Tak policjanci potraktowali nietrzeźwego w Nowym Czarnowie. Mamy nagranie

  • 13.01.2020, 19:06
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Tak policjanci potraktowali nietrzeźwego w Nowym Czarnowie. Mamy nagranie
Dotarliśmy do nagrania z interwencji policji w Nowym Czarnowie koło Gryfina. Z filmu wynika, że nerwów na wodzy nie potrafili utrzymać przede wszystkim funkcjonariusze. Widać bowiem kilka zadanych ciosów. Sprawą zajmuje się już prokuratura.

Sprawa dotyczy zdarzenia z 6 stycznia 2020 r. w Nowym Czarnowie koło Gryfina. Igryfino jako pierwsze napisało o tym tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35130,brutalna-interwencja-policjantow-w-nowym-czarnowie-grozi-im-wydalenie-ze-sluzby-w-gryfinskiej-policji

 

Na nagraniu zarejestrowanym kamerą można zobaczyć mężczyznę siedzącego na ławce. Jest świąteczny poniedziałek, dochodzi godzina 23. W Nowym Czarnowie pojawia się radiowóz. Policjanci patrolują ulice. W pewnym momencie zauważają siedzącego na ławce mężczyznę. Zatrzymują radiowóz. Otwierają się drzwi auta…

Co było dalej, można obejrzeć samemu na fragmencie filmu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Komendant powiatowy policji w Gryfinie jest zbulwersowany postawą dwóch funkcjonariuszy interweniujących w Nowym Czarnowie. Wydano w tej sprawie specjalne oświadczenie:

Funkcjonariusze niewłaściwie użyli siły fizycznej podczas przeprowadzonej interwencji - wskazuje na to zebrany w tej sprawie materiał dowodowy i wykonana analiza. Komendant powiatowy policji w Gryfinie 7 stycznia 2020 r. w godzinach porannych otrzymał informację o przeprowadzonej w poprzednim dniu interwencji przez policjantów w Nowym Czarnowie.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego szef gryfińskich policjantów podjął decyzję o wszczęciu przeciwko obu funkcjonariuszom postępowań dyscyplinarnych i zawieszeniu ich w służbie.

Czynności prowadzone są w kierunku wydalenia policjantów ze służby.

O sprawie powiadomiona została prokuratura oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

Zachowanie funkcjonariuszy jest nieakceptowalne. Dla osób, które nie przestrzegają przepisów prawa nie ma miejsca w szeregach Policji.

 

Czy i dlaczego policjanci przekroczyli uprawnienia podczas interwencji? Wszystkie okoliczności ma wyjaśnić wszczęte postępowanie.

 

Aktualizacja:

Są już pierwsze decyzje prokuratury i sądu w powyższej sprawie. Piszemy o tym tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35165,areszt-dla-brutalnego-policjanta-nagranie-dowodem-na-pobicie-gryfinianina

 

A poniżej publikujemy całe nagranie przedstawiające brutalną interwencję policjantów w Nowym Czarnowie:

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (202)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Arek
Arek 16.01.2020, 00:55
Bo to pierwszy raz.
dowód
dowód 16.01.2020, 00:58
Nie gdybaj!
Kazik
Kazik 15.01.2020, 21:32
Widocznie ci policjanci nie mieli jaj bo jak niby dostal w krocze to nawet sie nie zwjial z bulu a prawdziwy mezczyzna powinien sie zwjiac.
Komorski
Komorski 15.01.2020, 22:08
Łączymy się się bUlu!
SZUMSKI HA AH AH BWEL  ZE SZCZECINA
SZUMSKI HA AH AH BWEL ZE SZCZECINA 15.01.2020, 21:18
A CI Z GARDNA ĆPUNY HA AH AH RENÓWKA OD ARNIEGO AH AHA HA
ST
ST 15.01.2020, 21:00
Przecież na początku policjanci ładnie za ramię odprowadzili gościa na ławkę i prosili żeby usiadł nie chciał więc mu pomogli. Widać po gestach że on wcale taki grzeczny nie był, a oni dali się sprowokować. Za coś takiego to można naganę dać a nie wydalać ze służby i sądzić w areszcie. Ja tak dalej pójdzie to w policji zostaną sami wydelikatnieni chłopcy którzy na widok pijaczka będą się odwracać. Pijanego faceta wcale nie jedt łatwo uspokoić.
Nie jestem policjantem ale wolę żeby o moje bezpieczeństwo dbali faceci z jajami.
Gość
Gość 15.01.2020, 19:28
Tyle hejtu na policję.... A widział ktoś ze na samym początku kiedy policjant poprowadzą go pod ławkę on uderza policjanta? I się zaczęło...
Paly pewnie go znali z interwencji... Albo podejrzewali że handluje jak slynni bracia K. Z Dolnej. Więc podjęli interwencję on odchodzi więc pewnie sobie pomyślał pies że coś ma i dlatego ucieka. Wtedy cyk on policjanta w okolice krocza więc ten odchyla biodra do tyłu... Później puszczają mu nerwy i Pan o{celowo pisze małe o, gdyż to c....} dostaje na co zasłużył. Zarzuty dla policjantów i dla o. I jego też do ciupy do lulka
Rafi
Rafi 15.01.2020, 17:39
Fajnie że kamery przy mundurach coś zmieniły.
Sabina
Sabina 15.01.2020, 00:00
Wiecie co mogło uratować mu życie ? To, że powiedział im , że są w monitoringu. Ale kieszenie mu przelecieli.
Pracownik
Pracownik 14.01.2020, 20:33
Dolna Odra jest w czołówce Gryfinskich wniosek pod względem Patologii. Sam wracałem kiedys z pracy i sie przekonalem do czego są zdolni miejscowi menele, pijaki i narkomani. Bardzo dużo osób wraca z pobliakich zakładów pracy o późnej porze i powinno tam byc dużo wiecej patroli policji, bo dojdzie kiedyś do tragedii.
Shrek
Shrek 14.01.2020, 20:25
Dolna to zagłębie patologii. Co drugi to narkoman i pijak!!! Powinni wszytkich Patolusów załapać i tak wj....bać!!! Nie może tak być , ze normalny człowiek boi sie wieczorem czekac na przystanku autobusowym, bo nie wiadomo czy ktoś z tych lumpów nie wsadzi Ci kosy.
Julian
Julian 14.01.2020, 18:11
bez przesady, nic wielkiego sie nie stało, konsekwencje wobec policjantów a i owszem, ale że do 5 lat więzienia i że zatrzymani w areszcie? za kilka ciosów, które miały zmusić chłopaka do zastosowanai się do poleceń? podejrzewam, ze połowa ludzi pamiętająca MO tutaj uzna, że o dziwo policja była dość "grzeczna"
Fakt, że chłopak nikomu nie przeszkadzał, ale jak go już chcieli sprawdzić, ewidentnie nie chciał się zatrzymać, zastosowali wobec niego przymus, zaciągnęli go na ławkę i kazali usiąść. nie chciał się zastosować do poleceń, został więc do nich zmuszony. Mogli inaczej, ale wybrali najgorzej jak mogli. dla siebie.
Ciekawe, czy jakby nie zwrócili na niego uwagi, a w nocy byłby bp mróz i chłopak by umarł z wyziębienia czy też byłyby wobec nich sankcje.

Proponuję tutaj nieco umiaru. Kara i owszem, może wydalenie ze służby, ale w mojej ocenie nie klasyfikowałbym tego jako pobicie, a raczej jako niefortunny dobór narzędzi do przymusu bezpośredniego.
Steward
Steward 14.01.2020, 18:14
Oczywiście, nic sie nie stało. Kiedy wy Julian zrozumiecie, ze ludzi sie nie bije?!
Julian
Julian 14.01.2020, 18:23
napisałem: nic wielkiego się nie stało, a nie że nic się nie stało. mała, acz różnica. tutaj przyznam Tobie rację, że ludzi się nie bije. bić nie powinno, dlatego napisałem, że dobrali źle narzędzia do przymusu bezpośredniego. Ale 5 lat? mniej dostają, za pobicia z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu
Darek
Darek 14.01.2020, 21:13
Policja jest od tego żeby bronić, a nie bić ludzi. Właśnie tym bardziej że są policjantami, powinni umieć panować nad emocjami. Widzieli, że człowiek pijany, może nie wszystko rozumie co się do niego mówi.
Pozosstaje się modlić do diabła o pomoc.
Pozosstaje się modlić do diabła o pomoc. 15.01.2020, 00:03
A jaki on pijany ? Może podchmielony. Chcieli mu zmiażdżyć krtań.
Czytelnik
Czytelnik 14.01.2020, 17:25
Na drugi raz jak coć zobaczą to się odwrócą i odjadą. Pewnie im pyskował i uciekał. Co mieli go prosić.
Anty
Anty 14.01.2020, 18:46
Oby Ciebie taki los spotkał
FiFi
FiFi 14.01.2020, 17:56
Po Tobie widać, że można być czytelnikiem bez mózgu albo z jego szczątkami w głowie.
BooooM
BooooM 14.01.2020, 18:10
to nie tylko brak mózgu to też tak zwana służbowa solidarność z daleka czuć od niego (...) w mundurze


Część komentarza usunięto. admin2
seniorka
seniorka 14.01.2020, 17:11
Aż przykro na to patrzeć.
*** Was
*** Was 14.01.2020, 16:01
A żeby ich tak bez broni po cywilnemu na łańcuch do Budy zaciągnął i i krecić za 5 groszy na swoją Wypłate i na komende w trybie natychmiastowym Przy nodze
Grzegorz.
Grzegorz. 14.01.2020, 15:05
Brakuje policjantów w kpp Gryfino ? Była w kpp Gryfino taka jedna policjantka. niejaka Marta ..... . Teraz jest kmp Szczecin i także za nią tupie prokurator. Ja wyraźnie widać Grynino to wylęgarnia takich patologii w mundurach.
Napo Leon
Napo Leon 14.01.2020, 13:58
Nikotański musi odejść!
Zgr
Zgr 14.01.2020, 13:22
Może w końcu normalny komendant bo ten stary (...) pozwalał Warszawce i Arniemu na bicie ,Jeszcze jest jedna prokuratorka co chroni takich policjantów nazywa się (...)


Część komentarza usunięto. admin2
swoj
swoj 14.01.2020, 17:23
teraz za arniego powinni się wziac
patole z policji
patole z policji 14.01.2020, 13:31
arni to stary ćpun i diler tak jak warszawka
chwdp
chwdp 22.01.2020, 20:43
arni to ta starsza posterunkowa irena olejniczka czy jak jej tam
Zgr
Zgr 14.01.2020, 17:08
Warszawka stary alkoholik i bandyta z BMW
kpt. Żbik
kpt. Żbik 14.01.2020, 13:03
Masakra jakaś. Brakuje policjantów w KPP Gryfino a tu jeszcze taka akcja.
który musi odejść!
który musi odejść! 14.01.2020, 13:29
Nikt nie chce pracować razem , sadystami - podobnie jak nikt nie chce pracować z Niebotyńskim
tak wróżę
tak wróżę 14.01.2020, 13:25
To może przewrotnie przynieść odwrotny skutek i duże zainteresowanie Komenda w Gryfinie.
rebuus
rebuus 14.01.2020, 12:58
To porażka służb! Smutne to.
Okiem przybysza
Okiem przybysza 14.01.2020, 12:52
Chciałem oglądnąć ale odtwarzacz lądował się 10minut i nic takiego śmiecia zatrudniacie od optymalizacji że nigdy nie zarobicie
komórka na kartę
komórka na kartę 14.01.2020, 12:56
Załatw internet u dobrego operatora.
Tragedia
Tragedia 14.01.2020, 12:24
Siedzi sobie zwykły chłopak na ławce, normalnie wyglądający a nie jakiś menel, nie agresywny nikomu nie przeszkadzał i w czym zawinił? Niech się wezmą za bezdomnych w centrum miasta albo lepiej koło przedszkola Pszczółki Maji gdzie dzieci patrzą i boja się przejść bo siedzi pijany dziad z towarzystwem który szcza i sra wokół!!!
Menel
Menel 14.01.2020, 16:05
A czy wygląd coś zmienia? Czy gdyby wyglądał jak menel nie mógłby siedzieć na ławce?

Pozostałe