Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Policyjna grupa SPEED zacznie od jutra!

  • 18.07.2019, 18:31
  • KWP Szczecin
Policyjna grupa SPEED zacznie od jutra! Policja
Od 19 lipca 2019 roku na terenie garnizonu zachodniopomorskiego rozpocznie swoją działalność zespół o nazwie „SPEED”, którego trzon stanowić będą policjanci ruchu drogowego wspierani przez funkcjonariuszy innych wydziałów. Zespół powstał aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz w celu ograniczenia liczby wypadków drogowych.

Decyzją Komendanta Głównego Policji, na terenie całego kraju we wszystkich województwach powstaną zespoły „SPEED” mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze.

Prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków. Nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do panujących warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku drogowego. Agresywne i niewłaściwe zachowania na drodze stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia kierujących jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związania z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości, ustępowaniem pierwszeństwa przejazdu, prawidłowym wyprzedzaniem oraz właściwym zachowaniem w obrębie przejść dla pieszych. Nieprzestrzeganie tych zasad generuje ogromną liczbę groźnych w skutkach wypadków drogowych, których efektem są zarówno ofiary śmiertelne, jak i duża liczba osób odnoszących ciężki obrażenia.

Do zespołów „SPEED” powołano policjantów z największym doświadczeniem oraz skierowano najlepszy sprzęt w postaci najnowszych radiowozów wyposażonych w wideorejestrator oraz mierników prędkości z wizualizacją.

KWP Szczecin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nina
Nina 20.07.2019, 12:28
Powodzenia
Volenti non fit iniuria
Volenti non fit iniuria 20.07.2019, 12:27
Jakie byłyby przepisy, gdyby ustanawiający je, musieli ich przestrzegać?
......
...... 20.07.2019, 05:46
można dwojako rozumieć .Troska o bezpieczeństwo na drogach?Skłaniał bym się raczej do tezy ,że chodzi o zwiększenie pieniazków za mandaty.W kasie państwowej pustki więc trzeba skubać .
KRAJ IDIOTÓW HA HA AH
KRAJ IDIOTÓW HA HA AH 19.07.2019, 23:34

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

KOŃ CORDAT
KOŃ CORDAT 19.07.2019, 22:47
https://youtu.be/HH4XfPkuwnk BO KOCHANI KTO NA CO DZIEŃ ZYJE W CYRKU HA HA AHA H
Karać karać mandat mandat.
Karać karać mandat mandat. 19.07.2019, 19:04
Kiedy będą kary dla myśliwych za spłoszenie zwierzyny skutkiem czego są wypadki drogowe ? W tym śmiertelne .
Aaaaaaaaaaaaaa ?

Będą wyścigi w rozdawaniu blankietów
GFOŚC DOJENIA JELENI HA HA HA
GFOŚC DOJENIA JELENI HA HA HA 19.07.2019, 21:56
TY OD MYŚLIWYCH SIĘ *** HA HA AH
P
P 21.07.2019, 01:44
Co czekasz aż skoszą zboże , ale będzie mordowanie .
Do ilu wypadków drogowych się przyczynisz?
Zdzisław Dyrman
Zdzisław Dyrman 19.07.2019, 15:08
Panowie pozwolą… moja żona… Zofia!!!
– Tu za te choinki, dola.
PAŁY I GUMOWCE H ASHA HA
PAŁY I GUMOWCE H ASHA HA 19.07.2019, 22:57
CHYBA NIE RZECZNIKA POLICJI W GRYFINIE HA HA AH

Część komentarza usunięta. administrator
miś
miś 19.07.2019, 15:06
Wczoraj jechałem tędy, tych ze SPEED jeszcze nie było.
– Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tych ze SPEED wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by byli, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!
– Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu?
– Halo, tu „Brzoza”, tu „Brzoza”! Źle cię słyszę! Powtarzam, powiedział, że matka siedzi z tyłu… „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!
kkieeroofcca
kkieeroofcca 19.07.2019, 12:35
a ooosssooo hhooozzziiiiii
NIE WIEM
NIE WIEM 19.07.2019, 12:23
SPEED czy SPĘĘD?
Cedynia
Cedynia 19.07.2019, 11:52
zapraszamy do Cedyni tu na drogach jest dziki zachód. Jeden z ulicy Bolesława Chrobrego powinien za prędkość już dawno stracić prawo jazdy.
88
88 19.07.2019, 10:59
Dlaczego ta dziwaczna grupa policjantów wyselekcjonowana z Wydziału Ruchu Drogowego nie otrzymała jakiejś polskiej nazwy ?
Wygląda na to , że ich koledzy w białych czapkach to nieudacznicy.
Ciekawe ile w planach mają dziennie wydoić kasy z kierowców ?
Te panienki z oficerskimi gwiazdkami na doświadczone policjantki raczej nie wyglądają. To raczej tzw. plecaki, skazane na sukces, albo tajne PiS-owskie agentki Urzędu Skarbowego. he,he. To będzie chyba takie ** polskiej policji.
Zapewne ci najdzielniejsi z dzielnych otrzymają specjalne naszywki, naklejki i inne gadżety.Samochody przydzielone do Komend Powiatowych wrócą do Szczecina tam będzie sztab gniazda szerszeni
albo raczej bezwzględnych poborców haraczy od polskich kierowców.
PiS ratuje budżet.
 
88
88 19.07.2019, 11:42
** - SS
Jan
Jan 19.07.2019, 09:52
Nie ma to jak grupa speed radiowozami o pojemności 1.4 i 1. 6 hahhahaha 
kot
kot 19.07.2019, 09:24
Co to schronisko dla psów?
m55
m55 19.07.2019, 14:24
Uważam, że jesteś pawiankot ...
heh
heh 19.07.2019, 09:12
Dostali speeeda ;)
Zenek
Zenek 19.07.2019, 07:52
v W takim razie ja juz wiecej nie piję,jak żyć,pytam sie jak żyć o suchym pysku za kierownicą?
Zapobiegać nie karać , gdzie wy macie rozumy ?
Zapobiegać nie karać , gdzie wy macie rozumy ? 19.07.2019, 00:05
A może droga policja zacznie karać mandatami odpowiedzialnych za dopuszczenie do ruchu, dróg gdzie giną ludzie ?

- karać za zasłonięte krzakami znaki drogowe i wysoką trawę na skrzyżowaniach ,
- za brak oświetlenia przejść dla pieszych i przystanków autobusowych gdzie korzystają dzieci, za brak barierek ochronnych, za brak spowalniaczy.
- karać za brak wysepek spowalniających w terenie zabudowanym,
- kiedy gminy dostaną kary za fatalny stan dróg (niesprawne technicznie) ?
Kiedy stacje paliw otrzymają mandaty za promowanie i sprzedaż alkoholu głównie kierowcom.
józek
józek 18.07.2019, 23:46
A gdyby powstały ogólnodostępne tory jak na zachodzie to wg mnie ludzie o wiele bezpieczniej by jeździli, a tak niema gdzie się wyszaleć jeden z drugim i trenuje na publicznej drodze ....
Gumowiec
Gumowiec 18.07.2019, 23:15
Żenada
kierowca
kierowca 18.07.2019, 22:31
I bardzo dobrze! Niech jeszcze wezmą się za tych co wyrzucają śmieci z samochodu na drogę i tych co mają źle ustawione światła lub ich nie mają!

Pozostałe