Kolejna porażka władz gminy przed sądem

  • 28.05.2020, 23:47
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kolejna porażka władz gminy przed sądem
Przed Sądem Okręgowym w Szczecinie rozpatrywany był dzisiaj 28 maja 2020 r. kolejny wniosek wójt Widuchowej Anny Kusy-Kłos. Tym razem chodziło o zarzut grupy referendalnej dotyczący sposobu utworzenia świetlicy wiejskiej w Widuchowej w budynku byłej poczty. Tak jak poprzednio i tym razem sąd oddalił wniosek wójt. Postanowienie nie jest prawomocne.

Sąd stwierdził, że kwestionowany przez wójt tekst autorstwa grupy referendalnej nie daje podstaw do przyjęcia, że jest nieprawdziwy. Na dodatek sąd stwierdził, że udzielone odpowiedzi wójt mogły powodawać dalsze wąpliwości co do prawidłowości prac remontowych prowadzonych w świetlicy po byłej poczcie w Widuchowej.

To drugi w ostatnim czasie wniosek wójt Anny Kusy-Kłos odrzucony przez szczeciński sąd. 

Tutaj informowaliśmy o pierwszej sprawie:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/36759,wojt-kusy-klos-niczym-don-kichot-polegla-w-sadzie-z-wiatrakami-uwazaja-inicjatorzy-referendum

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (92)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dziękuję bardzo
dziękuję bardzo 02.06.2020, 22:52
Dziękuję paniom za godne reprezentowanie gminy i przytarcie nosa tej zarozumiałej pani.
była radna
była radna 01.06.2020, 21:39
W wywiadzie udzielonym dnia 27.11.2014 roku kandydatka na wójta na koniec swojego wystąpienia powiedziała " W całej historii ludzkości popełniono więcej zbrodni z powodu posłuszeństwa wobec władzy niż nieposłuszeństwa. To nie sprzeciw, odmieńcy i bunty są zagrożeniem dla społeczeństwa. Prawdziwym zagrożeniem dla społeczeństwa są ludzie ślepo posłuszni władzy".
Marcin
Marcin 01.06.2020, 21:39
Anka sama sobie winna bo ona z tym leciała do sądu.
Królowa
Królowa 01.06.2020, 12:19
Drodzy! Ściany gabinetu Pani Wójt słyszały i widziały już bardzo dużo. Każda z osób, które musiała słuchać krzyków Królowej, poniżania i jej walenia pięścią w stół mają rodziny i znajomych. Opowiadają im te sytuacje. Nie bójmy się iść i wyrazić swoją opinię w referendum- niech to poniżanie się wreszcie skończy! Osoby, które nie mają kontaktu bezpośredniego nie za bardzo wiedzą o co chodzi- zapytajcie osoby związane z Urzędem, będące na rozmowach- opowiedzą Wam jak kulturalna i spokojna była rozmowa.
Wasz Pan
Wasz Pan 31.05.2020, 20:27
Przypominam wiejskim i miejskim kacykom że nie jesteście przyspawani do stołków.
echo
echo 31.05.2020, 19:13
Nawet w tak małej ,, pipiduwie ,, mamy pucz ...!
Wanda
Wanda 31.05.2020, 13:42
Pani Mario, bardzo Panią lubię i cenię za tak duże oddanie naszej Gminie. Z tego co widzę to nie łatwa jest ta kadencja dla Pani. W pierwszych wyborach gdzie wygrała Pani ze Zbigniewem P. z Czarnówka, pełnomocnik A.K.K złożył do sądu wniosek o nie uznanie tych wyborów z powodu nie podbitych pieczątką kart do głosowania, które to właśnie sama Komisja podłożyła te karty. W ponownych wyborach wygrała Pani z w/w kandydatem z Czarnówka bardzo dużą ilością głosów. Zaangażowała się Pani bardzo w działania gminy a raczej brak działań ze strony wójt A. K.K . Dziękuję Pani bardzo serdecznie. Szkoda, że ja nie mam takiej odwagi mówić i robić tego co nie jest po myśli obecnej władzy.
Emeryt
Emeryt 31.05.2020, 13:18
Tak to ta pani
Kazia
Kazia 30.05.2020, 23:26
W piątek zamiast być i pracować w Urzędzie, to wójt A.K.K wybrała się na zakupy do Galax-u z kierowniczką inwestycji. Super Panie pracujecie dla dobra naszej Gminy. Mam pytanie ile to kosztuje naszą gminę? Zwrócicie pieniądze za nie przepracowany dzień? no i ciekawa jestem ile jeszcze tych dni było? Nie chcemy już takich osób w naszej gminie i dlatego dziękuję organizatorom Referendum. Mam nadzieję, że 7.06.20 mieszkańcy naszej gminy podziękują już tym bezproduktywnym osobom.
śledź
śledź 31.05.2020, 11:17
Śledzisz ją?
oko
oko 31.05.2020, 20:43
nie. w krzywinie jest gość od monitoringu..
Waldek
Waldek 30.05.2020, 22:28
No i co w końcu wójt A. K.K przekonała się w sądzie, że nikt grupą organizującą referendum nie steruje. Usłyszała na własne uszy jak odpowiadają przed sądem, zobaczyła ile pracy włożyli aby zdobyć dowody na stawiane jej zarzuty.
Wacek
Wacek 30.05.2020, 12:21
Z całego serca dziękuję całej Grupie Referendalnej za odwagę, za te ciosy, które muszą przyjmować na siebie. Wierzę w to, że prawda zawsze zwycięża. Do tej pory przyglądałam się tylko działaniom Państwa, ale po wczorajszej emisji w TVP 3 z Ognicy to nie mam już szacunku do A.K.K. Jaka zakłamana, atakująca innych, ubrana jak do występu w cyrku. Wstyd. Nie chcę takiej wójt, idę na referendum.
Amia
Amia 31.05.2020, 20:55
Prawda ja tez myslalem ze kluni znowu zawitały do Ognicy ta pani jak nie miała gustu tak nie ma przynosi nam tylko wstyd
Nikodem
Nikodem 30.05.2020, 12:05
Bardzo proszę Grupę Referendalną o przypomnienie następnych zarzutów, z tego co wiem to było ich 12. Jeżeli chodzi o dostępność samochodów to ja i moja siostra też możemy wozić ludzi w Widuchowej, bo wiem, że nie wszystkie osoby starsze mają samochody. Całą grupą rodziny i znajomych idziemy na REFERENDUM 07 czerwca 2020 roku. Brawo Referendalni.
gryfiniak
gryfiniak 30.05.2020, 12:14
Dajcie sobie spokój. Przecież nikt tak dobrze nie popularyzuje zarzutów referendalnych jak sama wójt. Kogo by ochchodziły jakieś wiatraki. A dzieki sprawie w sądzie, którą sprokurowała sama wójt, wszyscy wiedzą, że "wójt walczy z wiatrakami"!
Z Dębogóry
Z Dębogóry 30.05.2020, 09:34
Może przypomnieć - kto woził od samego rana spod sklepu na wyboru , żeby byli w stanie jeszcze wejść i zagłosować, a gratisy później.
Może przypomniec jak marcinek woził autem swoim i jeździł w czasie ciszy wyborczej z plakatami ANny po miejscowościach . O czym Auto piszesz, opamiętaj się. Zarzuca się hejt zwolennikom referendum. przecież ciągłe rzucanie nazwiskami M, H, S, W, czy innych to jest w porządku. Oczywiście wy zawsze jesteście święci.
Auto
Auto 29.05.2020, 23:28
Smiech na sali referendali w obawie przed przegrana nawet swoje auta proponują zeby tylko ludzie pojechali bo przeciez jsk pojada to zaglosuja a jak nie pojada to kleska i co wtedy zrobia ciekawe czy rekawiczki i karty do glosowania tez juz rozdali to oczywiscie pytanie retoryczne chociaz kto to wie co jeszcze wymysla by sklocic ludzi i zniszczyc gmine .co niektorzy to nawet sami na tablicach np w Debogorze pisza informacje nie podpisane bo sie boja ze za agitacje dostana kary a nawet ze sklepu z piwem wychodza darmowym czy jak a moze by tak z innymi sie podzielili ciekawe co jeszcze wymysla a ludzie pod sklepem takie cuda gadaja
ja -emeryt zedo
ja -emeryt zedo 30.05.2020, 09:34
ta starsza pani to chyba w dolnej pracowała?Jeśli to ona to raczej nieprzyjemna w obejściu była.-
Zbyszek
Zbyszek 30.05.2020, 12:11
Pani Maria jest przesympatyczną kobietą, wykształconą, inteligentną! i takich sympatycznych ludzi ma nasza Gmina. Pani Mario, dziękujemy za Pani zaangażowanie dla naszej wspólnej sprawy. Zapewniam Panią, że zrobię wszystko aby zmobilizować jak najwięcej naszych mieszkańców aby poszli na Referendum.
Jurny Jurek
Jurny Jurek 29.05.2020, 22:54
Przegrana na własne życzenie!
raport
raport 29.05.2020, 22:38
Potrzebny jest szybki raport: o stanie draństwa
spokojna twoja roczochrana
spokojna twoja roczochrana 29.05.2020, 22:41
Grupa referendalna już dawno o to się postarała!
Pyotr
Pyotr 29.05.2020, 22:36
Dresiarz, hejtujesz się sam? Zostaw to innym - zahejtują cię fachowo
fakt
fakt 29.05.2020, 22:42
No tak Pyotr i fachowo to dwa terminy które nie mogą się spotkać.
krew
krew 29.05.2020, 22:34
Hejterom wchodzi w krew, co innym już dawno wyszło bokiem
paradoks
paradoks 29.05.2020, 22:32
Nie rozumiem. Bezwzględnie hejtowana wójtowa śmie jeszcze hejtować?
etyk
etyk 29.05.2020, 22:29
Z estetyką można żyć na bakier. Z etyką - nigdy
estetyk