05
Dodam jedynie że Nikotyński musi odejść!
podskakująca pumka
podskakująca pumka 24.05.2019, 08:17
w podskokach:) Razem z nielojalnym "kolegą"...
Jarosław Kalkstein vel Prezes
Jarosław Kalkstein vel Prezes 23.05.2019, 21:30
Mówiem wam że zwycienrzymy to zwycienrzymy!!!

Tak nam dopomusz buk i Rydzyk śfienty!

wyczytane w internetach...
wyczytane w internetach... 23.05.2019, 20:51
Prawdomówny Mateusz powiedział w Krakowie "mieszkańcy dzielnicy Bieżanów mogą być bezpieczni, dzięki wybudowanemu całkowicie ze środków krajowych zbiornikowi retencyjnemu..."

1. Zbiornik kosztował 14 mln - 11 mln ze środków unijnych, 3 - ze środków samorządowych.
2. Miejsce, w którym Prawdomówny Mateusz wygłaszał swoje słowa - zalała woda...
dobro dziej
dobro dziej 23.05.2019, 20:07
Oj się dzieje...
do Maryśki
do Maryśki 23.05.2019, 19:26
Oj Maryśka, Maryśka – właśnie jak w Polsce było biednie ale sąsiad sąsiadowi nie był wilkiem i nie wyzywał od „szwabów” to żyło się łatwiej.
Pamiętasz czasy pierwszej Solidarności albo pielgrzymek papieskich?
A koniunktura jest na całym świecie.
Tylko świat wie, że po koniunkturze przychodzi dekoniunktura.
A bezzębny starzec wie, że go przyszła dekoniunktura może nie obchodzić.
Więc wydaje bez sensu.
Jak na emeryturę dla niepracujących matek z 4 dzieci. To ważna ilość, czy jakość wychowania i wykształcenia?
No i co z frajerowatymi matkami, które rodziły i pracowały – i żadnego DODATKU NIE DOSTANĄ!!!
A emerytury będą miały niskie.
Bo moim zdaniem, jeśli państwo ma nagradzać to właśnie albo za wykształcone dzieci, albo (jak niepełnosprawne na przykład) zadbane – a jak rodzice robią to I JEDNOCZEŚNIE pracują – powinni dostawać emerytury razy dwa!!!
Ale kto by się przejmował sprawiedliwością – wystarczy w nazwie partii...
Marie
Marie 23.05.2019, 19:58
Witam lokalnego Trolla:))

Zawsze czujny, zawsze na posterunku, komentujący pod różnym Nickami, by powstało ogólne wrażenie, że wielu ludzi podziela zdanie owego jednego Trolla.

Nasz lokalny Troll zawsze staje w obronie tych, którzy 4 lata temu utracili władzę i do dziś nie mogą pogodzić się z tym faktem!

PS
Serdeczności i papatki dla pracowitego Trolla:))
......
...... 24.05.2019, 13:04
marie to odpowiedz na moje do ciebie wtręty .chyba ze nie masz co .shade
do Marie (nie do Maryśki:)
do Marie (nie do Maryśki:) 23.05.2019, 21:04
chi chi - sądzisz po sobie? Co ma twój wpis do tekstu o Brudzińskim i jego wizycie w elektrowni? Kto tu trolluje?
a coś na temat pisowski trollu?
a coś na temat pisowski trollu? 23.05.2019, 20:46
Maryśka - a coś na temat? A pod iloma nickami umieszczasz swoje pisowskie wypociny? Innym zarzucasz a sama co?
Taka moralność Kalego?
Marie
Marie 23.05.2019, 19:09
„Apolityczny” król Europy – Donald Tusk w dniu 3 maja przemówił do ludu pracującego miast i wsi:
- „nie gospodarka decyduje, że ludzie są szczęśliwi”
- „kwintesencją Zachodu jest to, że ludzie się lubią, szanują, uśmiechają się do siebie”

Wnioski?

- Gospodarka? Nieważne!
- Rekordowy wzrost gospodarczy? Nieważne!
- 500+ ? Nieważne!
- Emerytura - Mama 4+? Nieważne!
- Wyjście ze skrajnej biedy przez miliony dzieci? Nieważne!
- Rekordowo niskie bezrobocie? Nieważne!
- Wzrost wynagrodzeń? Nieważne!
- Większe wpływy z VAT? Nieważne!
- Niższe podatki? Nieważne!
- Uratowane i rozwijające się polskie przedsiębiorstwa? Nieważne!
- Strategiczne inwestycje dla interesów Polski (np.Via Carpatia, Przekop Mierzei Wiślanej, CPK)? Nieważne!

Już wiecie, co jest ważne dla elektoratu PO?
Puste portfele i "podróż za jeden uśmiech" Donalda Tuska!

SAMOBÓJCY!
......
...... 24.05.2019, 06:43
no to popatrzmy:
gospodarka -80 % w rękach zagranicznych
rekordowy wzrost gospodarczy j.w.
Mama+ a ty głupia babo z trojgiem albo mniej dzieci tyrałas całe zycie jak wół i teraz bieda emeryturka
500+ nasze wnuki będą to jeszcze spłacać
wyjście z biedy ? ordynarne kłamstwo pisowskie
Rekordowo niskie bezrobocie ?dolicz 3,5 ml młodych zdolnych polaków pracujacych na rzecz zagranicznych partnerów z UE
większe wpływy z wat -kolejne sztandarowe kłamstwo PIS
niższe podatki -bezczelne kłamstwo
Jakie polskie przedsiębiorstwa Stocznoe? fabryki(np kabli załom ozarów) bieda popegeerowska.było przytoczyć choc jeden zakład który podniósł sie z kolan .Popatrz łódż gdzie polski przemysł włókienniczyStrategiczne -Via Carpatia dla kogo?akurat na ścianie wschodniej nie ma przemysłu,Przekop mierzeji wislanej -fanaberia balbiny nie podparta ekonomicznie .
CO ZOSTAŁO nic nul zero
Tak ,ze marie nie kłam bo nos ci wyrośnie i jako kobieta bedziesz brzydka
do Maryśki
do Maryśki 23.05.2019, 19:33
A ty nie wiesz, że to nie są słowa Tuska, tylko sens nauczania papieży?
To właśnie chrześcijaństwo uczy, że życie w zgodzie z sumieniem jest cenniejsze niż majątek?
Anna G.
Anna G. 23.05.2019, 18:42
Ale uśmiech pana ministra. Takiego jeszcze nie widziałam.
Nigdy więcej wojny i kaczyzmu
Nigdy więcej wojny i kaczyzmu 23.05.2019, 17:32
Precz z kaczyzmem, populuzmem i ich mową nienawiści!

Dranie z PiSuaru uwłaszczyli się ba państwowych firmach i doją nas ile wlezie a ceny w sklepach rosną już jak za Gierka
Polak
Polak 23.05.2019, 16:23
To Tusk chciał zamknięcia elektrowni nie tylko w Gryfinie lecz także w Opolu i Bełchatowie! Taki rozkaz dostał od Merkel, która buduje elektrownie ok. 100 km od Gryfina , !!! Poszukajcie w internecie. A kulczykowi sprzedał całe pokłady koło Konina, żeby ruskie sprzedawali do elektrowni Pątnów Adamów Konin swój węgiel brunatny. Ja mam dość komuchów i ich zlodziejska politykę. A Kulczyk i Adamowicz żyją, chodzi żeby ukrucić śledztwa prowadzone przez PiS
do naiwniaka z Moskwy
do naiwniaka z Moskwy 23.05.2019, 18:40
Polak, trollu proklemlowski naprawdę myślisz, że ktoś w te twoje kłamstwa wierzy?
Mania prześladowcza da się leczyć
Mania prześladowcza da się leczyć 23.05.2019, 16:38
A w nocy to przypadkiem Polaku nie miałeś wielokrotnego orgazmu z marsjańskim burdelem na masońskich kółkach?
do duraka:)
do duraka:) 23.05.2019, 16:37
Ot, biedak. A Stalin też żyje i mieszka w piwnicy na Żoliborzu?
spadaj na szczaw
spadaj na szczaw 23.05.2019, 09:22
Ależ masz globus porypany.
znany jest
znany jest 23.05.2019, 09:45
Ajwaja jak złapią to będzie machał żółtymi papierami.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 23.05.2019, 07:32
https://youtu.be/qrhGPFhZFGM BEDZIECIE LODÓWKE OTWIERAĆ I AJWAJ WAM WYSKOCZY AH AH AH KIEDY PIS ROZLICZY AFERY PO HA HA AH
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 23.05.2019, 07:15
PUKANIE HA HA AH https://youtu.be/dQD3Fqkf4LE CHYBA DO GROBU LEPPERA HA HA AH
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 23.05.2019, 06:55
PUKANIE HA HA AH DO ANDRZEJA NALOT NA REDAKCJĘ HA HA AH
Zatroskany Polak
Zatroskany Polak 23.05.2019, 05:10
I to jest jedynka pisu? Ten gość bredzi i ciągle za coś dziękuję. To były jego zakłady? Absolutnie kojarzy mi się z bełkotem towarzysza Gierka. Nawet jest podobny.
Obserwator
Obserwator 23.05.2019, 06:17
O przepraszam. Nie zgadzam sie z tym porownaniem. Oczywiście Edward Gierek był również przewrotnym i zaklamanym pozorantem, ale przynajmniej starał sie być cieplym i przyjaznym ojcem narodu. A ten jakiś agresywny. Mamy kolejne zakłamane oczka zza okularów. Czy te oczy mogą kłamać? Chyba tak.
tak to
tak to 23.05.2019, 09:46
Kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami.
Polak
Polak 23.05.2019, 16:27
A dudarowa dobra kandydatka!!! Chyba was porypało, ani dobbry z niej nauczyciel, ani mądra i piękna. Po prostu dla kasy zrobi wszystko. Niczym Tusk, po trupach do celu, taki program
Matataj
Matataj 23.05.2019, 19:22
A ty jełopie dalej chamisz?
do duraka
do duraka 23.05.2019, 16:38
Opisałeś Sawaryna - ani dobry nauczyciel, ani piękny, ani mądry - za to dla kasy...
do duraka cd...
do duraka cd... 23.05.2019, 16:45
cd - i żeby nie było - nie jest dobrym - bo od 30 lat nie jest w ogóle....
pukanie
pukanie 23.05.2019, 01:11
Andrzej, o 6 rano się szykuj!
bierzwnik
bierzwnik 22.05.2019, 22:39
a stadion w Choszcznie naprawili po ostatnich wojażach??

Pozostałe