Areszt dla brutalnego policjanta. Nagranie dowodem na pobicie gryfinianina

  • 14.01.2020, 01:27
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Areszt dla brutalnego policjanta. Nagranie dowodem na pobicie gryfinianina Kadr z nagrania interwencji policjantów w Nowym Czarnowie
-Zadali mi ciosy w brzuch i krocze, podduszali i szarpali. I za co? Że siedziałem sobie przed godziną 23 na ławce koło sklepu? Jak zobaczyłem, że wysiadają z radiowozu, postanowiłem odejść, żeby nie mieli powodu do interwencji. Przyznaję, że byłem nietrzeźwy, ale nie wszczynałem żadnej awantury. Po prostu siedziałem na ławce – mówi nam 27-letni pan Łukasz, mieszkaniec Gryfina.

Całe zdarzenie zostało nagrane przez sklepowy monitoring. Poszkodowany zawiadomił prokuraturę.

Prokurator ujawnia nam szczegóły

Jak się dowiadujemy, śledztwa nie prowadzi gryfińska prokuratura, ale szczecińska. Rozmawialiśmy 13 stycznia 2020 r. z rzecznikiem prasowym.

-Przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie prowadzone jest postępowanie w sprawie interwencji dwóch policjantów 6 stycznia 2020 r. w Nowym Czarnowie koło Gryfina. Jeden z funkcjonariuszy został tymczasowo aresztowany. Trwają dalsze czynności procesowe - informuje dziennikarza igryfino prokurator Maciej Jóźwiak.

Komendant chce dyscyplinarki

Komendant powiatowy policji w Gryfinie jest zbulwersowany postawą dwóch funkcjonariuszy interweniujących w Nowym Czarnowie. Wydano w tej sprawie specjalne oświadczenie:

Funkcjonariusze niewłaściwie użyli siły fizycznej podczas przeprowadzonej interwencji - wskazuje na to zebrany w tej sprawie materiał dowodowy i wykonana analiza. Komendant powiatowy policji w Gryfinie 7 stycznia 2020 r. w godzinach porannych otrzymał informację o przeprowadzonej w poprzednim dniu interwencji przez policjantów w Nowym Czarnowie.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego szef gryfińskich policjantów podjął decyzję o wszczęciu przeciwko obu funkcjonariuszom postępowań dyscyplinarnych i zawieszeniu ich w służbie.

Czynności prowadzone są w kierunku wydalenia policjantów ze służby.

O sprawie powiadomiona została prokuratura oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

Zachowanie funkcjonariuszy jest nieakceptowalne. Dla osób, które nie przestrzegają przepisów prawa nie ma miejsca w szeregach Policji.

Mocna końcówka filmu

Do tej pory przedstawiliśmy fragment nagrania z brutalnej interwencji policjantów w Nowym Czarnowie 6 stycznia 2020 r. Okazuje się, że użycie siły miało też miejsce pod koniec interwencji. Jednak aby to zobaczyć, nagranie z monitoringu należy obejrzeć całe - do końca.

Poniżej film z miejsca zdarzenia:

 

O sprawie jako pierwsi napisaliśmy tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35163,tak-policjanci-potraktowali-nietrzezwego-w-nowym-czarnowie-mamy-nagranie

i tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35130,brutalna-interwencja-policjantow-w-nowym-czarnowie-grozi-im-wydalenie-ze-sluzby-w-gryfinskiej-policji

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (119)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Brak kibla to gówno dla Lidla
Brak kibla to gówno dla Lidla 23.01.2020, 08:39
Ludzie kur...a co wy gadacie czepiacie się kobiety ale ona ma rację Gryfino to wiocha oprócz sklepów w których nie ma toalet tam nie ma nic. Toaleta przy lidlu należy do Orlenu i jego klientów a nie do sieci sklepow. Pozdrawiam obrońców wiochy
Inka
Inka 17.01.2020, 12:37
Dwóch policjantów zostało ukaranych ale na nagraniu widać osobę trzecią siedzi stylu w radjowozie co z nią tak samo jest winna jak ci dwaj bo nie zareagował na przemoc wobec
I nic z tego
I nic z tego 23.01.2020, 08:41
Jeżeli byś dobrze zobaczyła film to byś się zorientowała że to jest tylne światełko w podsufitce
miszcz
miszcz 21.01.2020, 20:41
Na razie nic nie słychać o tej trzeciej osobie w radiowozie.
Ekipa blok
Ekipa blok 16.01.2020, 21:20
Nie ma co ukrywać... Dolna Odra była i jest Patologią. Pełno tam ćpunow i pijaków, którzy za 2 zł mordę oklepią. Raz dziennie taki patrol powinien komuś tam wje....
 sprawiedliwość
sprawiedliwość 16.01.2020, 09:56
Może warto się przyjrzeć bliżej tej młodzieży pod zieleniakiem "U Zająca" w Nowym Czarnowie. co tam się dzieje codziennie to ZGROZA !!! Bardzo często jest tam interwencja policji .
Podejrzliwy
Podejrzliwy 16.01.2020, 01:07
Może mieli dziwkę na tyl ym siedzeniu ?
xxl
xxl 20.01.2020, 21:01
komendanta pijanego odwozili do domu
Pacyfista antyfaszysta. Precz z t
Pacyfista antyfaszysta. Precz z t 16.01.2020, 00:56
To w Gryfinie norma. Spytajcie swoich młodzieżowych dzieci . A przeszukiwanie kieszeni każdemu to okazja dorobienia do marnej pensji. Jeżeli sprawdzają tożsamość , to tak żeby przypadkiem nie trafić dzieciaka jakiegoś vipa. Tak właściwie to czemu oni zawsze grzebią nam w kieszeniach ? Znam odpowiedź , ...... I dlatego potrzebny jest monitoring niezależny od policji . Policja powiadomiona przez dysponenta monitoringu z gminy powinna ruszać na interwencję. To dobry element kontroli i nadzoru nad tą siłową organizacją .
Tommy
Tommy 15.01.2020, 23:43
Do piachu z pedałami za dużo skur wysyństwa sie rodzi w naszyk kraju !!!!
Gość
Gość 15.01.2020, 18:49
A ktoś widział na początku filmu że policjant dostaje od Pana O. w okolice krocza. Aż policjant później odchyla biodra do tyłu? To było przyczyną pewnie tego, że pan o dostał na co zasłużył. Szkoda że i on nie dostanie zarzutów za naruszenie nietykalnosci. Powinien razem z nimi w areszcie siedzieć za to.
?
? 15.01.2020, 12:29
A sprawdzili kto siedział w radiowozie z tyłu? Może to zleceniodawca pobicia
Miś
Miś 15.01.2020, 14:01
Powtarzam, powiedział: matka siedzi z tyłu!
taki ten świat
taki ten świat 15.01.2020, 09:14
A we Francji jak potraktowali sędziów na ulicy?
Blokersi w policji ?
Blokersi w policji ? 15.01.2020, 01:35
Jak to p..., uwielbia wykonywać rozkazy swojego pana, a jak nie ma co robić to ........ ?
Jalapeno
Jalapeno 15.01.2020, 00:21
Mlodzi od dawna mówiom o tym. To nie jest jednostkowy przypadek. A najlepiej od tej granatowej to trzymać sięz daleka. To podstawawładzy pisuaru.
Kazik
Kazik 14.01.2020, 23:11
Tylu bylo chentnych co pisali ze nic sie nie stalo a zaden nie przyszedl.
Kazik
Kazik 14.01.2020, 22:40
Ktory przyjdzie pod warzywnika bo zbliza sie czas zeby ktos dostal w***!!!
Cała prawda o policji
Cała prawda o policji 14.01.2020, 22:22
***
minsiek
minsiek 14.01.2020, 22:34
Co tu reklamujesz jakieś badziewie?
PAWLO
PAWLO 14.01.2020, 22:18
A, co tam jest brutalnego ? Trochę poszarpali jakiegoś mendę, pijaka.. Chyba zaszli za skórę PiS tumanom, może komendant jest PiS tumanowaty ?
Stany...Stany
Stany...Stany 14.01.2020, 19:19
Oczywiście potępiam zachowanie funkcjonariuszy, ich zachowanie (agresywność oraz siła) nie współmierna do reakcji obywatela. Ale wg mnie jeżeli Policja, każe Ci się zatrzymać, próbuje cię wylegitymować itp. (szkoda że nie ma dźwięku) to powinniśmy wykonywać ich polecenia, mają takie prawo i obowiązek, jeżeli ktoś nie reaguje na słowne polecenia i próbuje się oddalić sam sobie jest winny (lub ma coś na sumieniu) i słusznie Policja powinna wtedy zachować szczególną ostrożność oraz inne środki (oczywiście współmierne do okoliczności). Policja powinna być dla nas symbolem bezpieczeństwa ale żeby to było możliwe niestety musi się u nas zmienić mentalność również obywateli, ponieważ od naszego zachowania też wiele zależy. A więc nie przeszkadzajmy im w wykonywaniu ciężkiej i jednak w większości przypadków niewdzięcznej pracy, a Policji życzę bardziej przyjaznej i sympatycznej postawy wobec obywateli :)
Leo
Leo 15.01.2020, 20:18
Popieram slowa Pana.Nie ma dzwieku a nie wiafomo co mogl mowic do policjantow
Bezstronny
Bezstronny 14.01.2020, 19:12
Śmiech na sali....pijany na początku usiłuje uciekać ,policjant zatrzymuje go -chyba tak ma być-policji poleceń trzeba słuchać.
Potem widać że nie słucha policjanta: że ma siedzieć i policjant go zmusza do wykonywania poleceń .Potem chcą go zabrać do radiowozu na Izbę wytrzeźwień ??? i go puszczają wolno .......Błąd !!! Trzeba było gnoja zawieść na izbę - bo ich zwyzywał (tak wnioskuję z filmu) jak zobaczył że mu odpuszczają i jeszcze ich nagrał telefonem .
Konkluzja : bicie piany o to że menel nie zamarzł w nocy i dostał parę kuksanców za nie słuchanie poleceń i pyskowanie.
Nie jestem policjantem i tak to widzę ,a miałem już do czynienia wiele razy z takimi pijanymi ćpunkami i wiem jak się zachowują ...
A wszystkich Januszy co wyzywają policjantów radzę żeby się w porę stukneli w łeb ,zanim im taki menel nie ukradnie czegoś z piwnicy ,albo będzie darł ryja pod oknem po nocy.
Magda
Magda 14.01.2020, 22:59
Bezstronny? Śmiech na sali. Menelem może Ty jesteś. Po co wyzywasz? To takiej interwencji policji chcą Polacy? Mega. Brawa dla nich. I dla ciebie za ten pusty komentarz. Traktuja tego chlopaka jak bandyte nr 1 w Polsce. Policja ma chronić, a nie sama stwarzać zagrożenie. Teraz to strach będzie na policję trafić na mieście bo będzie większym zagrożeniem niż ktokolwiek inny. Żenada.
A ty do jednego wora wszystkich nie wrzucaj i spójrz na siebie. Skoro zostali aresztowani to są winni.
polak
polak 14.01.2020, 19:10
Zwykli bandyci
Spdawiedliwy
Spdawiedliwy 14.01.2020, 18:07
Takich właśnie mamy cwaniaczków w szeregach policji 🖕🖕🖕 , ale spokojnie niebieskie k**wy
wpieprz bedziecie dostawać nawet w mundurach nie tylko po cywilnemu...!!!
Na ożełka to wy nie zasługujecie , ale na porządny wpieddol każdego dnia zawsze !!!
Gal
Gal 14.01.2020, 23:09
Szkod że taki cwany jesteś anonimowo w internecie. Podejdź i powiedz to patrolowi na ulicy...hahaha Patolka rządzi nie ma co, właśnie przez ludzi Twojego pokroju mają miejsce takie sytuacje. Sami sobie jesteście winni
Niesprawiedliwy
Niesprawiedliwy 14.01.2020, 18:46
Ty się najpierw rycerzyku ortalionu z patusowa naucz pisać "orzełek" a potem spuszczaj wpieprz policjantom. Ps. Poluzuj rurki, bo wydmuszki Ci gniecie
Frddy
Frddy 14.01.2020, 18:19
Nawet analfabeto nie potrafisz pisać w swoim ojczystym języku. Skończyłeś jakąś szkołę ? Co to jest "ożełek" ?
ożełek
ożełek 14.01.2020, 18:33
Taki ptak z zakrzywionym dziobem co lata!

Pozostałe