Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Nie żyje ksiądz proboszcz. Zmarł nagle

  • 06.10.2019, 13:07
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie żyje ksiądz proboszcz. Zmarł nagle Kościół parafialny pw. św. Antoniego z Padwy w Brwicach (fot. Kuria Szczecińsko-Kamieńska)
Nie odprawił już dzisiaj niedzielnej mszy świętej. Ksiądz wicedziekan proboszcz Wojciech Pluskot zmarł nagle wczoraj 5 października 2019 r. Posługę kapłańską sprawował od 21 lat.

Ksiądz proboszcz Wojciech Pluskot był proboszczem parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Brwicach (gm. Chojna).

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gryfinie trwają czynności wyjaśniające przyczynę śmierci księdza.

- Potwierdzam, że wczoraj wieczorem ujawniono ciało mężczyzny. Okoliczności nie wskazują na udział osób trzecich. Sądowo-lekarska sekcja zwłok wyjaśni przyczyny śmierci księdza - w dzisiejszej rozmowie z dziennikarzem igryfino informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

 

Rodzinie śp. ksiedza Wojciecha składamy wyrazy współczucia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Regina i Tomasz
Regina i Tomasz Wczoraj, 07:56
Chciałabym przekazać wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie ks. Wojciecha. Bardzo mille wraz z moim mężem wspominamy ks. Wojtka. Był w naszej parafii od 2006 r. do 2011 r. (Parafia p. w. Świętego Wojciecha w Świnoujściu.
parafianin
parafianin Wczoraj, 09:45
Bo to dobry ksiadz był!
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 11.10.2019, 21:33

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Rytel
Rytel 12.10.2019, 00:19
Proponuje rozpedzic sie i sciany poszukac
zgoda
zgoda 12.10.2019, 00:39
Ajwaj zdecydowanie powinien zrobić tzw. baranka!
smutne
smutne 12.10.2019, 10:15
Umiera człowiek, a paru bardzo inteligentnych ludzi popisuje się bez żadnych zahamowań i siląc się na dowcip.Wszystko nie na miejscu i świadczy o jakimś absolutnym braku człowieczeństwa i moralnym upadku.Rodzinie Zmarłego i Parafianom składam wyrazy współczucia.
Xxx
Xxx 11.10.2019, 17:09
Uprzejmie informuje, że uroczystości pogrzebowe śp. ks. Wojciecha Pluskota będą miały następujący przebieg:

Środa, 16 października 2019 r., w kościele parafialnym w Brwicach:
- od godz. 17:00 czuwanie modlitewne przy trumnie z ciałem śp. ks. Wojciecha;
- godz. 18:00 Msza święta żałobna;
- po Mszy świętej pożegnanie i przewiezienie ciała do Golenic.

Czwartek 17 października 2019 r., w kościele parafialnym w Golenicach:
- od godz. 10:00 czuwanie modlitewne przy trumnie - różaniec;
- godz. 10:30 liturgia godzin za zmarłych;
- godz. 11:00 Msza święta pogrzebowa;
- po Mszy świętej złożenie ciała śp. ks. Wojciecha Pluskota na Cmentarzu Komunalnym w Golenicach.
Polećmy śp. Ks. Wojtka Pluskota Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach... Wojciech Pluskot 😢😢
Mika
Mika 09.10.2019, 11:04
Kiedy pogrzeb?
Xxx
Xxx 11.10.2019, 17:12
Uprzejmie informuje, że uroczystości pogrzebowe śp. ks. Wojciecha Pluskota będą miały następujący przebieg:

Środa, 16 października 2019 r., w kościele parafialnym w Brwicach:
- od godz. 17:00 czuwanie modlitewne przy trumnie z ciałem śp. ks. Wojciecha;
- godz. 18:00 Msza święta żałobna;
- po Mszy świętej pożegnanie i przewiezienie ciała do Golenic.

Czwartek 17 października 2019 r., w kościele parafialnym w Golenicach:
- od godz. 10:00 czuwanie modlitewne przy trumnie - różaniec;
- godz. 10:30 liturgia godzin za zmarłych;
- godz. 11:00 Msza święta pogrzebowa;
- po Mszy świętej złożenie ciała śp. ks. Wojciecha Pluskota na Cmentarzu Komunalnym w Golenicach.
Polećmy śp. Ks. Wojtka Pluskota Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach... Wojciech Pluskot 😢😢
trzeba poczekać
trzeba poczekać 09.10.2019, 11:45
Najpierw sekcja zwłok...
Beres
Beres 09.10.2019, 21:57
Zwłoki najpierw musi wydać prokuratura.
[ i ]
[ i ] 07.10.2019, 12:30
Żegnaj ojcze
Ewa
Ewa 09.10.2019, 12:28
Dlaczego tak napisałeś żegnaj ojcze?Przecież Wojtuś był tylko księdzem......zobacz co zrobiłeś!!!!
syn ksiedza
syn ksiedza 07.10.2019, 14:26
to ten ksiądz miał syna ,chłopie dostaniesz parafię w spadku
Ewa
Ewa 09.10.2019, 12:26
Dlaczego tak napisałeś,ze ks Wojtek ma syna......nie ma dzieci, dać w spadku?Uważaj co piszesz......ks Wojtek jest w mojej rodzinie i wiem jaki był..to wspaniały człowiek który kochał BOGA i ludzi.Ty miej takie serce jak on miał.do Twojej wiadomości.Jaką plebanie i komu chcesz
Żenada
Żenada 08.10.2019, 01:04
Prostacki wpis bardzo żałosny
Mika
Mika 09.10.2019, 11:05
Nie osądzajcie, bo nie wiecie co miał na myśli. Nie sądź , a nie będziesz sądzony.... Są jeszcze ojcowie duchowi.
akim
akim 09.10.2019, 12:01
zlikwidować sady dość sadzenia w sądach
Schutzengel
Schutzengel 07.10.2019, 12:27
Sensacja jakaś bo ksiądz umarł ? im też się zdarza, że nie dożywają do późnej starości mimo dobrobytu. Dla parafian dziwne, ale są śmiertelni.
kiks
kiks 07.10.2019, 12:37
Ciszej nad tą trumną!
pacywka
pacywka 07.10.2019, 09:52
Nagła śmierć faceta po 40-stce to jak nic zawał.
Parafianka
Parafianka 07.10.2019, 09:06
Ta wiadomość spadła na nas jak grom z jasnego nieba... Jeszcze miesiąc temu byliśmy na pielgrzymce w Medjugorie, planowaliśmy z księdzem Wojciechem wyjazd do Rzymu... Przez dwa lata ksiądz Wojciech zrobił dla parafii więcej niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. Ciepły, pogodny i bardzo przyjazny człowiek... Tak trudno się pogodzić z taką stratą zwłaszcza że miał 48 lat...
Paweł
Paweł 08.10.2019, 22:20
wsidocznie za duzo robil i serducho nie wytrzymalo, bo byl za maly dla przelozonych... Sa ludzie i ... nie pisal kto jeszcze, bo zaraz zacznoe sie jakas glupia dyskusja. Ksiadz czy nie kisadz, jak czlowiek jest normalny to kazdy bedzie go lubial... Ja osobiscie nie uczeszczam do kosciola, wiec jestem z boku jako obserwator, ale sa ksieza pozytywnie do kazdego nastawieni i nie najwazniejsza jest "co laska" tylko osoba, ktora do niego przyjdzie. Szlak mnie trafia, jak widze ksiedza nowym z salonu samochodem a na mszy mowi, ze Kosciol ma potrzeby.... Sami ocencie te slowa... Dlatego przestalem tam uczeszczac od dawna....
parafianka
parafianka 06.10.2019, 21:51
Zawsze będziesz w mojej pamięci i sercu.
Odpoczywaj w pokoju wiecznym.
A.
A. 06.10.2019, 20:37
A ja dziękuję Panie Boże, że postawiłeś mi na mojej drodze życia tak wspaniałego i dobrego kapłana.
ks. Marian
ks. Marian 06.10.2019, 18:42
Proszę parafianie przyjmijcie najgłębsze wyrazy współczucia i żalu z powodu śmierci Waszego Ks. Proboszcza Wojciecha Pluskota. Łączymy się z Wami w smutku, bólu i modlitwie. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
z sąsiedniej parafii
z sąsiedniej parafii 06.10.2019, 18:22
Moje wyrazy współczucia z powodu śmierci Ks. Proboszcza Wojciecha Pluskoty. Łączę się z Wami w bólu i w modlitwie.
nie inaczej
nie inaczej 06.10.2019, 18:09
Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.
katolik
katolik 06.10.2019, 17:54
Błogosław Maryjo ks. Wojciechowi w imię Ojca Matki Syna, niech w Jej Matczynych objęiach inni poznają Jego dobroć.Błogosław innym kapłanom, którzy opuszczali nasza diecezje.Dziękujemy wspaniałemu spowiednikowi. Widać Pam Bóg dzieli to ludzkie dobro na iinych, musimy się z tym pogodzić i być wdzięczni, żePOLSKA\ZIEMIA ma kapłanów kochanych przez ludzi. Śmierć Ks.Wojciecha pokazało jak bardzo brakuje nam wzorców do naśladowania, jak bardzo brakuje dobrych ludzi. A księża jednak dar bycia z biednymi, chorymi, zbłądzonymi, że dzięk Nim nawracają się alkoholicy, narkomani itd. itp.
JESION  Z BUKIEM ANU DAJ
JESION Z BUKIEM ANU DAJ 06.10.2019, 17:06
NIE ZBADANE SĄ WYROKI BOSKIE
amen
amen 06.10.2019, 16:55
Świeć Panie nad Jego Duszą!
Gryf
Gryf 06.10.2019, 14:03
Raczej Bóg
Ewa
Ewa 06.10.2019, 14:03
Cóż, nie znamy dnia ani godziny...
Katoliczka
Katoliczka 08.10.2019, 01:03
Człowiek to.marny puch z prochu powstał.i w proch się obróci
cacek
cacek 06.10.2019, 13:36
widocznie buk tak chcial
Eliza
Eliza 08.10.2019, 01:01
Widocznie Bóg nie dał ci rozumu.zal.mi cię.

Pozostałe