Wybory do Sejmu i Senatu 2019. Wyniki sondażowe

  • 13.10.2019, 21:36
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wybory do Sejmu i Senatu 2019. Wyniki sondażowe
Pierwsze sondażowe wyniki wyborów do Sejmu i Senatu przedstawiają się w kraju następująco: PiS - 43,6 (239 mandatów); Koalicja Obywatelska - 27,4 (130 mandatów); Lewica - 11,9 (43 mandaty); PSL - 9,6 (34 mandaty); Konfederacja - 6,4 proc. (13 mandatów).

Wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę 13 października 2019 r. Lokale wyborcze czynne były od godz. 7 do godz. 21.

Polacy wybierali 460 posłów i 100 senatorów.

Prognozowana frekwencja wyniosła 61,1 procent.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (186)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szkoda
szkoda 14.10.2019, 22:31
Według mnie błędem było rozbicie Koalicji Europejskiej. Dziś świętowalibyśmy zwycięstwo.
sauron
sauron 14.10.2019, 18:58
Jedno jest pewne, dokończenie reformy sądownictwa i to dogłębne oraz repolonizacja mediów, nie może ciągle Niemiec, volksdeutsch, Rusek i swołocz pluć Nam w twarz. Chcemy zachodnich standardów, czyli w państwie może być do 30% mediów z udziałem obcego kapitału, ABW musi zająć się agencjami obcych państw takimi jak Otwarty Dialog Putina czy objazdowa trupa LGBT Sorosa.
psychiatra
psychiatra 14.10.2019, 19:02
Sauron lecz się z fobii. Na szczęście do tego lekarza nie potrzebujesz skierowania.
konstytucja
konstytucja 14.10.2019, 18:36
Ciekawostka jest taka, że w Szczecinie jeden z członków komisji przyszedł do lokalu wyborczego w koszulce z napisem "Konstytucja". Interweniowała policja, jednak uznała, że mężczyzna nie złamał prawa.
sauron
sauron 14.10.2019, 18:58
nikt normalny tak nie przychodzi na wybory jakis czub
chanuka bez zmian ha ha ah w sejmie
chanuka bez zmian ha ha ah w sejmie 14.10.2019, 17:18
teraz robi się republika eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee to ta sama KLIKA HA HA HA
nauczycielka
nauczycielka 14.10.2019, 15:41
Jarosław Kaczyński był niezadowolony podczas swego przemówienia. Liczył na więcej głosów na PiS. Sam też przegrał z Kidawą - Błońską. Dzisiaj analizy pokazują że "zawiodła" go budżetówka. Ale chyba nie liczył, że po tym wszystkim poprą go nauczyciele!
uffffffff
uffffffff 14.10.2019, 15:35
Szok! PiS przegrywa Senat jak podają wstępne wyniki!
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 14.10.2019, 17:20
i na tym ten cyrk polega ha ha ah ah jestem wrozbitą PIS nie bedzie miał większosci ha ha ah taki plan ha ha ah DZIEL I RZĄDZ HA HA AH
Rympał
Rympał 14.10.2019, 15:33
Te już prawie ostateczne wyniki są bardzo zbliżone, bo w zeszłe wybory to duże różnice były.
skoks
skoks 14.10.2019, 14:44
Wyniki ostateczne poznamy prawdopodobnie dzisiaj między godz. 18 a 20
a tak do sejmu
a tak do sejmu 14.10.2019, 14:16
PKW opublikowała dane po przeliczeniu 99,49 proc. głosów:
-na PiS zagłosowało 43,76 proc. Polaków,
-na KO - 27,24 proc.,
-0na Lewicę - 12,52 proc.,
-na PSL - 8,58 proc.,
na Konfederację - 6,79 proc.
3 partie przekroczyły próg
3 partie przekroczyły próg 14.10.2019, 14:14
Sa nowe dane. Mianowicie PKW opublikowało również częściowe wyniki z wyborów do Senatu po zliczeniu 99,5 proc. głosów:
- na PiS zagłosowało 44,71 proc., -
-na KO 35,46 proc.,
-na PSL 5,74 proc.,
-na Lewicę 2,3 proc.
ej....
ej.... 14.10.2019, 14:32
ale do senatu chyba progów nie ma???
szary obywatel
szary obywatel 14.10.2019, 13:43
Zgadzam się z opinią, że "PiS przeprowadził kampanię totalną, obiecując nowe potężne transfery finansowe (m.in. 500 zł na pierwsze dziecko, trzynastki i czternastki dla emerytów, drastyczną podwyżkę płacy minimalnej), wprowadzając wyraziste podziały światopoglądowe i bez hamulców używając mediów publicznych do uprawiania propagandy.
kolos
kolos 14.10.2019, 12:51
Radze poczekajmy na ostateczne wyniki.
Sauron
Sauron 14.10.2019, 12:50
Na zmianę podejścia do Polski posthitlerowskich Niemiec - pachołków ludobójczego i skrytobójczego kurdupla Putina - nie ma co liczyć ! Faszystowsk.... Niemiaszki będą dalej rozwalać islamskimi "imigrantami" i okradać Unię Europejską, podlizywać się raSSiji i wrednie POdgryzać Demokratyczną Polskę ! /________________________PS________________________/ Natomiast Polską Racją Stanu pod rządami PIS, jest spokojnie olewać 4-rzeszę i dalej budować swoją lokalną mocarstwowość na bazie Dynamicznego Rozwoju Gospodarczego, rozbudowy Sojuszu Trójmorza oraz dalszego umacniania już i tak silnego, militarnego sojuszu z USA ! /________________________PS________________________/ Wielkim zadaniem dla polskiej, patriotycznej partii PIS jest skończyć wreszcie z hegemonią hitlerowskich mediów w Polsce, które od 1989 roku brutalnie niszczą Polską Demokrację, perfidnie i podstępnie wspierając antypolską szwabską i kacapską agenturę Hitlerlandu i raSSiji - Przestępczą Organizację (PO), PSL i SLD - która to agentura rozkradła, wyprzedała wrogiej zagranicy i zrujnowała Polskę ! No i oczywiście wymusić od złodziejskiego, zbrodniczego, tchórzliwego Szwabstwa zwrócenie 1000 miliardów dolarów zagrabionych Polakom podczas Ludobójczej Okupacji Polski
do trolla promoskiewskiego
do trolla promoskiewskiego 14.10.2019, 14:34
ty sauron - u was na Nowogrodzkiej to trolle piszą po rosyjsku, czy już się nauczyły po polsku? Bo tobie coś nie wychodzi...
Ale język jak od stalinowskiej szkoły propagandy...
88
88 14.10.2019, 12:45
Sauron buraku jeden, PiS zobyła 44,57% głosów, a partie opozycyjne 54,31%. Nie można zatem powiedzieć, że większość społeczeństwa wybrała PiS.
Czas walki wyborczej się skończył i trzeba kibicować zwycięzcom, aby żyło nam się lepiej, a Polska rosła w siłę.
Gdyby tak PiS pozbyło się tego religijnego garba i stała się bardziej partią świecką, to w następnych wyborach może nawet liczyć na jeszcze większą wygrana.
PiS ma większoś w parlamencie i nikt im nie będzie mieszał szyków w rządzeniu. Głosowałem na Lewicę i cieszę się z wyniku bo to pozwoli na jej odbudowę. Przed nami cztery lata rządów kwaczystów. Dla Gryfina to wielka szansa, bo jeżeli wywiążą się z obietnic to miasto nie będzie prowincjonalną dziurą.
Wojewoda z PO cały czas zapewniał o rozpoczęciu prac związanych z SKM i jakoś do tej pory nic z tego nie wyszło. Ścieżki rowerowe, to nie to, na cało czakało społeczeństwo Pomorza Zachodniego.
Jestem cichym fanem pisowskiego oberstgruppenführera Achima i liczę , że on przypilnuje aby jego partyjni towarzysze nie poszli drogą celebrytów z PO.
PO i PiS dążyło do tego aby w parlamencie były tylko dwie siły polityczne jak w USA , na szczęście im się to nie udało.
Pikuś
Pikuś 14.10.2019, 14:18
Przecież to kretyn ten siauron. Nie ma z kim dyskutować....
krótko
krótko 14.10.2019, 12:49
Wiec nie wiadomo kto będzie rządził
TO JA  KAPITAŁ HA HA AH
TO JA KAPITAŁ HA HA AH 14.10.2019, 17:21
JAK NIE WIADOMO KTO HA HA AH AHA
Brawo Kaśka!!!
Brawo Kaśka!!! 14.10.2019, 12:17
Kotula ma mandat poselski!!!
a kuku
a kuku 14.10.2019, 14:12
A kto to?
:)
:) 14.10.2019, 11:38
A wiecie, że Kidawa - Błońska miał więcej głosów niż Kaczyński! Czytam, że Kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska otrzymała 223 tys. 186 głosów - wynika z danych opublikowanych na stronie PKW z 66,49 proc. komisji. Na drugim miejscu znajduje się prezes PiS Jarosław Kaczyński - na niego głos oddało 140 tys. 596 osób.
ajwaj aleluja  i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 14.10.2019, 11:34
a teraz trochę historii demokracji nie tak odległej oraz obecnej *** circus miłego ogladania ha ha ah https://youtu.be/NkvYxVrsvzM ps to powinno być obowiazkowe w szkołach ha ha ah ale tylko mozna pomarzyć ha ha ah
Sauron
Sauron 14.10.2019, 11:25
„Taggesspiegel” apeluje o zmianę podejścia Berlina i Brukseli wobec Polski, ... teraz powinni już chodzić na kolanach ...
Pikuś
Pikuś 14.10.2019, 12:44
Podejrzewam że wy yebią nas z Schengen. I kolejno zaczną wytykać nacjonalizm. A co za tym idzie zakręcą kranik z ojro. Już teraz komisja Europejska wytknęła rządowi tworzenie kreatywnej księgowości co sprawdził GUS. I okazało się że rząd pisu w ostatnich dwóch latach wziął kilkaset miliardów kredytów. Na wszystkie te plusy. Także nie cieszcie się pisowcy wasze wnuki będą to spłacać i wam jako dziadkom dziękować.
Sauron
Sauron 14.10.2019, 12:22
Oni juz dawno chodzą na kolanach przed arabami jak i lgtb
Berlińczyk
Berlińczyk 14.10.2019, 12:00
Poczucia humoru to ci nie brak.. Wiesz ile Polska obchodzi Niemców.? ... tyle co zeszłoroczny śnieg.... To żaden glowny temat dla Niemców... w. porzeciwieństwie do ciąglego szczucia przeciwko nim... pewnej grupy polskich nacjonalistów.
S y r n
S y r n 14.10.2019, 11:30
MYSLĘ ŻE JUŻ CZAS WPAŚĆ Z NIEZAPOWIEDZIANĄ WIZYTĄ DO BERLINA... NASZE CZOŁGI DOJADĄ TAM W PÓŁ GODZINY....JEST OKAZJA JAK W 1935 ROKU
cha cha
cha cha 14.10.2019, 11:40
O, nawet proklemlowskie trolle próbują swoich sił. S y r n nie kompromituj się, bo proklemlowską propagandą śmierdzisz na kilometr.
głosowałam na nią
głosowałam na nią 14.10.2019, 10:47
Uwaga! Magdalena Kochan z Koalicji Obywatelskiej została senatorem z okręgu nr 98 obejmującego powiaty m.ni. goleniowski i stargardzki - wynika z częściowych wyników PKW z 74,51 proc. obwodowych komisji wyborczych.
Brawo.
Brawo. 14.10.2019, 12:03
Jak wielu z nas... skoro ma takie wyniki. Nie wszystkim Polakom odpowiada życie w PISkatokomunie.
magdalena KO cham
magdalena KO cham 14.10.2019, 11:27
to chyba se w sobie ją rozkochasz ha ha ah TYLKO MUSISZ PLEĆ ZMIENIĆ HA HAAH I SIE OBRZEZAĆ HA HA AH *** CABARET
zwolennik
zwolennik 14.10.2019, 10:35
Wygraliśmy no i bomba,
kto nie z nami, ten trąba!

Pozostałe